Groningers staken koppen bij elkaar en wonnen Schiedam beloond met dagje èn avondje uit Wmm Barneveld won tweede koffieverkoopwedstrijd Arnhem Sperwerstraat gordt zich aan Kerstbespreking in Ermelo Vergeetachtig AH-FLITSEN 3 mms¥Attn Ufa vier weken hard en enthousiast werken De Barneveldse ploeg: v.l.n.r. mej. Trudy de Ronde, verk. Dick Lovink, chauff. Kees Donkersteeg, mej. Ria Voskuilen, verk. Evert v. d. Voorst, mej. Riet Hoofland, chef C. van Hall en mevr. L. van Hall-de Hoog. Na vier weken hard en enthousiast werken voor een zo groot mogelijke koffie-verkoop en nog enkele weken van lijdzaam afwachten, mocht filiaal Barneveld zich overwinnaar weten in de tweede grote wedstrijd van dit jaar. Een prijs van zevenhon derd gulden was de beloning voor die inspanning en wat niet minder belangrijk is: een blijvend hogere koffie-omzet. Men had daar in Barneveld wel op een prijs gerekend, verna men wij van chef C. van Hall, maar de hoofdprijs hadden zij niet verwacht, De vreugde om de grote prijs was groot. Maar bijzonder prettig was het toch te horen, dat het strijdplan er geheel op was gericht om een blijvend hogere omzet te be reiken. Dit bracht ons direct op de ge volgde methode. In de winkel het oude, beproefde middel: overal koffie en met iedere klant een praatje. Maar er was meer. Het doel van de actie eiste vooral ook aandacht voor de niet-klanten en die moesten thuis worden bezocht. Daarom werd er een huis-aan-huis- actie opgezet, niet alleen in Barne- veld, maar zoveel mogelijk ook in die plaatsen, waar een vaste wijk is. Voor deze huisbezoeken zorgden natuurlijk allereerst de verkopers Dick Lovinck en Evert v. d. Voorst die het wijk-horen tot taak heb ben. Tot hen is het echter niet beperkt gebleven. De meisjes Trudy de Ronde, Ria Voskuilen en Riet Hof land drongen er op stille uren bij de chef op aan, dat ook zij de straat op mochten. Dan gingen zij enkele uren als koffie-consulentes op stap en met succes. „Werd dit nu geen leuren om maar zoveel mogelijk kwijt te raken?" vroe gen wij ons hardop af. „Beslist niet", was het antwoord van de chef. „Ik had hen zwaar op het hart gedrukt dit beslist te voorkomen. We gingen er van uit, dat we bij al deze mensen weer terug moesten kunnen komen of dat zij weer bij ons zouden komen. Hieruit volgt dan ook, dat het gesprek louter de vorm van een advies mocht hebben. Ik kan u verzekeren, dat dit spel goed ge speeld is." Het volgende verhaal toont wel aan dat dit juist is. Ongeveer twee weken na afloop van de wedstrijd werd er op zaterdagavond bij de chef gebeld, ken heer stond aan de deur en vroeg om zes pakken kof fie. „Dezelfde die een van de jon gens bij mij thuis in Achterveld aan de deur heeft verkocht." Ook vernamen wij dat velen in de winkel terug komen, zodat het er naar uitziet dat de inspanning in derdaad blijvend beloond gaat wor den. Uit het bovenstaande hebt U wel kunnen opmaken, dat de gehele ploeg volop meegewerkt heeft. Be halve tijdens de werkuren werd ook iedere gelegenheid daarbuiten aangegrepen om de verkoopstand verder omhoog te brengen. REET Nauwelijks was de uitslag van de koffiewedstrijd bekend, of onze chef, de heer A. BEEK MAN, belegde een personeels- avond. Het motto van de avond was: „Zij die willen slagen zul len slagen". Allereerst werd op deze avond de prijs verdeeld. De chef gaf in kern achtige bewoordingen te kennen, dat er altijd resultaten te verwach ten zijn, als het team er op uit is. Wij hebben ons dan ook voorge nomen om in 1959 eens de plus- pluim te winnen. Daarna werd er nog een verkoop ster gehuldigd wegens twee jaar trouwe dienst. Na dit officiële gedeelte bespraken wij de wijnen met het doel