Bartelson bezoekt r~ Verschillende voorzieningen voor het nieuwe administratiegebouw Nieuw personeel fabrieken kantoor Overpeinzing na een geslaagde verhuizing Directie en c.c. vergaderden met gevarieerde agenda 4 AH-FLITSEN Wij willen ook deze maand weer met elkander gaan bekijken, wat er zo de revue is gepasseerd. Laten wij dan maar beginnen met de blijde gebeurtenissen. Bij de fam. Stroet werd een doch ter geboren die de naam Anja kreeg. Met onze prachtig geslaagde bootreis op 20 sepcemoer, met al onze gepensioneerden, was de tam. D. Uit 35 jaar getrouwd, in de boot werden bloemen door de dames overhandigd, een leuk mo ment. Over deze reis ziet u in onze Flitsen uitvoerig wat we al zo beleefd hebben, dus kunt u al len nog even meeleven. Ook was er nog een bruid in ons midden en dit is mej. S. Spanjaard; nu wij wensen Sientje veel geluk en gezondheid toe en namens ons al len gefeliciteerd. De fam. Poortvliet was op 11 okt. 25 jaar getrouwd. Wij wensen u beiden nog vele goede en gezonde jaren toe temidden van uw kin deren. Mej. J. Visser is op 30 okt. 7Yz jaar in dienstbetrekking, onze fe licitatie, Jans. Op 2 nov. hoopt de fam. Verdonk hun 12 y2 jarig huwelijksfeest te vieren en op 7 nov. zal mej. J. Liebrand haar IVz jarig jubileum vieren. De heren Sikkes (BA) en Kronenberg zullen op 13 nov. hun 12V£-jarig zakenjubileum vieren. Wij zitten deze maandag nog vol op in feeststemming, want op 16 nov. viert de heer D. Scneer, werkzaam in ons CM. zijn 12 jarig zakenjubileum. Jammer, dat zijn vrouw dat niet van dichtbij kan meemaken, want mevr. Scheer is voor korte tijd opgeno men in een rusthuis in Renkum. Wij willen dan ook gaarne deze mevrouw het allerbeste toewen sen.- En dan lopen wij wel wat hard van stapel, maar op 17 november viert de heer D. v. Ca- pelleveen zijn 25-jarig zakenjubi leum, maar daar komen wij in on ze Flitsen van nov. op terug, want na al deze feestgangers komen dan aan de beurt P. v. Gog, W. Huijsman, A. Smit, en deze jubi larissen zullen dan de grote rij sluiten, want men zegt wel eens, 't was me 't jaartje wel. Nu wil ik eerst wat recht zetten in verband 't geval van de heer Bakker (T.W.). In mijn verslag had ik vermeld dat Bakker zijn duim had bezeerd met korfballen, maar 't zat wat lager en wel aan zijn voet, maar het gaat nu weer de goede kant op, en heb ik aan een misverstand een einde ge maakt, toch was om dit geval nog wat humor opgewaaid in de B.- afd. Zo ziet men maar weer: on derzoek voor men wat vertelt, maar het is in de beste verstand houding weer recht gezet en nog bedankt voor de critiek, want dat mag ik wel. Nu, wat onze zieken betreft mo gen we niet ontevreden zijn, bijge staan door gunstig weer als we eens vergelijken met verleden jaar. Bij de fam. Capelleveen is het op het ogenblik goed. Mevr. zelf is heel goed en wij hopen dat het zo door mag gaan. Capelle- moet nog steeds voor controle in het ziekenhuis komen. De fam. Beunder is veertien dagen met vacantie geweest, dus voor me vrouw weer eens wat anders. De heer Aafjes moet nu steeds naar massage en wij zullen hopen dat dit met succes bekroond mag wor den. Mej. C. Oosting is nog in het ziekenhuis, wij wensen haar ook het allerbeste. Met de heer H. v. Dijk gaat het ook weer wat be ter, al is oppassen de boodschap, maar mag nu zo af en toe het bed verlaten; gelukkig mag het hem niet aan belangstelling ont breken. De heer Kramer (KB.) uit den Helder moet ook voor eni ge tijd rust houden. Mej. Brussel die ook al geruime tijd thuis is, moet nog rust houden. Dit betreft speciaal haar ogen. maar zij is nu weer thuis, dus hopen wij maar op I een gunstig verloop. Mevr. Stap pers is weer aan het werk. nadat ze 'n schoen met „voetballen" te gen het hoofd had gehad, dus he ren wat uitkijken s.v.p. in de rust pauze. De heer Wever zal ook wel weer gauw aan 't werk gaan na 't ongeval. Mej. v. Sloten (IJmui- den) moest ook opgenomen wor den in het ziekenhuis en wensen haar het allerbeste toe. Ook mej. Kamphuis moest opgenomen wor den in het ziekenhuis en ook haar wensen wij het allerbeste. Laat ik dan hiermede besluiten. De heer C. Koelernay die op 11 september 25 jaar bij AH werkte, ziet U hier temidden van directie en belangstellenden. Op de vergadering van de kantoor-commissie op 15 september j.l. kwam allereerst het