KNVB-voetbaltoto steunt ook AH's voetbalclub AH was RIVA nèt de baas Toneelvereniging in touw De nieuwe ondernemingsraad Jans Visser jubileerde Bestuur voetbal Nieuwe kommandant bewakingsploeg Uwzonen kunnen judoka'sworden 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 11 November 1958 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mee: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, Mej. C. Buntsma. H. Eijben, W. J. Geerlings Jr., A. v. d. Hazel, J. Janse, L. J. A. S. Kloos, W. v. Maltha, J. J. M. v. d. Meer, J. W. Noortman, J. Mijnders, G. A. van Rooijen, J. Schijf. J. Zeeman (T.A.) en J. Zeeman (H.K.). Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. vervolg van pagina 1 Hoewel haar bedrijfstaak en haar vertrouwenspositie in de O.R. een kombinatie is met velerlei aspek- ten, wensen wij deze K.A.B -kandi date succes toe in haar O.R.-taak. de redaktie van de Flitsen is om de dames en heren, die tot de ver kiezing deel uitmaakten van onze O.R. te bedanken, willen wij toch gaarne van deze gelegenheid ge bruik maken om Mej. Helsloot, Mevr. Westers-Hofer, de heren HoolVlkuut oor Overmeer,Stens, Abbing,Boom, Sij. Op het hoofdkantoor deden zich, in brands en Leonaids onze erkente- De voetbalvereniging Albert Heijn" heeft in zijn korte bestaan al getoond wat zij waard is. Twee elftallen nemen deel aan de zomeravondcompetitie die twee jaar geleden voor de eerste maal 1 J ir. I I i i „«.eiiiiunus i van start ging. In 1Vj/ was net eerste elftal onbetwist de sterkste ^levr. v^esters een enveloppe met en behaalde het kampioenschap van de Zaanstreek. En ook het inhoud, tweede elftal weerde zich geducht. Met gepaste trots kan het bestuur Donderdag 30 oktober was de dag waarop Jans Visser haar 7V2-jarig dienstverband vierde. Gedurende deze tijd was zij be last met het onderhoud van de fabriekskantoren, hetgeen haar best afging. Namens de direktie ontving zij van de heer F. Schuddeboom een zil veren vork en lepel. Van het kernfonds" ontving Jans van tegenstelling tot de fabrieken, geen verschuivingen voor. Aan een beschouwing over de ach tergronden hiervan, durven wij ons niet te wagen, maar ongetwijfeld heeft ook deze continuering haar grote voordelen en de heren Mar tin, Van Dyk en Van Petten zullen zich dus in de komende twee jaar opnieuw belasten met de taak, die zij ook in de afgelopen jaren ver vulden en uit het feit, dat zij zich hiertoe bereid verklaarden, mag wel afgeleid worden, dat het hun goed is bevallen. Afscheid Hoewel het niet direkt de taak van lijkheid te betuigen voor het vele werk dat zij in het belang van het bedrijf en haar personeel deden. Ongetwijfeld zullen onze lezers met ons speciaal de heer Overmeer niet vergeten, die vele van zijn vrije uren inzette voor het welzijn van zijn collega's. Joop, bedankt voor je eerlijke en zuivere optreden en naar we ho pennog eens tot weerziens in de personeelsvertegenwoordiging. Tenslotte voor de belangstellenden nog even enkele cijfers (onder gel dige stemmen wordt verstaan het aantal personen dat haar stem uit bracht, verminderd met het aantal blanko of ongeldige stemmen zeggen dat er glans van deze sportieve successen afstraalt. Het spijt het bestuur daarom te meer dat dit niet gezegd kan worden van de financiële positie waarin de club verkeert. Men bevindt zich in dit opzicht, zoals nagenoeg de gehele Nederlandse sportwereld, in een malaise. Eén lichtpunt is er echter. De K.N.V.B.-voetbaltoto heeft de ge rechtelijke aanslagen op haar be staan met succes gepareerd en wordt thans van regeringswege niet meer bedreigd; zij het dan dat de toto alleen toegankelijk is voor K.N.V.B.