Plannen voor nieuw C.M. American Lunchroom llllllKilllillDlllllllllllillllli Tandtabletten Nieuwe belangen gemeenschap Grotere emballageruimte Chocolade-letter en speculaaspop De heer J. H. Pinkster droeg zijn functie over aan de heer F. C. Blok in concern opgenomen Volautomatische kneedmachine Cliefs met hun vrouwen in Zaandam Koffie potpourri SAH002000190 -nCo Flitsen Landelijk november 1958 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 12 - November 1958 In Amerika wordt het steeds moei lijker een bepaald soort mond- verzorgingsmiddel te kiezen. Tandpasta is er sinds kort al weer verdrongen door een nieuwe vin ding, nl. TANDTABLETTEN. Zo gauw het tablet in de mond komt lost het op, waarbij veel schuim ontstaat. Naar verluidt zouden deze ta bletten zeer praktisch en boven dien aangenaam zijn in het ge bruik. 8 okt.J. ten Have en Johanna Esveld, fil. Haarlem, Gr. Houtstr. 9 okt.: J. van Genderen en Pie- tronella de Gast, fil. R'dam, de Slinge. 15 okt.: E. Niemeijer en Lamme- china Bleeker, fil. Veendam. 22 okt.: J. van Veen, verv. rayon 5, en Maart je Pols. 22 okt.: D. Schreurs en Tiny v. d. Linden, fil. Heemstede, Bronstee- weg. 23 okt.: M. van Buren en Janny Bloem, fil. Apeldoorn, Hoofdstr. 24 okt.: J. Horjus, fil. Laren en Ali de Vos. 25 okt.: A. de Hoon en Annie Ver steeg, fil. Soestdijk. 30 okt.: H. van Dassen, fil. Sant poort, Hoofdstraat, en Machteld van Oostveen. 30 okt.: B. van Vliet en Paulina de Poorter, fil. Vlissingen, St. Ja- cobstraat. Reeds vele filiaalchefs hebben dit jaar met him echtgenoten een bezoek gebracht aan Zaandam. Tijdens de rondleiding door de fabrieken hebben zij zich op de hoogte kunnen stellen van de grote technische vooruitgang van de laatste jaren. De bovenste foto toont U de groep van 15 oktober, terwijl de bezoekers van 1 oktober hiernaast afgebeeld staan. Huidige ruimie wordt ie klein J^OG MAAR NAUWELIJKS TWEE JAAR GELEDEN werd het Centraal Magazijn overgebracht naar een groot pand aan de Hogendijk te Zaandam, waarin tevoren C. Keg's Groothandel was gevestigd. Thans vernemen wij dat ernstig overwogen wordt elders in Zaandam een nieuw gebouwencomplex te stichten, groter dan het huidige en bovendien doelmatiger ingericht. Het huidige magazijn telt vijf verdiepingen en kan 5500 ton aan goederen bergen. Toch zal het niemand, die enigermate op de hoogte is van de uitbreidin gen der afgelopen jaren, verba zen, dat een grotere opslag ruimte in de toekomst noodza kelijk is. Ook de inrichting van het pand aan de Hogendijk is niet zoals men dat in deze tijd verlangt. Eenieder weet, dat de expeditie naar de filialen nu bijna geheel per auto geschiedt, terwijl het C.M. daarop niet is ingericht. Daarom zoekt de directie naar een groot terrein in Zaandam, dat weliswaar aan een water weg is gelegen, maar tegelijker tijd gemakkelijk voor grote vrachtwagens bereikbaar is. Het zal stellig nog geruime tijd duren, voordat deze bouw een feit zal zijn; want wanneer het terrein gevonden is, moet er nog veel werk verzet wor den, alvorens de eerste paal de grond in gaat. Onlangs heeft ons bedrijf een belangengemeenschap gesloten met Gebrs. Hoeve, een Amster damse broodfabriek met ruim dertig winkels. Deze overeenkomst is uitslui tend van financiële aard, het geen inhoudt, dat het bedrijf geen onderdeel gaat vormen van het concern. Dat de directie zich bij deze overeenkomst heeft laten leiden door de gedachte, dat een ver dere uitbreiding van het assorti ment tot de mogelijkheden behoort, ligt voor de hand. Zowel voor de verpakking van de 50 grams chocolade-letter als voor de speculaaspop is een leuk ont werp gemaakt. Wij geloven dat vooral de verpakking van de cho coladeletter door het uitsc-huif- bare binnendoosje met „oogjes" het bijzonder goed zal doen. De verpakking van de speculaas pop is uiterst interessant door „de geschiedenis van de speculaas pop", die op de achterzijde van de doos gedrukt staat. Maandag 20 oktober j.l. is de afdeling opslag emballage te Zaandam wegens ruimtegebrek verhuisd naar een nieuw pand dat gehuurd is van de firma Kamphuis. De heer Vos en zijn mannen gaan er flink op voor uit. De ruimte is 1000 m2. De aan- en afvoer zal zowel langs de weg als via het water kunnen geschieden. De vrijgekomen ruim te is inmiddels in gebruik geno men door de afd. expeditie. Voor deze afdeling snijdt het mes aan twee kanten. N.l. de beperkte huidige ruimte wordt groter en bovendien wordt de verzending van de goederen vergemakkelijkt doordat het laad- perron dichter bij is. De volgende keer komen wij nog nader hierop terug. Links de heer H. Pinkster, rechts de heer F. C. Blok. Donderdag 30 oktober vertrok de „Grote Beer" met vele emigranten aan boord naar Australië. Onder de passagiers bevond zich ook de heer J. H. Pinkster, tot voor kort werkzaam op het filialenbureau. Van de Raad van Bestuur ver namen wij, dat onlangs de aandelen van de N.V. Ame rican Lunchroom te Amster dam zijn overgenomen, waardoor dit bedrijf een on derdeel is geworden van het concern. De American Lunchroom is gele gen aan de Kalverstraat en werd reeds in 1898 geopend. In de loop der jaren is er weinig veranderd aan het in terieur, waardoor dit welis waar sfeervol, maar tevens verouderd is. Het ligt dan ook in de bedoeling de zaak te moderniseren, ter wijl ook het verkoopsysteem zal veranderen. Hoe alles zal worden, is nog niet te zeggen, maar daarover hopen wij U te gelegener tijd meer te kun nen vertellen. De heer Pinkster zou volgend jaar 1 25 jaar bij Albert Heijn werkzaam zijn. Hij was'chef in Assen, Erme- lo en Arnhem (Ketelstraat) en werd direct na de 2e wereldoor log, op 15 november 1945, over geplaatst naar het hoofdkantoor in Zaandam. De daarop volgende jaren heeft de heer Pinkster de zorg gehad over de „losse" winkelinventaris, zoals koelkasten, kasregisters, snijmachines, witte jassen etc. Reeds lange tijd bestond bij hem het plan om zich bij zijn twee zoons te voegen, die zich reeds eerder in Melbourne gevestigd hadden. Toen ook de derde zoon te kennen gaf, dat hij eveneens naar Australië wilde vertrekken, werd het plan tot een besluit. De heer Pinkster heeft thans zijn werk overgedragen aan zijn as sistent, de heer F. C. Blok. Deze is in januari 1958 bij ons bedrijf gekomen en heeft dus reeds de ge legenheid gehad zich grondig in te werken. Wij wensen de heer Pinkster veel geluk toe in zijn verdere leven en de heer Blok succes in zijn nieuwe functie. Ook in de afdeling Koekbak- kerij zet de modernisering van ons bedrijf zich voort. Sinds kort is namelijk een nieuwe volauto matische kneedmachine door de deegmakers in gebruik ge nomen. Niet alleen is de capaciteit gro ter geworden, doch ook ge schiedt het gehele proces mecha nisch: mensenhanden komen er in het geheel niet meer aan te pas. Het oude beestje had maar liefst 30 dienstjaren achter de rug. Ook hier dus vooruitgang en gro tere efficiency. Door het Pan-American Coffee Bureau is een koffie receptenboek je samengesteld, dat in het Ne derlands bewerkt is door Me vrouw R. Lottgering-Hillebrand. Dit zeer aantrekkelijke boekje is alleen te verkrijgen bij Albert Heijn N.V. voor 0,25, een prijs die aanmerkelijk beneden de kost prijs ligt. Voor ieder filiaal is een aantal boekjes beschikbaar, die bestemd zijn voor de koffieklan- ten. Zoals verwacht mocht worden, is dit boekje zeer goed door de klan ten ontvangen, terwijl er ook in de pers aandacht aan is besteed.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1