De heer G. Heijn droeg voorzitterschap O.R. over aan de heer A. Heijn Jzn. Verkiezing nieuwe O.R. Prijsuitreiking van de fotowedstrijd Koffie Feestagenda Zomerhuisjes Ideeënbus Dank brengen Verkiezingen Bedrijfsvoetbalcompetitie vraagt de aandacht 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang - No. 10 Oktober 1958 Verantwoordelijk eindredacteur: J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mede: J. Ph. Bartelson, G. Cohen, L. J. A. S. Kloos, W. van Maltha, J. J. M. v. d. Meer, Mevr. G. Melching-v. d. Berg, J. Mijnders, J. W. Noortnian, M. v. Overloop, J. A. Popping, J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer. Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Vervolg van pagina 1 Deze lijsten zijn ingedeeld in de verschillende groepen, die ieder hun eigen lid of leden verkiezen uit de candidaten, die uit de groep zelf voortkomen. De controle op deze lijsten is dus heel eenvoudig en hoewel ze met byzondere zorg zijn samengesteld, het zou kunnen gebeuren dat u er een fout in meent te ontdekken. Mocht u van mening zijn, dat uw naam er ten onrechte niet op voor komt, of dat een andere naam ten onrechte wel is opgenomen, dan zou het op prijs gesteld worden, indien u zich hierover direct tot de directie zoudt wenden. Candidaten We weten dus nu weer wie er verkozen kunnen worden en door wie dit zal geschieden, maar daarmede is ons verhaal nog niet volledig. De verkiezing vindt na melijk plaats uit een aantal candi daten en hierover wordt in het reglement het volgende bepaald. Candidaten kunnen worden ge steld: a. door de vakverenigingen. Dit zijn de door de Bedrijfscom- missie krachtens art. 11 van de Wet op de Ondernemingsraden aangewezen organisaties van werknemers. b. Door de kiesgerechtigde werk nemers. Een voordracht hiertoe dient door tenminste 5 kiesgerechtigde werk nemers getekend te zijn. Alle candidaten dienen werkzaam te zijn in de groep, die zij even tueel in de ondernemingsraad zul len vertegenwoordigen. Voorzitter Voor de scherpe opmerkers, die nu vaststellen, dat er verzuimd is om te spreken over de voorzitter en de secretaris van de raad, zij op gemerkt, dat de eerste functiona- ris, de heer A. Heijn Jzn., als pre sident-directeur van onze onder neming niet verkiesbaar noch kiesgerechtigd is, evenals de an dere leden van de directie. Niettemin is de heer Heijn als voorzitter wel degelijk lid van de ondernemingsraad, doch hij is dit krachtens het hierover bepaalde in het reglement, op aanwijzing van de Raad van Bestuur. De se cretaris van de ondernemingsraad tenslotte, dr. P. E. J. Bomli, is door de voorzitter destijds voor deze functie aangezocht, na over leg met de ondernemingsraad en ook weer aan de hand van het geen het reglement hieromtrent bepaalt. Tot II november Rest ons dan tenslotte nog de me dedeling, dat de voordracht der candidaten kan geschieden tot uiterlijk 11 november a.s. Deze voordrachten moeten worden in gediend bij de secretaris van de ondernemingsraad, Dr. P. E. J. Bomli, die zich inmiddels reeds in deze functie in verbinding heeft gesteld met de vakverenigingen voor kantoor en fabriekspersoneel over de candidaatstelling door de ze vakverenigingen. De voor drachten moeten mede onderte kend zijn door de betreffende can- didaat, zulks ten bewijze, dat zij een eventuele benoeming zullen aanvaarden. Na ontvangst van de verschillen de voordrachten, zoals gezegd tot uiterlijk 11 november, zal op 14 november d.a.v. de publicatie plaats vinden van de candidaten- lijsten, waarna de verkiezing zelf zal worden gehouden op 21 no vember. Over de wijze, waarop deze zal worden georganiseerd, zullen t.z.t. de nodige mededelingen worden gedaan via de publicatieborden, alsmede door tussenkomst van de afdelingschefs. De ondergeteken den. leden van de commissie, die is belast met de regeling van de verkiezing en de