Hoofdkantoor uitgebreid met modern administratiegebouw me Jubileum van de heer G. Hoorn Spoel om die cel Onwelkome werker fluit rustig door Zilver op de afdeling bedrijfs-economie Dank brengen ii de drilboren zwijgen AH-FLI TSEN 3 Er wordt naarstig gewerkt aan wat binnenkort de comfortabele cantine Overbevolkt zal ziji Thans is er een streep gezet on der een periode van ongemak en kleine behuizing en de ver huizing uit de verschillende voorlopige kantoren naar het nieuwe verblijf zal definitief de laatste zijn. Op maandag 8 september j.l. na men de faktuural'deling, inkoop administratie en loonafdeling als eerste bezit van een gedeelte van bet. beloofde land. ..Het is me een hele sjouw", denkt de heer Dartel. Op 1 september was het 12% jaar geleden dat de heer G. Hoorn, chef van de afdeling fabrieksadministratie, ook wel kostprijsafdeling genaamd, bij A H. in dienst trad. In 1946 kwam hij in dienst bij AH na eerst bij een houthandel te hebben ge werkt. De jaren in het hout waren niet de prettigste, 1934, dus crisis tijd. Maar een maal bij AH op de kostprijs afdeling gekomen, waar destijds de heer Boddendyk (de ouderen welbekend), de scep ter zwaaide, had hij werk naar zijn zin. Toen dan ook de heer Boddendijk onze zaak verliet, werd deze af deling gesplitst en werd hij over een gedeelte tot chef benoemd. Na enige jaren werd de afdeling weer samengevoegd en de heer Hoorn met de gehele leiding be last. Wij wensen hem veel succes in zijn verdere loopbaan. Het zich steeds uitbreidende aantal van kantoorpersoneel kon op den duur niet worden opgevangen door het bijschuiven van bureau's en opschikken van de collega's. Het pand Westzijde 30, voorheen bewoond door de familie Heijn, ge raakte langzamerhand overbevolkt en de uitwijkmogelijkheid waar naar men zocht werd gevonden in het vroegere C.M. dat pal naast 't hoofdkantoor staat en geschikt leek om er de administratie ge deeltelijk onder te brengen. Vijt kautoren Voordat de verbouwing kon wor den aangepakt moest eerst een goed heenkomen worden gezocht voor enkele afdelingen die zich er reeds hadden genesteld. Zo was er de toestand geschapen dat in 5 ver schillende gebouwen de kantoren van A.H. waren ondergebracht. Een allerminst ideale toestand daar zij onderling niet met elkaar in ver binding stonden. In oktober van het vorig jaar werd gestart met de verbouwing, die thans in september, wat het zui delijk gedeelte betreft het pand Neeltje, gebouwd in 1933 is vol tooid. Het is hier, 5 verdiepingen hoog, dat de eerste afdelingen hun intrek hebben genomen. Heriuueriiig Met het verhaal van het resultaat van de verbouwing is onverbreke lijk verbonden een korte herinne ring aan, zoals vermeld, die water val van ratelend lawaai die onge nadig vanuit het C.M. op ons in het kantoor neerkwam. De dril boor die diep in de solide beton- konstruktie van Neeltje drong, verdoofde tevens onze oren en be tekende een ware beproeving van de zenuwen. Het geluid woei zelfs over de Zaan Het zou te ver gaan ons te verdie pen in een beschrijving van het ge hele gebouw. Wie heeft er trou wens al niet goedkeurend in ge dwaald, verbaasd over zo'n ingrij pende gedaanteverwisseling In derdaad is hier een stuk werk ge leverd dat getuigt van durf en oorspronkelijke aanpak en daar voor bewondering afdwingt. Laten we enkele details onder de loupe nemen. Het trappenhuis met de 10 korte trappen, iedere verdie ping twee, de 5 toiletten en de lift werden het eerst gebouwd. Kust De afdelingen kenmerken zich op de eerste plaats door de ruimte en de rust die er heerst. Dit laatste valt temeer op, daar de afstand vloer-plafond betrekkelijk klein is en het hard weerkaatsen van de stemmen te verwachten zou zijn. Bovendien is het gebouw opgetrokken uit hax-dbeton. de Hollerith zien Het schoonhouden van de badcel- len is een punt van hygiëne dat nog altijd te wensen overlaat. Wij doelen hier op degenen die in de avonduren van de douches ge bruik maken en verzuimen het hokje daarna met waterslang en dweil schoon te maken. Het is niet mogelijk dat er in de avonduren controle op het schoon maken wordt uitgeoefend, maar we doen een beroep op hen, wie de schoen past, er voor zorg te dragen dat de badcellen in een frisse en schone staat blijven ver keren Op de 5e verdieping hebben de afdeling factuurcontrole, loonafdeling en inkoopadministratie een (ruime) plaats