Ontmoetingen op de opleidingsschool Boterletter Vleeswaren verkopen is een kunst Getoond Chef Kamp (Ermelo) in het zilver Feest in Ede en in Haarlem Twee jubilea in Amsterdam Mej. A. de Rooy. Met mej. A. de Rooy uit filiaal Zuilen hadden wij tijdens de cur sus aan de opleidingsschool te Zaandam een gesprekje. Mej. van Itooy heeft drie jaar in een bedie ningszaak gewerkt, maar nu is 7.ij sinds kort werkzaam in de zelf bedieningszaak te Zuilen. „Ik moest eerst wel wennen aan de overgang", vertelde zij, „Het is zo heel anders. Maar nu vind ik het heerlijk." „En, juffrouw van Rooy, Sinter klaas maakt zich al weer gereed om ons lage landje te komen be zoeken. Hoe viert U nu dit echt Hollandse feest?" „Mijn verloofde en ik gaan samen winkelen in Utrecht. Als man houdt hij daar over het algemeen niet zo van, maar met het doen van Sinter klaas-inkopen is dat heel anders ge steld. Het is dan in Utrecht, en ik vermoed overal wel, zo gezellig druk Inmiddels bent U de bestellingen aan het noteren voor de boterlet ters en, zoals U aan de U toege zonden letter hebt kunnen zien, zijn ze weer van een bijzondere klasse. Onze boterletter wordt bereid uit verse roomboter en amandelen en kan iedere kwaliteitsvergelijking met een boterletter van de banket bakker doorstaan. Mej. J. Veenstra. in de winkelstraten. De étalages zijn leuk, de mensen zijn vooral in deze tijd uiterst vriendelijk, kortom, alleen al het winkelen is een feest." Dan vertelt ze, dat zij het Sinter klaas-feest zelf bij haar verloofde thuis viert. „Ja, en het andere jaar bij mij. Eerlijke regeling, vindt U ook niet?" Ook met mej. J. Veenstra uit fi liaal Sneek spraken wij even tus sen de lessen door. Wij vroegen naar haar hobbies, maar dat was een bijna overbodige vraag. Want wat doe je als je rondom van die prachtige meren hebt, waar je heerlijk kunt zeilen, zwemmen en vissen Natuurlijk ga je dan ook zwem men, vissen en zeilen. Mej. Veen stra blijkt toch een speciale voor liefde te hebben voor vissen en zij niet alleen. Het hele gezin, vader, moeder, haar twee broertjes van twaalf en zes jaar en mej. Veen stra zelf. trekt 's zondags naar de waterkant. Daar genieten ze van het prach tige Friese landschap en van de spanning die het vissen ontegen zeggelijk met zich meebrengt. De heren G. Heijn, D. A. ter Wee. P. Kooijmans en H. de Roode zijn op 1 oktober j.l. naar het filiaal Klever- parkweg te Haarlem gegaan om chef f. v. d. Linden te feliciteren met zijn 25-jarig jubileum (foto boven). ■k In Ede vierde chef A. E. v. Offeren op 16 oktober eveneens zijn zilveren jubileum. Ook hier werd een foto gemaakt van het gehele gezelschap (foto links). tuurlijk wel. Bijna iedereen ge bruikt immers vleeswaren! Daar om behoort de vleeswarenafde- ling ook een klantenbinder bij uit- Een stevige handdruk van de heer D. A. ter Wee vergezelde de overdracht van het getuigschrift van de Maatschappij voor Handel en Nijverheid aan de heer O. Bulthuis, chef van filiaal Scheldestraat 140. Het werd hem toegekend voor 25 jaar trouwe dienst. Er was in Amsterdam nog een tweede zilveren jubilaris, nl. de heer H. W. J. v. d. Kamp van filiaal Amsterdam, Joh. Verhulst straat. Daar kwam de heer G. Heijn op 2 oktober j.l. op bezoek. Enkele practischc tips Vleeswaren verkopen is een kunst. We bedoelen niet het over reiken, doch het verkopen. Overreiken kan immers iedereen. De klant vraagt om 1 ons van dit of dat en we maken dit klaar. Dat is gemakkelijk, maar een klant trekken met vleeswaren en dan overtuigen dat deze ham nu werkelijk de beste is die in de gehele omgeving te koop is, dat is heel wat anders. Wat zegt U? Lukt dit