I Direktie en C.C. bespraken weer allerhande zaken Bartelson bezoekt Vergadering kantoorcommissie op 17 nov. j.l. jubileum D. Scheer mmr:< Correctie 6 AH-FLITSEN Om nog even terug te komen op het uitstapje van onze gepension- neerden: het blijkt wel uit de vele dankbetuigingen die binnen zijn gekomen, hoe allen volop hebben genoten van deze mooie dag. Wij hopen dan ook dat 't volgend jaar het weer mogelijk zal zijn met elkaar uit te gaan en dan natuur lijk weer per boot, dat was wel goed gekozen middel. Als wij de prachtige foto's bekij ken (gemaakt door de heer L. Kloos) dan geniet je nog in stilte van zo'n geslaagde dag. Dan is op 5 november getrouwd onze medewerkster aan 't perso- neelfonds op het Hoofdkantoor "(nu Mevr. C. Jonker-Sikkes) met de heer E. Jonker, ook werkzaam op ons Hoofdkantoor. Namens per- soneelfonds van onze fabrieken hebben wij dit paar gefeliciteerd met daaraan verbonden 'n cadeau. Wij wensen him veel geluk in dit huwelijk en tevens veel gezond heid toe. Zo is er de afgelopen maand wel weer 't een en ander gebeurd. Blij de berichten ontvingen wij ook deze maand weer. Op 7 november was Mej. J. Leibrand 7y/2 jaar in dienst en op 10 nov. (ja, Jopie zit niet stil) dan gaat zij met haar a.s. man naar de Ambtenaar om te vertellen dat ze in het huwelijk willen treden, nu, wij hopen dat alles een gunstig verloop mag heb ben en wensen u beide veel succes toe in dit samenzijn. Op 8 oktober waren de heer en mevr. Middelbeek 45 jaar ge trouwd. Dit feest is in alle stilte voorbij gegaan, maar deze was ons niet ontgaan en wij togen naar hun woning aan de Heijer- manstraat om daar namens het personeelfonds onze felicitatie aan te bieden. Wij wensen dit bruidspaar dan ook nog vele jaren in de beste ge zondheid toe. Gezinsvermeerdering bij de fam. Jaspers (dochter), bij de fam. van Gog (dochter), de fam. Nol een dochter. Bij de fam. Houwing werd een zoon geboren. Al deze ouders feliciteren wij en hopen dat deze kinderen in de bes te gezondheid mogen opgroeien. Zo waren er ook nog bij de avond dames die 12 Vz jaar waren ge trouwd. Mevr. Oostenbrugge, Me vrouw v. d. Meulen, Mevr. Hore man en Mevr. Zwikker. Onze felicitatie dames met dit hu welijksfeest; de plaat, wat is het weer een feest vandaag, kwam goed van pas! Bij de fam. v. Galen werd een dochter geboren; onze felicitatie met dit blijde gebeuren. Zoals ik al in mijn vorig verslag vertelde loopt onze lijst van feest gangers snel ten einde en ook 't jaar 1958. Stx-aks doet Sint Nicolaas weer zijn intrede om in vele gezinnen veel vreugde te brengen. Die arme Sint zweet nu al als hij er aan denkt, vooral met zo'n knellende mijter op je hoofd, maar hij doet het met plezier voor jong en oud. Al onze gepensionneerden bren gen hartelijk dank aan de Direktie voor de ontvangen kolen en de prima aardappelen. Op 27 november is de heer P. v. Gog (C.R.) 12t£ jaar in dienst. Wij feliciteren u met dit jubileum en hopen dat u nog vele jaren in ons bedrijf zult werken. Nu zullen wij eens zien hoe onze ziekenlijst eruit ziet. De heer Kramer (K.B.) is al ge ruime tijd thuis voor een rustkuur Mevr. Capelleveen maakt 't goed en de heer des huizes moet nog steeds voor controle komen. De heer J. Aafjes loopt nog steeds met zijn arm, dit is een langdurige geschiedenis, waar ook veel geduld gevraagd wordt. Mej. C. Oosting verblijft nog steeds in 't ziekenhuis. De heer van Dijk is na 't ongeval weer aan 't werk getogen. Mej. Brussel is nog steeds