-leden. Welnu, de vereniging is lid en zijn leden kunnen dus iedere week mee- Jans werd geboren te Lemmer en 1 - kwam met haar 14e jaar naar doen aan een gokje met als mzet Zaandam waar haar vader een be- een bedrag van om en nabij een trekki 'kreeg bij de fa! Bruyn- ton. De veren,ging mkasseert een zee, A hob beJsteedt Jans ,;eel nm-cpntao-p van H» o-olrlon Hio Ho Tijdens de algemene ledenver gadering van 29 oktober j.l. heeft het bestuur van de V.V. Albert Heijn een wijziging on dergaan. De heer Drost die ruim 2 jaar het secretariaat van de vereniging verzorgde, heeft zijn functie neergelegd. De voorzitter dankte namens de vereniging de heer Drost voor de grote toewijding waarmede hij zich steeds van zijn taak kweet. Op voorstel van het bestuur werd tot secretaris gekozen de heer Kloos, zodat het bestuur thans als volgt is samengesteld: J. W. Noortman, voorzitter; L. J. A. S. Kloos, secre taris: G. B. Kosters, penning meester. Onze Bewakingsploeg die in tussen 7 jaar bestaat heeft steeds gewerkt onder de prettige en enthousiaste leiding van de heer G. J van Urk. Helaas is de heer van Urk de laatste jaren aan het sukkelen en hij zag zich dan ook genoodzaakt zijn funktie aan een ander over te dragen. Op donderdag 13 november heeft de Bewakingsploeg over dit punt vergaderd en werd de heer J. Ho- gendijk met algemene stemmen voor deze funktie aangewezen. Wij hopen en vertrouwen er op dat ook de heer J. Hogendijk de successen die onze Bewakings ploeg in de afgelopen jaren be haalde, zal weten voort te zetten en wensen hem hierbij veel mede werking van de leden toe. Aan de heer G. J. van Urk die wel als lid doch niet als komman dant zal optreden, brengen wij Het winnende doelpunt kwam in langs deze weg nogmaals dank het laatste kwartier van de tijd aan het oplossen van puzzles. (Lemsterbotter) waarop haar va der schipper is voor de familie Bruynzeel. Als haar vader vakantie heeft, kan hij vrijelijk over deze mooie boot beschikken. percentage van de gelden die de leden wekelijks inleggen en daar- vcluet. door wordt de financiële basis van yoor *d€ de club aanmerkelijk verbreed. vakant Wij kunnen ons zo voorstellen, dat J. -4.,,., familie varen op de „Schollevear u als met-lid toch ook wel zou - 1 willen draaien aan het rad van het geluk. Het hoeft niet bij een wens te blijven. De voetbalvereni ging „Albert Heijn" zal u gaarne iedere week een officieel K.N.V.B.- poolformulier geven waarop u 8 kansen hebt. Het bestuur laat u dan inschrijven als lid bij de K.N.V.B., waarvoor u een luttel voorgeschreven bedrag betaalt. Voor een jaar lang is dan voor u de toegang tot de toto ontsloten. Zoals u merkt zijn er dan twee vliegen in één klap geslagen: De vereniging wordt langzamerhand wat hechter gefundeerd en: Uzelf hebt het genoegen van een weke lijks gokje. U kunt zich op het hoofdkantoor wenden tot de heer F. Vos en op de fabriek tot de heer D. Abbink. 29/10: Veronica Nol (Mag.) 31/10: Maria Thérese Jaspers V.A.) 2/11: Winnifred Marina van Gog (C.F.) 4/11: Ingrid Goudriaan (Bedr.Bur.) 7/11: Johnny Massink (C.M.) Steni uitgebr. geldige op de Groep ger. stemmen stemmen kandidaat Hoger l.g. pers. hoofdkantoor 34 33 31 H. Martin 22 A. J. Bicker 9 Fabriek 22 18 16 S. Vos 14 M. van Vliet 2 Beambten hoofdkantoor 139 123 118 J. van Dijk 98 M. Huisman 30 H. v. Petten 77 C. Way 31 fabriek 49 46 45 H. Eijben 33 P. Goudriaan 12 Overig l.g. pers. 28 24 23 W. Delforno 17 A. Stens 6 Overig mannelijk personeel 1. K.B. 51 46 46 J. Abbing 22 J. Rep 23 2. S.B. 27 W. Engberts 15 -f C.F. 35 27 J. M. Overmeer 12 3. Exp., Mag., 40 M. Bergh 16 C.M. 73 42 R. Boom 16 D. Plantinga 8 4. V.A., V.F., P.M., 38 J. Ph. Bartelson 21 L.F., W.K., C. v. d. Laan 17 -f div. 47 39 5. T.A. B.A. 57 42 38 J. Sijbrands 15 D. Verdonk 23 6. Kaas, emb., 25 J. Aafjes 13 B.W., Vrio. 37 29 C. Kuyt 7 Overig Vrouwelyk personeel W. Leonards 5 1. K.B. V.A. 38 29 28 C. Helsloot 12 H. F. Mouw-Broekhuis 16 2. Overige Afd. 40 31 15 H. W. van Houts 15 16 Blanko 16 ISolaugNtcllIug van (lii'wlicïijdc In een vrij stevige, doch alleszins sportieve wedstrijd heeft Albert Heijn 4 oktober j.l. op de Amsterdamse gemeente sportvelden aan de Velserweg het tot een kleine 32 overwinning weten