Het snijden en afleveren van vleeswaren in woord en beeld Nieuwe poederdroog machine in office-afdeling fi GEHUWD Personeelsavondjes wijze gegroepeerd. We hebben het nu gehad over de ontvangst en het uitstallen van vleeswaren en ditmaal is dus het snijden aan de beurt. In ons bedrijf kennen wij verschillende soorten snijmachines, doch wij houden ons voorlopig bij de gewone handsnijmachine. Het mes wordt bij deze machine in beweging gebracht door te draaien aan het handwie' De heer W. Deljorno toont zijn ingenomenheid met de poederdroogmachine. Enige tijd geleden is de office-afdeling van onze suikerwerlc- fabriek verrijkt met een nieuwe machine. Wij doelen op de poe- derdroogmachine van grote afmetingen, die niemand op deze afdeling meer zou willen missen. Van de rondleiding- zullen de mees ten uwer zich die hete afdeling VEGHEL Op 16 september om 8 uur was herinneren, waar een grote ma chine een stroopachtige substan tie in kleine vormpjes goot. Deze vormpjes waren tevoren gedrukt in maizena. Hier worden de inte rieurs voor rumbonen, de verschil lende drops, schuimpjes en borst plaat etc. gegoten. De maizena, waarin dus deze sui kerproducten gegoten worden onze gehele ploeg present voor de kerPr°ducten gegoten worden, personeelsavond. In een inleidend moet steeds £oed droog zijn. Om J - - - - - dit te bereiken was het noodza woord vertelde de chef, de heer L. Creemers, eerst iets over het doel van de personeelsavonden. Een onzer collega's maakte deze nl. voor het eerst mee. Zo noemde hij o.m. het bijbrengen van meer kennis aan het perso neel. Hierdoor is het werk in de verkoop gemakkelijker en beter, waardoor omzetverhoging verkre gen kan worden. En daar werken we tenslotte allemaal voor. Hierna kwam de prijzentest. Een kop en schotel was als prijs uit geloot voor wie een „foutloos par cours" maakte. Het begeerde kleinood bleef staan, want (we bekennen het met schaamte) nie mand voldeed aan de gestelde voorwaarde. De grote actie „3-in-de-tas" kwam daarna aan de beurt, 't Bakske :offie en de Bossche bol gaven ons de kracht dit grote plan, dooi de chef duidelijk uiteengezet, in ons op te nemen. Vervolgens sprak de chef over werkverdeling en belichtte, hoe we nog vlotter en efficiënter kun nen werken. Een nieuw idee was een test over et lezen van „AH-Flitsen". De winnaar (ondergetekende) kon de nog overgebleven kop en schotel in ontvangst nemen. Tenslotte gaf Gerry een verslag over de cursus in Zaandam, waar na wij de verdere avond in gezel ligheid doorbrachten. B. Trienekens. AXEL Onder leiding van chef J. v. d. Berge kwamen wij op 15 septem ber 's avonds byeen om het ver koopplan „3-in-de-tas" te bespre ken. De mogelijkheden welke dit plan heeft tot omzetverhoging heeft de chef ons laten zien. Inderdaad ligt hier een prachtige kans om onze verkooptalenten te ontplooien en wij zullen er goed aan mee werken. Terwijl mevrouw v. d. Berge met koffie en taartjes kwam, zat verk. van Tatenhove in gedachten reeds te etaleren. De chef presenteerde daarna fijn wijntje. Omstreeks 10 uur braken we op met de opmerking: „Zoiets doen we over". kelijk de gehele afdeling steeds tot ca. 30° Celsius te verwarmen. Dit is nu niet bepaald een tempera tuur om prettig te werken, terwijl men bovendien het vochtgehalte nog niet geheel in de hand had. Met de aanschaf van de nieuwe machine zijn thans de problemen opgelost. De temperatuur is nu ge lijk aan die op de andere afdelin gen en dat is prettig voor hen, die er him werk verrichten. i vangen we op net juiste moment Bot enten kan het vochtgehalte op en leggen het op het schaaltje nauwkeurig geregeld worden, het- De volgende plakjes worden zo op „een de kwaliteit van de gepro- het schaaltje gelegd dat dit geheel komt artlkel™ ten goede bedekt is en de plakjes niet over KOir^de rand heen krullen. Is 't schaal- Wij nemen om te beginnen de worst uit de koelvitrine. Touwtjes en vel worden naar behoefte ver wijderd. Nu draaien wij net zo lang aan het handwiel totdat de tafel van de machine (dit is het beweegbare bovendeel, waarop de klem ge monteerd is) zo dicht mogelijk bij ons staat. Van de klem, waartussen de worst moet worden gelegd, wordt 