Ruim honderd gulden beloning Nieuws van de ideeënbus GEHUWD 6 AH-FLITSEN B 78 Bij de nieuwe koffieverpak kingen kunnen, wanneer de koffie gemalen moet worden, klemmen worden gebruikt om het pak weer goed te sluiten, zoals deze ook op de cacaopakken zit ten. 15 april j.l. is er een instructie boekje uitgegeven waarin o.a. ook deze sluitingswijze beschreven staat. B 80a In de filialen lcoffiegeur verspreiden door onder de toonbank koffie te verwarmen op een waxinelichtje. Dit zou het brandgevaar kunnen vergroten, bovendien als de lcoffie geur te sterk wordt, kunnen an dere waren aangetast worden. Wanneer de koffiemolen geopend is heeft men een behoorlijke lcof fiegeur in het filiaal. B 80b Blikken deksel van jampot ten etc. vervangen door plastic sluiting, daar blik niet goed meer afsluit na geopend te zijn. Bij bliksluiting zijn de jampotten luchtdicht afgesloten en is de jam zeer lang houdbaar. Met plastic siuitingen zou dit in mindere mate het geval zijn en krijgt men on geveer de houdbaarheid van jams met carton-afsluiting. Bovendien is een plasticsluiting duurder dan blik. B 81 Bij het uit de sortering ne men van een seizoenartikel, chefs de gelegenheid geven om een laatste bestelling op te geven, teneinde eventuele vraag alsnog te kunnen opvangen. We moeten betreffende seizoenar tikelen, één lijn trekken, zo klein mogelijke voorraad dus na het uit de sortering nemen. Eventueel kan een chef in speciale gevallen altijd nog zijn rayonleider vragen of hij hem kan helpen. B. 82 Zegeldoosjes bij koffiemolen plaatsen voor losse sluitin gen, (eventueel aan de koffiemo len vast binden) teneinde verlies van sluitingen te voorkomen. Ieder kan dit op zijn eigen wijze oplossen. In een filiaal zagen wij b.v. een gewone puntzak voor dit doel aan de koffiemolen hangen. B 83 Bij prijsverlagingen het geld bedrag uitdrukken in procen ten aangezien dit meestal aan merkelijk hoger ligt. Bovendien doorbreekt men dan de „procen ten campagnes" van de concurren tie. Wij houden ons aan de gebruike lijke reclamevoering, die ook het meest tot het publiek spreekt. Dit idee zal beslist geen meer verkoop brengen. B 87 Thee-actie gaan voeren zoals ook met de koffie gebeurt. Hieraan is reeds aandacht bei- steed. Met de koffie was het een voudiger, onze 4 soorten vertegen woordigen de smaken in Neder land. Met de thee is dit minder ge makkelijk uitvoerbaar door het grote aantal soorten. B 89 De code, zoals deze bij het voorverpakken wordt ge bruikt, ook op de kalenders ver melden. Op de A.H. kalender is duidelijk elke periode aangegeven door mid del van een dikke rode streep. Hiermede is het coderen toch een voudig genoeg te bekijken. B 89 Vraag naar spaarbrieven sti muleren door het uitgeven van een folder. We schenken aan beide, zowel spaarbrieven als obligaties, even veel aandacht, zo ook aan het pro pageren er van. B 90 Haak aan klepje in de kof fiemolen bevestigen, zodat alle koffie uit de molen verwijderd kan worden. Kan een goed idee zijn. De eer ste molen is met een soortgelijke constructie thans uitgerust en wjj proberen deze nu verder uit om tot het best mogelijke resultaat te komen. Voorlopig beloond met 30.—. B 91 Bij het snijden van vleeswa ren blijkt er na monteurscon trole altijd minder afval te zijn dan daarvoor. Hieruit blijkt, dat kleine afwijkingen door dagelijks gebruik, bijna niet opvallen. Dit kan worden ondervangen door in plaats van 2 x per jaar, 4 x per jaar controle door de monteur te doen plaats vinden. De meeste afval ontstaat omdat het mes onvoldoende scherp is. Men heeft het zelf in de hand om het percentage afval zo laag mo gelijk te houden, door de slijpin- structies goed op te volgen. Geeft de machine veel afval bij een scherp mes dan moet u altijd Zaandam waarschuwen. Er komt dan direct een monteur. B 92 Cartonnen deksels van jam potten vervangen door blik- deksels. Dit vereenvoudigt het stapelen. Dit betreft de goedkopere soorten jam. Willen wij deze jam goed koop houden dan moeten wij ook de cartonnen deksels handhaven en daarmede het ongerief van minder gemakkelijk stapelen ac cepteren. B 93 Nieuw kassastandstaatje maken, zodanig dat de eind bedragen direct op de kaslijst kun nen worden overgenomen. Goede opmerking. Zodra de oude voorraad staatjes uitgeput is gaan we