American Lunchroom De heer P. G. Zwarts alg. bedrijfsleider filialen Karin Larsen opende P.V.-seizoen Kent U de verkeersregels precies? AH-FLITSEN 5 Via verzekeringen en pensioenen naar levensmiddelen M ET IS NU RUIM EEN JAAR GELEDEN, dat in de filialen- II organisatie een nieuwe functie ingesteld werd. Aan de top van deze organisatie werd tussen de directie en de districtsleiders een Algemeen Bedrijfsleider Filialen geplaatst. In deze veelom vattende functie werd de heer P. G. Zwarts benoemd, die tot dat moment optrad als bedrijfseconomisch adviseur voor het filiaalbedrijf. Trouwe lezers van dit blad zal het reeds vaak zijn opgevallen, dat mensen met allerlei voorop leiding in het kruideniersvak hun bestemming gevonden hebben. Dit is ook het geval met de heer Zwarts, die na het eindexamen HBS B aan de slag ging bij een grote verzekeringsmaatschappij. Wiskunde Zijn aanleg voor wiskunde en het grote gebruik hiervan in het ver zekeringswezen, deden hem be sluiten de studie M.O. Wiskunde aan te vatten. Na deze studie ging hij zich ver diepen in de bedrijfseconomie en de statistiek. Dit gebeurde niet ,,zo maar". De heer Zwarts had inmiddels de lei ding gekregen over een der doch termaatschappijen. Hierdoor had zijn werk een meer zakelijk karakter gekregen. Dit begon hem steeds meer te interesseren, met name de bedrijfseconomische kant hiervan. Sinds 1946 Behalve tot de bovengenoemde studie leidde deze belangstelling ook tot aanvaarding van een func tie bij Albert Heijn. Dat was in 1946. De heer Zwarts werd belast met het opzetten van het pensioen fonds en daarnaast werd hem de leiding van de afdeling statistiek toevertrouwd. Het toeval wilde, dat de nieuwe medewerker bij gebrek aan een aparte kamer bij de heer J. Le gerstee, in die tijd verkoopleider en assistent van de heer D. A. ter Wee, kwam te zitten. Hoewel hun werk totaal verschillend was, wer den zij vanzelfsprekend langza merhand vertrouwd met eikaars taak. Warenkennis Zo ontstond bij de heer Zwarts een levendige belangstelling voor Van de Raad van Bestuur ver namen wij, dat onlangs de aandelen van de N.V. Ame rican Lunchroom te Amster dam zijn overgenomen, waardoor dit bedrijf een on derdeel is geworden van het concern. De American Lunchroom is gele gen aan de Kalverstraat en werd reeds in 1898 geopend. In de loop der jaren is er weinig veranderd aan het in terieur, waardoor dit welis waar sfeervol, maar tevens verouderd is. Het ligt dan ook in de bedoeling de zaak te moderniseren, ter wijl ook het verkoopsysteem zal veranderen. Hoe alles zal worden, is nog niet te zeggen, maar daarover hopen wij U te gelegener tijd meer te kun nen vertellen. het kruideniersvak. Voor hem wa ren de artikelen, die hij in zijn statistieken verwerkte, niet veel meer dan namen. Maar gewend als hij is om zich alles, wat met zijn werk betrekking heeft, zoveel mo gelijk eigen te maken, begon hij zich te verdiepen in de waren kennis. Dit bleek van groot nut te zijn, toen de heer Zwarts ook belast wei'd met de verkoop- en produk- tieplanning. Hier speelt immers o.m. de vergelijking van de ver koop der verschillende artikelen een belangrijke rol. Daarbij kwam nog dat zijn statistiekafdeling na verloop van jaren was uitgegroeid tot de huidige bedrijfseconomische afdeling. De heer Zwarts wist, waarover hij sprak en werd daarom een in vloedrijk adviseur van de directeur filialen. Ook in zijn regelmatige gesprekken met de rayonleiders over de problemen op bedrijfseco nomisch en verkoopgebied werden zijn waardevolle adviezen steeds zeer gewaardeerd. In augustus 1957 volgde tenslotte de benoeming tot Algemeen Be drijfsleider Filialen. Reeds lange tijd was gezocht naar een afdoend middel om de overbelaste direc teur filialen te