't bo vendeel zover omhooggeschoven dat de worst er gemakkelijk tus sen kan. Nu drukken wij de klem [voorzichtig naar beneden, zodat de tanden van de klem de vlees waren zo min mogelijk beschadi gen. De vleesklem komt bij ronde vleeswaren van achter iets lager dan aan de voorkant. De dunne worstsoorten die schuin gesneden worden komen schuin onder de klem te liggen. Het is belangrijk dat de worst niet meer dan ongeveer 5 tot 8 cm buiten de klem uitsteekt om onregelmatige plakken te voorko men. Voordat wij nu gaan snij den moet de machine nog op de juiste snijdikte worden ingesteld. Sommige klanten hebben een be paalde voorkeur voor dikke of dunne plakjes en dus houden wij hier vanzelfsprekend rekening mee. Een normale snijdikte is bv. 4 of 5 (voor ham of beef- worst) doch sommige vlees waren (o.a. rookvlees) moeten dun gesneden worden (2). Een kartonnen schaaltje met tus- senlegger erop is het laatste van onze voorbereidingen en nu kunnen wij snijden. Voorzichtig draaien we aan het handwiel totdat het mes een keu rig plakje voor ons afsnijdt. Dit vangen we op het juiste moment tje geheel bedekt dan volgt in de meeste gevallen nog een laag. Een tussenlegger mag dan niet ont breken om te voorkomen dat de plakjes van beide lagen niet meer gescheiden kunnen worden. Nadat wij precies de gewenste hoeveel heid hebben afgesneden draaien we de worst weer zoveel mogelijk naar ons toe, tillen de klem op en leggen de worst op de juiste plaats weer terug in de vitrine. Het schaaltje met keurig gesne den vleeswaren nemen wij mee naar de klant, laten even zien hoe neerlijk het eruit ziet en schui ven het voorzichtig in het zakje. We leggen het zakje nu op de toonbank en vouwen de open bo venzijde 2 x naar voren om en leggen het zakje zodanig voor de klant neer dat zij de tekst kan le zen. Doordat U de vleeswaren bij de klant inpakt duurt het wach ten voor de klant minder lang, U wint het vertrouwen van de klant doordat U laat zien hoe keurig alles eruit ziet en bovendien her innert U andere wachtende klan ten ook reeds aan de vleeswaren die U verkoopt. Al deze handelingen zullen ertoe bijdragen dat de klant ook met vleeswaren de SERVICE krijgt die nodig is. Touwtjes en vel naar behoefte Mannelijke en vrouwelijke cursisten, op bijzoi Onze fotograaf wordt arti 28 aug.: T. de Jong en Wilhelmina de Leeuw, fil. Utrecht, Handelstr. 3 sept.; Th. Broedersz en Petro- nella Visser, fil. Zaandam, West zijde. 6 sept.: J. Ritzen, verv. rayon 13 en Nelly Zeelen. 10 sept.: H. de Lange en Klaas-! sien Sants, fil. R'dam, Nwe Bin- nenweg. 10 sept.: P. Drost en Antonia Koopmanschap, fil. A'dam, Post jesweg. 10 sept.: J. Nas, verv. rayon 12, en Tilly Seyller. 13 sept.: J. Kruup en Cobi Flo- ris, fil. Bloemendaal. 13 sept.: F. Vermeulen en Ida Raessen, fil. Dongen. 15 sept.: P. v. Dijck en Cornelia Deering, fil. Laren. 17 sept.: M. Wielaart, fil. H'lem, GiHoutstraat en Engeline van Kempen. 18 sept.: J. de Vries en Tilly Got- ze, fil. A'dam, Postjesweg. 19 sept.: Jan Snijder, fil. Veen- dam, en Annie Lenting. 19 sept.: J. Los en Geertruida Ne lemans, fil. Woerden. 23 sept.: J. Wagemans en Mien Linders, fil. Weert. 25 sept.: W. van Ginkel, fil. Zeist, Fred. Hendriklaan, en Stientje Sonnevelt. 25 sept.: D. Schuil en Rienke Wormmeester, fil. Groningen, Kor- reweg. 25 sept.: Th. Boonstra en Gerrigje den Ouden, fil. Groningen, Verl. Hereweg. 25 sept.: L. Beute en Geeltje Dijk stra, fil. Leeuwarden, Nieuwestad. 30 sept.: G. Visser en Geertruida Beek, fil. Amstelveen, Dorps straat. 2 okt.: K. Dekker en Leny Kwaak, fil. St. Maartensdijk. 15 okt.: B. v. Roon, fil. A'dam, le Const. Huygensstraat en Henny van Beek, fil. A'dam, P. C. Hooft- straat. Dunne worstsoorten schuin onder de klem. I>e telefoon! ,.G ooft u nu, dat er stroom op staat?" (Via „Ons Werk bij Bronswerk" nemen wij over uit het Ameri kaanse blad „Houston Periodical" „De telefoon is een machtig in strument, dat goed moet worden gebruikt. Heel vaak vormt de te lefoon de „deur" tot de verkoop. Maak van die deur een aantrek kelijke, zakelijke doorgang." We vouwen de bovenzijde tweemaal om.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4