onder behandeling van de oogarts. De heer Siau zijn vrouw is ook erg ziek en wij hopen voor dit gezin dat dit spoedig beter mag worden. Ook Mevr. E. Vinke moest opge nomen worden in 't ziekenhuis, maar de dochter en haar man Henk zijn daar nu in huis. totdat Mevr. Vinke weer thuis komt. De heer J. Gras (gepens.) ligt ook al enige weken in 't ziekenhuis voor onderzoek. De heer Staal kwam er gelukkig nog goed af na de aanrijding met een bromfiets. Enige dagen rusten en dan zal 't leed wel weer gele den zijn. De heer Butter moet eni ge weken rusten met zijn been. Capelleveen vierde op 17 november j.l. zijn 25-jarig jubileum. Terugkomend op de Duitse „Hausfrautag", die door ons niet wordt overgenomen, wordt wel een soepele houding aangeno men in deze zin, dat kostwinsters, ouder dan 30 jaar per maand 2en halve dag ter beschikking kunnen krijgen. .Vdiuinisiratie- gebouw De spiegels in de toiletten zullen door de Heer Kraaij worden na- egaan. De paraplu-bak komt nog. Mochten er t.z.t. nog klerenhan gers nodig zijn, dan wordt voor de dames een smallere uitvoering gevraagd. De aparte werkster voor de toi letten wordt met de heer v. Dar tel opgenomen wanneer de reor ganisatie achter de rug is. De zeepmolentjes voldoen goed. De dozen bij de ingang dienden om het voetenvegen te bevorderen. De stalling mag niet op slot. De fietsen moeten wel op slot zijn. Wanneer de nieuwe stalling klaar is, worden de rekken weer genum merd en krijgen de fietsen plaat jes met hetzelfde nummer. Het aanbrengen van het hek op de steiger zal voorrang krijgen. De atmosfeer op de nieuwe afde lingen is goed. Op de nooddeuren zullen tegen de tocht plastic strips worden aangebracht. Op de herentoiletten zullen kleren- haakjes worden aangebracht. Pensioenregeling Gestreefd wordt naar een oude dagsvoorziening bij 40 dienstjaren van 60 van het laatstgenoten salaris, inclusief AOW. Wanneer men dus op jeugdige leeftijd in De Heer D. Scheer solliciteerde twaalf en een half jaar geleden bij Albert Heijn om magazijnwerk. Hij wist wat hij deed, want hij had voordien ook steeds in de levensmiddelen gezeten. Ongeveer zes jaar verzorgde hij de magazij nen van de fi lialen op de Zuiddijk en in Oostzaan. Toen kwam hij over naar het C.M., de groot handel. „Ik doe mijn werk met plezier," zegt hij, „maar toch is het zoveel anders als vroeger. Je hebt nu maar zo'n klein stukje van het werk, terwijl je enkele jaren terug de bestel lingen in z'n geheel kon klaar maken. 16 november was de datum van zijn jubileum en hij bewaart er prettige herinneringen aan. Zoals in onze Flitsen is geschre ven door de heer Kloos, dat op 't kleine stukje grond naar de Por- tier volgend jaar weer iets nieuws zal verrijzen, nu, daar is voor ge zorgd. De heer van Wijngaarden (B.B.) had er plezier in om bij de ingang onzer fabrieken, dus om mede te helpen tot verfraaiing, gratis een doos bollen mee te nemen, van alles wat. Ik hoop dan ook dat 't succes mèt ons mag zijn, dan genieten wij al- dienst treedt moet het verzekerde bedrag om 2 redenen aangepast worden, t.w.: a. bij algemene loonrondes (in flatie) b. wegens promotie (loonsverho ging). Voor deze beide aanpassingsbe hoeften worden regelmatig door ons fonds bedragen gereserveerd. Wat de premiebetaling betreft, is 14.50 premievrij. Daarboven wordt de premie door het bedrijf en ver zekerde samen gedeeld, waarbij de bijdrage van de werknemer tot een bepaald maximum loopt. Op het ogenblik is met de Raad