Les van een Amerikaanse reis Goede reis Het nieuwe plan „3-in-de-tas" Parkeerproblemen oorzaak van stichting „shopping centers" buiten stadskernen Hall' september start Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 10 - September 1958 zijn Amerikaanse reis, werd de heer A. Heijn onlangs geïnterviewd door „De Telegraaf'Bij het interessante artikel werd deze suggestieve'foto geplaatst. Naar aanleiding Het is steeds weer een probleem om met een nieuwe reclame campagne die „inslaat" te komen en zoals U begrijpt, was de vraag „Hoe zullen wij de komende najaarscampagne organise ren?" niet zo maar opgelost. In de eerste plaats moet een cam pagne aantrekkelijk zijn voor Uw klanten en NIET-klanten wat betreft de prijzen. Dus het woord „goedkoop" speelt een voorname rol. Ta •)lio,04Jkl*00 vangt. Er komt een prijsvraag voor de jeugd in Allerhande en een «lis symbool aardigheidje dat U de kinderen Nii 'ïi j i in verband met deze campagne Nu is in Amerika bewezen, dat gratis kunt geven, kortom U be door grotere hoeveelheden grijpt nu de regel grotere aan te bieden, b. 2 of 3 stuks, kerd". de prijzen nog lager kunnen worden, daar de „verkoopkos ten" hierdoor natuurlijk iets minder worden, dit in de prijs verrekend kan worden en het publiek er gunstig op reageert. Onder het motto „3-in-de-tas" met als symbool een kangoe roe met drie jonge kangoe roes in de buidel, gaan wij een grootscheepse reclame campagne houden. Echt weer op onze eigen manier: dus goed verzorgd, sprekend tot het publiek, gevolgsuc ces verzekerd. Wij durven dit te schrijven „succes verzekerd", omdat wij weten, dat U hier weer voor de volle 100 op in haakt en alles op alles zult zetten deze mogelijkheid tot omzetvergroting en daardoor de mogelijkheid om het leven van de huisvrouw nog goed koper te maken, ten volle uit zult buiten. Het symbool van deze ,,3-in-de- tas"-campagne is, zoals wij reeds schreven, een kangoeroe met 3 jonge kangoeroes in de buidel. Hier is heel de campag ne op afgesteld. Zowel in de advertenties, folders, Aller Han- de, als op de ramen en in de winkel wordt de klant hiermee geconfronteerd en ziet ze arti kelen, die bij aankoop per drie nog goedkoper zijn. O aanbiedingen per week Iedere week brengen wij 9 aan biedingen. Deze aanbiedingen zul len bestaan uit 6x3 aanbiedingen b.v. 3 Osca's voorof 3 blik jes koffiemelk voorDan nog 2 a 3 combinatie-aanbiedingen, b.v. pak koffie, blikje koffiemelk, bus Zaanse koeken voor Uw chef zal ongetwijfeld de ver dere bijzonderheden met U be spreken en U zult versteld staan over de publiciteit en de steun in de rug, die U van Zaandam ont- bij het verschijnen van dit num mer zult U waarschijnlijk onder elkaar reeds besproken heb ben, hoeveel combinaties U per week voor Uw rekening neemt. Dit heeft U zelf in han den. Het moeten er veel zijn, want zoals U begrijpt zijn der gelijke „stunts" alleen verant woord, wanneer hier een gro tere verkoop tegenover staat, succes verze- Er wordt op U gerekend. Alle hens aan dek voor het nieuwe A U -IO IM Pvc TAC" i i Half september starten wij en A.H.