Nieuws van de ideeënbus 6 AH-FLITSEN B106 Loonzakjes door personeel terug laten geven, zodat de ze, indien lonen onveranderd zijn, meermalen gebruikt kunnen wor den. Dit spaart tijd en geld. We moeten het personeel in de ge legenheid stellen om het loon in het zakje mee naar huis te kun nen nemen. Bovendien brengt het voorgestelde systeem moeilrjkhe- voor andere doeleinden te gebrui- Log veel te weinig mensen zijn op ken is. i de uoojtté met de verschillende ge- Op de bestelwagens werd, gelijk bruikswijzen van dit artikel, met de koffiecampagne, een recla- Op div. etiketten komen reeds re- me aangebracht. Een groot pak cepten voor, niettemin vinden wij koffie op het dak van de bestel- het idee voor de blikken gehakt auto zou op teveel practische be- wel zodanig, dat wij het bij de zwaren stuiten, afgezien nog van volgende oplage gaan toepassen, de hoge kosten om het dak van Beloning 25, I een permanente of verwisselbare B120 het copie-bestelbloc voor den met zich mee. B.v. er wordtreclame te voorzien. Bovendien is de laatste drie perioden uit- vergeten het zakje terug te geven, er nog het bezwaar betreffende de breiden met ruimten voor de of de lonen veranderen etc. autostalling. Vele garagedeuren Kerst- en Nieuwjaarsbestellingen. BIOS Op premiepunten ook ont-zijn immers dikwijls op een derge- I Men behoeft dan geen extra be- haringsmiddelen voor da- j lijke hoogte niet berekend. i stellijsten voor deze feestdagen te mes beschikbaar stellen. B114 Een advertentie in Aller zenden. De cadeaulijst wordt opnieuw be- I Hande plaatsen, die even keken. Op een enquêteformulier tueel zal moeten luiden: „Wij keer- kon men opgeven welke cadeaus den dit jaar en tot nu "toe reeds voorkeur hadden. Dit idee be schouwen we dan ook als een vei*- zoêk en indien er aanleiding voor bestaat, zal ook dit artikel wor den opgenomen. B 109 Levensmiddelenlijstje druk ken t.b.v. de klanten. Hier mede kunnen wij voorkomen, dat bij het bestellen, hetzij in de win kel, hetzij telefonisch, artikelen vergeten worden. Het is moeilijk om zo'n lijstje on beperkt „up to date" te houden. Speciaal de te pousseren artikelen wisselen regelmatig. Ofschoon in het klantenboekje reeds een uitvoerige artikelenlijst is opgenomen, willen wij dit idee toch onderzoeken. B110 De prijzenkaartjes in de rails van de schappen ver schuiven dikwijls b.v. kinderen spelen er mee. Om dit te voorko men kunnen we een klein braamp- je in de zachtmetalen prijsrails slaan d.m.v. hamer en drevel. Op deze wijze blijven de kaartjes „vastgehecht" op hun plaats. Er bestaan plannen om de carton- nen kaartjes te vervangen door plastic, die steviger zijn en daar door minder schuiven. De fabriek waar de rails gemaakt wordt be zit geen machine om het slaan van braampjes uit te voeren en het stuit op grote bezwaren, wanneer het personeel zelf de bramen moet aanbrengen. B 111 Het carbonpapier, dat zich tussen de afrekenstaten be vindt, ook te gebruiken tussen re- tourgoederenboek en andere be scheiden. Het extra ter beschik king stellen van carbon kan dan achterwege blijven. Carbon van de debet/creditrecapi- tulatiestaten wordt reeds veelvul dig voor dit doel aangewend. B 112 Betere verpakking voor de AH spaghetti, daar deze nu dikwijls openspringt. Dit is een opmerking, doch geen idee. Een idee behelst o.a. het ge ven van richtlijnen om tot verbe tering te geraken. B113 Op de bestelwagens een groot pak koffie plaatsen en aan obligatiecoupons uit. Ook U kunt hiervan profiteren" Aan de voordelen van ons obli gatiesysteem wordt regelmatig aandacht besteed. De aangegeven methode wordt reeds door andere bedrijven gebruikt en om dezelfde publiciteit te volgen is niet attrac tief. B 115 Ook van thee een viersma- kenpak gaan verkopen. Dit idee is reeds eerder ingediend en werd van commentaar voorzien onder no.a B 87 in het julinum- mer van de AH Flitsen. B116 Mica- of plastic prijzen kaartjes invoeren, vooral voor de kaas en vleeswaren. Pa pieren kaartjes worden vet en vuil, mica of plastic kaartjes kunnen worden afgenomen zonder de tekst te beschadigen. De prijskaartjes in de vitrine be hoeven niet vies te worden wan neer zij opgehangen worden aan een draadje. In vele filialen wordt deze methode ook toegepast. B 1181 Groninger koek niet met. een weeknummer, doch met de letters van het