Filiaal Venlo geeft Hollandse klanten extra service Experimentele zelfbedieningszaak in Amsterdam geopend Ideeën Geslaagd Duitse Invasie brengt zorgen mee Laatste nieuws AH-FLITSEN Door verschillende omstandig heden w.o. vaeanties was het deze maand niet mogelijk een vergadering van de Ideeëncom- missie te beleggen. De inzen ders zullen derhalve eerst over een maand het antwoord kun nen verwachten. De check-outs zijn kleiner dan normaal; ook is het model afwijkend. bouwd, waarin de kaas, in saran verpakt, is ondergebracht. Bij de opening, dus toen deze op stand volledig gevuld was, zat er maar liefst 200 kg verpakte kaas in! Op zichzelf is een opening van een zelfbedieningszaak niets bijzonders, het komt in ons be drijf veelvuldig voor. Maar als wij U de voorgeschiedenis van deze nieuwe zelfbedienings zaak vertellen, zult U de span ning begrijpen, die velen be heerste en nog beheerst. Onze bedieningszaak in de Leid- sekruisstraat, een oude Van Ame- rongenzaak, moest hoognodig ver nieuwd worden. Plotseling was er een mogelijkheid een tegenoverlig gend hoekpand je te betrekken, dat voorheen als verenigingsge bouw benut werd. Daar dit pand een vloeroppervlakte had van 40 m2, werd er in eerste instantie helemaal niet aan een zelfbedie ningszaak gedacht, omdat de mi nimum vereiste vloeroppervlakte voor een Z.B. toch 100 tot 150 m2 is. De heer G. van Zijl liep echter al enige tijd te piekeren of het niet mogelijk was om op een of andere manier ook een kleinere winkel als zelfbedieningszaak in te rich ten. Hier deed zich een unieke ge legenheid voor en hij ging zijn plannen, die na veel nadenken vas te vorm hadden gekregen, aan de heer Legerstee voorleggen. Na ampele overwegingen werd zijn voorstel aanvaard en de heer van Zijl ging aan het werk. De grootste moeilijkheid was natuurlijk het onderbrengen van de artikelen. Voor het eerst werd het 6-planken-sy- steem toegepast (normaal 5 planken) en daardoor is er nu 95 strekkende meter stelling. Ook voor een open koelkast voor fijne vleeswaren en mar garine werd plaats gevonden. Tegen een uitbouw van de wand is een kaas-opstand ge- In de eerste plaats moest men er voor zorgen, dat het volledig fa- brieksassortiment ondergebracht kon worden en daarnaast zoveel mogelijk andere artikelen. Het is erkelijk onbegrijpelijk, dat in zo'n kleine zaak een dergelijk as- Tweehonderd kilo kaas! Vanzelfsprekend is er van ie der artikel slechts een klein aantal eenheden uitgestald en zal het bijvullen extra zorg vereisen. De etalages zijn ver vallen en deze ruimte is benut voor verkoopbakken. Verder zijn er twee kleine check-outs, ook afwijkend van de bestaande modellen, zonder deurtjes en met kleinere kas sa's. Opvallend is de mooie snoep- vitrine, waarin aparte ver lichting en die practisch even groot is als in een gewone ZB. De vloerbedekking is van coli- vinyl. Aan de ramen hangen twee raam-neons met Albert Heijn", daar op het pand geen plaats is voor puiletters. Nadat wij de gehele zaak, die dooi de heren v. cl. Brink en Schorting- huis, juist terug van de opening van Enschede, keurig ingericht en van prijzen voorzien was, nog eens met chef M. van Leuven bekeken hadden, was de vraag. „Zal het slagen?" voor ons practisch be antwoord. Dit moet slagen en al zullen er de eerste weken ongetwijfeld onvol maaktheden aan het licht komen, Het zes-planken-wandschap, hier voor het eerst toegepast, is niet hoger dan dat met vijf planken. die men niet verwacht had, zullen zaak als zijn „troetelkind" en is deze beslist door de heer van Zijl j er trots op, dat alles tot nu toe zo opgelost worden. Hij ziet deze naar wens verlopen is. 212 214 J. Scheele A. Visser 226 W. v. d. Ham voor hei middenstandsdiploma .230 231 E. Rijnsburger de la Chambre 232 Th. van Doorn Fil. 28 H. Ran wend al 232 W. van Basten 28 te Riele 235 C. v. d. Beek 74 Havermans 257 P. Agema 98 H. van Dassen 283 G. Bruyn 99 L. Pieterse ]r. 295 J. Assenmacher 105 S. de Nood 297 Mej. A. Kolenberg 105 I. de Kraker 337 A. de Vries 110 E. van Voorts 350 y. j. Herders 116 G. Zondervan 502 T. Lanting 162 van Wijk 516 Mej. F. Boons 167 P. Paulissen 516 F. Vissers 175 Mej. Bindels 530 K. Bakker 175 B. Maas 533 H. ten Kate 182 G. Lamers 543 Bult 182 A. Roelofs 543 D. Vastenhout 203 G. den Drijver 552 Drijfhout 212 Mej. J. van Esbroeh 556 Morsink 212 L. Pleunis 571 L. Schuuring Gelukkig dat ons filiaal te Venlo sinds enige weken op maandag morgen gesloten is, daar het anders niet eenvoudig zou zijn een gesprek met chef P. P. Schatorjé te hebben. Deze grensplaats wordt, zoals U wel in de dagbladen