St. Nicolaas- feest 0|i 21 november a.§. Verkiezing nieuwe Ondernemingsraad Nieuws van de ideeënbus Fabrieksbezoek van zestig congresserende werkgevers President-Commissaris Voorzitter S. E. R. Vier beloningen Gepensioneerden in de booi Operette-avond Nieuwe emballageruinite Volautomatische kneedmachine Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 5e jaargang No. 10 - Oktober 1958 N DE LAATSTE VERGADERING van de onderne mingsraad, gehouden op 22 september j.l., is o.a. ter sprake gekomen het feit, dat op 11 januari 1959 de on dernemingsraad zijn eerste zittingsperiode van 2 jaren zal hebben voltooid. Hieruit vloeit voort dat op deze da tum, zulks op grond van het bepaalde in het reglement, alle gekozen leden van de ondernemingsraad aftred Het laat zich aanzien, dat dit zal geschieden in een bijzondere zitting van de ondernemings raad en het spreekt vanzelf, dat in dezelfde zitting de installatie zal plaats vinden van de onder nemingsraad voor de komende 2 jaren. Alvorens dit kan gebeuren is het nodig, dat de leden van de nieuwe raad worden verkozen en het is met het oog daarop, dat de on dernemingsraad, op voorstel van zijn voorzitter, de heer A. Heijn Jzn., 'n viertal leden had uitgeno digd een commissie te vormen en het nodige te regelen, opdat deze verkiezing een vlot verloop zal hebben. Aan deze commissie be staande uit de heren J. Ph. Bar- telson, J. van Dijk, H. Eyben en S. Vos is voor de technische uit- voexing de heer J. Mijnders toe- I Reglement In november 1956, toen de voor bereidingen werden getroffen voor de verkiezing van degenen, die thans nog zitting hebben in de on dernemingsraad, is in de Flitsen reeds uitvoerig besproken wat het reglement hieromtrent voor schrijft. Ook ditmaal zal de ver kiezing plaats vinden nauwkeurig aan de hand van dit reglement, waarvan de inhoud dus als be kend zal mogen worden veron dersteld. Sindsdien zijn echter weer 2 jaren verlopen en zon der iets ten nadele van het regle ment of van Uw geheugen te wil len zeggen het lijkt ons nuttig een en ander nog eens onder de loupe te nemen. Huidige samenstelling Allereerst dan de huidige samen stelling van de ondernemingsraad voor zover het betreft de leden, die 2 jaar geleden uit en door ons personeel zijn verkozen. Gemaks halve noemen we behalve de naam van het betreffende lid ook de De Sint hoopt ook dit jaar A.H. weer te bezoeken en wel op zaterdag 29 november a.s. Zoals ieder jaar kunnen de ouders hun kinderen hiervoor opgeven. De leeftijdsgrens is 4 t/m 7 jaar. Tot op de dag nauw keurig wordt hier strikt de hand aan gehouden. Houdt u dus de datum 29 NOVEMBER goed in t oog. De kinderen van ouders welke na 1 oktober j.l. in dienst kwamen doen dit jaar nog niet mee. Aanmeldingen gaarne ten spoe digste en beslist niet later dan 25 oktober a.s. in de rode bus bij Per soneelszaken. Gaarne opgave van naam, voor naam (voluit), jongen of meisje en geboortedatum. □en. groep, waarvoor hij of zij zitting heeft. a. Hoger leidinggevend en lei dinggevend personeel (m. er vr.) 1. Hoofdkantoor H. Martin 2. Fabrieken S. Vos b. Beambten (m. en vr.) 1. Hoofdkantoor J. van Dijk H. van Petten 2. Fabrieken H. Eyben c. Overig leidinggevend perso- neel A. Stens d. Overig personeel fabrieken en centraal magazijn: I. Mannelijk personeel 1. koekfabriek, biscuitfa briek, beschuitbakkerij en meelzolder J. Abbing 2. suikerwerkfabriek chocoladefabriek J. M. Overmeer 3. expeditie (magazijn I en II) en centraal ma gazijn R. Boom 4. verpakkingsafdeling, vermicelifabriek, pa piermagazijn, limona- defabriek, wijnkelder, portiers en corveeërs J. Ph. Bartelson 5. Technische afdeling en bouwafdeling J. Dogger 6. kaasafdeling, emballa geafdeling, blikken- wasserij en vriomaga- zijn W. Leonards II. Vrouwelijk personeel: 1. koekfabriek, biscuitfa briek, beschuitbakkerij, pakkamer van de koek fabriek en de verpak kingsafdeling (V.A.) Mej. C. E. Helsloot 2. Alle overige afdelingen suikerwerkfabriek, chocoladefabriek, ver- micellifabriek, limona- defabriek, wijnkelder, blikkenwasserij, maga zijnen en werksters) Mevr. M. Westers-Höfer Herkiesbaar Alle hierboven genoemde leden leggen dus op II januari 1959 hun functie als lid van de onderne mingsraad neer. Zij zijn echter ter stond herkiesbaar (met uitzonde ring van de heer Dogger, die onze dienst heeft verlaten) en het is dus zeer wel mogeljjk, dat meer dere van deze dames en heren zul len terugkeren in de nieuwe raad. Het is echter ook mogelijk, dat anderen hun plaatsen zullen inne men, maar dat zal eerst blijken als het resultaat bekend is van de verkiezing, waarbij de stemmen worden uitgebracht door de kies gerechtigde werknemers. Wie? Wie er kiesgerechtigd zijn? Leest u maar wat het reglement hier over zegt: a. mannelijke werknemers, die