nieuwe Ondernemingsraad Vele nieuwe gezichten in de Vier inzenders beloond Nieuws van de ideeënbus AH-chauffeur redde kind Bij de nieuwe O.R. m Sr Nieuwe belangen gemeenschap SAH002000054 Flitsen Fabr/Zaan november ïyso Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 15e Jaargang No. 11 - November 1958 Nu wij op 21 november onze nieuwe ondernemingsraad heb ben gekozen, wil ik als voor zitter graag nog eens het gro te belang onderstrepen, dat ik aan dit instituut hecht. Dat grote belang wordt niet in ieder bedrijf gezien. Slechts schoorvoetend gaat men er toe over gevolg te geven aan de wensen van de wetgever in deze. En dat is niet zo ver wonderlijk, want het begrip „ondernemingsraad" moet zijn inhoud nog krijgen: in de praktijk. Nog al te veel ziet men de O.R. slechts als een bijeenkomst, waar vertegenwoordigers uit het personeel aan de onderne mers hun wensen en verlan gens voorleggen. Dit lijkt mij strijdig met de opzet van het instituut, want daar voor kent men andere instel lingen, als contact-commissies e.d. Het gaat in de O.R. im mers niet alleen om de belan gen van de medewerkers, maar bovenal om de belangen van de onderneming. Dat die belangen bijzonder nauw met elkaar verweven zijn, kan slechts stimuleren tot betere besprekingen. Een ondernemingsraad moet bij voorkeur positieve, construc tieve gedachten kunnen ople veren voor de bedrijfsgang. Er moet wat „uit komen", waar het bedrijf in zijn geheel mee gebaat is. Daarom moeten de leden altijd het algemene bedrijfsbelang in het oog houden naast de belangen van hen die zij vertegenwoordi gen. Dat is geen geringe op gave, want ieder kent het be- drijfs-facet waarin hij of zij werkzaam is het beste en zal geneigd zijn daar vanuit te denken, te spreken en te oor delen. Toch zal er naar gestreefd moeten worden in de besprekingen dit „niveau" te bereiken. Ik ben er van overtuigd, dat alle le den van de nieuwe onderne mingsraad mij willen steunen om dit doel te bereiken, opdat de vruchtbare discussies aan het instituut die inhoud ge ven, welke het krachtens zijn opzet verdient. A. Heijn Jzn. V°°r rakter waar- deren en hopen Hvan Peften- dat deze positieve houding hem tot 'n nuttig lid der O.R. zal stempelen. Het is niet de gewoonte de dames na de heren te noemen, maar we volgen hierbij het reglement en Mevr. Mouw-Broekhuis en Mej. van Houts zullen ons dit dus hope lijk niet euvel duiden. Mevr. Mouw-Broekhuis, meer be kend als Tante Annie, heeft haar kandidaatstelling niet licht opge vat en ons toevertrouwd, dat dit haar een slapeloze nacht heeft ge kost. Zij, die haar gekozen hebben mogen dus wel beseffen, dat Mevr. Mouw haar funktie zeker niet als een sinecure beschouwd. We hopen echter dat onze tante Annie in haar funktie de waarde ring zal vinden die ieder mens dus ook elk lid der O.R. toch wel nodig heeft om te slagen. Tenslotte dan Mej. van Houts. Zij kwam reeds naar voren bij de in stelling der beheerskommissie voor het O.G. en heeft door haar taak in ons bedrijf een zeer veelvuldig kontakt met onze dames. O Vervolg op pagina 2, kolom 4 H. van Petten. Vrijdag 21 november heerste er een voelbare spanning in onze onderneming. Met de stembus onder de arm trok op het kantoor en in de fabriek de stembuskommissie erop uit om het gehele personeel in de gelegenheid te stellen haar nieuwe vertrou wenslieden te kiezen. Mede dank zij de voorafgegane publikaties mocht deze verkie zing zich in een grote belangstelling verheugen, hetgeen ener zijds bleek uit het relatief grote aantal uitgebrachte stemmen en anderzijds uit het geringe aantal blanko stemmen en ongeldige stemmen. Als we het aantal blanko stemmen dat uitgebracht werd bij de enkele kandidaatstelling van Mej. van Houts buiten beschouwing laten, waren er slechts 5 blanko of ongeldige biljetten. jde aktiviteiten van de personeels vertegenwoordiging. De heer S. Vos heeft op zijn beurt de leiding van de jaarlijkse chefs excursie, dus ook hij is als zodanig een zeer centrale figuur waar wij ons gelukkig mee achten. Vele nieuwe ge/icliten Nieuwe gezichten zijn er zeer vele en daarom stellen wij alle leden in bijgaande foto's aan onze lezers voor. Bij de leiding gaat de heer Delforno de plaatè innemen van Stens, die M. Bergh. Rivalen Opvallend was verder dat er af en toe fel gestreden is. Zo waren Boom en Bergh elkanders rivalen om de vertegenwoordiging van de Expe ditie-afdeling en het C.M., waarbij loting moest beslissen en hebben Rep en Abbing met resp. 23 en 22 stemmen op de K.B. elkaar wel heel erg op de hielen gezeten. Enkelen lierkoxen Slechts enkele huidige O.R.