De Leer P. G. Zwarts alg. bedrijfsleider filialen FïSiaalchefs bezochten Zaandam Via Terzekeringen en pensioenen naar levensmiddelen In Meppel werd op 14 augustus door burgemeester mr. A. Kleyn onze nieuwe ZB geopend. Een aanwinst voor ons bedrijf; en voor de stad. De belangstelling voor de opening was zó groot, dat de politie handen vol werk had om het verkeer in de drukke hoofdstraat doorgang te verlenen. Vergeef vergeten" Ja, ik kwam enkele dagen geleden „VERGETEN" weer eens tegen. U weet wel, die „vergeten", die eigenlijk al lang vergeten behoort te zijn. Zoals het een net mens betaamt, ga ik namelijk iedere 14 dagen 1 x naar de kapper. (Dat is nodig, want anders wordt het haar boven de oren zo gauw slordig, weet U Vaak zit ik dan het grootste deel van mijn vrije zaterdagmiddag te wachten op m'n beurt. Het brok tijd dat ik daarop moet wachten lijkt zo groot als de bekende rijs tebrijberg. Eerst blader ik dan wat in een boekje, waar men alleen maar „HET BESTE" in vermeld heeft. (De slechte dingen heeft men er dus met opzet direkt al uit ver wijderd). Na verloop van tijd is ook dat BESTE al niet goed genoeg meer. Ik kijk eens naar buiten (waar het op je vrije middag natuurlijk net ..esterig mooi weer is) en ik erger me keer op keer aan de klok waarvan de wijzers veel te snel naar mijn zin ronddraaien over de glimmende wijzerplaat. Opeens valt mij dan naast die klok de lichtreklame op, welke door een bepaald bureau raison van vele guldens) geleverd wordt, versierd met het opschrift: „Hebt U niets vergeten Dan erger ik mij nog erger. VER GETEN? Neen, ik niet en trou- vens wat zou dat? Stel je nu eens voor dat ik WEL wat vergeten was, wat dan? Moet ik mij dan door de kapper .liervoor op mijn hart laten trap pen? Als ik wat zou vergeten dan ïeeft die kapper er lekker nog ïiets mee te maken. Wat ver beeldt hij zich wel? Laat hij zich met zijn spiegel en zijn schaar be moeien! Ik vind trouwens toch dat die kapper veel „kapsies" heeft tegenwoordig. Moet je hem zien met zijn schaar. Veel drukte en knippen ho-maar! Achter zijn rug trek ik lekker een lange tong. Bah, vergeten! O, zeg, laat hij het nu in de spie gel gezien hebben! En opeens be sef ik wat ik doe en waarom ik me kwaad maak. Och, geeft eigenlijk niet. Het is 'n goede leer voor een volgende keer. Ja, ik zal mijn collega's in de win kel er ook eens op wijzen. Maar al te vaak gebruiken wij ook de uitdrukking „Hebt U niets ver geten?" en 't eerste waarmee de klant dan klaar staat, is: Neen! Dat klinkt nu eenmaal onprettig, onvriendelijk. Het is immers veel aardiger om te vragen: „Kent U onze Boffie-Koffie?" Hieruit komt vaak een behoorlijk verkoopge sprek voort. Vindt U dit ook niet Laten wij op dit kleine punt in het vervolg eens letten! Het KAN im mers veel BETER! HET IS NU RUIM EEN JAAR GELEDEN, dat a de filialen- organisatie een nieuwe functie ingesteld werd, Aan de top van deze organisatie werd tussen de directie en de districtsleiders een Algemeen Bedrijfsleider Filialen geplaatst. In deze veelom vattende functie werd de heer P. G. Zwarts benoemd, die tot dat moment optrad als bedrijfseconomisch adviseur voor het filiaalbedrijf. Trouwe lezers van dit blad zal het reeds vaak zijn opgevallen, dat mensen met allerlei voorop leiding in het kruideniersvak hun bestemming gevonden hebben. Dit is ook het geval met de heer Zwarts, die na het eindexamen HBS B aan de slag ging bij een grote verzekeringsmaatschappij. Wiskunde Zijn aanleg voor wiskunde en het grote gebruik hiervan in het ver zekeringswezen, deden hem be sluiten de studie M.O. Wiskunde aan te vatten. Na deze studie ging hij zich ver diepen in de bedrijfseconomie en de statistiek. Dit gebeurde niet „zo maar". De heer Zwarts had inmiddels de lei ding gekregen over een der doch termaatschappijen. Hierdoor had zijn werk een meer zakelijk karakter gekregen. Dit begon hem steeds meer te interesseren, met name de bedrijfseconomische kant hiervan. Sinds 1946 Behalve tot de bovengenoemde studie leidde deze belangstelling ook tot aanvaarding van een func tie bij Albert Heijn. Dat was in 1946. De heer Zwarts werd belast met het opzetten van het pensioen fonds en daarnaast werd hem de leiding van de afdeling statistiek toevertrouwd. Het toeval wilde, dat de nieuwe medewerker bij gebrek aan een aparte kamer bij de heer J. Le gerstee, in die tijd verkoopleider en assistent van de heer D. A. ter Wee, kwam te zitten. Hoewel hun werk totaal verschillend was, wer den zij vanzelfsprekend langza merhand vertrouwd met eikaars taak. Warenkennis Zo ontstond bij de heer Zwarts een levendige belangstelling voor het kruideniersvak. Voor hem wa ren de artikelen, die hij in zijn statistieken verwerkte, niet veel meer dan namen. Maar