Nieuws van de ideeënbus 4 A H- F L I I SEN Vele ideeën zijn de afgelopen periode weer binnengekomen. Slechts één idee kwam voor een beloning in aanmerking. Het werd ingezonden door chef P. J. Gorter uit filiaal Zuiddijk te Zaandam (No. B. 127 1). B 127 1 De „Zilvervloot" spaaractie van de P.T.T. heeft reeds vele duizenden inschrijvingen. Wij kunnen hier op inhaken met onze .Zilvervloot"-margarine. Een goed idee. De commissie meent dat het idee zeker een kans van slagen kan hebben. De recla me afdeling zal e.e.a. echter nog moeten uitwerken. Beloning 25. Wij komen hierop nader terug. B127 2 De zegelspaarboekjes ver eenvoudigen door, met hand having van de huidige grootte en vorm, de bladen tot één strip te maken, op een bepaalde methode te vouwen en tussen het omslag te be vestigen. De zegelspaarboekjes moeten het „cachet" van een echt spaar boekje niet verliezen. Wanneer men het bovenstaand omschreven boekje zou openen, krijgt men on willekeurig een „folder" idee. B 12S De in cellofaan verpakte prui men voorzien van een gekleur de clip. Hiermede is de soort en prijs vlugger te herkennen. Onder No. B 124 is een gelijklui dend idee gepubliceerd in de A.H. Flitsen van oktober. De nieuwe verpakking is inmiddels gedeel telijk gereed gekomen. Het assoi-- timent zuidvruchten zal, wat ver pakking betreft, geheel vernieuwd worden. B 129 1 De recepten, vermeld in Al lerhande, laten vergroten en elk filiaal twee exemplaren doen toe komen voor etalage en winkel. „Het recept van de week". De artikelen die hierin vermeld staan etaleren. Wij hebben deze recepten reeds meerdere malen in de winkels ge had. B.v. verleden jaar „koken als hobby voor mannen". Wij schen ken regelmatig aandacht hieraan. B 129 2 De kop van de advertenties. „De royale manier van zui nig zijn" met foto's in groot formaat op karton plakken of de gehele ad vertentie vergroten voor etalagi winkel. Ook dit hebben wij reeds veel toe gepast. Advertentie-vergrotingen zijn meerdere malen naar de filia len gezonden. De kangoeroe o.a., welke men op het etalage-raam plakt is een herhaling van de blik vanger uit de advertentie. B 130 In de zegelboekjes belangrijke artikelen adverteren, b.v. lin ker bladzijde een advertentie, rechter bladzijde zegels enz. Wij hebben indertijd hier aandacht aan besteed maar waren van me ning dat we hiertoe niet moes ten overgaan. Wij willen het ze gelboekje uitsluitend als spaar boekje beschouwen en wij zullen het daarom niet voor reclame doeleinden gaan gebruiken. B131 Zakken van rijst en macaroni zijn bij ontvangst dikwijls stuk. De inhoud moet dan in gewone zak ken worden overgepakt. Om dit te voorkomen: in elke doos twee of meer extra zakken bijpakken teneinde kapotte exemplaren te vervangen. Er worden momenteel proeven genomen met een betere kwaliteit papier, waai'door stuk gaan wordt voorkomen. Het bijpakken van losse zakken brengt extra kosten met zich mee. Bovendien zullen vele zakken ongebruikt blijven en vernietigd worden. Rijstzakken zijn op aanvraag verkrijgbaar. B132 Eenmaal per maand een lijst uitgeven van artikelen welke Verpakt te gebruiken Carly zeep in papier en toch klaar voor gebruik, dat zou ge makkelijk zijn! Het zal echter nog wel even duren voordat onze wasmiddelen overeenkomstig de nieuwste vinding op verpakkings- gebied verpakt zullen zijn. Toen men kortgeleden (natuurlijk in Amerika) een aantal huis vrouwen een wasmachine demon streerde, gooide de demonstratrice een heel pak zeeppoeder (inclusief papier) in het water. Even later waste zij zich de handen met een stuk toiletzeep waarvan het pa pier niet verwijderd was. Allemaal volgens plan! De ver pakking was namelijk gemaakt van polyvinylalkohol. Als dunne transparante film dient deze als verpakking voor zeep en was middelen en wordt in het water opgelost. De film verdwijnt in het water. in prijs veranderd zijn. Zo n lijst kan dan op het publicatiebord gehangen worden. Aan de prijsverandering wordt voldoende bekendheid gegeven (weekbericht, prijzenblaadjes, p.