cfllP BB legde Deventer droog r- mi m ini uig Fabrieksbezoek van zestig congresserende werkgevers kunnen geld waard zijn Eddy van Vliel redde kind uit het water Tipgevers gevraagd en beloond Gebeurtenissen in de filialen President-Commissaris Voorzitter S. E. R. SAH002000189 Flllsen Landelijk oktober 1958 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 11 - Oktober 1958 De wijnhoek is een zeer geslaagd onderdeel van de zelfbedienings zaak in de Korte Bisschopstraat te Deventer. Het Verbond van Nederl. Werkgevers heeft 25 en 26 september in Zaandam zijn jaarlijks congres gehouden. Op de tweede dag hebben de 600 deelnemers groepsgewijs bezoeken gebracht aan een aantal bedrijven in de Zaanstreek, waaronder ook aan Albert Heijn N.V. fiebranderij. Om 11.30 uur was het bezoek geëindigd, dat met recht geslaagd mag heten. De circa 60 gasten, die A.H.'s fa brieken tot doel van de excursie hadden gekozen, werden begroet door de heren G. Heijn en J. Heijn en toegesproken door de fabrieks directeur, de heer Schuddeboom. Daarna bezocht men in 4 groepen de fabriek. Na afloop toonden de bezoekers zich zeer voldaan over de bezichtiging. Bewondering Zij verklaarden met stijgende ver wondering door de fabriek te heb ben gelopen, waar een dergelijke hoeveelheid producten wordt ver vaardigd, onder goede hygiënische omstandigheden. Hun speciale belangstelling ging uit naar de vol-automatische kof- lu intinnriaiii Hierdoor vervullen wij de droe ve plicht U in kennis te stellen van het plotselinge overlijden van de heer WIJ WETEN NIET of U zich wel eens afgevraagd hebt hoe een redactie steeds maar weer aan al die kopij komt. Dit gaat zowel over het dagblad als over onze „AH-Flitsen". Er ligt over die grote en kleine pers (tot deze laatste rekenen wij ook bescheidenlijk onszelf) een romantisch tintje. De werkelijkheid is helaas erg prozaïsch: geen enkele redactie kan nieuws brengen zonder de nodige tips. Dat U van dit blad al het be drijfsnieuws verwacht, ligt voor de hand. Dit is het voornaamste doel en de redactie streeft hier naar dan ook naar beste vermo gen. Niet in Zaandam Natuurlijk beschikken wij over veel tipgevers. Er bestaat een voortdurend en prettig contact tussen de directie, bedrijfs- en ver koopleiding enerzijds en redactie anderzijds. Bovendien is er een nauwe samenwerking met de re dactie van de fabrieks- en kan tooreditie. Hierdoor ontgaat ons niets van hetgeen in Zaandam ge beurt of ontwikkeld wordt. Is er uog wat? Veel moeilijker ligt dit contact evenwel met de filialen. De grote verspreiding van de vestigingen werkt dit in de hand; de redactie kan moeilijk ieder filiaal bezoe ken of bellen met de vraag: „Is er nog wat voor de courant?" Toch is dit contact noodzakelijk en ook mogelijk: U wilt immers niet alleen weten, wat er in Zaandam gebeurt maar even goed ingelicht worden over de wetenswaardighe den in de andere filialen. Jammer genoeg gebeurt het nogal eens, dat de redactie pas achter be paalde feiten komt, wanneer ze nun nieuwswaarde verloren heb ben. Dit komt dus doordat die ene schakel heeft ontbroken: de tip! Is het een wonder dat de redactie dit graag anders zou zien Dat de redactie voor een goede tip ook wel iets over heeft? I>e „tip" We zullen het U ronduit zeg gen: te beginnen met het no- vember-nummer zal iedere goe de tip, waarvan gebruik gemaakt kan worden, beloond worden met een attentie ter waarde van ongeveer 2.50. Wat nu precies met zo'n tip wordt bedoeld? Wel, kijkt U eens op pagina 1 In de 5e kolom vindt U