Drupsmaker in hart en nieren Van heier tot expeditieman Nieuw personeel fabrieken 40-jarig jubileum P. Schellingerhout 25 jaar op Bouwafdeling Ontspanningsver. start weer P. Tolstra Muziek bij hippique AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 8 Augustus 1958 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, G. Cohen, G. Hartsuiker, G. v. d. Hazel, J. Janse, L. J. A. S. Kloos, J. Lieffering, J. J. M. v. d. Meer, J. W. Noortman, G. A. van Rooijen en J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Op 12-jarige leeftijd werkte de heer G. Zwart (SB llll) al, die dezer dagen z'n 40-jarig ju bi leum vierde. Direct van school kwam hij in een winkel waar hij het 2 jaar vol wist te houden. Als „broekie" van 14 kwam hij in dienst van Albert Heijn en toen reeds werd hij in de kunst van het drupsmaken ingewijd. Het fabricage-proces van toen kon het echter nog niet halen bij het tegenwoordige. Alles verkeerde nog betrekkelijk in het beginsta dium en ook de hoeveelheden wel ke per dag werden gefabriceerd, waren nog zeer gering. Het ge beurde dan ook herhaaldelijk dat hij van de drups naar het office werd overgeplaatst, wat echter 't voordeel had dat hij overal iets leerde. Toen er dan ook, wegens het ver trek van de toenmalige peper muntmaker, 'n vakature ontstond, moest Zwart die plaats innemen. Overigens niet met zijn instem ming want als je in hart en nie ren drupsmaker bent kan je om een pepermuntje geen lol maken. Maar ja, er was geen andere en ondanks zijn protest bleef hij 3 jr. in de pepermuntjes om daarna zijn hobby in de drups weer te gaan uitleven. En tot op heden heeft hij het niet meer verlaten. Nee, Zwart is en blijft drupsmaker en daar is hij niet vanaf te brengen. Vele veranderingen en verbeterin gen heeft hij meegemaakt. Vele prettige herinneringen zijn hem bijgebleven maar hij denkt nog vaak met vreugde terug aan het eerste optreden van het AH-mu- ziekkorps, waarvan hij sinds de oprichting lid is. Dat was bij het 0-jarig jubileum in Eellevue. Zo'n machtig feest als toen zal hem zijn leven bijblijven maar wij we ten zeker dat ook het feest van ..zijn" 40-jarig jubileum een hoog tepunt in zijn leven zal blijven. G. Schouten, bij AH gekomen op 21-1-46, was oorspronkelijk kantoorbediende van de firma C. Keg a. d. Hoogendijk. Aan gezien de kantoorkruk hem niet beviel, ging hij een baan zoe ken op het gebied van de ex peditie. Dit gelukte hem spoe dig bij een firma in heipalen. Wij kunnen nu niet direct zeg gen dat hij het lichtste werk had gevonden. Wel een grote overgang, vond Gerrit, maar hij aanvaardde 't. In zijn jongere tijd was hij een boot bezeten. „Maar", zegt Gerrit ,,,als je vier kinderen hebt, moet je wel eens van je genoegens afstappen." Eenmaal bij AH gekomen werkte hij op de emballageafdeling en de SB. later geruime tijd op de kaas afdeling. Toen er aan het CM „West" een portier nodig was, kreeg Gerrit deze baan en was daar tevens belast met de admi nistratie van de ingekomen goe deren. Thans werkt Gerrit weer in het Centraal Magazijn. edwongen door de naderende afdelingssluitingen werden er op 18 juli j.l. drie jubilarissen tegelijk gehuldigd. De heren G. Schouten, P. Tolstra en H. de Vries waren het middelpunt van deze zeldzame gebeurtenis, waarvan de foto u een moment toont. 4-8: Bernardus Klaas Suvaal, Exp. 15-8: Yvonne Bakker, B.A. 15-8: Jan, Volkert Velthuis, Exp. Wij heien welkom C. Westerbroek Exp. K. de Koning-Klootwijk K.B. L. Geijs K.B. J. Lebbink-Bartels Mag. 1 G. Bayards T.D. H. Jansen K.B. K. L. N. Oe K.B. F. Jagt T.A. J. van Eerde K.B. J. Rous S.B. H. A. Ham V.A. A. M. Boetekees L.F. IV. Pais K.B. S. Mertens C.F. A. van Zwieten K.B. A. J. de Laat Kaas J. W. Roosa Emb. C. Groenendal S.B. Als jongetje van 13 jaar kwam Schellingerhout in dienst van A.H. en zo van lieverlee ont popte hij zich als een allround suikerbewerker, die naast zijn werk ook veel belangstelling aan de dag legde voor de so ciale rechten van zijn medear beiders. Hij was eertijds lid van de kern en hielp als zodanig menig probleem oplossen, was dan ook een vraagbaak voor velen. Toch is er veel veranderd in de jaren, het gemoedelijke raakte langzaam maar zeker op de ach tergrond om plaats te gaan ma ken voor het meer geordende. Veel moeite heeft het hem gekost om door deze periode heen te geraken want, als je zo vele jaren op je eigen oude manier hebt voortge bouwd en er komt dan een chef die het liever anders wenst dan is er heel wat inwendige kracht voor nodig om je aan te passen. Schel lingerhout is echter blij en tevre den dat hij er toch in is geslaagd deze modernisering te kunnen ac cepteren. Als bewijs van de eer tijds zo gemoedelijke toestand ver telde Piet dat het vroeger voor kwam dat je door de chef een op dracht gegeven kon worden als: „Zeg joh, ga eens even