AH-voetballers waren niet bijzonder fortuinlijk Dank brengen Corry Vogels 7 /2 jaar bij AH Volleybalclub in opbouw Judoclub opereert op de matten Jubileum in de cacao Financieel verslag kantoorfonds 1ste halfjaar 1958 mYim i® ««uiqp Langzaam maar zeker Weer of geen weer AH-FLITSEN 3 mooie getrokken voorzet vanaf de doellijn die Noortman met een kopbal in een doelpunt omzette. De tweede helft bracht Pielken- rood een penalty wegens hands, die echter te zacht werd ingescho ten en door onze keeper gestopt. Deze vond geen passend antwoord toen twee vijandelijke aanvallers doorbraken en alleen voor doel kwamen. 11. AH I - De Zaan I O-l De hechte verdediging van de Zaan heeft onze voorhoede geen reëele scoringskans geboden. Ge waarschuwd door het debacle dat hun tweede elftal enkele weken terug leed tegen ons eerste elftal (7-3), hadden ze onze schutter, rechtsbinnen Houweling, de eer gegeven van een speciale bewa king die zijn doel niet miste. Te gen het einde van de eerste helft ontstond als gevolg van een mis verstand tussen Kloos en Vos de enige goal van de wedstrijd. Vos, verblind door de laagstaande zon. kopte de bal in het door zijn kee per verlaten doel, 0-1. De kam pioensaspiraties van ons eerste zijn door deze, overigens verdien de, nederlaag wel tot zeer minie me proporties teruggebracht. aan directie en personeel voor de bewezen attenties: Mei. C. Vogels bij haar 7%-jarig jubileum: de heren W. van der Bijl. P. Kop. C. Nol, G. Schouten, A. Stens. P. Tolstra en H. de Vries bij hun 12Y2-jarig jubileum; de heer A. Onrust bij zijn 25-jarig jubileum: Hr. en Mevr. D. Dozeman bij hun huwelijk: Hr. en Mevr. E. Beeckman bij hun 25-jarig huwelijksfeest; Hr. en Mevr. E. Mulder bij de geboorte van hun dochter; de heren J. IJpelaan en B. Snijders bij hun ziekte. voor onze keeper. Na schoten tegen de paal aan weerszijden bleef het tenslotte gelijk, maar het was dui delijk dat de numerieke minderheid de onzen een injectie had gegeven tot uiterste activiteit. Ze waren dan ook heel voldaan over deze uit slag die ze, terecht, beschouwen als een morele overwinning. De jongste loot aan de stam van de personeelsvereniging, de volleybalvereniging, komt zo langzamerhand de eerste moeilijk heden te boven die nu eenmaal iedere nieuwe vereniging op zijn eerste wankele schreden naar de volwassenheid begeleiden. Daar is op de eerste plaats de zaalaccomodatie, een nogal teer punt in sportzaal-arm Zaandam. Gelukkig is het bestuur er in ge slaagd beslag te leggen op een mooie zaal van de Jan Ligthart- school aan de Hoogendijk. die van af eind augustus donderdags van 21.30 uur tot 23.00 uur gebruikt kan worden. Vervolgens heeft men zich kunnen verzekeren van de diensten van de heer J. Zeeman (factuurafd.), die de leden zal inwijden in de kneepjes van de sport. De heer Zeeman zal zijn training echter voornamelijk aan de damesleden moeten geven, aangezien de club tot op heden niet meer dan 6 he ren-leden telt. Precies genoeg dus voor een team, maar enkele heren meer zou toch prettiger zijn. We willen maar zeggen: als U voor de komende winteravonden een gezellige zaalsport zoekt, belt u dan even mej. Ton van Wijngaar den op die op toestel 245 U het een en ander kan vertellen. AH II - Klaas Scheuk 3-4 Een wedstrijd waarvan de uitslag bepaald werd op de eerste plaats door enkele zwakke momenten van onze achterhoede, waarin Brehler bepaald een off-day had en ver der door het missen van doelrijpe kansen van de voorhoede. De rust ging in met een 1-0 achterstand. Spoedig na de hervating werd het geheel tegen de krachtsver houding in 2-0. Het