van Bestuur overleg gaande over herziening van de pensioengrond slagen i.v.m. nodig geoordeelde nadere aanpassing. Wanneer hier besluiten vallen zal daarvan mede deling worden gedaan in de kan toorcommissie. Vakantieregeling De regeling is: Personeel korter dan 5 jaar in dienst: 2l/2 week; personeel lan ger dan 5 jaar in dienst: 3 weken, e.e.a. inclusief verplichte snipper dagen. Afdelingschefs hebben 3 weken exclusief verplichte snipperdagen. Gevraagd wordt, hiervan 3 V2 week inclusief verplichte snipperdagen te maken. Voor 1958 scheelt dit maar één dag, maar dan is het verschil van een week dat vroeger bestond, weer in ere her steld. Reisgeld vergoeding Vorige maal is meegedeeld dat reiskosten alleen vergoed worden aan personeel dat woonachtig is in Krommenie of Amsterdam en verder. Nu kan zich het geval voordoen dat iemand in Zaandam inwoont en in Castricum een huis kan krij gen. In dat geval wordt hij vrij willig forens en zijn de reiskosten voor zijn rekening. Rondvraag Voor het vrijgeven bij huwelijk of het overlijden van een kind, broer of zuster, geldt voor het admini stratief personeel de regeling die vermeld staat in het introductie boekje. Op de vergadering van direktie en kontaktcommissie op 14 oktober j.l. gaf de heer F. Schuddeboom eerst het woord aan de heer J. Ph. Ypma, die de instelling van een opvangafdeling voor vrouwelijk personeel toelichtte. In deze afdeling komen alle meisjes en vrouwen boven de 15 jaar binnen. Zij werken daar onder leiding van de heer Vinke maar krijgen veel aandacht van de heer J. Schijf en mej. G. Meijn, die na de eerste week de definitieve plaatsing met de bedrijfsleiding bespreken. Met deze instelling hopen wij te bereiken, dat nieuwe dames beter worden opgevangen en dat de af deling waar de dames te werk ge steld worden de meest geschikt ste is. Wij verwachten dat het verloop on der de nieuwkomers terug zal lopen, en het eerste resultaat doet bemoedigend aan. Mocht het resultaat naderhand teleurstellend blijken, dan zal deze afdeling weer verdwijnen. Allerlei De volgende vragen die behandeld werden betroffen extra overalls, toiletten in de V.A., de motorstal ling en de wasbak voor de kleed kamer in het oude kaaspakhuis. Al deze punten hebben de aan dacht van de direktie. Voor de toiletten in de V.A. heeft men nog geen oplossing gevonden. De motorstalling en de overalls zijn nog in behandeling en de was bak zal binnenkort aangebracht worden. Gepensioneerden Vervolgens werd over de voorzie ning voor onze gepensioneerden gesproken. Evenals de voorgaande jaren heeft het personeelsfonds aardappelen ter beschikking ge steld, terwijl van direktiewege maatregelen zijn genomen om ook de kolen-verstrekking normaal doorgang te doen vinden. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de voorzitter der kontaktkommissie, de heer J. M. Overmeer, naar de chefs-besprekingen en verzocht hij de direktie ook dergelijke inleidin gen te mogen hebben voor de kon- taktkommissieleden. De heer F. Schuddeboom ging hiermede akkoord, nadat de be langstelling van de vergadering Jubilarissen 12y2 JARIG ZAKEN JUBILEUM P. van Gog, C.F27-11 W. Huysman, B.A17-12 C. Smit, T.W17-12 Onder het hoofd „Nieuws van de ideeënbus" stond in ons oktober nummer vermeld dat de heren Lokkerbol en de Ligt voor een idee over de nadeegmachine een beloning van 10.ontvingen. De naamsvermelding was hier on juist. Het was de heer J. Popping die dit idee lanceerde. Het idee van de