naar mijn vrouw en haal de wasketel eens op en maak eens flink vuur dan is de was zo gekookt". Nou en dan ging je maar, was de ketel eenmaal aan de kook dan kon je hem weerweg- brengen. Eens toen hij weer met zo'n kokende ketel op stap moest, gebeurde het dat de kokende in houd over z'n benen stroomde en prompt raakte Piet voor enkele weken op de ziekenlijst. Toen hij echter weer op het werk ver scheen en de chef hem weer de zelfde opdracht gaf, was dit voor Schellingerhout aanleiding om te zeggen: „Je ken met je vrouw en de ketel naar je grootje lopen". Het enige wat zijn chef toen kon doen was ontslag geven, maar dit werd nooit echt doorgevoerd. Piet vertelde wat hij op deze manier al vele malen ontslagen is geweest, maar ondanks dit vierde Schellin gerhout toch zijn 40-jarig jubi leum, opgewekt en monter. De oude tijd heeft afgedaan zegt Piet, we richten onze blik steeds meer op de vooruitgang en de toe komst en ik hoop nog één ding en dat is dat er binnenkort een wet zal komen die bepaalt dat je met 60 jaar met pensioen kan gaan. Van sommige mensen krijgt men de indruk, dat hun levens pad vrij is van kronkels. Tot de ze groep behoort de heer Al- bert Onrust, bouwkundig teke naar op de B.A., die 24 juli j.l zijn 25-jarig jubileum als zoda nig vierde. Na te zijn af gestudeerd aan de MTS in Am sterdam werd hij aangenomen op het Bouw bureau van Al- bert Heijn N.V., waar zijn vader ook reeds ver scheidene jaren werkte. Zijn eerste werk bij AH was het ontwerpen, tekenen en berekenen van Filiaal Wandelweg, Wormer veer. Tijdens de bouw nam hij ook wel eens het toezicht waar. Gedurende de tweede wereldoorlog en daarna werd door hem veel teken- en be- rekenwerk verricht voor de in middels aan het AH concern toe gevoegde Sterovita-melkbedrijven. En momenteel worden de werk zaamheden over het gehele con cern van AH verdeeld. Maar niet tegenstaande zijn werk voor de nevenbedrijven is hij een volbloed AH-man. Op het bouwbureau is in die 25 jr. heel wat veranderd en uitgebreid. Werkte er in het begin 4 man, thans zijn het er 13. De geïmpro viseerde tekentafels zijn vervan gen door moderne tekentafels en uitgerust met tekenmachines, ter wijl de werkruimte, vooral na de laatste verhuizing, prima is. De sfeer is altijd goed en hij hoopt dat het een en ander in de toe komst zo mag blijven. Naast zijn werk heeft hij nog een grote liefde voor de voetbalsport •m als bestuurslid verzet hij veel werk voor „zijn" club OFC. Ge zien zijn leeftijd en bedoelingen haalt de heer Onrust bij goede ge zondheid zijn volgend jubileum, hetgeen wij hem hierbij van harte toewensen. De heer A. Onrust temidden van familie en vertegenwoordigers van directie en collega's. Zo langzamerhand loopt het weer naar september, de maand waarin onze club weer op volle toeren gaat draaien. De vakanties zijn dan voorbij, en onze leden komen weer regelmatig kaarten en biljar ten. Echter zijn er misschien onder on ze overige AH-personeelsleden, en kele die nog nooit met onze club hebben kennis gemaakt. Juist die mensen willen wij opwekken, eens een avondje te komen biljarten of kaarten. Eenmaal met de club kennis gemaakt zult u zeker als lid toetreden! Wij houden op donderdagavond onze bijeenkomst van 7 tot 10.30 uur. De contributie is slechts 60 cent per 4 weken. Zij, die zich bijtijds opgeven, kunnen nu nog aan de competities deelnemen. Komt eens kennismaken De voorzitter. Piet Tolstra, thans werkzaam op de afdeling Expeditie, vierde op 21 juli j.l. de dag dat hij 12H jaar bij AH in dienst was. Zo als gebruikelijk ontving hij van de directie het zilveren couvert. Voordat hij zijn de verffabriekV JjPfo Pieter Schoen en Zn. Enige tijd geleden ipP) schreven wij reeds een stuk- je over hem be- treffende zijn hobby, nl. tuinieren. Piet was vroeger een verwoed voetballer. Thans is hij tevreden met het bezoeken van de competi tiewedstrijden. Verder is hij een liefhebber van operamuziek. Iiachen in <le Comedie Bijna traditiegetrouw ging het muziekkorps op zaterdag 19 juli j.l. naar Blarieum, om mede te werken aan het daar te houden concours hippique. Dit weer op uitnodiging van de heer Schud- deboom. Om elf uur werd gestart van de Oostzijde en om even voor een marcheerde het korps het terrein op. Na deze middag nog verschil lende malen te hebben opgetre den en genoten van de mooie paardensport kwam om ongeveer half zeven het einde. Ditmaal liet het weer ons niet in de steek; het was stralend. Daar na werd even gauw een boterham en een consumptie genoten en toen naar Amsterdam. Het hele ezelschap is daarna naar de Kleine Komedie gegaan om daar de voorstelling bij te wonen van een „Fijn Span" met Johan Kaart en Johan Boskamp. Nu, daar is link gelachen. Het was weer een geweldige dag en avond.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2