-plan ,,3-IN-DE-TAS" I Langs de grote wegen in Amerika kan men enorme reclameborden aantreffen, die verwijzen naar een shopping center, 's Nachts baden zij in een zee van licht. TN DE AMERIKAANSE DETAILHANDEL is zich een revolutie aan het voltrekken, een weliswaar vreedzame doch tegelijker tijd ingrijpende revolutie, die veroorzaakt is door het autover keer. De heer A. Heijn, onlangs teruggekeerd uit de Verenigde Staten, heeft ons iets verteld over deze grote ommekeer, die geleid heeft tot de stichting van z.g. "shopping centers". Het is voor iemand die gewend is aan de situatie, dat leegstaan de winkelpanden in het cen trum van een grote stad ge makkelijk een nieuwe eigenaar of huurder vinden, op zijn minst uiterst merkwaardig, wanneer hij in een wereldstad als New York grote aantallen lege win kelpanden ziet. De eerste gedachte is, dat de eco nomische teruggang toch zeker erger is, dan men in Europa denkt. De heer Heijn, die al die lege pan den in de winkelstraten zag, zette deze gedachte echter al spoedig van zich af. Bij nader onderzoek bleek hem na melijk al spoedig wat de werke lijke reden was: door gebrek aan parkeerruimte was het de die in hoofdzaak gebruik van de auto, niet meer in het stadscentrum te w: Natuurlijk had ook de Ann zakenman ontdekt, ivaarom de ge vestigde centrumzaken steeds meer klanten verloren. Met grote nuchter heid trokken zij hun conclusie: als de klant niet meer naar de winkel komt, gaat de winkel naar de klant. Daarom begonnen zij buiten de steden grote winkel-centra te bou wen, vanzelfsprekend met parkeerterreinen migen plaats bieden aan meer dan vijfduizend wagens. In deze „shopping-centers" kan men alles kopen: levensmiddelen, textiel, grasmaaimachines, ra dio- en T.V.-toestellen enz.; verder vindt men er kappers, ringskantO' ste zelfs i bank. Behalve voor enorme supermarts in ieder centrum minstens twee is er plaats voor de kleine mid denstandszaak. Dat wil niet zeg gen, dat men er b.v. een slagerij, zoals wij die kennen, aantreft. De ze bestaan in Amerika niet meer. Voor de dagelijkse maaltijd wordt het vlees in de supermart gekocht, het extra fijne hapje voor een bij zondere gelegenheid wordt ge kocht in de kleine winkel van de specialist. ,,De ambachtsman is verdwenen, doch de kunstenaar is terug gekomen", zegt men in Amerika. U hebt natuurlijk al begrepen, dat zo'n winkelcentrum bestaat uit een groot aantal afzonderlijke za ken. Het centrum zelf wordt ge bouwd door een persoon of firma, Vervolg png. 2< 5e kolom In memoriam Door een noodlottig ongeval is op 17 augustus j.l. overleden mevrouw J. van Amerongen-Rooyalckers Zij bereikte de leeftijd van 26 jaar. Mevrouw van Amerongen- Rooyakkers trad op 5 augustus 1957 in dienst van ons bedrijf als cheffin van de kaas- en vleeswarenafdeling in de su permart aan de Burg. de Vlugtlaan in Amsterdam. Bij haar chefs en collega's was zij zeer gezien, zowel door haar grote werklust als door haar oprechte hartelijkheid en eer lijke belangstelling. Daardoor zal zij niet gemakkelijk verge ten worden door allen, die het voorrecht hadden met haar te mogen samenwerken. In het bijzonder gaat onze deelneming uit naar haar echt genoot, haar vader, haar broers en zusters, die wij de kracht toewensen om dit zware ver lies te kunnen dragen. De begrafenis heeft plaats ge vonden te Eindhoven op 21 augustus. Zij ruste in vrede. Wanneer dit nummer ver schijnt, bevinden zich weder om enige heren van ons be drijf in de Verenigde Staten. Op 2 september zijn n.l. de heren J. Legerstee, directeur filialen, Th. J. A. M. Daal- huysen, leider van de super marts, en C. Govers, sales promotion, per vliegtuig de Atlantische Oceaan overgesto ken. Evenals onlangs de heer A. Heijn zullen zij een cursus volgen en zich eveneens op de hoogte stellen van de re cente ontwikkelingen in het Amerikaanse bedrijfsleven, in het bijzonder van de winkel bedrijven. Namens al onze lezers en le zeressen wensen wij hen een goede en nuttige reis.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1