over tot de nieuwe uitvoering. Beloning 10. Bij de berekeningen van de reclames de grote getallen vervangen door 3-cijfer getallen, zoals bij de prijsverandering-staat- jes. Goede opmerking. We zullen dit t.z.t. zeker in toepassing brengen. Wij komen op dit idee nog nader terug. Beloning 7,50. B 95 Quotakaarten vervangen door bloes. Origineel naar Zaandam, copie blijft in filiaal achter. Ongeveer hetzelfde sy steem als het diepvries-overzicht. Een idee, dat nog zal wor den uitgewerkt en waarschijnlijk, al is het in een andere vorm, uit gevoerd kan worden. Aanmoedi gingspremie 5, B 96 Speldje laten maken voor het personeel b.v. in de vorm van een hoed met de woorden „koffie consulent". Deze speldjes waren reeds, zij het dan in een andere vorm, aange maakt in Zaandam. B 97 Vruchtenlimonade gaan ver pakken in flessen van 0.6 li ter inhoud. We kunnen deze dan verkopen voor 1,40 (sinaasap pel) en zijn zodoende 0,10 goed koper dan de concurrentie. Onze vruchtenlimonade moeten wij niet als een concurrentie-arti- kel zien. Deze limonade wordt door de klanten niet op prgs of inhoud gekocht maar op kwaliteit. B 98 Aanbrengen van etiketten bij het insealen van reclame kaas en vleeswaren, waarop dui delijk staat, dat het hier een re clame betreft. Dit idee zal zeker de verkoop sti muleren en het zal dan ook t.z.t. in praktijk worden gebracht. Be loning 50, B 99 Elke ZB van een set met ver pakkingsmiddelen voorzien, zodat bij breuk of vuil worden van de verpakking, deze in het fi liaal zelf kan worden vervangen. Wanneer een verpakking bescha digd is zal deze teruggezonden moeten worden. Bovendien vervalt onze fabrieksgarantie, wanneer de artikelen, buiten de fabriek om, overgepakt worden. B100 Dieetlijsten aan personeel verstrekken. zodat deze goede en volledige voorlichting kunnen geven. Het idee is aardig" gevonden. De uitvoering is echter niet zo een voudig, omdat alleen onze Z.B.'s diabetici-artikelen voeren en voor een dieetlijst dus alleen de zout loze artikelen overblijven. Wy zul len nader onderzoeken, of dit idee uitvoerbaar is. Voorlopige aan moedigingspremie 10, B 101 Op de debetstaten in plaats van de datum de nummers vermelden waaronder de diverse posten in het ontvangen goederen- boek zijn ingeschreven. Dit is niet mogelijk aangezien wij boeken vanaf de facturen van de leveranciers. Bovendien zouden kwesties kunnen ontstaan in ge vallen waarin het ontvangen goe deren-boek onvolledig of onjuist is ingevuld. B 102 Restanten Corned Beaf bij een pakje soep verkopen. Verhoogt de smaak en bovendien raakt men de laatste stukjes voor de volle prijs kwijt. Corned Beaf hoort niet in de soep thuis en evenmin in de vleesstuk jes voor macai'oni. Restant plak ken, mits goed, kan men wel aan bevelen bij het middagmaal. B.v. paneren en even aan weerskanten bruin bakken. B103 Meer aandacht schenken aan klanten die nog niet sparen. Werkt omzetverhogend. Dit hebt U in Uw eigen hand. Van uit Zaandam wordt er ruim vol doende reclame gemaakt. B 104 In ZB eens laten zien, dat er kaas gesneden wordt in elke door de klant gewenste hoe veelheid. Hiervoor een kaart laten maken. Zoals U reeds gezien heeft is Uw idee, reeds uitgevoerd. Beloning 15,—. juli: juli: juli: juli: juli: juli: juli: juli: juli: juli: aug. aug. aug. aug. W. v. d. Bogert en Jo- ziena Smit, fil Den Haag, Rijswijkseweg. P. v. d. Nouland en Jo hanna v. Osch, fil. Den Haag, Theresiastr. H. v. d. Veer en Ingelina Roodnat, fil. Bussum, Nassaulaan. J. van Essen en Wilhel- mina Hijmering, fil. Amersfoort, Langestr. J. Harte en Sina Berg kamp, fil. Amstelveen, Randwijcklaan. H. Netteler en Geertrui- da Vol, fil. Rotterdam, N. Binnenweg. H. van Tooren en Leny Trilsbeek, fil. Amster dam, Oude Hoogstraat. H. van Schendel en Jo hanna v. d. Coevering, fil Den Haag, Dierenselaan. W. Kooyman, fil. Nijme gen, Groenestraat, en E. Wanne t. G. Hoonhorst, vervanger en Theodora Meijer. J. Rood, fil. Alkmaar, Fnidsen en Femia Knijn. H. Schutten en D. van Swieten, fil. Delft, Fred. Hendrikstraat. A. de Vos en J. van Lienden, fil. Brielle. A. Maliepaard en W. 't Hart, fil. Schiebroek. Een groot aantal collega's heeft weer de reis naar Zaandam ge maakt, hetzij voor een cursus, hetzij voor een excursie.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 6