- v.-staat en bij vleeswaren de vleeswaren prijzenlijst). Het is overbodig om ook nog een lijst te drukken waarop nogmaals de ver anderingen worden hei'haald. Bo vendien moet iedereen ter voor koming van vergissingen reeds op maandag alle nieuwe prijzen uit het hoofd kennen. B 133 In bepaalde pakken koffie, bonnen verpakken die recht geven op een gratis reis naar Zaan dam en bezichtiging van de fabriek. Dit zou dan beurtelings in verschil lende rayons of provincies moeten geschieden. Het geven van voordelen op de voorgestelde manier is in strijd met de loterijwet. B135 De uitbetalings-blocs voor obligatiecoupons bevatten nu 104 bladzijden, terwijl het gebruik van vorige jaren slechts 24 bladzijden was. Deze bloes nu van minder blad zijden voorzien. Wij moeten het huidige aantal bladzijden van het bloc wel hand haven omdat in vele filialen het verbruik totaal verschillend is. B136 Elke vervanger een kasbloc ter beschikking stellen. Het werken met losse bladen geeft moei lijkheden. Tot nu toe ontvingen wij geen be richten over moeilijkheden. Wan neer deze zich echter wel voor doen dan willen wij dat gaarne van de betreffende vervangers vernemen. B 137 Obligatiezegels van f 1,la ten drukken van dezelfde grootte als die van f 0,10 maar in een andere kleur, b.v. blauw. Dit systeem brengt een grote kostenbe sparing met zich mee. Hier stuiten wij op te veel be zwaren. Door de verschillende soorten zegels wordt het contro- lewex'k zeer bemoeilijkt. De voor delen zijn beslist minder in verge lijking met de bezwaren. B 138 Het zenden van prijzenblaad jes achterwege laten. Dit kan mogelijk worden als men op de blaadjes in het prijzenboek kolommen open iaat teneinde ruimte te ver krijgen om de veranderde prijzen bij te schrijven. De prijzen moeten op het weekbericht bekend gemaakt worden en de chef kan de verande ringen overnemen. Geeft een grote besparing. Theoretisch is het idee zeer goed mogelijk: in de praktijk echter bleek het niet uitvoerbaar. Wij schrijven „bleek", omdat wij vroe ger het bovenstaande wel hebben toegepast, maar wij zijn toen weer snel tot het uitgeven van prijzenblaadjes overgegaan, aan gezien van het bijhouden van het prijzenboekje weinig terecht kwam. B 139 De aanbiedingen van de drie- in-de-tas in overeenstemming brengen met recepten die in bekende damesperiodieken als Margrieten „Libelle" voorkomen. De combinatie van b.v. de 3-in-de- tas aanbiedingen met recepten uit damesbladen zou ons teveel aan banden leggen bij het bepalen van de artikelen die in de reclame worden opgenomen. B 140 Borstplaat per rol van 100 gr. verpakken in cellofaan, staat netter en voorkomt breuk. In Z.B.'s hebben wij een keurige verpakking van doosjes ad 200 gram. Veel breuk-klachten van de borstplaat ontvingen wij tot op heden gelukkig niet. B141 Het zweten van de kaas bij particulieren kan worden te gengegaan door de kaas in het papier de broodtrommel te leggen. Wordt wel gedaan. Wij'willen dit echter niet aanbevelen omdat de kaasgeur op het brood overslaat. B 142 De verpakking van pruimen te voorzien van gekleurde clips. Prijs en soort kan men dan vlugger onderscheiden. Voor antwoord zie ook idee No. 124 gepubliceerd in „A.H. Flitsen" van okt. en No. B 128 van heden. B 143 De aanbiedingen van b.v. 3-in- de-tas een nummer geven. Men voorkomt hiermede, dat de klant het idee krijgt dat zij bij het invullen van haar bestelboekje al genoeg besteld heeft, daar