ontlasten. Ten slotte werd deze oplossing als de meest juiste aanvaard. Oeeii siuecnre De nieuwe functie is stellig geen xcure. Behalve aan de gehele buitendienst, geeft de heer Zwarts leiding aan een aantal afdelingen van het hoofdkantoor, zoals het filialenbureau, de organisatieaf deling, de filialenadministratie en nog enkele andere. Het laat zich indenken, dat er in de blauwe kamer' zoals het werk vertrek van de heer Zwarts sinds de laatste restauratie wel wordt genoemd, veel wordt geconfereerd. Bovendien bezoekt de Algemeen Bedrijfsleider Filialen regelmatig filialen en heeft hij tevens bepaal de representatieve plichten te ver vullen. 's Avonds Verwonderlijk is het dan ook niet, dat de onvermijdelijke rapporten en verslagen vaak pas 's avonds in de woning te Huizen aan de beurt komen. Behalve mevrouw Zwarts zullen ook de vier kinderen de aandacht wel eens van de paperassen af lei den. Zo komt het nog wel eens voor dat de oudste zoon, Han, 15 jaar en HBS-leerling, triomfante lijk de kamer komt binnen rennen met de verheugende mededeling, dat zijn eigen gebouwde radio voor het eerst aether-geluid heeft opge vangen. Hij heeft nl. een techni sche knobbel en besteedt vele vrije uren aan de draden, lampen en condensators. Ook de andere kinderen Joop (13), Willy (10) en Annelies (8) zullen er wel eens voor zorgen dat de rapporten niet altijd de aandacht krijgen, die hun vader er graag aan schenken zou. Maar dat komt dan wel terecht, wanneer Klaas Vaak zich over hen ontfermd heeft. Jubileum op het Hoofdkantoor Op 1 november j.l. was de heer H. v. d. Stadt 12y2 jaar werk zaam bij Albert Heijn N.V. De heer v. d. Stadt houdt van „denkwerk" en heeft zich in zijn loopbaan bij A.H. daarin goed kunnen trainen. Hij werkte bij de heer Kan, later bij de kas en de kostprijsafdeling en de laatste jaren is hij werk zaam op de rekening courant, waar hij algemeen reservist is en tevens zijn aandacht wijdt aan de huizenadministratie. Zoals wij al schreven houdt de heer v. d. Stadt van alle denkspor ten, o.a. puzzle's, dammen en schaken. Bij het laatste heeft hij nog eens de titel van Zaans kam pioen in de wacht gesleept. De lectuur neemt ook een grote plaats in in de vrije tijd van onze jubilaris, alles waar hij iets van kan opsteken heeft zijn aandacht, of het nu sterrekunde, sociale we tenschappen of vakliteratuur is. De heer v. d. Stadt heeft 2 kinde ren, 1 jongen en 1 meisje. Eerste stap op de goede weg Op zaterdag 25 oktober j.l. trad op voor de personeelsvereniging het gezelschap van Karin Larsen in de muzikale komedie ,,Oh Venus". De eerste grote avond van het seizoen 1958/1959. Het bestuur van de P.V. startte op die avond met het streven naar een nieuw aanzien van het amusement dat zij haar leden op gezette tijden wil voorzetten. Zonder natuurlijk de oude en ver trouwde wegen van de vermaak kunst geheel te verlaten, doet zij een loffelijke poging haar jaarlijk se programma aantrekkelijk te maken door oorspronkelijke en nieuwe stukken voor te schotelen. Zij beoogt hiermede een doorbre ken van de verstarring waarin het repertoir noodzakelijkerwijze ge raakte. moedgevend ,.Oh Venus" was de eerste stap op het pad naar de ver nieuwing en het was moed gevend. De van dadio en tele visie bekende Karin Larsen voerde met haar zeer jonge gezelschap een komedie op die een mengsel bleek van toneel, zang, ballet en voordracht. De inhoud was in grote lijnen als volgt: Een jonge vrouwelijke atoomgeleerde, weduwe, en haar twee werkelijk aanvallige dochters huldigen het standpunt dat hun geluk en succes gelegen zijn in het dienen van de wetenschap kunst alleen. verrukking en zwier Al wat zich man noemt ligt buiten de kring van hun belang stelling. Niettemin slui meren in het hart van de