-leden zien we op hun oude posten terug keren. W. Delforno. VV. Engberts. op zijn beurt twee jaar geleden de heer Berghege opvolgde. De heer Delforno is u allen onge- J. Ph. Bartelson. D. Verdonk. twijfeld bekend door zijn aktivitei ten op velerlei gebied, waarbij vooral de muziek een belangrijke plaats inneemt. Al worden in de verslagen der ver gaderingen in principe geen na men genoemd, wij zijn er van over tuigd, dat zijn geluid in de komen de verslagen zeker gehoord zal worden. Zoals gezegd heeft het mannelijk personeel van de K.B. de heer Rep net even voor de heer Abbing ge kozen en deze C.N.V.-man zal ze ker van zijn vakbewegingservaring profiteren bij de hem thans toege meten taak. De heer Engberts, die de heer Overmeer op de S.B. en de C.F. gaat opvolgen, neemt een zware taak op zich. In hem vinden we een betx-ekkelijke nieuweling, daar hij ruim 2 jaar ge leden nog aan de firma Keg ver bonden was. Het Centraal Magazijn is in de Ondernemingsraad vertegenwoor- j digd in de persoon van de heer Bergh. Hierdoor is de wens van |deze geografisch van de fabriek iS. Vos. H. Eijben. Zo zal de heer Vos het hoger leidinggevend personeel van de fa brieken blijven vertegenwoordigen en zien wij ook de heer Eijben weer als de representant van de groep beambten aan de Oostzijde. Laatstgenoemde heeft als sekre- taris van de C.C. en als lid van de beheerscommissie van het O.G. in belangrijke mate deel gehad aan Onlangs heeft ons bedrijf een belangengemeenschap gesloten met Gebrs. Hoeve, een Amster damse broodfabriek met ruim dertig winkels. Deze overeenkomst is uitslui tend van financiële aard, het geen inhoudt, dat het bedrijf geen onderdeel gaat vormen van het concern. Dat de directie zich bij deze overeenkomst heeft laten leiden door de gedachte, dat een ver dere uitbreiding van het assorti ment tot de mogelijkheden behoort, ligt voor de hand. Op de vergadering van de Ideeënbus konden relatief veel goede ideeën worden behandeld. Natuurlek zijn niet altijd alle ideeën uitvoerbaar of goed doch indien meer dan de helft van de inzendingen een kans op beloning maakt is de kommissie toch zeer tevreden. De hoogste beloning viel dit keer toe aan de heren Lokkerbol en De Ligt die abusievelijk in de vorige flitsen zijn vermeld. Hun ideeën werden beloond met 25.—. De twee volgende beloningen van elk 20.werden toegekend aan de heren B. Kuijt en S. Baars, voor verbeteringen op de K.B. en aan de koffie pakmachine. Tenslotte werd aan van der Hoven uit de Bakkerij 5.aanmoedi gingspremie toegekend. Een drietal ideeën moest worden aangehouden voor verder onder- Enige weken terug heeft een on zer chauffeurs een jongetje van 4 jaar het leven gered. Er was zeer zeker geen bijzondere moed voor nodig, maar wel tegenwoor digheid van geest en doortastend optreden. Beide zaken bleek onze heer A. v. Berg in voldoende mate te bezit ten, zodat het bijna bewusteloze jongetje weer in huilende staat aan zijn moeder kon worden afge leverd. zoek en wij hopen een volgende maand deze ideeën met vele nieuwe op tafel te krijgen en er voor te kunnen zorgen dat er extraatjes worden uitbetaald die ongetwijfeld in de december maand goed besteed zullen kunnen worden. gescheiden groep, in vervulling ge gaan. Voor de heer Bergh betekent dit een voortzetting van een vertrou wenspositie, die hij nu al vele jaren vervult, zij 't dan dat hij zich de laatste jaren uitsluitend als C.C.- lid aan deze taak kon wijden. De heer Bartelson is de enige uit de groep „Overig personeel", die zich heeft kunnen handhaven met een ovex-igens geringe voorsprong op zijn tegenkandidaat de heer v. d. Laan, die in de kontaktcommis- sie de V.A. vertegenwooi'digde. Deze consolidering heeft voor het personeelfonds gunstige konse- kwenties, daar de heer Bartelson als beheerder nu direkt in het wex*k der O.R. betrokken blijft. Mevr. H. F Mouw- Mej. Broekhuis. H. W. van Houts. De onderhoudsafdelingen hebben in de C.C.-vertegenwoordiger de heer Verdonk hun vertroxxwen uit- gespx-oken, al bleek ook op de heer Sijbrands, na zijn tijdelijke verkie zing, niet in de steek gelaten te H. Martin. J. van Dijk. worden. De heer Verdonk heeft, evenals enkele andere N.V.V.-ers, ervaring op vakbewegingsgebied en zal zich ook buiten het bedrijf in dit verband nog verder in het O.R.-werk gaan verdiepen. Met het uitkiezen van de heer Aafjes, hebben de afdelingen kaas en emballage een nieuwe figuur naar voren gebracht. Zelf heeft de heer Aafjes hier weinig aan kun nen doen in de laatste maanden, Zoals in het vorige nummer vermeld, heeft de afd. emballage een nieuwe opslagruimte gekregen even buiten het fabriekscomplex in een ruime loods. Een goede vooruitgang t.a.v. ruimte en overzichtelijkheid.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1