dUP Uitslag lotowedstrijd Nieuwe poederdroog machine in office-afdeling Veelbelovend winterprogramma van de Personeelsvereniging Kas klopt Bestuur «loet opening van zaken AVOND Feestagenda Mutaties op de Personeelsafdeling OAH00200C052 F",se" ^abr/Zaan september 1953 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 1 5e Jaargang No. 9 - September 1958 Experimenten Het bestuur heeft na veel zoeken, wikken en wegen besloten enige experimenten te brengen. Experi menten waarvan noch u, noch het bestuur (hoewel het laatste na tuurlijk niet over één nacht ijs ge gaan is) het resultaat van te voren weten. Maar dit is bij een experi ment nu eenmaal dikwijls het geval en het brengt altijd een zekere spanning met zich mee. Wij hopen op een gunstig resultaat en zien deze speciale avonden met optimis me tegemoet. Musical Eind oktober wordt begonnen met het eerste experiment. Dan kunt u getuige zijn van een muzikale co- medie. Deze „musicals", die vooral in Amerika en Engeland de laatste jaren met veel succes opgevoerd worden, zijn in ons land nog niet zo bekend, omdat er nog niet zoveel tekstschrijvers zijn, die een goede muzikale comedie schrijven. Voor hen, die niet mochten weten wat een muzikale comedie is, la ten wij weten, dat dit een soort toneelstuk is waarin liedjes, mu ziek etc.. verwerkt zijn, die een af gerond geheel vormen. De titel van de musical, die wordt gebracht is „Oh, Venus", een humoristisch, vlot stuk, waaraan o.m. wordt mee- De heren D. Abbing en J. P. Pas- ma, aangezocht om de kas van hét personeelsfonds (fabr.) te contro leren, delen mede, dat zij zich van hun opdracht hebben gekweten en dat hun bevindingen geen aanlei ding geven tot bemerkingen. Tegen het einde van dit jaar zal het financiële verslag worden ge publiceerd. Gerard Muller en vele anderen. Het eerste optreden van dit gezel schap, dat enige tijd geleden plaats vond, is door de critici zeer gun stig ontvangen. Met het verstrijken van de maanden, die, althans volgens de kalender, tot die van de zomer behoren, beginnen de leden van de P.V. zich vanzelfsprekend weer af te vragen, wat het bestuur voor het komende seizoen in petto heeft. Men zal ongetwijfeld begrijpen dat het brengen van een verantwoord, zoveel mogelijk aan ieders wens tegemoetkomend programma, een moeilijk pro bleem vormt. Radio, televisie enz. brengen I gewerkt door bekende artiesten tegenwoordig de grootste ar- als Karen Larsen' Prans Somers, tiesten bij U thuis en ook voor het bestuur zou het niet moeilijk zijn voor een aantal avonden een stel prominente figuren te engageren. Velen van U zou den dan na afloop van een avond, door de P.V. georgani seerd, zeggen ,,dat heb ik reeds eerder gezien" en dat wil het bestuur zoveel mogelijk voor komen. Het wil iets brengen, dat voor allen weer nieuw is en dat dit nu niet bepaald een ge makkelijke taak is, zult U be grijpen. Geheel buiten enige „oudjes" kun nen wij echter niet, want al be- .1.1 horen de uitvoeringen van onze »l. Im ICOlJias 1>J11 toneelvereniging en de kienavond Medio november treedt onze toneel- reeds tot de tradities, toch willen vereniging weer op met een vrolijk wij ze niet missen. stuk. Het succes van verleden jaar heeft het bestuur doen besluiten ook dit jaar weer een St. Nicolaasbal in het programma op te nemen. Aangezien 6 december voor velen misschien een bezwaar zou vormen, omdat zij deze avond in de huise lijke kring willen doorbrengen om een uitgesteld St. Nicolaasfeest te vieren, wordt deze dansavond op 29 november gehouden. Een drukke dag overigens voor St. Nicolaas, die ook reeds 's middags de kinderen van het personeel een bezoek zal brengen in het O.G. De jaarver gadering en de kienavond vinden als altijd in cember plaats vormen besluit 1958. Agenda P.V. '58-'59 1 okt.: 25 okt.: 15 nov.: 29 nov.: 9 dec.: 17 dec.: 1959 13 mrt.: 4 apr.: Lezing Eelco Schuller muzikale comedie