dakterras op het nieuwe administratie gebouw aan de orde. Er zal een regeling getroffen worden voor het toezicht op het dakterras, dat alleen in de zomer toegankelijk zal zijn. Vrijwilligers zullen gevraagd worden om zich bij toer beurt voor het toezicht beschikbaar te stellen. Bezien zal worden of de balustra- stekende kantoormuren worden de voldoende beveiliging biedt, rechtgetrokken. Op het betreden van de balcons Voor plantjes op de kantoren bij de brandladder zonder nood- wordt gezoi'gd. Vrijwilligsters zaak en het klimmen op de balu strade staat ontslag op staande voet. Met het toezicht op en het schoon houden van de toiletten zal een ventilatie goed voorzien, aparte werkster worden belast. Er Meningsverschillen over het ope- zullen molentjes worden aange- nen van de ramen behoren opge bracht. vangen te worden door de afde- De grote spiegels komen in de da- lingschefs. mestoiletten aan de zijmuur, nietHet gebruik van de noodrem van boven de wastafels, om verstop- de lift wordt nagegaan, ping te voorkomen. De leden van de kantoorcommis- In de garderobe komen spiegels, sie spreken hun waardering uit worden gevraagd voor de verzor ging- Ook wanneer de ramen in het nieuwe gebouw dicht zijn, is in de een parapluie-bak en kleerhan gers. Een schoenenplank lijkt niet raadzaam. Op de steiger zal voorlopig geen hek in het midden worden aange bracht. Er zal een proef genomen worden met een witte streep om het verkeer van fietsers en voet gangers te scheiden. De beide uit- R. D. Jansen-Gabriel L.F. A. E. Kemper-van Zee V.F. C. M. Smorenburg-Lang K.B. E. Bellekom-Bicrman K.B. K. Wijker K.B. M. ten Hopcn-Jurgcns Div. M. J. van Dijk C.F. M. L. v. d. Keelen C.F. J. van Die B.B. J. C. P. van Rooijen K.B. W. Schouten B.B. C. Lammertsen-Griffioen V.F. W. J. Kollol L.F. A. A. Swinkels V.F. C. Regeling-van Saane B.B. J. Lubbers V.F. C. A. van Ellen K.B. M. Wustenveld K.B. C. J. Klijn Kaas S. Pieterse-Visbeen S.B. M. Ch. van Onsclder S.B. A. v. d. Wessel-Bijnevelt S.B. Th. KootEmb. H. Cluwen-Hildestein C.M. E. Visser P.M. M. Y. de Sanders S.B. L. Boendermakcr C.F. H. Hilken S.B. G. C. Verveen S.B. H. Zwart S.B. H. van Sante-Binsbcrgen S.B. M. Hoogeveen Lab. W. Boom-Piets B.W. G. van Nus-de Ruyter S.B. R. van Nus S.B. A. M. Bijenhof-v. Elburg C.F. W. Koerse Bedr.cc. afd. Klijzing Prospecting K. Husslage Fact, contr. W. Sahupala Zegelafd. C. A. M. Stam F/7, bureau C. Kraag F/7, bureau H. de Haas Fact, contr. J. C. Voskamp F/7, bureau H. Jansen Contr. afd. J. Heine Loonafd. voor de zeer geslaagde verbou wing en inrichting van het oude CM tot het nieuwe kantoor. De bouwafdeling en de andere in stanties die hieraan hebben mee gewerkt, hebben eer ingelegd met hun werk. Uit informaties in West-Duits- land blijkt dat daar naast een 5- daagse arbeidsweek, inderdaad 'n „Hausfrau-tag", d.w.z. een vrije dag per maand bestaat voor oude re kostwinsters. In Nederland zal hiertoe niet wor den overgegaan, hoewel voor be paalde gevallen een soepele hou ding zal worden aangenomen. Salarisbetaling per cheque, zoals in het buitenland, is hier nog niet uitvoerbaar, omdat de mogelijk heid tot verzilveren nog te beperkt is. Voortaan worden reiskosten alleen vergoed aan personeel, dat woon achtig is in Krommenie of Am sterdam en verder. De commissies die de fondsen van de fabriek en het kantoor behe ren zullen contact met elkaar op nemen over de onderwerpen die men gezamenlijk moet behande len, zoals excursies, gepensioneer den, bloemen bij feestelijke gele genheden e.d. De subsidiëring van het kantoox-fonds zal nader wor den bezien. Op dit onderwerp wordt de vol gende vergadering teruggekomen, nadat een volledig overzicht is verkregen. De volgende vergadering vindt plaats op 17 november 1958. Daar zitten we dan op het nieuwe kantoor en heus, het kan er best mee door. Als je op 5 hoog zit. zoals ik. dan kijk je haast tot Medemblik. En niet slechts het uitzicht is machtig, ook het interieur is prachtig. Alles is in zachte tinten gehouden; dat staat „warm", ook al ben je verkouden. En als eerdaags de cantine in gebruik wordt genomen. dan overtreft het geheel uw stoutste dromen. Maar vóór we eindelijk zover waren, waar zaten we toen verscheidene jaren? Het is haast te pijnlijk om over te praten maar we verhuisden haast meer dan we zaten. Want als