te brengen tegen een voetbalelftal van de RIVA. Het initiatief tot deze ontmoe ting was uitgegaan van de RIVA-sportvereniging. Bij de aanvang van de wedstrijd overhandigden de gastheren een vaantje in de blauwgele kleuren van de RIVA, waarop in gouden letters de wedstrijd staat vermeld. De uiteindelijke samenstelling is Overig leidinggevend personeel dus geworden: Hogerleidinggevend personeel Hoofdkantoor: H. Martin i Fabrieken: S. Vos 1 Beambten (Hoofdkantoor: J. van Dijk en 1 van Petten. Fabrieken: H. Eijben. W. Delforno Mannelijk Personeel Fabrieken J. Rep, W. Engberts, M. Bergh, J. Ph. Bartelson, D. Verdonk en J. Aafjes. Vrouwelijk Personeel Fabrieken Mevr. H. F. Mouw-Broekhuis en Mej. H. W. van Houts. Met een straffe wind in de lengte over het veld en een nog vrij warm zonnetje in de rug gingen de Al- bert Heijners direct al in het of fensief. Goede en verrassende schoten van de voorhoede in de ze periode waren echter schaars en de weinige die werden afge vuurd bleken in goede handen bij de betrouwbare RIVA-doelman. Al gauw wist de RIVA zich van deze lichte druk te ontdoen en aardige aanvallen op te bouwen. Het eerste doelpunt kwam na 25 minuten voor Albert Heijn, toen de rechtsbuiten v. d. Ing, een fout in de RIV A-verdediging afstrafte (01). Linksbinnen Cohen ver grootte de voorsprong nog juist op tijd op een throughpass door te lopen, die hem alleen voor de keeper bracht (02). Nog voor de rust wist de snelle en handige RIVA rechtsbuiten de achterstand op 12 te reduceren. Nadat het eerste kwartier na de rust de strijd gelijk opgegaan was, zette de RIVA de AH defensie onder sterke druk, hetgeen resul teerde in een doelpunt (22), al weer van de rechtsbuiten. Supporters Onder de supporters van de RI VA bevond zich de heer L. van Nassou (directeur), terwijl ook de heer J. Heijn de wedstrijd bij woonde. De meest trouwe AH supporter, de heer S. Vos, stond weer (als altijd) eenzaam langs het lijntje. Judoclub sticht jeugdafdeling De amateur Judo-vereniging Albert Heijn, heeft van enkele ouders het verzoek gekregen ook jongens als lid aan te nemen. Het bestuur ziet goede kanten aan deze vorm van uitbreiding van de vereniging en heeft besloten een jeugdafdeling op te richten. Een paar jongens hebben zich al voordat de trainingsavond van de als enthousiastelingen ontpopt en ouderen begint. Er zal worden ge- dit geeft goede hoop op een vol- zorgd voor een goede leiding. De doende aantal junior-judoka's. Het leeftijdsgrens is gesteld van 9 tot is de bedoeling dat de jongens een aparte training krijgen op dins dagavond van 18.00 tot 19.30 uur, schoen van midvoor v. d. Bijl. Na afloop van de wedstrijd be- Als onderkommandant trad de dankte aanvoerder Noortman be stuur en spelers van de RIVA voor de prettige wedstrijd, over handigde een attentie en zegde een revanche wedstrijd toe in Zaandam. voor alles wat hij voor het bedrijf en zijn mannen heeft gedaan. heer N. H. de Vries op en hij zal dit blijven, waarbij wij er van overtuigd zijn, dat ook de heer J. Hogendijk aan hem veel steun zal hebben. en met 12 jaar. Alleen kinderen van AH-personeel kunnen worden toegelaten. Al u zelf weinig of niets van judo afweet en daarom niet over een mo gelijk verzoek van uw kind kunt beslissen, bent u van harte welkom op onze trainingsavond. Wij dringen er wel op aan U spoe dig met ons in verbinding te stel len als U Uw zoontje wilt laten meedoen, omdat wy een grote toeloop verwachten en maar een beperkt aantal gegadigden kunnen aannemen. Voor nadere informaties en aan melding kunt U zich wenden tot de heren D. Schreuder (voorzitter) 293 en L. Kloos (secretaris) 239. Het Bestuur Op zaterdag 15 november bracht onze A.H. toneelvereniging het stuk „In Londen staat een huis' voor het voetlicht. Tijdens de generale repetitie werd deze foto gemaakt waarop de 11 mede spelenden en de regisseur ver enigd zijn.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2