voorbereiding daarvan, spreken de wens uit, dat zij bij hun werkzaamheden op al le medewerking zullen mogen re kenen en dat een en ander zal verlopen tot genoegen van al die genen die, op welke wijze dan ook, bij deze verkiezingen zijn betrok ken. J. Ph. Bartelson J. van Dijk H. Eyben S. Vos J. Mijnders Op 21 november a.s. Spreker zeide steeds prettig samengewerkt te heben met de ondernemingsraad en heeft on dervonden, dat de leden daar van het zakelijk belang doen gaan boven het persoonlijk be lang. Het verheugde hem, dat hij 't voorzitterschap kan over dragen aan een lid van de jonge garde; hij heeft het volle ver trouwen, dat men ook met de heer A. Heijn Jzn. prettig zal samenwerken. Nadat de heer G. Heijn uit drukking gegeven had aan de hoop, dat het alle leden gege ven zal zijn om nog vele jaren met de nieuwe voorzitter samen te werken en nadat hij de heer A. Heijn Jzn. veel succes in zijn arbeid had toegewenst, nam hij met een handdruk afscheid van de leden van de ondernemings raad en verliet de vergadering. In de vergadering van de ondernemingsraad op 22 september werd eerst het resultaat van de bedrijfsenquête behandeld. Som mige leden verwachtten in de toekomst wel verbeteringen, ter wijl een ander lid meende, dat de enquête bevredigend heeft gewerkt. Vervolgens deelde de voorzit ter, de heer G. Heijn, mede, dat hij het voorzitterschap tot zijn spijt moest neerleggen en dat hij dit overdroeg aan de president-directeur, de heer A. Heijn Jzn „Ja, ik weet 't wel, je remt geweldig!" 7>/2-jarig dienstverband: 30-10 Mej. J. Visser, fabr. div. 7-11 J. Leibrand, K.B. 12'/2-jarig dienstverband 1-11 H. v. d. Stadt, rek. crt. 13-11 P. G. Kronenberg. S.B. 13-11 J. Sikkes, B.A. 16-11 D. Scheer, C.M. 27-11 P. v. Gog, C.F. 25-jarig dienstverband 13-11 R. Kuyt, ink. adm. 17-11 D. Capelleveen, Kaas 12'/2 jaar getrouwd: 2-11 D. Verdonk. B.A. Aan de orde kwam het beschik baar stellen van koffie aan het fabriekspersoneel. Over de daar aan verbonden moeilijkheden werd uitvoerig van gedachten gewis seld. Ten slotte zegde de voorzit ter toe nog eens te zullen laten nagaan of het mogelijk is een op lossing te vinden voor de moeilijk heid, verbonden aan het uitreiken van koffie aan diegenen, wier ar beid daardoor kan worden ge stoord. Met betrekking tot de zomerhuis jes werd gesproken over de moge lijkheid het beheer daarvan aan de ondernemingsraad te geven en om het aantal zomerhuisjes uit te breiden. Het feit, dat de zomer huisjes vooral bestemd zijn voor de filiaalhouders, die geen ver tegenwoordiging hebben in de on dernemingsraad, vormt een be letsel om de ondernemingsraad met het beheer te belasten. De zeer hoge kosten, verbonden aan het ter beschikking krijgen van meerdere zomerhuisjes maken de uitvoering van deze gedachte on mogelijk. Ook gedurende de acht maanden van 1958 zullen de normen van de beloning van de Ideeënbus wor den verhoogd met een bepaald be drag voor het beste idee, dat ge durende die periode wordt inge diend. Uitvoerig werd van ge dachten gewisseld over de wijze, waarop de ingeleverde ideeën moeten worden behandeld. De voorzitter deed vervolgens me dedeling van de instelling van de efficiency-commissie, bestaande uit de heren Vink, Haeser en Hoorn als vaste leden, met als wisselende leden de heren Verweij voor de techniek en Hartsuiker voor de chemie, alsmede de chef van de betreffende afdeling. De bedoeling is, dat alle afdelin gen worden bezien met het oog op methode-verbetering en wij ziging in de opstelling van ma chines, waardoor kwalitatieve en kostprijs-technische verbeteringen kunnen worden bereikt. 29 september: Anna Paulina Stroet (S.B.) 7 oktober: Reurt Jacob Houwing. 8 oktober: Sonja van Galen. voor attenties ondervonden ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum: de heer C. M. Koelemaij. zijn 12%-jarig jubileum: de heer J. Daub. zijn 25-jarig jubileum: de heer H. v. d. Ploeg. 