pleit voor het moreel van het tweede dat ze bleven vechten en het volhouden werd met 2 goals (2-2) beloond. Na een nieuwe achterstand van 2-3 haalden ze in tot 3-3, maar Klaas Schenk had met een mag nifieke kopbal het laatste, winnen de, woord, 3-4. In een schijnbaar ongevaarlijk kopduel liepen Ver- meeren en zijn tegenstander bei den een hoofdwond op, waardoor de wedstrijd voor hen een voortij dig einde nam. Gerard heeft er gelukkig verder geen nadelige ge volgen van ondervonden. AH II - Pielkenrood 1-1 Een ontmoeting tussen twee ge lijkwaardige ploegen. Het tweede had echter de kans te winnen, daar Pielkenrood met 10 man in het veld kwam. In de eei'ste helft gaf middenvoor Brehler een Zoals bekend, is voor een 5-tal jaren door de Kantoorcommissie een Kantoorfonds gesticht met als doel uit dit fonds namens het kantoorpersoneel attenties te financieren bij huwelijken, jubilea, enz. van collega's. Voor dit doel wordt op vrijwillige basis, van iedere medewerker op kantoor een kwart procent van het salaris ingehouden, tot een maxi mum van één gulden per periode. Daar het hier echter geld van per soneel betreft, heeft de Coixxmissie, die dit fonds beheert, beslui en voortaan periodiek een financieel verslag te publiceren. Dit financiële verslag over het eerste halfjaar 1958 is al volgt: Ontvangsten Uitgaven: Saldo per 30-12-57 238,99 Huwelijken Inhoudingen salaris 1.066,87 Jubilea Ziekten Geboorten Verlovingen Pensionering Diversen Saldo 12-7-'58 1.305,86 Toelichting: Over bovengenoemde periode traden negen collega's in het huwelijk, terwijl een viei'tal een zaken jubileum vierden. De gezinnen van zeven personeelsleden ondergingen uitbreiding. Drie collega's verlieten als gevolg van het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd onze dienst. Aan al deze gevallen wei'd namens het kantoorpersoneel, door de Commissie van het Kantoorfonds een attentie aangeboden. Boven dien werden in deze periode de zieke collega's niet vergeten. Commissie Kantoorfonds. 578,50 100,— 171,55 72,10 14,75 21,50 82,50 264,96 Hendrik de Vries kwam 28 januari 1946 in onze dienst op de afdeling malerij, perserij en chocoladefabriek. Op zijn 5e verjaardag verhuisde hij van het eiland Urk naar den Helder, waar hij 22 iaar heeft gewoond. Als visserman ging hij ook om met botters. Om iets meer te beleven heeft hij tevens nog gevaren als „i'unner" voor een Haagse fir- ma in bagger- materialen. Dan voer hij naar Zweden en Denemarken. „Hoe beviel je dit?" vroegen wij hem. „Het was een avontuurlijk werk en lang niet gevaarloos als de zee ruw was", is het antwoord. Later heeft hij enige tijd als bin nenschipper op tankers gevaren in Duitsland. Toen hij het varen moe was zocht hij zijn werkzaamheden in de ca cao-, olie- en papierfabrieken en ook nog in een gortpellerij. Thans werkt nij weer in de cacao- en chocoladebx'anche. Hendrik is ja ren lid van onze ontspannings vereniging en mag graag een pax*- tij biljarten en kaarten. Tijdens de vakantie van de V.A. hadden de schilders vrij spel. Een van de inpakmachines is zorg vuldig afgedekt tegen verfspatten. Deze actiefoto toont het moment dat Fokke door Smits met een beenworp ten val wordt gebracht. Links zijn Bruinink en Wilgenburg aan de gang. Eind vorig jaar werd de judo-vereniging Albert Heijn opnieuw opgericht. We schrijven: opnieuw, want enkele jaren terug be stond er al een dergelijke vereniging die vele leden telde maar tenslotte ter ziele ging. Tot grote spijt van P. Fokke (exp.), die een onverminderd enthousiasme behield voor deze uit Japan stammende sport. Samen met D. Schreuder (exp.), drager van de bruine band, besloot hij een nieuwe vereniging op te zetten. De matten die indei'tijd door de heer A. Heijn Jzn. werden ge schonken, waren nog beschikbaar en de dinsdagavond werd in het Ontspanningsgebouw voor de ju doka's geresex-veerd. Thans heeft zich een vaste kern van leden gevormd, die steevast iedere week op de mat hun sport van be hendigheid, vlugheid en sierlijkheid beoefenen. Onderbroken door een kopje koffie van de heer Kley, trai nen ze daar van 19.30 uur tot 21.30 uur, zodat de Amsterdammers het pontje en hun trein nog kunnen halen. Inspannend Judo is inspannend en haar die naren laten menig zweetdruppel tje. De zomertemperaturen zor gen er dan ook voor dat de beoefe ning beperkt wordt tot de winter maanden. Dit geldt dan over het algemeen. Maar voor onze club vormt zo merweer kennelijk geen beletsel. Want weer of geen weer: het en thousiasme van de leden wint het van de natuur. Sterker nog: behalve dinsdags wordt er in de zomermaanden bij mooi weer ook geoefend op vrij dagavond in de tuin van P. Fok ke. Daar wordt een zeil gespan nen over het vlakke grasveldje van Piet's recreatieruimte. Mocht U, lezer, om die tyd met het pontje overvaren, dan loopt U de kans dat de schipper het bootje ven stillegt om te kijken naar die jongens in hun vreemdsoortige kledij die in zijn ogen elkaar met lagen en listen, met onver wachte wendingen en uitvallen, middels heup-, been-, arm- en schouderworpen en eeix hele reeks andere slimmigheden pogen te vloeren. En er nog een danig ple zier in hebben ook! AH II - Klinkenberg II 7-3 Een wel zeer actief en schotvaax- dig Albert Heijn II bond woens dagavond 6 augustus j.l. op het KW teirein in Krommenie de strijd aan met het tweede elftal van Gebr. Klinkenberg uit Wor- merveer. Veri'assende en snelle combinaties in de voorhoede bxachten met xaist al 'n 4-0 voor sprong. Eerst na de rust konden de lang niet ongevaarlijke Klin- kenbergers de AH-verdedigers driemaal verschalken. De voor hoede beantwoox'dde deze dooi'- braken echter met gelijke munt. Voor Albert Heijn scoorden: Noortman 3x en v. d. Bijl, Stolp, Cohen en Vlootman ieder lx. AH Il-Klinkenbergl 1-1 Op papier was het tweede kans loos. Met 10 man kwamen ze in het veld tegen het eerste van Klin kenberg dat lange tijd tot de ge gadigden voor de titel had be hoord. Van meet af aan golfde een reeks gevaarlijke aanvallen op ons doel af, waai'tegen onze verdedi ging zich ternauwernood kon ver weren. Langzamerhand nam de druk af en plotseling sprintte W. v. d. Bijl door op een dieptepass, passeerde de ver uitgelopen keeper en schoot onder een moeilijke hoek in (1—0). De vreugde duurde slechts 1 mi nuut want Klinkenberg maakte pi-ompt gelijk (11). Een penalty wegens vermeend hands werd hard ingeschoten, maar was een prooi Vrijdag 25 juli j.l. was het 7H jaar geleden dat Corry Vogels bij Albert Heijn binnenstapte. Daarvoor had zij 1 jaar gewerkt bij de Galeries Modernes, waar zij zich niet zo thuis voelde. Ze begon haar loopbaan op de Blikwasserij, wat zij vier jaar heeft gedaan, daarna werd zij overgeplaatst naar de K.B. In het begin vond ze het daar niet leuk, maar nu voelt ze zich er he lemaal thuis. Alleen het feit dat ze vaak pas laat kan gaan eten staat haar niet helemaal aan. Maar ze beseft toch wel dat het moeilijk anders kan. Dat ze soms uitge leend wordt aan andere afdelin gen vindt ze ook niet zo prettig, maar het gebeurt niet vaak. Al met al kan Corry het bij ons best vinden; wij wensen haar dan ook nog een tijd prettig werken toe.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3