Plannen voor nieuw C.M. Jubileum Jopie Leibrand Nieuw personeel fabrieken kantoor De heer J. H. Pinkster droeg zijn functie over aan de heer F. C. Blok Dank brengen F abrieksbezichtiging D. van Capelleveen in het zilver ,r- - Niets te klagen? Nou ja....! AH-FLITSEN 3 7 november j.l. was- het 7'/2 jaar geleden, dat JOPIE LEIBRAND bij ons in dienst trad, vandaar dat deze dag voor haar niet ongemerkt voorbij is gegaan. We kunnen wel zeggen dat ze in die jaren „hokvast" is geweest, want ze heeft steeds haar werk op de Biscuitfabriek verricht en ze vond het altijd vervelend als ze wel eens een dagje op een andere af deling moest werken. Ze zal echter wel de langste tijd hier gewerkt hebben, want kort na haar jubileum is ze de bruid ge worden en zal binnenkort in de hu welijksboot stappen. Met veel genoegen las ik de dichterlijke ontboezeming van mevr, Melching-v. d. Berg in de vorige Flitsen. Ze eindigt dit vers met de opgewekte mededeling dat nu niemand meer iets te klagen heeft! Nou behoor ik geenszins tot de maar al te grote groep van lieden die altijd en overal wat te klagen hebben. Maar toch wil ik niet nalaten een enkele opmerking te maken. Ik heb namelijk het voorrecht bij mevrouw Melching op de afdeling te zitten. Wij bevinden ons daar dus op de 5de en hoogste ver dieping. Om hier te belanden kunnen wij nu twee wegen bewandelen. In de eerste plaats is daar het fraaie trappenhuis. Het is dus mogelijk te voet te gaan, waarbij wij ons dan cica 80 treden lang tegen de wet van de zwaartekracht moeten verzetten. De doorsnee 5-hoger komt dan transpirerend naar adem snak kend en met een wezenloze blik in de ogen het marmoleum opge zeild. Voorwaar geen imponerend entree. Deze manier van doen is niet zo geliefd. Wijs Het is daarom heel wijs geweest om het trappenhuis ook nog te voorzien van een schacht met lift. Onze lift is een fraai uitgevoerd geheel met een, niet zo ruime, ac- comodatie voor 8 passagiers. Dit verticale middel van vervoer wil de ik eens nader gaan bekijken Het is dus zo, dat het apparaat aan een paar naar ik hoop ste vige staaldraden omhoog en omlaag beweegt. Voorts zijn er op iedere verdieping deuren waardoor wij kunnen ontsnappen. Huidige ruimte wordt te klein J^OG MAAR NAUWELIJKS TWEE JAAR GELEDEN werd het Centraal Magazijn overgebracht naar een groot pand aan de Hogendijk te Zaandam, waarin tevoren C. Keg's Groothandel was gevestigd. Thans vernemen wij dat ernstig overwogen wordt elders in Zaandam een nieuw gebouwencomplex te stichten, groter dan het huidige en bovendien doelmatiger ingericht. Het huidige magazijn telt vijf verdiepingen en kan 5500 ton aan goederen bergen. Toch zal het niemand, die enigermate op de hoogte is van de uitbreidin gen der afgelopen jaren, verba zen, dat een grotere opslag ruimte in de toekomst noodza kelijk is. Ook de inrichting van het pand aan de Hogendijk is niet zoals men dat in deze tijd verlangt. Eenieder weet, dat de expeditie naar de filialen nu bijna geheel per auto geschiedt, terwijl het C.M. daa rop niet is ingericht. Daarom zoekt de directie naar een groot terrein in Zaandam, dat weliswaar aan een water weg is gelegen, maar tegelijker tijd gemakkelijk voor grote vrachtwagens bereikbaar is. Het zal stellig nog geruime tijd duren, voordat deze bouw een feit zal zijn; want wanneer het terrein gevonden is, moet er nog veel werk verzet wor den, alvorens de eerste paal de grond in gaat. 30/10: 15/11: 30/11: van Eijsden (C.F.) Spanjaard (K.B.) G. Bakker (S.B.) Wij heten welkom A. H. Prins B.A. J. A. Rutten K.B. J. M. de Bcijer K.B. M. Abma-Niedekker S.B. Mevr. Vos-Bakker C.F. A. Heitmeijer S.B. M. W. Maussen S.B. A. de Boer-Streefkerk K.B. C. Waal K.B. G. Smit K.B. W. v. d. Bosch S.B. W. H. Jongboom S.B. J. H. Geerlings Mag. D. Kat