Nieuws van de ideeënbus Vijf nieuwe ZR'i Introductiedag vervallen Geslaagd 4 AH-FLITSEN «V7F/V B 149 Chocolade-pasta glazen ver vangen door tubes om het be leggen van de boterham te vereen voudigen. De glazen worden door de klanten over het algemeen zeer gewaar deerd. Ze kunnen, nadat ze leeg zijn, nog dienst doen voor andere doeleinden. De pasta is er zeer ge makkelijk uit te halen. Wanneet- wij zouden overgaan op een tube verpakking voor de pasta, zou de prijs ongetwijfeld hoger worden. B 150 1 Aan de dozen waarin de blikken koekjes verzonden worden is moeilijk te zien wat de onderkant of de bovenkant is. De bovenkant duidelijk herkenbaar ma ken, ter voorkoming dat de koekjes in het deksel geraken. Gebruikelijk is, dat de koekjes in kisten verzonden worden. Wan neer het een enkele keer voorkomt dat koekjes in dozen verpakt wor den, zullen wij deze dozen zodanig merken, dat geen vergissing meer mogelijk is. Aanmoedigingspremie 2.50. B 150 2 De wijnflessen, speciaal die, welke aan de leden van het Wijngenootschap gezonden worden, van een speciaal kenmerk zegeltje of codevoorzien. Hiermede voor komt men, dat geen statiegeld aan de betreffende klanten wordt uitgekeerd. De flessen wijn worden niet altijd in Zaandam gebotteld, zodat het moeilijk is deze van een zegel of code te voorzien. Inmiddels hebben alle filialen een overzicht van de wijnsoorten ontvangen, die buiten ons assortiment aan Vrienden van de goede wijn worden geleverd. Niettemin een aardige tip, welke wij belonen met een aanmoedigingspremie van 5. Van de Personeelsafdeling verne men wij dat besloten is de intro ductiedag, die iedere dinsdag in Zaandam werd gehouden, met in gang van 1 december 1958 te laten vervallen. Het ligt in de bedoeling de nieuwe collega's nu direct na de proeftijd uit te nodigen een bezoek aan de fabrieken en de opleidingsschool te brengen. Evenals dat vroeger ge beurde, zal deze dag worden aan geduid als „Zaandag". Deze maatregelen zijn genomen daar algemeen de mening heerst, dat het nuttig effect van een der gelijk bezoek na een diensttijd van enkele maanden aanzienlijk groter is dan wanneer men nog maar en kele dagen werkzaam is. B 151 De zelfplakkende etiketten zijn niet goedkoop. Deze etiketten, waarop de prijs gestempeld staat, worden o.a. gebruikt voor de St. Nicolaas-artikclen. De etiketten ver vangen door strookjes sellotape. De gestempelde prijs op transpa- rant-sellotape is niet goed zicht baar. Bovendien kan de verpak king door het stuk sellotape be schadigd worden. B 152 1 De houdbaarheid van rook worst bij de klanten ver groten door de worst, ontdaan van verpakking, aan een haakje op te hangen. De klanten door middel van een kaart hierop attenderen. Over het algemeen wordt woi-st niet gekocht om lang te bewaren. Wil men toch de worst niet on middellijk gebruiken, dan is deze in papier ook nog vrij lang houdbaar. De keurpakworst heeft natuurlijk, door de luchtdichte afsluiting, de grootste houdbaarheid. B 152 2 Zelfs hele jonge kaas kan men in keurige plakjes snij den door een stukje perkamentpapier om de snijkant van het mes te doen. De klanten hierop attenderen. Verschillende mensen passen dit al toe. Deze tip kan men in de win kel beter persoonlijk doorgeven. B 153 De verpakking van de AH huishoudzeep verbeteren door: le. de verpakking op de Sunlight- methode te vouwen; 2e. een gedeelte of de gehele papier- rand van een plaksel of gom te voorzien. De prijs van onze huishoudzeep is zeer scherp. Een verandering van c'e verpakking zou o.m. de aan schaf van een nieuwe verpakkings machine