om door grotere kennis van zaken, tot een zo groot mogelijke kerstverkoop te komen. Ondertussen genoten wij van een glas Lamati-vermouth (wat is die heerlijk!) en tot besluit van de avond maakten wij nog een gezel lig dansje. Verk. G. J. v. ELFEREN, Arnhem, Sperwerstraat. HOFLAND kwam op een ochtend de winkel binnen met de medede ling, dat zij de avond tevoren twin tig pakken had geplaatst tijdens het verjaardagfeest van haar grootvader. RIA VOSKUIL bleef niet achter en zorgde ervoor dat dertig pakken bezorgd konden worden in de kantine van het kan toor waar haar zusje werkt. Bijna zouden wij vergeten nog een medewerker te vermelden, n.l. bestelwagen-chauffeur Kees Don kersteeg. Vroeger was hij lid van de Barneveldse ploeg en ook nu nog hoort hij wekelijks een halve dag de wijk. Zijn actieve aandeel in het uiteindelijke succes werd dooi de anderen spontaan beloond door een deel van hun prijs aan hem af te staan. „Hoe staan jullie nu tegenover de koffie-wedstrijd?" was onze laat ste vraag. „U kimt er op rekenen, dat wij weer van de partij zullen zijn, als er een derde wedstrijd komt," was het antwoord van mej. Hofland, „maar dan graag nog even wachten!" Siliconische vilaminen Tijdens de introductie van de siliconen-ivrijfwas kwam een klant de winkel binnen met de vraag: „Hebt u ook boenwas voor mij?" De verkoopster benutte deze mooie kans en zei: „11 bo[t, me vrouw, we hebben juist een nieu we soort was ontvangen. Deze is waterafstotend. Er zitten v i t a- m i n en in." En ze verkocht nog een doos ook! Voor het vertrek van de trein naar Groningen werd op het Centraal Station te Amsterdam deze foto gemaakt van het team uit de Herestraat. Aan het begin van de elfde periode heeft de ploeg van Groningen, Herestraat, o.l.v. chef A. Hofman, de koppen bij elkaar gestoken. Zou den wij nu niet eens de pluspluim kunnen winnen We zitten tenslotte in „de winkelstraat van het Noorden" en het moet dus kunnen, aldus schrijft le bediende I. Hoiting. We hebben het niet bij praten ge laten, zodat we na vier weken kon den vaststellen, dat we met twee eerste plaatsen en twee tweede plaatsen uit de strijd gekomen wa ren. Op 19 november kwam het te- legvam dat meedeelde, dat we, zij Toetertjes Maandag 8 december hebben wij o.l.v. chef J. Kamp de komende Kerstreclame besproken. We had den alvast een voorproefje n.l. kof fie met gebak en later lekkere en gezellig opgemaakte crackers van Patria. Behalve de reclames werden aan de hand van de wijnkaart ook de verschillende soorten wijn bespro ken. De pimtenpremie had even eens ieders warme belangstelling. De winkel is inmiddels ai geheel van „Sint" naar „Kerst" overge bracht, wat een gezellige indruk geeft. Ook door de klanten is dit niet onopgemerkt gebleven, zodat er nu (op 8 dec.! Red.) al vraag is naar de komende reclame. Wij hopen, dat het net gaat als met Sint Nicolaas: alles los! Mej. A. VAN MEERVELD In filiaal Schiedam weten ze hoe men een pluspluim kan behalen. De ploeg, onder leiding van chef A. W. van Vugt, zag namelijk kans vier maal eerste te worden in de tiende pluspluim-periode. Een voor een zelfbedieningszaak prachtige prestatie, welke door de directie dan ook werd beloond met de „Zilveren Pluim". Het teamwork der Schiedammers kwam echter niet alleen in het be halen van de pluim tot uiting, doch zeer zeker ook in het vieren der overwinning. Daarvan vertelt etaleur M. P. T. Dielemans: Voor het min of meer officiële ge deelte reden wij daarna naar het Zaantje, waar wij op het hoofd kantoor in de directie-kamer ont vangen werden. De heer J. Legerstee overhandig de met een kort maar duidelijk toespraakje de Zilveren Pluim aan chef A. W. v. Vugt, wiens