Emb. A. Peters C.F. E. Sterrenberg C.F. A. Sterrenberg B.B. Th. ten Wolde B.A. G. Schut-Houweling C.F. H. M. Slinger-Visser S.B. M. Terpstra-v. d. Wal K.B. J. van Wijngaarden-Seeling O.G. E. van Heijningen K.B. L. A. Janssen K.B. R. Schussler K.B. M. Koerntje S.B. P. J. Suykerbuijk-Hoogboom S.B. M. E. Timmermans- Kniemeijer S.B. G. J. Lodde-Koele K.B. W. M. Dekker-van Bak K.B. G. Grootveld-de Wit K.B. J. Kuyper-Bleijenberg K.B. L. van 't Padje V.A. D. Eggers K.B. G. A. Lonnee L.F. M. Vannolo K.B. G. Götz T.A. M. C. Kruyff L.F. Mankiewiez -Nijkamp K.B. M. Brinkhuyzen C.F. M. Robijn C.F. A. Ch. Klaassen-v. Grootel S.B. T. Brink Lab. B. G. Ouêndag O.G. A. van Es-Nikou S.B. A. J. M. de Vos S.B. G. Beekveld S.B. W. Beekveld S.B. A. Vleer-de Graaf K.B. S. Schipper-de Graaf K.B. G. Berkeveld-MolenaarK.B. Th. Puls-Böhm Bl.w. A. M. M. Dekker S.B. C. van Klooster S.B. H. J. Kooger-Koppijn S.B. Mej. P. Palmer Ret.afd. Mej. J. Lobensteijn Corr.afd. W. Bakker Ink.adm.. D. Brinkman Pap.mag. S. Kramer Alg. ass. A. Baarsen Bcdr.ec. afd. J. C. van Ooijen Contr. Naast deze deuren bevindt zich een keurig uitgevoerd alluminium paneel waarop een knop en een aantal lichtjes zijn aangebracht. Eielitjes Deze lichtjes behoren door middel van cijfertjes aan te geven waar de lift zich bevindt. Toen de lift er enkele weken was, gaven ze de positie ervan verkeerd aan en nu geven ze helemaal niets meer aan. 't Kost in ieder geval geen stroom. Alleen vertonen zich bij gebruik van de lift een paar blijmoedige pijltjes die vertellen dat de lift naar boven of naar beneden gaat. Rest ons nog het knopje dat het paneel bevolkt. Stop Nu zijn er echter nog steeds men sen die drukken ondanks het ha telijke „bezet" De lift kan hier echter niet tegen en ten gevolge van allerlei technische dingen die eigenlijk niet hadden moeten ge beuren stopt de lift zijn werk zaamheden. Meestal gebeurt dit tussen twee afdelingen in. De passagiers proberen hun angst te verbergen door het zingen van liederen en het lanceren van grappen. Zodra hei feit wereldkundig is, worden hulpverleningstroepen naar de plaats van het onheil gedirigeerd. Deze bestaan meestal uit mensen met een uitgesproken technische blik in de ogen. Deze gaan dan boven de schacht allerlei voor de leek onbegrijpelijke handelingen ver richten met tangen en zekerin gen en na verloop van enige tijd zit er weer leven in de lift. Trekje Een aardig tx-ekje is nog het ver rassende element dat de bouwers hebben aangebracht. Het kan na tuurlijk vooi-komen dat men van 2 naar 5 moet. Men stapt dan in en brengt de hand naar het bedie ningspaneel en bemerkt dan tot zijn schrik of verbazing, al naai de aard van de passagier, dat men al gaat. Maar niet naar 5, maar laat ons zeggen parterre. Daar staat dan iemand die net iets snel ler was dan U te lachen. Het economisch nut van deze ma nier van vervoer laat natuui-lijk zo wel iets te wensen over. Maar zon der twijfel zal hierin op den duur worden voorzien. Wij weten het allen, de techniek staat voor niets. Dit was het dus. Vraagt men dus of er nog iets tc klagen is, dan zegt mevrouw Mel ching uit volle borst: „Neen!" Maar ik zeg: „Klagen? Nee, nou ja, een enkel opmerkinkje dan!" J. Zeeman TE KOOP: Fietsje voor kind, leef tijd 5—8 jaar. Inlichtingen: J. M. O vermeer (SB). Links de heer J. H. Pinkster, rechts de heer F. C. Blok. Donderdag 30 oktober vertrok de „Grote Beer" met vele emigranten aan boord naar Australië. Onder de passagiers bevond zich ook de heer J. H. Pinkster, tot voor kort werkzaam op het filialenbureau. De heer Pinkster zou volgend jaar 25 jaar bij Albert Heijn werkzaam zijn. Hij was chef in Assen, Erme- lo en Arnhem (Ketelstraat) en werd direct na de 2e wereldoor log, op 15 november 1945, over geplaatst naar het hoofdkantoor