betekenen en dus een ho gere kostprijs van de zeep. B 154 Een voorstel om de aarde werkkopjes te vervangen door plastic bekertjes. Minder breuk. Koffie en thee uit plastic beker tjes drinken is ongezellig en komt de smaak niet ten goede. B 155 De prijskaarten in de vlees- warenvitrinc van verschillende kleur tekst te voorzien. Trekt meer kopers. Wij hebben standaard prijskaarten waar wij niet vanaf gaan wijken. Het is heel goed mogelijk dat ge kleurde kaarten in het filiaal van de inzender het goed „doen". Dit wil nog niet zeggen dat deze kaar ten daarom geschikt zijn voor elk filiaal. B 156 De zuurkool verpakt in de diepvrieskast bewaren. De sap pen blijven in de kool en de zure lucht verspreidt zich niet in de zaak. Het artikel zuurkool leent zich niet om in de koelkast op te slaan. De ruimte in de kast is daarvoor niet groot genoeg. Bovendien kan deze ruimte nuttiger besteed wor den voor het betere product. Bo vendien kan elk filiaal op bestel ling polyaethyleen zakken krijgen. B 157 Vier of vijf dagen voor de verjaardag van St. Nicolaas een speciale wagen te laten rijden met ons assortiment chocoladeletters. Het is niet doenlijk om een auto met het assortiment letters door Nederland te laten rijden. Wan neer U aan Uw RL letters vraagt, zal hij U zoveel mogelijk helpen. 1 B 15S Op de nieuwe copie-bestellijst I ook de laatste week van de oude bestellijst vermelden. Men kan dan direct zien wat er besteld is. Ten eerste staan de artikelen in het nieuwe copie-bestelblok niet altijd op dezelfde plaats als in het vorige blok en bovendien heeft de chef meer werk omdat de laatste week weer geheel overgenomen moet worden in het nieuwe blok. Van de volgende personen ontvin gen wij bericht, dat zij onlangs met goed gevolg het examen Vak bekwaamheid Kruideniersbedrijf hebben afgelegd: Fil.: 8 Verk. P. Mettes 23 S. G. Verdaasdonk 48 P. Cremers 50 C. Bodde 69— H. Jansen 125 G. Quekelberghe 144 P. J. Harsveld 145 C. Stoof 147 J. v. d. Broek 148 A. Slingerland 166 J. Brosius 166 J. Spijkers 171 J. Enkenvoort 178 S. v. Hoof 184 J. Huppertz 186 G. A. le Noble 197 T. Dijkstra 203 F. Schoon 216 J. Blaauw 289 Chef P. Leegwater 293 Verk. W. Hermans 361 R. v. Silfhout 506 M. Oosterveld 536 F. van Berlrel 542 Mej. A. Westerhof 542 Verk. L. Hengst 543P. Hesp 546 C. v. d. Poll 556— P. Tip 558H. Kremer 568 H. Ipenburg Almelo, geopend op 9 oktober. Kassière-cursus van 2730 november. Vervolg-cursus van 36 november. 15-11: Harry z. v. d. Hr. en Mevr. Bril-Schoenmaker, fil. Om men. 30-11: Hans, z. v. d. Hr. en Mevr. Vermeij-Schuurman, fil. Utrecht, Handelstraat. 2-12: Lydia, d. v. d. Hr. en Mevr. van Osch-Monsma, verv. rayon 6. 2-12: Ineke, d. v. d. Hr. en Mevr. Koppe-van Driel, fil. A'dam Olympiaweg. 2-12: Jeroen, z. v. d. Hr. en Mevr. Becx-Groenland, fil. Brielle 3-12: Anja, d. v. d. Hr. en Mevr. Wagenvoort-Gouweleeu w, fil. Eindhoven, Markt. Rayon 5 -Verv. J. van Veen Het diploma Brood- en Banketver koper weid behaald door: Fil.: 162 Verk. C. Remeysen Assen, geopend op 12 november. Groningen, Korreweg, geopend op 13 november. 1-11: 4-11: 15-11: Bergen op Zoom, geopend op 19 november. Ronald, z. v. d. Hr. en Mevr. Schippers-Spilt, fil. R'dam, Slinge. Jacqueline, d. v. d. Hr. en Mevr. v. d. Meer-Ponsioen, Afd. Pers.zaken. Veenendaal, geopend op 27 november. Marianne, d. v. d. Hr. en Mevr. Stigter-Jonker, fil. A'dam, Nieuwendammer- straat. Tonnie, z. v. d. Hr. en Mevr. Ditmar-Stembert, fil. Den Haag, Dierense- laan. Edo, z. v. d. Hr. en Mevr. Didden-Dekker, adm.contr.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4