we een beetje waren gewend, dan kwamen de slopers reeds aangerend; dan moesten we er weer vandaan en we begonnen weer van voren af aan. En was het daar maar bij gebleven, dan hadden we nog deel van leven! Maar ze begonnen rondom te boren; het was écht niet om aan te horen. Elkaar beschreeuwen kon niet meer en gruis en zand viel op je neer. Het spreekwoord is; zand schuurt de maag, maar toch we hadden het niet graag. Nadat het boren was geschied, werd er geschoten tot ons groot verdriet. Je schrok verschrikkelijk van zo'n klap; menigeen viel haast van de trap. Ze schoten pluggen in 't plafond; Voor de zenuwen was dat niet gezond. U begrijpt, na al deze ongemakken, begonnen we naar de nieuwe afdeling te snakken. Sinds kort is de afdeling nu klaar en dat we blij zijn, réken maar. En als u het aan ons zou vragen: Niemand heeft meer iets te klagen. G. Melching-van den Berg In de vergadering van direktie en kontakteommissie op 16 septem ber j.l. rees de vraag of bij de loonafrekeningen dan ook nog niet-opgenomen vakantiedagen en vakantietoeslag moeten worden uitbetaald. De heer Schuddeboom wees er in dit gesprek op, dat de sociale maatregel van 6 weken loonbeta- ling ver uitgaat boven de wette lijke verplichtingen en dat onze ondersteuningsfondsen zijn inge steld om individueel bij moeilijke gevallen verdere steun te verle nen. Dat was het eerste punt van bespreking. Indien iemand overlijdt, worden door de firma zes weken loon doorbetaald aan de nagelaten be trekkingen. HotorRtalIing Na een vorige vergadering is de motorstalling uitgebreid in die zin, dat er tegenover de oude stal ling een nieuwe is aangebracht. Nu zal worden bekeken of verde re uitbreiding in de richting van ons O.G. mogelijk is. De direktie zal de beloofde was bak in de dameskleedkamer als nog in orde laten maken. Hogere pensioenuitkering In de vorige vergadering was de vraag gesteld of men door bijbe taling van premie aanspraak kan krijgen op een hogere pensioenuit kering. Het blijkt mogelijk zowel het pensioen als de weduwenrente door betaling van eigen pi'emie te vei-hogen, echter met dien ver- stande, dat de weduwenrente nooit ■ierde de heer G. Zwart zijn 40-jarig zakenjubileum. de pensioenuitkering mag over schrijden. Over de verhouding premie-pen sioenrechten kan ieder desgewenst persoonlijk inlichtingen krijgen. Koutroleklok Door de verandering bij de por tier is ieder verplicht de kontrole- klok te passeren. Degenen die hiervan op grond van hun dienst jaren waren vrijgesteld vormen 'n moeilijkheid bij deze regeling. De kontaktkommissie vond het dan ook juist, dat aan deze uit zonderingstoestand een einde wordt gemaakt, zodat ieder per soneelslid, jong of oud en kort of lang in dienst, nu op de normale wijze aan kontrole en eventuele visitatie ondei'worpen is. Verplaatsing; e in l>a 11 a ge-a IViel in g De heer Schuddeboom deelde mee dat op 15 oktober de emballage afd. verplaatst zal worden. De fix-nxa Kamphuis heeft een nieuwe loods in aanbouw die door ons be drijf gehuurd en via weg en Zaan vlot bereikbaar is. Dit pand zal de emballage afd. tijdelijk in be zit nemen, waarna de expeditie afd. de vrijkomende ruimte ter beschikking krijgt en gunstiger komt te liggen t.o.v. het laadperron. Fietsenstalling bij blik wasserij Door één van de kontaktkommis- sieleden werd ter sprake gebracht dat de openstelling van de fietsen stalling bij de blikwasserij niet geschiedt volgens afspraak. Het is absoluut de bedoeling dat personeelsleden die 's moi'gens om 6 uur beginnen hier hun fietsen kunnen stallen, evenals degenen die b.v. in de nachtploeg werken. Ook avonddames kunnen van de ze fietsenstalling gebruik maken, voor zover er xnimte is. Mochten er moeilijkheden zijn, dan zullen deze nader ondei'zocht worden. Vlagophaugen Eén der personeelsvertegenwoor- digers vroeg om het x*aampje, dat gebruikt wordt bij het ophangen van de vlag, te vei-anderen en om de waterafvoer bij de schilders- werkplaats te verbeteren. Beide punten zullen de aandacht heb ben van de heer Schuddeboom. Tevens vroeg één van de kontakt- kommissieleden naar de inschake- ling van mentoren. Deze zijn bij- j een geweest doch tot dusver is er niets meer gebeui'd. Sedert 23 september wordt van hun diensten gebruik gemaakt.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4