Afdeling Groothandel verkoopt met tonnen tegelijk Bartelson vertelt.. Lijda's elf ling E. H. B.O.-'ers Het bridge-seizoen begint weer Jubileum dhr. A. Stens Omzetten gaan in stijgende lijn 4 AH-FLITSEN De heer Pieters geelt Meta Baarda aan de factuiirmachine een aanwijzing. Zo behoren dan weer de vakanties tot het verleden. De een heeft wat mooier weer gehad dan de ander, maar het is toch heerlijk zo eens eigen baas te zijn en te doen wat wij zelf graag willen. Ik geloof ook wel dat een ieder daarin is geslaagd. Als men zo langs de wegen trekt door ons mooie Nederland dan hoort men wel eens beweren: wat zijn die mensen toch allemaal be last en beladen op fietsen en brommers, is dat nu wel de ware vakantie en ontspanning. Voor mij wil ik zeggen, ja, daar zit zelfs veel ontspanning in, want al die trekkers hebben een doel voor ogen om straks, ieder voor zich zelf, van een welverdiende rust te gaan genieten. Al komt men dan ook weieens na een flinke wandeling langs velden en langs wegen wat vermoeid thuis dan kan men daar ook weer heerlijk op slapen en voor de ge zondheid buitengewoon goed. Maar zo komt overal 'n einde aan, ook aan de vakantie, maar dan is het toch ook weer goed om met vreugde de arbeid te hervatten en eens na te praten wat wij alzo hebben beleefd. Bij de familie Mulder werd een dochter geboren en bij de familie Suvaal een zoon. Onze felicitatie met deze blijde gebeurtenissen. Van deze maand verder niet veel nieuws over geboorte. Wat onze zieken aangaat: door onze vakantie kunnen we niet vol ledig zijn. Wel weet ik dat mej. A. Duin (CF) weer uit het zieken huis thuis is maar nog niet geheel hersteld. Ook Martin Hartog is voor halve dagen aan het werk dus dat gaat de goede kant op, hopen wij. De heer IJpelaan werkt ook weer voor halve dagen. De heer Pekelharing is ook nog steeds door ziekte thuis. Wij ho pen in ons volgend nummer weer een uitvoeriger verslag te geven. Nu krijgen we eerst nog de twee grote jubilarissen. En wel de he ren P. Schellingerhout en G. Zwart, die beiden van de SB, hun 40-jarig dienstjubileum vieren. Wij willen dan hiermede besluiten en tot de volgende Flitsen. De heren W. Dekker, T. de Lange en J. Krijt (v.l.n.r.) transporteren balen bloem met de lilt. Toch is een vergelijking met de filialen wel degelijk steekhou dend. De afnemers zijn echter geen huisvrouwen, maar wor den gevormd door ziekenhui zen, contractpensions voor ge- repatrieerden, diverse inrichtin gen etc. Klanten dus, die van wege hun grote bestellingen te groot zijn voor de filialen en een heel andere bediening vra gen. Halen en zakken „Tientallen tonnen gaan er per maand de deur uit, zegt de heer Pieters, en het gaat in stijgende lijn. Natuurlijk hebben we een kleiner assortiment dan de filia len, want b.v. vleeswaren hebben wij ten enemale niet. Maar aan de andere kant overtreft het dat van .edere willekeurige grossier. Onze verpakkingen zijn op grote hoeveelheden afgestemd. Maizena in zakken van 5 en baaltjes suiker van 50 kilo zullen in de winkel niet vlot van de hand gaan, terwijl nootmus- caat in een halfpondsverpakking voor gezinsverbruik wat bezwaren met zich mee brengt. Maar wij doen het niet De heer J. van Dijk sous chefneemt telefonisch orders op. Naast hem de heer P. Gerner en Mennij v. d. Steen. Vier vertegenwoordigers Dertig procent van de orders komt telefonisch op de afdeling binnen, de andere 70 procent wordt door de vier vertegenwoordigers ge boekt. Het zijn de heren D. J. Verpoorte (hoofdvertegenwoordi ger), L. Wans. F. v. d. Oort en H. D. Hulst, die onvermoeid be staande en nieuwe afnemers be zoeken in het noorden, oosten, zui den en westen van ons land. De cliënten worden daarenboven door middel van tweemaandelijkse prijscouranten op de hoogte ge houden van prijsschommelingen. „Per dag kunnen we dus voor verscheidene tonnen goederen aan het Centraal Magazijn ter verzending opgeven, vervolgt de heer Pieters, en het wor den er steeds meer. Als dat zo doorgaat zullen we binnenkort het aantal medewerkers nog moeten uitbreiden. Op het ogenblik, in het vakantiesei zoen, leveren we veel koffie, thee en kaas o.a. aan de Ne derlandse Reisvereniging en maken hiervoor tevens de grensformaliteiten in orde. De goederen gaan door de Zaan streek met eigen vervoer, naar de overige streken met van Gend en Loos of per bodedienst. Opvallend is dat de eerlijkheid van onze afnemers boven iedere twij fel verheven is. Wanneer er een geschil ontstaat dooi'dat bij een zending een onderdeel niet wordt aangetroffen, zullen wij van onze kant een royaal standpunt inne men en de klant tevreden stellen. Het gebeurt echter meer dan eens dat het vermiste arti kel achteraf wordt gevon den en dan krij gen we ook prompt een te lefoontje". In het t'.M. Op de eerste verdieping van het steeds weer imponerende Centraal Maga zijn aan de Hoogendijk werken 8 mede werkers O.I.V. de hr. J. Krijt. 