de aanbiedingen in veh bewoordingen moeten worden opge schreven. Ook bij telefonische be stellingen is het veel eenvoudiger. Het is voor de klant, door dit idee toe te passen niet meer mo gelijk na te gaan, wat er besteld is. Dat is wel een groot bezwaar. De inzender van dit idee geeft blijk van een goede psj-chologische kijk op de klanten te hebben. In theorie is het idee wel goed; in de praktijk is het echter niet uit voerbaar. B144 Van de etiketten, die in de Kersttijd op baby-edammers en lunchkaasjes geplakt worden, ook een paar losse exemplaren bijvoegen. Deze kunnen dan voor pakketjes e.d. gebruikt worden. Voor de pakketjes die U met de feestdagen gaat verzenden kunt U in de boekwinkels voor een lut tel bedrag deze etiketten verkrij gen. Dit werd steeds op deze ma nier opgelost en we moeten het 0.1. blijven doen. B145 Zoals vroeger ook nu een stempel laten maken met een koffie-reclame. De wijkboelcjes kun nen dan van een goedkope reclame worden voorzien. Wij zijn hier van afgestapt omdat deze vorm van reclame niet het verwachte resultaat opleverde. B 146 De pamco-blocs eens zo lang maken. Bij de tegenwoordige bestellingen heeft men steeds 2 of 3 nota's nodig. De pamcoblocs hebben een uni forme maat, daar dit de meest gangbare is gebleken. Grotere bloes zijn echter wel te verkrijgen en kunnen via de rayonleider be steld worden. B 147 1 De bediening op de dag voor de inventarisatie te vergemakkelijken door de volgende i manier toe te passen: Onder elk ar tikel een papier te leggen waarop de verkochte hoeveelheden worden ge schreven. Met de verzamelde papie ren kan men na de inventarisatie het inventarisboek post voor post con troleren. Zoals de inzender het bedoelt, zo wordt het ook in de meeste filia len toegepast, zij het met enkele kleine wijzigingen. B 147 2 Flessen wijn in de toekomst in houten kratten verpakken 1.p.v. in kartonnen dozen. De kratten kunnen langer mee dan de dozen en men voorkomt breuk. Vroeger verzonden wij de wijn in kratten. Houten kratten nemen meer ruimte in beslag dan de kar tonnen dozen. Het verschijnsel breuk is in beide verpakkingen vrijwel gelijk. Bij de kartonnen verpakking heeft men nog het voordeel dat, zelfs wanneer het enigszins vriest, het karton de wijn voldoende tegen de koude beschermt, waardoor de verzen ding normaal doorgang kan vin den. B 147 3 De rijst gaan verpakken zo als cakemeel en custard. Dus eerst in een zakje en vervolgens in een 500 grams papieren of kar tonnen doos. Dit zou inderdaad een ideale op lossing zijn. Rijst is echter een concurrentie artikel en de verpak- kingskosten mogen beslist niet hoger worden. B 147 4 Onze chocolade-artikelen verpakken in luxe dozen zo als andere firma's die artikelen bren gen. Ondanks deze verpakking kun nen we nog goedkoper zijn dan de concurrenten en bovendien zal de omzet zeker stijgen. We zijn bezig de verpakkingen van chocolade en bonbons te ver anderen. Binnenkort zullen we de eerste nieuwe verpakking gaan gebruiken. B 148 Door de drukte in de filialen wordt door de klanten een speciale aanbieding of reclame vaak niet opgemerkt. Om dit te voor komen kan door middel van een microfoon de aanbieding omgeroepen worden. Het persoonlijk contact met de klanten in de bedieningszaken is te prefereren boven 't onpersoon lijke „omroepen". Bovendien zul len de kosten om alle zaken van een omroep-apparatuur te voor zien veel te hoog worden. Dat de opleidingsschool op volle toeren draait, is in vele filialen merkbaar. Hiernaast treft U de foto's aan van hen, die de afge lopen maand de school bevolkten. Door plaatsgebrek hebben wij helaas de nieuwe collega's deze keer niet kunnen opnemen.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4