25-jarig huwelijksfeest: fam. W. Kleij. 35-jarig huwelijksfeest: de heer en mevr. D. IJff. Ter gelegenheid van hun hu welijk: de heer en mevr. Koekkoek. Voor de betoonde ling tijdens ziekte: de heer S. Meijn. mevr. J. v. d. Lip. mevr. Stappers, de heer M. Kramer. belangstel- Aangezien de thans zittende ge kozen leden van de ondernemings raad op 11 januari 1959 wegens het verstrijken van de voorzit tingsperiode van 2 jaar. zullen af treden deelde de voorzitter mede. dat het in de bedoeling ligt de ver kiezingen voor de ondernemings raad te houden op vrijdag 21 no vember 1958. De ondernemingsraad, die vol gens het reglement de verkiezing leidt, benoemde als commissie, die zich met deze leiding zal belas ten, de heren Bartelson, Eyben, Vos en van Dijk, terwijl aan deze commissie voor de technische uit voering werd toegevoegd de heer J. Mijnders. In de afgelopen maanden hebben wij regelmatig in de Filtsen geschreven over het verloop van de voetbalcompetitie voor be- drijfse!ftallen, waaraan ons bedrijf met 2 teams deelnam. Het is goed, in afwachting van het volgende seizoen, aandacht te besteden aan de plannen die ontworpen zijn door de organisa toren van deze gewilde sportbeoefening in de avonduren. De Zaanse bedrijfscompetitie ven om het kampioenschap dat startte in 1956. In de commissie in 1956 werd behaald door Duyvis, van 3, op wie de organisatie rust, het vorig jaar door Albert Heijn heeft zitting onze collega, de en ditmaal LSV toeviel, heer J. v. Dijk afdeling groothandel. De competitie start in mei; wat Een van de eerste wensen is hetonwennig na de „overwintering aantal deelnemende bedrijven uit komen dan de mensen van fa- te breiden. Thans spelen 9 bedrij- Op woensdag 16 september j.l. had in de hal van het O.G. de prijsuitreiking plaats aan de 4 winnaars van de vakantiefotowed strijd 1958. De heer J. Mijnders, sprekend namens de kommissie, overhan digde de heer A. H. Groot (1e j en 2e prijs), J. M. Overmeer j (1 e prijs), W. Berrevoets (twee- 'k Weet niet of jij 't weet Wim, maar we zitten niet meer op de scooter! De winnaars: de heren Groot, Berrevoets en Van Briemen (v.l.n.r.) maal 3e prijs) en J. van Briemen (2e prijs) de geldprijzen in de vorm van kleurig uitgevoerde waardebonnen. Hij feliciteerde de winnaars met hun successen en vertelde van de hoofdbrekens die 't de jury heeft gekost om de winnende foto's aan te wijzen die achteraf aan de ge noemde heren bleken te behoren. De waardebonnen kunnen in de fotohandel worden omgezet in, hoe kan het anders, fotoartikelen. De heer J. M. Overmeer, dankte in naam van zijn medewinnaars de redaktie voor de organisatie van de wedstrijd en de jury voor de moeite van de beoordeling. In het gezellige onderonsje daarna kwamen verschillende suggesties ter tafel die ongetwijfeld het vol gend jaar de aandacht zullen heb ben. Onder meer noemen we een tentoonstelling van de ingestuurde foto's na de wedstrijd. Het ont breken er van werd nu als een gemis gevoeld, daar men gaarne elkanders werk wilde vergelijken. De redaktie tekent hierbij aan: al organiserende leert men. briek en kantoor in het veld, on volledig voorbereid door een am pele trainingsavond. Om hierin verbetering te brengen streeft de ondernemende commissie naar een groot toernooi voor het begin van de competitie en een oefenveld met trainer. Ook is het de bedoe ling een vertegenwoordigend Zaans bedrijfselftal te vormen die het kan opnemen tegen elftallen van andere bedrijfsbonden. Aan initiatieven ontbreekt het de voortvarende commissie geenszins en wij hopen dat haar geestdrift voor het bedrijfsvoetbal moge overslaan op degenen wier mede werking dringend nodig is. Een en ander ontlenen wij aan de Typhoon. De junj: de heren Slob, Mijnders en Stroet v.l.n.r.)

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2