een kort artikeltje over Eddy v. Vliet. Chef de Lange zond het ons toe. Een prima tip. Een kort berichtje over een bijzondere hobby of prestatie kan een interessant artikel opleveren en dus een attentie voor de tipgeefster of -gever. Geen persklaar artikel Weesperkarspel. Jantje Ka mermans zeven jaar mocht dinsdagmiddag even een eindje fietsen op het rijwiel van een klas genootje. Heel parmantig reed hij de straat uit, langs de sluis om daar pardoes van de hoge wal af het water in te duiken. Opvarenden van een gepasseerde boot riepen naar de wal, dat er een kind in het water reed. Dit werd gehoord door de 18-jarige Eddy van Vliet, die te water sprong. Van Jantje staken alleen nog de vingertoppen boven water uit. Het gelukte Eddy toch hem boven te krijgen; hij zwom naar de sluis deuren en legde het kind op een van de balken der deuren. Vermoedelijk zal Jan geen nadeli ge gevolgen van zijn onverwacht bad ondervinden. Dit is nu al voor de tweede maal dat Eddy van Vliet een kind van de verdrinkingsdood redt. Enige iaren geleden werd Lex Kruyer door hem uit het kanaal gehaald. Ook zijn moeder heeft al eens een kind uit het water op het droge gebracht. Bovenstaand artikeltje werd door de heer I. A. de Lange, chef van het filiaal Zacharias Janssenstraat te Am sterdam, geknipt uit het dagblad „Trouw" van 27 augustus 1958. Eddy, die bij chef de Lange werkt, besteedde zijn vrije middag dus wel bijzonder goed! Albertus Hendrikus Wevers op 8 september j.l. Hij bereikte de leeftijd van 55 j. De heer Wevers trad op 10 sep tember 1923 in onze dienst. Nog geen zes jaar later werd hij als chef van ons fil. Naar- den, Cattenhagenstr. 15, aan gesteld. Zowel bij zijn chefs als bij zijn collega's was de heer Wevers zeer gezien, niet alleen om zijn grote werklust, doch bovenal om zijn prettig en eerlijk ka rakter. Hij zal daarom niet licht ver geten worden door allen, die 't voorrecht hadden met hem sa men te werken. In het bijzonder gaat onze deelneming uit naar mevrouw Wevers en haar vijf kinderen, die wij de kracht toewensen dit zware verlies te kunnen dra gen. Hij ruste in vrede. U zult het misschien niet geloven, maar in de verbouwde zaak te Deventer (Korte Bisschopstraat) hebben wij hulp gehad van de B.B. Deze letters duiden niet op een bekende filmster, doch op de Bescherming Burgerbevolking. Door ons onbekende oorzaak begon nl. enkele dagen vóór de opening de kelder vol water te stromen. Dank zij het doortastend optreden van de chef en zijn zoon (foto links onder) en de gewaardeerde hulp van de B.B. (foto rechts onder) bleef de schade gering. De zaak kon dan ook op de vastgestelde dag geopend worden (foto boven). redactie zorgen. Wel willen we met opzet enkele berichten van be loning uitsluiten. Allereerst ver slagen over personeelsavondjes; inzending hiervan is vanzelfspre kend. Ditzelfde kan gezegd wor den van reclame-acties, jubilea, uitgaansdagjes e.d. De redactie hoopt van harte, dat dit experiment, dat voorlopig loopt tot het einde van 1959, slagen zal. Hier door kan ons blad nog interessanter worden en nog meer groeien tot een courant, niet alleen voor doch ook door het personeel! Er worden dus geen persklare ar tikelen verwacht; daarvoor zal de Met ingang van 1 oktober heeft H.M. de Koningin benoemd tot voorzitter van de Sociaal Econo mische Raad Prof. Dr. G. M. Ver- ryu Stuart, o.m. president-com missaris van onze N.V. Wij bieden hem onze gelukwen sen aan met deze eervolle benoe ming.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1