niet? Na- nemendheid te zijn. Wij moeten er van uit gaan dat we iedere klant vleeswaren willen verkopen, want anders haalt de klant deze bij een ander. Met die wil komen we al een heel eind in de goede richting. Natuurlijk spelen goede kwaliteit en lage prijs een rol, maar hier over beslist Zaandam. Smakelijk. Waar U echter wel voor kunt zor gen is de vleeswaren zo goed en smakelijk mogelijk bij de klant op tafel te laten komen. Dit is het belangrijkste. Vleeswaren zijn gevoelige artike len, die snel in kleur, smaak en kwaliteit achteruit gaan. Door uitgedroogde, verkleurde en slecht afgesneden plakjes wordt de klant teleurgesteld en zien we haar niet meer terug. Doet U daarom nogeens Uw voordeel met de vol gende opmerkingen: Op (ijd In een vorig artikel hebben we al eens de aandacht gevestigd op de ontvangst van vleeswaren. Het nawegen en controleren is niet het De „Baarnse Courant" haalde on langs het volgende bericht aan uit de editie van 17 oktober 1918: BERICHT Door deze berichten wij onze klanten, dat onze winkelhouder, de heer W. A. de Vries, over geplaatst is naar ons nieuw ge bouwd filiaal in Hilversum. Wij stelden in zijn plaats de heer A. van Harde veld en geven u bij voorbaai de verzekeringdat deze u zal tonen uw vertrouwen waar dig te zijn. Albert Heijn. Laan- straat 94. (En 40 jaar later zeggen wij: En hij hééft het getoond EN ONS COMMENTAAR: Het zal de heer van Hardeveld. die in april 1956 met pensioen is gegaan, góed gedaan hebben dit openlijke bewijs van waardering te ontvangen, zoals ook wij aan genaam verrast waren bij het lezen ervan. Rayonleider J. H. W. auf dem Brinke zond het ons toe. Onze hartelijke dank! enige waar wij aan denken moe ten, doch vooral tijdig uitpakken is belangrijk. Een grote rol speelt ook de uit stalling. Het is altijd goed vlees waren te laten zien waarvan ge sneden wordt. Ze zien er dan fris uit en verkopen zichzelf. Hygiëne speelt een zeer belang rijke rol. Schone handen, schalen en een heldere vitrine mogen niet ontbreken. Vergeet U niet het reclamebiljet, waarop een extra koopje wordt bekend gemaakt zó te hangen dat de aandacht van de klant hierdoor wordt getrokken en laat U de vleeswaren die er op vermeld staan ook zien? Proeven Het laten pi'oeven stimuleert de verkoop absoluut. Laat de klant niet zelf graaien: 'n schoon vlees schaaltje met prikkertjes staat veel aardiger. Uw vriendelijke, uit nodigende stem doet de rest. Snijdt de vleeswaren altiid netjes. Gerafelde plakken maken een slordige indruk. Houdt de messen vlijmscherp en de machines goed schoon. Laat geen vleeswaren op de machine staan. Bij de verkoop moeten we wel de gelijk rekening houden met het seizoen. We zitten nu b.v. weer midden in de tijd van de Gelderse rookworst en andere winter-arti- kelen terwijl 's zomers andere ar tikelen de aandacht vragen. Let eens op de opmerkingen van Uw klanten. Zij vertellen U altijd veel over de bediening en verpak king. Tips, waarmee U Uw voor deel kunt doen. Gespannen keek chef J. Kamp van filiaal Ermelo toe, toen de heer G. Heijn hem op 9 oktober j.l. het gouden kruis opspeldde. Vijf en twintig jaar trouwe dienst waren er aan voorafgegaan. Ook het a.s. Sinterklaasfeest kwam nog even ter sprake. Mej. Veenstra vindt dit de gezelligste tijd van het jaai', zowel in haar werk in de winkel als thuis. Voor al thuis natuurlijk, omdat de ge- i boortedag van Sint Nicolaas toch bij uitstek een huiselijk feest is. j „U moet U eens voorstellen, hoe opgetogen mijn jongste broertje I is, die een rotsvast geloof heeft in j het echt bestaan van de Goedhei- j lig Man".

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3