dank woorden werden begeleid door een oorverdovend lawaai uit 14 toeter tjes. Het personeel ontving een speciaal /oor dit doel glimmend opgepoetste zilveren munt. Tophits kwelend reed op 5 novem ber j.l. de ploeg per toeringcar naar Schiphol. Daar, in het restau rant „De Wijde Blik" werden wij op formidabele gebakjes en heer lijke koffie getracteerd. Snip en Snap Up 2U november j.l. werd filiaal Utrecnt, tlancteistraat, neropena. K^net z\. do- mocht mevrouw C. W. van Zwieten-Moba~hr dochter van onze oud-hoofd- rayonleider, als eerste klant begroeten. Via de intieme Zaandamse straat jes zocht onze touringcar met aan boord als extra gast de heer J. J. M. van der Meer zich de weg naar het ,,Formosa"-restaurant in Am sterdam. Onze personeelschef, de heer F. Brandsma, wachtte ons reeds daar op en het voltallige ge zelschap zette zich aan een diner dat klonk als een klok. De tijd draaide snel. Het „dagje uit" was reeds bijna voorbij, maar wandelend gingen wij naar Carré waar wij met Snip en Snap „een avondje uit" gingen. Een dol-ko- mische avond werd het, een prach tig sluitstuk van een feestelijke ag. Welke beslist nog eens her haald zal worden door de ploeg ui'. Schiedam. het met miniem verschil, onze naaste concurrent, filiaal Amstel veen, Randwijcklaan, verslagen hadden. Hoe de stemming toen was, kunt LT zich wel voorstellen. Chef Hof man had tijdens zijn lange loop baan wel eens de OP W-beker en enkele grote prijzen behaald, maai de pluspluim had hij nog nooit kun nen bemachtigen. Precies een week later moesten we naar Zaandam. De tussenliggende tijd werd hoofdzakelijk gevuld met bezoeken aan kapsalons (vooral de dames) en kledingmagazijnen (dames en heren), want tenslotte wilden we netjes in Zaandam ver schijnen. Na een voorspoedige reis arriveer den we, overeenkomstig de ge woonte der Noorderlingen, stipt op tijd op het hoofdkantoor. In de „groene zaal" reikte de heer J. Le gerstee, in het bijzijn van de heren D. A. ter Wee en P. G. Zwarts, na enkele woorden van waardering en felicitatie de traditionele pluspluim en rijksdaalders uit. Daarna vertrokken we naar Am sterdam. Bij het opmaken van het „plan de campagne" werd besloten een bezoek te brengen aan „Bijen korf" en „Cineac". In de „Bijenkorf" werd iets gege ten (we waren al vroeg van huis gegaanwaarna koers werd gezet naar de Cineac. Dat het in Amsterdam oppassen geblazen is, heb ik zelf ervaren, toen ik met een collega even te lang bij een biscoop bleef staan. Weg was de rest van de ploeg. Door de afspraak „om vijf uur in „Formosa" vonden we elkaar weer aan de borreltafel. Na een gezellig bitter- en dansuurtje serveerden de dames een voortreffelijk diner, dat we in een gezellige stemming ge nuttigd hebben. We konden het dan ook alleen maar jammer vinden, dat we om half negen weer terug moesten. Op een prachtig mooie dag komt een klant binnen met een nieuwe paraplu. Ze vertelt, dat ze haar oude ergens had laten staan en zich daarom een nieuwe had aan geschaft. De chef, het gesprek horend, komt naderbij en vraagt: „Welke kleur had die, mevrouwIk heb i-r nl. nog een staan". Het was een grijze. Even later loont de chef een grijze paraplu, die door de klant als haar eigen dom wordt herkend. Nu vertelt de klant, dat zij ook nog een zwarte paraplu had ge had. Dat was een oud geval, weer in gebruik genomen na het verlies van de grijze. Ook deze was zij kwijt geraakt en had daarom nu maar een nieuwe gekocht. Weer ging de chef naar achteren en kwam terug met een oude zwarte paraplu. Even later vertrekt de klant blij niet drie paraplu's. En de zon straalt aan de blauwe hemel

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3