heren De Ligt en Lokkerbol werd aangehouden tot de volgende vergadering, die inmiddels werd gehouden. Elders in dit nummer kunt u hierover lezen. was gepeild en zo zal Dr. Op den Coul, die binnenkort voor de chefs zal spreken eveneens gevraagd worden voor een bespreking met de kontaktcommissie. Visitatieproblemeii Op de vergadering van 17 nov. kwamen eerst visitatie-proble men aan de orde. Afgesproken werd dat bij de in schakeling van speciale groepen dames ook zij onder de visitatiere geling zullen vallen. ""erder zullen om kwart voor twaalf en om kwart voor vijf twee spreekkamers worden vrij gehou den, respektievelijk voor het visi teren van dames en de kontrole op mannelijk personeel. I>e fabrleksradio De fabrieksradio was het tweede agendapunt. Hierbij werd vooral om radio in dat deel van de expe ditie-afdeling gevraagd, waar tot voor kort de emballage-afdeling gevestigd was. Eén van de rede nen is het feit, dat bij de beschuit- verzendingsafdelng 's avonds één man vrijwel alleen werkt. Nadat de voor- en tegenkanten bespro ken waren, ging de heer Schudde boom akkoord met de inwilliging van dit verzoek onder voorwaarde dat: 1. de oproepinstallatie normaal gebruikt kan worden, d.w.z. dat de radio kan worden uit geschakeld als er personen moeten worden opgeroepen. 2. het verdere deel van het maga zijn niet met radio zal worden toegerust. De C.C. ging met deze oplossing geheel accoord. Verwarmiug De verwarming van het beschuit- hok is vermoedelgk door een klei ne technische wijziging in orde te brengen. De heer Schuddeboom wees er bij dit punt nog op, dat dergelijke kwesties in eerste in stantie bij de afdelingschef naar voren gebracht dienen te worden. Kerstgratificatie Over de Kerstgratifikatie kon de direktie reeds mededelen, dat hier in principe dezelfde regeling ge troffen zal worden als het vorige jaar, al kan over de hoogte nu nog niets definitiefs worden medege deeld. T.a.v. de vakantieregeling 1959 deelde de voorzitter mede. dat er hard aan gewerkt wordt maar dat vooral de filialensluiting in de di verse gemeenten moeilijkheden geven voor de expeditieafdelingen. Vóór 1 januari zal het personeel echter de regeling 1959 bekend worden gemaakt, nadat ook met de Kontaktkommissie overleg is gepleegd. Bij de rondvraag kwamen o.a. ter sprake a. de kleerhangers in de mannen kleedkamers, b. zeepmolentje op de meisjes kleedkamers, c. brandgevaar door papieren handdoekenrekjes boven ver warmingselementen, d. uitbreiding van de economatic in het O.G., e. veiligheid bij transport op de beschuitafdeling. Vanzelfspre kend zullen al deze punten de aandacht krijgen, waarbij spe ciaal de veiligheid door een vernieuwde veiligheidskommis sie onder de loupe zal worden genomen. Aan het einde der vergadering wenste de heer Schuddeboom de aanwezigen succes toe bij de ko mende verkiezingen en dankte hij allen voor de prettige samenwer king welke er met de huidige C.C. steeds is geweest. Speciaal richtte hij zich tot Mevr. Westers- Hofer, die helaas niet in de gele deren kan terugkeren, omdat zij lemaal. w Hartelijk dank voor deze aardige Aan de brandweercompetitie van de Vereniging van Zaanse Bedrijfsbrand- door haar funktiewijziging niet £es*e- weren deed Albert Heijn mee met drie ploegen. De wedstrijden waren meer door de meisjes kandidaat J. Ph. Bartelson moeilijk. Hier ziet U de ploeg van de heer A. Broek aan het werk. j kan worden gesteld.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 6