gelezen hebt, dagelijks over stroomd met Duitsers, die hun boodschappen in Nederland komen doen. En natuurlijk speelt Albert Heijn ook hierin weer een voorname rol, met het gevolg, dat chef Schatorjé amper tijd heeft om te eten, dus zeker niet om een uurtje rustig te gaan zitten praten „Hoewel ik steeds naar een grotere omzet gestreefd heb en met mijn ploeg steeds alles op alles zet om in acties en wed strijden aan de top te komen wij zijn dus gewend om hard te werken, is deze drukte abnormaal", aldus chef Scha torjé. „Het is zondags voor mijn kinderen een waar feest als ik gelijk met hen aan tafel zit, want in de week zie ik ze bijna niet meer. Vóór deze rage, die in februari begonnen is, hadden wij ook wel Duitsers als vaste klant. Dat wa ren dan de Duitsers die in het bezit van een auto zijn. Nu komen echter alle groepen van de bevol king en zijn er op woensdag en za terdag speciale busdiensten geor ganiseerd. Om half acht arriveren deze bus sen in Venlo en om kwart voor acht staat er al een rij met klan ten voor de deur. Om acht uur open en om vijf over acht weer dicht, dan is de winkel vol. Wij hebben 50 mandjes, want zoals U ziet, is onze winkel als semi-zelf- bedieningszaak ingericht en als deze mandjes op zijn, dan sluiten wij de tent. U begrijpt wat een zorg alleen het bijvullen van de artikelen al is. Daarnaast hebben wij nog een zeer drukke wijk, die dagelijks klaargemaakt en bezorgd moet worden. Deze wijk wordt steeds groter, omdat veel Venlose klan ten hun boodschappenbriefje bren- g-en, daar het winkelen met deze drukte te veel tijd vergt. Wij hebben geprobeerd dit op te vangen, door de Venlose klan ten altijd binnen te laten en als ze maar een paar boodschappen mee nemen, voorrang te geven bij de »sa's. Gemakkelijk is dit niet mijn vaste klanten zijn op deze toestand helemaal niet gesteld. In dien er eventueel een derde kassa bijkomt, is het de bedoeling deze alleen voor de Venlose klanten te bestemmen." Op onze vraag welke artikelen er nu hoofdzakelijk gekocht worden, antwoordde de chef „Op 't ogenblik alle artikelen. Wij kunnen de Duitsers nu als vaste klanten beschouwen. On danks de 15% invoerrechten die ze moeten betalen, is het levensmiddelenpakket, in Hol land gekocht, voordeliger dan in Duitsland. In het begin kocht men hoofdzakelijk kaas, boter en olie. Koffie probeert men zoveel mogelijk te smokkelen, daar er op ieder pak DM. 2,— invoerrechten betaald moet worden. Een bakker hier in de straat, die normaal op zaterdag 200 a 300 broodjes verkocht, verkoopt er nu 5000. De gehele middenstand van Venlo vaart er wel bij, ondanks het Zeit, dat vooral de textiel- en schoenbedrijven de Venlose klan ten missen, die persé op zaterdag niet meer gaan winkelen." Zojuist vernamen wij, dat de Directie besloten heeft de Zil veren Pluim over de 8e perio de toe te kennen aan filiaal Venlo. Ook deze prestatie is dus weer geleverd. Gefeliciteerd! Over de PIT-ploeg had de chef niets dan goeds te vertellen en hij is vol lof over de onderlinge sa menwerking. Met deze ploeg is volgens chef Schatorjé alles te be reiken. De bewijzen zijn er. Dit jaar hebben wij chef Schatorjé weer onder de prijswinnaars bij de OPW gehad, een 3e prijs in de koffie-actie, groepswinnaar van de pluim over de 8e periode en tijdens ons bezoek kwamen de eer ste twee postwissels van de limo nade-postwisselactie binnen, ter wijl de derde melding van 100 fles sen ook reeds naar Zaandam was. Bij het doorlopen van de zaak werd ons duidelijk hoe dit gepres teerd kan worden. Zowel het Plus artikel als de Prijswinner waren reeds massaal uitgestald. Dit was reeds op zaterdagavond gebeurd, daar bij het openen van de zaak 's maandagsmiddags om 1 uur, hier geen gelegenheid voor is. On danks de overstelpende drukte wordt er actief met deze artikelen gewerkt en zoals wij eerder schre ven, met succes. Het gevolg is een flinke pot, waar van binnenkort een gezellige dag georganiseerd wordt. Nadat wij nog enige staaltjes over de gevolgen van deze „Duitse in vasie" van de chef gehoord had den, konden wij ons voorstellen dat de chef 20 pond afgevallen is en met verlangen uitziet naar de vacantie die hij op Texel gaat doorbrengen. Voor 't eerst ases-planken-systeem toegepast „Zal het slagen?" Deze vraag is in de week van 4 9 augustus door tientallen personen in ons bedrijf gesteld. Oorzaak? De opening van een nieuwe zelfbedieningszaak in de Leidsekruis- straat te Amsterdam. sortiment is ondergebracht en bo vendien op een zeer overzichtelij ke manier.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3