's Morgens om tien over half acht beginnen ze en als ze 's avonds om vijf uur hun jas weer aantrekken, hebben zij heel wat tonnen goederen naar alle delen van het land verstuurd. Dit is dan gebeurd in opdracht van de afdeling Groothandel op het hoofdkantoor, waarvoor ze iedere dag de bestellingen uitvoeren. Be halve de heer J. Krijt werken hier de heren P Barteling, W. J. Dek ker, P. Gruys, T. Lange, H. Mid delbeek, D. Scheer, D. van Steen en J. de Vries. De meeste aankondigingen van geboorte krijgt men tegenwoordig via een keurig gedrukt geboor tekaartje. Ik schrijf bij voorbaat „de meeste", omdat niet in alle gevallen het kaartje gebruikt wordt. Zo ook laatst op de SB 4. Vol trots kwam daar de monde linge mededeling van Lijda de Kruijff, dat bij haar thuis een elf- ling was geboren. Haar collega's vonden dit wel zo'n bijzonder ge val, dat ze een keurig gedrukt kaartje lieten maken met de vol gende tekst: „Naar wij vernemen is de West- Duitse herder van onze medewerk ster Lijda Kruijff voorspoedig be vallen van elf kindertjes (aantal zonen en dochters nog niet vast gesteld). Vader, de Oost-Duitse herder Rossiflink alsook moeder, de kindertjes en Lijda maken het best". Onze verslaggever had nog een kort vraaggesprek met Lijda, waaraan wij het volgende, ontle nen. Een dergelijke grote gezins uitbreiding had ze niet verwacht. Het is een heel gesleep met al die flesjes hondenminnenmelk die door bevriende buurhonden vrij willig ter beschikking worden ge steld. Jammer, dat ze geen hondenkin- derbijsiag krijgt. Ja, ze leert ze zelfs al blaffen. Het zal een leuk gezicht zijn als we binnenkort Lij da met moederhond en elf klein tjes trots langs de Amsterdamse grachten zien lopen. Gelukkig- staan daar genoeg bomen. Boven: Een hoekje van de afdeling Groothandel met v.i.n.r. de dames Annie Kraaier en Els v. d. Vliet en de heren N. Algera en P. van. Daalen. Onder: de heren H. Middelbeek (l.) en D. van Steen wegen bloem af. „Het is hier net een winkelmaga-1 zijn, alleen wat groter", lacht de heer Krijt, die onlangs zijn 12%- J jarig jubileum vierde. En dat zal waar zijn. In verpakkingen die het begrip Groothandel recht doen wedervaren liggen hier de koffie, suiker, jam, meelproducten. schoonmaakartikelen enz. op hun transport te wachten. Het is een verheugend verschijn sel dat de goederen die iedere dag voor verzending moeten worden klaargemaakt, in hoeveelheid toe nemen. Vooral de koffie-omzet vertoont vergeleken bij vorig jaar een belangrijke stijging. De lijst van de EHBO-ers op fabriek en kantoor, waarover ik beschik, dateert van gerui me tijd terug. Hoewel regel matig bijgewerkt, is het toch mogelijk dat er nog verschil lende namen aan ontbreken. Ik zou alle bezitters van het EHBO-diploma dan ook willen verzoeken hun namen monde ling of schriftelijk aan mij op te geven. zuster N. Wagenaar. Aan de paktafel zijn bezig de heren J. Krijt, D. Scheer en W. Dekker (v.l.n.r.) Ja, de vakanties zijn voor de mees ten onzer weer achter de rug, en zo gaan we langzamerhand weer plannen maken om de overdaad van zonnestralen die we hebben moeten verwerken, weer kwijt te raken aan de bridge-tafels. Hoewel de preciese datum hier voor nog niet bekend is, heeft dit stukje de bedoeling om U vast te laten wennen aan het idee, dat straks onze competitie weer gaat draaien. We hopen al onze ge trouwen en veel nieuwelingen te kunnen begroeten. Wij van onze kant zullen proberen U weer een even gezellig en spannend seizoen te bezorgen, als voorheen het ge val was. De leden krijgen persoon lijk bericht, wanneer we weer gaan draaien. Dus tot zolang! Op 4 augustus j.l. was het 12'/2 jaar geleden, dat de heer A. Stens de AH-gelederen kwam versterken. Oorspronkelijk komend uit de ban- ketbakkerswereld, kwam hij bij AH eerst op de deegkamer, daarna bij de bandovens. Nu is hij voornamelijk werkzaam aan de inpakmachines op de K.B. en het voorverpakken voor Z.B.'s. Hij denkt nog wel dikwijls te rug aan de oude banketbakkerij maar de voor delen op sociaal gebied en de regelmatige werktijden die hij thans heeft, weet hij heel goed te waar- I deren. De heer Stens is lid van de On dernemingsraad en de Contact commissie. Ook heeft hij zitting in de Commissie voor het Ontspan ningsgebouw. Zijn hobby's zijn vis sen en het „knoeien aan bromfiet sen" zoals hij het zelf uitdrukt. Wij wensen hem nog vele jaren toe in goede gezondheid. Deze opname werd gemaakt op een donderdagmiddag tijdens de vakantie van de expeditie. De losplaats, anders spreekwoordelijk bedrijvig, ligt nu stil en verlaten. Over de parkeerplaats hangt een onwezenlijke rust. OP HET HOOFDKANTOOR is sinds 6 jaar een filiaal geves tigd met een speciaal karakter. De opzet ervan is bepaald niet om het kantoorpersoneel een volmaakte bediening binnens huis te bieden. Trouwens men zal er vergeefs een toonbank en artikelen-assortiment zoeken. Het zakendoen gebeurt er admi nistratief en vele transacties komen telefonisch tot stand; daaren boven gaat het om grote hoeveelheden. Het is de afdeling Groot handel van de heer J. Pieters, die terzijde gestaan wordt door een groep medewerkers onder leiding van de heer J. van Dijk.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4