in Zaandam. AAN Dl REKT IE EN PERSONEEL: De heer en mevr. Middelbeek- Boelhouwers bij hun 45-jarig hu welijksfeest. De heer en mevr. Best-Kuiper bij hun 12]/2-jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. Verdonk bij hun 12l4-jarig huwelijksfeest. De heer en mevr. Poortvlict-v. d. Ree bij hun 25-jarig huwelijks feest. De heer H. v. d. Stadt bij zijn 12%-jarig jubileum. Fam. Stroef bij de geboorte van hun dochter. Fam. Houwing bij de geboorte van hun zoon. Fam. Splinter eveneens bij de ge boorte van hun zoon. Fam. van Galen bij de geboorte van hun dochter. Mej. J. Visser bij haar 7]/2-jarig dienstverband. De heer en mevr. Massink bij de geboorte van hun zoon. De heer en mevr. Jaspers bij de geboorte van hun dochter. De heer en mevr. P. J. Goudriaan bij de geboorte van hun dochter. De heer en mevr. P. H. van Gog bij de geboorte van hun dochter. De heer en mevr. E. M. Hoore- man bij hun l2]/2-jarig huwelijks feest. De heer J. C. P. van Rooijen bij zijn ziekte. De heer K. Bets bij zijn ziekte. De heer P. J. Kroonenberg bij zijn l2l/2'jarig jubileum. De heer J. Sikkes bij zijn 12Yz- jarig jubileum. De heer en mevrouw H. Koek koek-Spanjaard bij hun huwelijk. Willy Ebell bij haar ziekte. H. v. d. Loo bij zijn ziekte. J. Leibrand bij haar jubileum. Enkele nieuwe leden van het kantoorpersoneel staken op 8 oktober Zaan over om de fabrieken te bezichtigen. De daarop volgende jaren heeft de heer Pinkster de zorg gehad over de „losse" winkelinventaris, zoals koelkasten, kasregisters, snijmachines, witte jassen etc.. Reeds lange tijd bestond bij hem het plan om zich bij zijn twee zoons te voegen, die zich reeds eerder in Melbourne gevestigd hadden. Toen ook de derde zoon te kennen gaf, dat hij eveneens naar Australië wilde vertrekken, werd het plan tot een besluit. De heer Pinkster heeft thans zijn werk overgedragen aan zijn as sistent, de heer F. C. Blok. Deze is in januari 1958 bij ons bedrijf gekomen en heeft dus reeds de ge legenheid gehad zich grondig in te wei'ken. Wij wensen de heer Pinkster veel geluk toe in zijn verdere leven en de heer Blok succes in zijn nieuwe functie. 17 november j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer Dirk van Capelleveen bij A.H. in dienst trad. Hij kwam eerst op de afd. Expeditie, onder chef Woud stra, bleef hier een tiental jaren en werd toen overgeplaatst naar de V.A. Het was op de V.A. hard werken. Soms, als er een schuit met balen meel voor de wal lag, van 's mor gens 6 tot 's avonds 9 uur en dan maar sjouwen. Natuurlijk waren er wel steekwagens, maar daar kon men geen trapjes mee op. Niettegenstaan- 1 de het harde wei-ken heeft de jubilax-is aan deze tijd de bes te hei-innering. Na 8 jaar V.A. kwam hij „op de kaas" en of schoon hij er in den beginne wel wat tegenop zag, is het hem hier uitstekend bevallen. Hij be schouwde het ook als een voor recht als alg. vakantie-reserve te mogen optx-eden. De heer van C. is reeds 27 jaar lid van de muziek. Door ziekte ge noodzaakt heeft hij helaas de laatste tijd verstek moeten laten gaan, maar zijn hart is nog steeds bij het koi-ps. Prettig vond hij het als de „baas" destijds op jacht was geweest om de buit dan panklaar te maken (prijskaartjes vond hij er nooit aan Onprettig vond hij het, toen hij tijdens W.O. n te werk gesteld werd in de omgeving van Bakkum en Castricum. Na 2 dagen slaagde hij er echter met behulp van de heer Meijn in, om daar weer van daan te komen. Wij wensen de heer van Capelle veen en in dit bijzonder geval ook zijn vrouw, een steeds beter wor dende gezondheid toe en, dat ve len het met ons eens zijn, zulks heeft de druk bezochte receptie op 17 november wel duidelijk be wezen. Een enkel opmerkinkje over de lift

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3