toneelavond St. Nicolaas-bal jaarvergadering kienavond. amateur a vond gevarieerd program ma Showkwintet, T. Koopmans e.a. operette toneelavond Amaleursavond Hoewel onze pogingen om weer eens een amateursavond te bren gen het afgelopen seizoen niet met succes bekroond werden, zal in ja- niiari toch weer een avond worden vastgesteld voor onze eigen arties ten. Laten zij zich daarom nu reeds gaan voorbereiden. Naar het zich laat aanzien heeft de neer Delfomo thans reeds een aantal personen om zich heen ver zameld, die zullen trachten een leuke avond te brengen. Mocht U ook Uw medewerking aan deze avond willen verlenen, stelt U zich dan onmiddellijk in verbinding met de heer Delfor- no (S.B. IV), want de repetities moeten direct beginnen! Radio-avond In februari weer een experiment. Voor deze avond is geën-f gageerd het „Toverfluit show-kwintet" gevormd uit een aantal uitstekende musici van het bekende radio-orkest „de Zaaiers',. Medewerking wordt verder verleend door Truusje Koop- mans, over wie wij verder niets behoeven te schrijven, want u kent haar allen. Dogi Rugani, welbekend als voordrachtskunstenares, lid van de hoorspelkern van de Nederlandse Radio Unie en de Balsono's met een internatio nale goochelshow. Wij menen, dat hier voor ie ders smaak iets bij is! j De heer IV. Delforno toont zijn ingenomenheid met de nieuwe poederdroogmachine. Sinds korte tijd is de Office-afdeling van chef W. Delforno ver rijkt met een nieuwe machine. Een poederdroogmachine van grote afmetingen die niemand op de afdeling meer zou willen Met deze opname won de heer A. H. Groot (K.B.) de eerste prijs i categorie goede foto's van de fotowedstrijd. De volledige uitslag leze op pagina 4. missen. Op de office-afdeling heerste steeds hoge temperaturen (ca. 30 Celsius) om de poeder waarin de suikerproducten worden gegoten, van vocht vrij te houden. Dat gold niet alleen 's winters maar ook in de zomer werd de verwarming flink opgestookt. Menig zweet druppeltje werd hier geboren en vanzelfsprekend had deze toe stand de aandacht van de bedrijfs leiding. Na enkele experimenten zijn thans met de aanschaf van deze droog- machine de problemen opgelost. De temperatuur is nu als op de andere afdelingen van de fabriek en bovendien is het percentage vocht in de maizena-poeder ver der gedrukt. Met het grote voor deel van een opvoering van de kwaliteit van de producten. Het bestuur van de personeels vereniging biedt u bijgaand het programma aan, dat zij heeft ontworpen voor het winterseizoen 1958/1959. wa» Operette rftsa I'1 maart voor w- de P.V. weer 'n primeur. Dan hopen wij (want nu wij dit schrijven, is 't nog niet voor 100 zeker) een complete operette te brengen, uitgevoerd door de Zaandamse Operette Ver. „Czaar Peter". Deze operette, ge naamd „The Desei'tsong", bevat een schat van bekende melodieën en zal de liefhebbers zeker een buitengewone prettige avond be zorgen. En dan zijn wij alweer aan het slot van het seizoen, een slot, dat wordt gevormd door de to neelvereniging, die begin april voor de tweede maal zal op treden. Ongetwijfeld een gevariëerd pro gramma, dat zeker voor allen iets bevat. 12^4-jarig dienstverband: 1/10 T. K. Gruys, kantoor. 7Vi-jarig dienstverband: 30/10 Mej. J. Visser, fab. div. 25 jaar gehuwd: 11/10 W. Poortvliet, K.B. Reeds sedert de ziekte van zr. Moederzoon heeft mejuffr. G. Meijn een belangrijk deel van het maatschappelijk werk in onze fabrieken op zich geno men. Nu is zij geheel met deze taak be last omdat intussen mej. N. de Wit haar is opgevolgd als se cretaresse van deze afdeling. We hopen dat mej. Meijn, die door haar veelvuldig contact met allen in de fabriek reeds een goede band had met ons per soneel, ook in haar nieuwe functie uw vertrouwen zal bly- yen genieten. mej. de Wit wensen wy suc ces toe met haar nieuwe taak. Ook

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1