alfabet co deren. Deze manier sluit verwar ring met de prijs volkomen uit. De eerste letter van het alfabet geeft dan tevens de oudste voorraad aan. Is voi-ig jaar reeds door ons toe gepast. Wij kunnen dit idee dus niet meer als zodanig aanmerken. Wij zijn er echter op terug geko men omdat het coderen met let ters moeilijkheden veroorzaakte i.v.m. het terugrekenen van de maanden en dagen. B 118 II Op de schappen van b.v. babyvoeding dwarslatjes aanbrengen. De blikjes kunnen nu horizontaal geplaatst worden en rollen niet weg. Het is voor de klanten nu zeer overzichtelijk. Goed idee. Alleen eist deze ma nier van uitstallen meer ruimte. Meerdere zelfbedieningszaken heb ben deze manier van uitstallen reeds ingevoerd, doch nimmer als 'dee ingezonden. Wij belonen Uw idee met 10, B119 De omzet van blikken ge hakt verhogen door recep- wel zodanig, dat het gemakkelijk ten op de etiketten te drukken. up ac trap. Het assortiment voor de feestda gen wordt weer zodanig groot, dat net eenvoudiger is om de extra be- stellijsten bij het bestelbloc te voegen, dan de huidige bestellijs- ten met de extra artikelen uit te breiden. Een serie artikelen is bo vendien niet voor alle filialen be stemd zodat wij, om vergissingen bij het bestellen te voorkomen, dit idee niet zullen toepassen. B 1211 Een chef van een ZB kan geen loonzakjes bestellen op de gele bestellijst. De post loon zakjes op de bestellijst aanbren gen. De post loonzakjes was reeds, voor het binnenkomen van het idee, van de bestellijst afgevoerd. De bestellingen hierop kunnen normaal via RL of AC geschieden. B 121II De chefs in de gelegen heid stellen om op een apar te bestellijst hun benodigde admi nistratiebescheiden op te geven, vlen heeft op deze manier een be ter overzicht wat er besteld moet worden, dan wanneer het via de rayonleider of .administratiecon troleur geschiedt. Aan rayonleider of administratie- controleur kan besteld worden wat nodig is. Een aparte bestellijst zal zeker geen beter overzicht ge ven. B 122 In de filialen, waar het ma gazijn op aanzienlijke af stand van de winkel gelegen is, 'n drukbel of huistelefoon aanleggen. Hiermede voorkomt men onnodig geloop om artikelen die in de win kel aangevuld moeten worden. Indien de ligging van kelder of magazijn t.o.v. de winkel zeer on gunstig is dan is dit zeer zeker de rayonleider bekend. Indien deze het nodig acht zal hij ongetwijfeld maatregelen treffen. B 123 I Voor het bestellen van ad ministratiebescheiden een bloc in duplo maken. In elk filiaal zo'n bloc en de chef kan bestellen wat hij nodig heeft en de R.L. I heeft te allen tijde een controle overzicht. Voor antwoord zie idee 121 II. B 123 II Veel klanten kopen zil vermerk en blauwmerk thee om deze soorten zelf te mengen Is 't mogelijk, dat dit reeds in de fabriek gedaan wordt. Bij de gehouden koffie-enquête is "ebleken, dat de mensen bij het mengen zelf een bepaalde verhou ding stellen. Zo zal men bij het mengen van thee de verhouding blauw/zilver nooit hetzelfde ne men. Bovendien vergroot een ex tra theesoort het assortiment weer. B 124 De witte bandjes waarmede de zakken pruimen worden afgesloten in gekleurde uitvoering brengen. Hiermede is direct eer. onderscheid tussen de kwaliteiten te maken. Binnenkort komen wij voor dc pruimen met een nieuwe verpak king uit, waarop de soorten ver meld staan. Niettemin vinden wij dit een goede opmerking en wij be lonen deze met 15, B 126 I Het zoeken in de vullijsten te vergemakkelijken door er reepjes carton tussen te schuiven, 6 cm te laten uitsteken en hierop bet stellingsnummer en le art. te vermelden. Een lijst aanleggen, waarop alle lijsten genummerd on der elkaar voorkomen met bij elk nummer het le artikel. Dit idee kunnen wij niet algemeen in toepassing brengen. Het huidi ge systeem voldoet bovendien goed. B 126II Op de oude kasregisters passen de in de handel zijn de rubberdopjes niet. Hiervoor in de plaats nemen wij een rubber kraanslang, knippen hiervan een stukje op maat en hebben zodoen de een goed vervangingsmiddel voor de dopjes. Op aanvraag sturen wij voor deze oude registers altijd de vingertips, waarvan men de rand omslaat en daarna plaatst. Aanmoedigings premie 5, I Vijl groepen nieuwe collega's tijdens hun bezoek aan Zaandam.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 6