gevonden. De akoustische tegels die echter j hoogte van 1 meter, dienend als aan de plafonds zijn aangebracht, opbergruimte, verdelen de kantoor- in totaal ca. 1000 m2, dempen het i ruimte tevens in zoveel gedeelten geluid van stemmen en van de I als er afdelingen in huizen, kantoormachines dusdanig, dat een ieder ongestoord kan werken. De met de linoleum bedekte vloeren zijn geluidisolerend door een onder laag van kurk, zaagsel en magne- siet. De lift heeft een capaciteit van 6 personen die hy met een snelheid van een halve meter per sekonde vervoert. Zoals gezegd is pas het zuidelijk deelte van het gebouw gebruiks klaar. Aan de kantine voor het personeel wordt nog hard gewerkt, zodat wij u hiervan pas over en kele maanden doch in alle geval vóór het einde van het jaar kunnen vertellen. Confec toren Een ander snufje zijn de confecto- ren. Dit bestaat uit een warmte- element waarboven 2 gaten in de zuidgevel zijn aangebracht. Daar koude lucht zwaarder is dan war me lucht, zakt hij bij het binnen komen op het element en komt ver warmd de ruimte binnen. In iedere hoek zorgen ventilatoren voor de afvoer van gebruikte lucht. Praktische schakelkasten, met een De heer A. Bicker c.s. bezig met de verhuizing. Eén ding is duidelijk: met de ingebruikneming van dit nieu we gebouw is een modern en voortreffelijk geaccommodeerd administratiegebouw aan de be staande toegevoegd waarover we ons oprecht kunnen verheu gen. De heer C. J. Rep (31), Zaandammer en werkzaam bij een bouw bedrijf dat bij de verbouwing betrokken was, was de man achter de dril boor. Maar liefst 33 ramen heeft hij in de muren ge boord en we hebben hetge- weten op kan toor! Voor wie het nog niet mocht weten: dit zijn de werktuigen, die met oorverdovend lawaai hun sloperswerk verrichtten. Rechts de heer Rep. En wat te denken van 1100 m2 vloer die hij samen met zijn colle ga's afhakte? ,,Zelf hoor je het niet meer", zegt hij lakoniek en vervolgt gelaten: De heer H. v. d. Ploeg, van de bedrijfs-economische afdeling, herdacht op 11 september j.l. Vanaf het dakterras ontrollen zich wijdse stadsgezichten. ■0*. m het feit, dat hij 25 jaar in dienst van onze firma was. Als bediende in g onze Amster damse filialen begonnen, werd hem al na een paar jaar de lei ding toever trouwd van fi liaal Alphen a. d. Rijn. Een taak die vooral tijdens de oor log zeer zwaar was. Door omstandigheden is de heer v. d. Ploeg in 1947 op ons hoofd kantoor terecht gekomen. Dat hij echter nog altijd de ware AH-geest bezit merken wij, als wij hem vragen naar de besteding van zijn vrije tijd. „De winkel is mijn hobby" antwoordt hij, „en daar kunt u mij vinden in de avond uren en zaterdagmiddag". Mevr. v. d. Ploeg heeft n.l. het be heer over onze Chocolaterie te Wormerveer en wij weten, dat zij de hulp van haar man zeer waar deert en hier altijd op kan rekenen. „maar overal waar ik werk hebben ze er een hekel aan". „Telkens hetzelfde liedje". Maar als men soms mocht denken door de wetenschap verfoeid te worden, een morele druk op hem zou uitoefenen, heeft men bepaald een verkeerde dunk van zijn weer standsvermogen. Hij fluit. Ge woon! aan directie en personeel voor de bewezen attenties: de heer G. Zwart bij zijn 40-jarig jubileum: hr. en mevr. Gras bij hun 25-jarig huwelijksfeest hr. en mevr. C. de Wit bij hun huwelijk: hr. en mevr. P. W. Schipper bij hun huwelijk; zuster P. Wagenaar, de heren H. Kroes, J. Pekelharing en W. B. Hermarij bij hun ziekte; hr. en mevr. Bakker bij de ge boorte van hun dochter; hr. en mevr. Bicker bij de geboorte van hun zooneveneens de hr. en mevr. v. d. Velden. 'ET NAUWELIJKS VERBORGEN ONGEDULD hebben de diverse administratieve afdelingen de verbouw van het vroegere C.M. aan de Westzijde gadegeslagen. Maandenlang verduurden zij de razende geluiden uit het hoge massieve gebouw, dat stukje voor stukje in een bewoonbaar kantoorpand werd herschapen. Het uiterlijk van het pakhuis werd weliswaar geen geweld aan gedaan, maar binnenin werden radikale veranderingen aange bracht. naar de fabrieken. Onnodig de stemming te schetsen van degenen die toentertijd in het C.M. zelf werkten en op korte afstand van de verbouwing hun werkzaamhe den verrichtten. Evenwel, deze herinneringen met de bittere bij smaak vervagen snel bij het be treden van het nieuwe administra tiegebouw. Kurt

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3