op de datum der verkiezing de leeftijd van 21 jaar hebben be reikt en gedurende tenminste 1 jaar onafgebroken in de onder neming werkzaam zijn ge weest; b. vrouwelijke werknemers, die de leeftijd van 19 jaar hebben bereikt en gedurende tenmin ste 1 jaar onafgebroken in de onderneming werkzaam zijn geweest. En wie er verkiesbaar zijn? Dat zijn, ook al weer volgens het re glement a. mannelijke werknemers, die op de datum der verkiezing de leeftijd van 23 jaar hebben be reikt en gedurende tenminste 3 jaren onafgebroken in de on derneming werkzaam zijn ge weest; b. vrouwelijke werknemers, dte de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en gedurende tenminste 2 jaren onafgebroken in de on derneming werkzaam zijn ge weest. Voor u zelf kunt u dus nu reeds vaststellen of u op 21 november a.s. kiesgerechtigd en/of verkies baar zult zijn. Lijsten Het is echter niet wel doenlijk om hier de namen van al diegenen op te noemen en daarom zijn er lijs ten samengesteld, één van de kies gerechtigde, de andere van de ver kiesbare werknemers /sters, wel ke lijsten op maandag 20 oktober aan de publicatieborden zullen worden aangehangen. Vervolg op pagina 2, kolom 1. iiJjiiiliüiUhïi» Het Verbond van Nederl. Werkgevers heeft 25 en 26 september in Zaandam zijn jaarlijks congres gehouden. Op de tweede dag hebben de 600 deelnemers groepsgewijs bezoeken gebracht aan een aantal bedrijven in de Zaanstreek, waaronder ook aan Albert Heijn N.V. De circa 60 gasten, die A.H.'s fa- j brieken tot doel van de excursie hadden gekozen, werden begroet door de heren G. Heijn en J. Heijn en toegesproken door de fabrieks directeur, de heer Schuddeboom. Daai'na bezocht men in 4 groepen de fabriek. Na afloop toonden de bezoekers zich zeer voldaan over de bezichtiging. Br wondering Zij vex'klaarden met stijgende ver wondering door de fabriek te heb ben gelopen, waar een dergelijke hoeveelheid producten wordt vex1- vaardigd, onder goede hygiënische omstandigheden. Hun speciale belangstelling ging uit naar de vol-automatische kof fiebranderij. Om 11.30 uur was het bezoek geëindigd, dat met recht geslaagd mag heten. Met ingang van 1 oktober heeft H.M. de Koningin benoemd tot voorzitter van de Sociaal Econo mische Raad Prof. Dr. G. M. Ver ren Stuart, president-commissaris van onze N.V. Wij bieden hem onze gelukwen sen aan met deze eervolle benoe ming. I N DE VAKANTIEMAANDEN heeft ons personeel t.a.v. de ideeënbus niet stil gezeten. Er kwamen een tiental ideeën binnen waarvan de beste op naam stond van de heer J. C. Stroet, die door zijn medewerking bijdroeg tot de verbetering van de kwa liteit van onze suikerhagel. Deze inzending werd bekroond met f35.-. In de bakkei'ij waren 't de heren J. C. Lokkerbol en C. de Ligt, die Genietend van de schoonheid van de natuur, varen de gepensioneerden over de Gaasp. Voor een verslag zie men pagina 3. samen hun aandacht lieten gaan over de nadeegmachine; hiervoor kwam hun een beloning toe van 10,—. Ook de heer J. A. Popping van de K.B. wist door een vei'betering aan de nieuwe deegmachine een beloning van 7,50 te verwer ven. Ook «Ie dames Tenslotte was het Mej. R. Corne- lisse van de SB IV, die een aan moedigingspremie ontving van 5,—. De ideeënbuskommissie stelt er prijs op dat ook de dames zich in deze niet onbetuigd laten. Zij hoopt dat de komende maan den weer veel mensen aan het denken worden gebracht. In de agenda van de personeels vereniging in het vorige nummer was de operette-avond op 13 maart 1959 gesteld. Dit moet echter zijn 14 maart 1959. Maandag 20 oktober a.s. zal de afdeling opslag emballage we gens ruimtegebrek verhuizen naar een nieuw pand dat ge huurd is van de firma Kamp huis. De heer Vos en zijn mannen gaan er flink op voor uit. De ruimte is 1000 m2. De aan- en afvoer zal zowel langs de weg als via het water kunnen geschieden. De vrijgekomen fa- brieksruimte zal over enkele we ken worden ingenomen door de afd. expeditie. Voor deze afdeling snijdt het mes aan twee kanten. N.l. de beperkte huidige ruimte wordt groter en bovendien wordt de verzending van de goederen vexgemakkelijkt doordat het laad- perron dichter bij is. De volgende keer komen wij nog nader hierop terug. Ook in de afdeling Koekbak- kerij zet de modernisering van ons bedrijf zich voort. Sinds kort is namelijk een nieuwe volauto matische kneedmachine door de deegmakers in gebruik ge nomen. Niet alleen is de capaciteit gro ter geworden, doch ook ge schiedt het gehele proces mecha nisch: mensenhanden komen er in het geheel niet meer aan te pas. Het oude beestje had maar liefst 30 dienstjaren achter de rug. Ook hier dus vooruitgang en gro tere efficiency. SAH002000053 81111 ilsen Fabr/Zaan oktober 1958

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1