gewend als hij is om zich alles, wat met zijn werk betrekking heeft, zoveel mo gelijk eigen te maken, begon hij zich te verdiepen in de waren kennis. Dit bleek van groot nut te zijn, toen de heer Zwarts ook belast wex'd met de verkoop- en produk- tieplanning. Hier speelt immers o.m. de vergelijking van de ver koop der verschillende artikelen een belangrijke rol. Daarbij kwam nog dat zijn statistiekafdeling na verloop van jaren was uitgegroeid tot de huidige bedrijfseconomische afdeling. De heer Zwarts wist, waarover hij sprak en werd daarom een in vloedrijk adviseur van de directeur filialen. Ook in zijn regelmatige gesprekken met de rayonleiders over de problemen op bedrijfseco nomisch en verkoopgebied werden zijn waardevolle adviezen steeds zeer gewaardeerd. In augustus 1957 volgde tenslotte de benoeming tot Algemeen Be drijfsleider Filialen. Reeds lange tijd was gezocht naar een afdoend middel om de overbelaste direc teur filialen te ontlasten. Ten slotte werd deze oplossing als de meest juiste aanvaard. Geen sinecure De nieuwe functie is stellig geen sinecure. Behalve aan de gehele buitendienst, geeft de heer Zwarts leiding aan een aantal afdelingen van het hoofdkantoor, zoals het fi'lialenbureau, de organisatieaf deling, de filialenadministratie en nog enkele andere. Het laat zich indenken, dat er in de .blauwe kamer' zoals het werk vertrek van de heer Zwarts sinds de laatste restauratie wel wordt genoemd, veel wordt geconfereerd. Bovendien bezoekt de Algemeen Bedrijfsleider Filialen regelmatig filialen en heeft hij tevens bepaal de repi'esentatieve plichten te ver vullen. !s Avonds Verwonderlijk is het dan ook niet, dat de onvermijdelijke rapporten en verslagen vaak pas 's avonds in de woning te Huizen aan de beurt komen. Behalve mevrouw Zwarts zullen ook de vier kinderen de aandacht wel eens van de paperassen af lei den. Zo komt het nog wel eens voor dat de oudste zoon, Han, 15 jaar en HBS-leerling, triomfante lijk de kamer komt binnen rennen met de verheugende mededeling, dat zijn eigen gebouwde radio voor het eerst aether-geluid heeft opge vangen. Hij heeft nl. een techni sche knobbel en besteedt vele vrije uren aan de draden, lampen en condensators. Ook de andere kinderen Joop (13), Willy (10) en Annelies (8) zullen er wel eens voor zorgen dat de rapporten niet altijd de aandacht krijgen, die hun vader er graag aan schenken zou. Maar dat komt dan wel terecht, -wanneer Klaas Vaak zich over hen ontfermd heeft. T weemaal ach tereen was fili aal Doetinchem H. v. d. Burg met het volkswagenbusje. Nieuws van hei pensioenfonds Van de zyde van het pensioen fonds vernemen wij dat als resul taat van de stemming der polis houders benoemd zijn tot lid van de Raad van Bestuur van N.V. Pensioenfonds Albert Pleijn de he ren P. Hogendoorn te IJsselmonde (Sterovita) en T. Huisman te Den Haag (filiaalbedrijf). Patiënt: „Ik krijg het steeds maar benauwder!" Specialist: „Gaat u eens naar de kapper." groepswinnaar geworden in de pluspluimrace. Dan komt er een behoorlijke duit in de pot", schrijft ons de heer H. v. d. Burg, chef van deze zaak. Dat moest natuur lijk besteed wor den en op een vrije middag is de gehele ploeg er met een volks wagenbusje op uit getrokken. Vóór het vertrek werd de hierbij geplaatste foto gemaakt. Dat de middag uit stekend geslaagd is, hoeven we u nauwelijks te vertellen. Op 3 september konden wij weer voor het eerst na een vakantie-onder breking een aantal chefs met hun echtgenote begroeten. Ook een week later, op 10 september, was een groep naar Zaandam gereisd. Zij hebben weer eens kunnen zien, dat ook de fabrieken steeds up-to-date zijn ingericht. 23 aug'.: Elsje, d.v.d. Hr. en Mevr. Rijs-Blom, fil. Haarlem, Grote Houtstraat. 27 aug.Astrid, d.v.d. Hr. en Mevr. Wester voorde-Spiekker, fil. Win terswijk. 29 aug.: Aja, d.v.d. Hr. en Mevr. Klomp-v. d. Velden, rayon 1. 8 sept.: Sylvia, d.v.d. Hr. en Mevr. de Lijster-Zondag, fil. Voorburg, Parkweg. 11 sept.: Kees, z.v.d. Hr. en Mevr. Vriend-Visser, fil. Hoorn. 13 sept.: Wilma .d.v.d. Hr. en Me vr. Wijers-Bei endsen, rayon 12. 16 sept.: Auke, z.v.d. Hr. en Mevr. Venema-Moltrigter, rayon 10. 19 sept. Rudolf, z.v.d. Hr. en Mevr. Bouman-Onclin, org. afdeling-. 19 sept.: Robert, z.v.d. Hr. en Me vr. Jacobsen-Baumann, fil. R'dam, Nwe Binnenweg. 19 sept.: Bernadette, d.v.d. Hr. en Mevr. Bakker-Opdam, fil. Alk maar, Langestraat. 23 sept.: Perona, d.v.d. Hr. en Me vr. Reniers-ten Hacken, rayon 8. 23 sept.: Anne, d.v.d. Hr. en Me vr. Renzenbrink-Jagersma, fil. Naarden, L Hortensiuslaan. 26 sept.: Willy, z.v.d. Tr. en Me vr. Edelijn-Raafs, fil. Gennep. 26 sept.: Ronnie, z.v.d. Hr. en Me vr. Duckers-Brandts, fil. Nuth.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3