jongste dochter enfant terri ble romanti sche gevoelens die haar al spoedig onder de definitieve bekoring bren gen van een knappe Adam. Verbond van Veilig Verkeer luidi alarmklok De verkeersonveiligheid op de weg heeft een omvang aange nomen die het bestempelt tot een nationaal probleem. Het zeer aktieve verbond voor Veilig Verkeer ijvert op een originele wijze voor een verbetering van de verkeersveiligheid. JLiefdepIaueei Om echter de wetenschapelijke moeder het absurde van haar tot mislukking gedoemde opvatting te doen inzien, is een kort verblijf op de liefdeplaneet Venus nodig, waar zij op een keukenstoel heenschiet. Allermerkwaardigste toestanden heer sen op dit ruimtelichaam. De liefde is er volmaakt en aan staatstoezicht onderworpen onder het motto „De liefde gaat uit naar niemand in het bijzonder, maar naar ieder in gelijke mate". Enfin, hoe meer deze leus haar oren treft, hoe afschuwelijker zij het vindt en hoe verliefder zij wordt op de aardse man die door het lot eveneens op Venus is ver zeild. De oudste dochter tenslotte ziet in haar minnaar-krachtpatser tegen het einde van het stuk beslist meer dan een robot met „ponden pees". Drie huwelijken dus. De zaal leefde over het geheel ge nomen echt mee. Het applaus was telkens spontaan en het plezier dat men beleefde kwam evenredig tot uiting in luid gelach. Kostelijk waren de verschillende liedjes van voordracht en van inhoud, de be geleiding van piano, bas en gitaar melodieus en muzikaal. Humor De dialogen en situaties schonken veelal een overvloed van humor aan wie er maar van wilde genieten en de oorspronkelijkheid van het geheel deed weldadig aan. Omdat het verloop van het stuk door plotselinge onverwachte gebeurtenis sen onberekenbaar was, bleef het levendig. Het hypermoderne decor bestond geheel in stijl uit luxaflex rolgor dijnen. Wij zien de enkele onvol komenheden die het stuk aan kleefde zeker niet over het hoofd. Maar wij zijn Karin Larsen en haar gezelschap dankbaar voor deze avond, die als batig saldo op leverde: 500 tevreden en voldaan huiswaartskerende bezoekers. En dat is altijd nog een prestatie. Voor het bestuur van de perso neelsvereniging mag het succes van deze avond een aansporing zijn om met nog meer vertrouwen de ingeslagen weg te vervolgen. Zij schenken het dagelijkse kopje koffie. Zij heeft namelijk een schrifte-1 lijke verkeerscursus samengesteld naar Amerikaans voorbeeld en de deelneming gevraagd van het ge hele Nederlandse volk, want, zo redeneert het Verbond, de veilig- I heid op de weg kan alleen worden bevoi-derd als iedereen van voet- ganger tot automobilist de spel regels, de verkeersregels kent. De stof is vervolgens gericht op het bijbrengen van een betere ver- keersmentaliteit, een belangrijke factor in de strijd voor de verla ging van het ongevallenpercenta- &e. Ruim 1600 personen overkomt I jaarlijks een ongeval met dode-1 lijke afloop en tienduizenden moe ten door verwondingen het wer ken tijdelijk of voorgoed opgeven. De materiële schade wordt op ca. 260 miljoen gulden per jaar ge raamd. Als op deze voet wordt doorge gaan behoeven we onze verwach tingen voor de toekomst zeker niet hoog te spannen. Het cursusgeld voor de gehele cursus, die maximaal 3 maanden duurt, bedraagt nox-maal 5,75. De (lirektie van A.H. N.V. wil, gezien de belangen die op het spel staan, een gedeelte van de kosten voor haar rekening nemen, zodat het cursusgeld 1.50 bedraagt. Wij hopen, dat de alarmklok niet vergeefs door het Ver bond van Veilig Verkeer is geluid en dat velen aan haar oproep tot deelname gehoor zullen geven. Verdere inlichtingen kunt u inwinnen bij de afd. P.Z. (239) waar u zich ook kunt opge- j ven. tomme verbazing

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 5