In het VRIO hebben ze alles, Nieuws uit de chocoladefabriek Chef Kerner in 't zilver I Laboratorium uitgebreid Personeel S.M. Middenweg bezocht Zaanse fabrieken Een goed ploegje in een vreemde afdeling van loonzakjes ioi winkelinveniarissen De heer J. Cobelens en de dames Jet Mekkering en Ans Glandorf. TE KUNT ER LANG of kort over praten: het VRIO is een vreemde afdeling. In de ogen van de buitenstaanders al thans. Het komt vooral door die vreemdsoortige naam, die zowel een scheikundige formule kan voorstellen, als de arties tennaam vormen van een Braziliaanse wonder-voetballer. Maar hoe simpel is de waarheid: VRIO is de afkorting van Verpakking - Reclame - Inventaris - Onkosten. lingsruimte naast het kaaspak huis. Papier Hoog liggen op de eerste etage de papieren opgetast. Op keurige en lijnrechte stapels. Formulieren en boekjes van iedere soort, loonzakjes (leeg!), bónrollen, labels, controle- stroken, kortom alles wat de naam papier voert, ligt hier overzichtelijk opgeslagen. Een waar papierreser voir, waaruit èn het hoofdkantoor èn de fabriek, maar ook de 370 filialen in het land hun schrijfbehoeften be trekken. Bovendien ligt er een ruime voor raad potloden, stempels, nietma chines, enz. enz. Er is met de ruimte gewoekerd. Noodgedwon gen. Want behalve voor het pa pier - die typische droge lucht vult de hele ruimte en andere zaken, moet er op deze verdieping ook plaats zijn voor reclamemate rialen, zeemleren lappen, ver- bandartikelen, schorten etc. in enorme hoeveelheden. „Allemaal voor de filialen" zegt de heer Cobelens. „We weten al les precies te liggen, want we werken met codenummers. Maar komt U even mee naar beneden." Langs een houten trap komen we gelijkvloers. Hier complete winkel- inventarissen. Spekmessen, klok ken, geldkisten, kassa's, borstels, om een willekeurige greep te doen. Alles in papier gewikkeld waardoor stapels stoelen en rijen ZB-wagentjes een grillig effect geven. De heer Cobelens toont met een enthousiasme dat de liefhebber kenmerkt, de artikelen waarover hij beschikt en laat er prijzend zijn handen over gaan. Voor een zeer groot bedrag aan goede ren is aan zijn verantwoordelijk heid toevertrouwd. „Wij timme ren niet aan de weg", zegt hij zo Antoon Cuijpers. „Alles hebben we" zegt chef J. Cobelens (56) en in zijn stem klinkt trots. Hij beent door de vele loopgangen van zijn drie verdiepingen tellende afde- Het VRIO telt weinig personeel. De dames Ans Glandorf (23) en Jet Mekkering (17) en de heer Antoon Cuijpers (29) runnen onder leiding van hun chef de hele afdeling, 's Middags komen de Hollerith-lijsten van het hoofdkantoor en het zijn Ans en Jet die aan de hand hiervan de artikelen klaarzetten en inpak ken. Het zijn dus artikelen waarnaar de filialen in het land hebben gevraagd. Antoon zorgt voornamelijk voor het zware werk: de expeditie en het los sen en daar komt nog bij de zorg voor de oliepomp op de parkeerplaats waaraan de trucks hun dorst komen lessen. De heer J. Cobelens werkte op de kop af 34 jaar en 3 maanden bij de firma Keg. Hij was daar chef van de verpakkingsafdeling met 28 man personeel. In 1953 kwam hij bij AH en werd al spoedig chef van het VRIO. Hij is Amsterdam mer, getrouwd en heeft 5 kinde ren, waarvan er een buitenlands vertegenwoordiger van de Huis houdbeurs is en de anderen in het onderwijs werkzaam zijn of dit van plan zijn. Ans Glandorf is van allen de lang ste tijd op het VRIO. Vijf en een half jaar ervaring staan er borg voor dat zij het klappen van de zweep grondig kent. Jet Mekkering vindt het een „leuke afdeling met aardig werk. Eerlijk waar". Ze maakt nu l1/* jaar deel uit van het ploegje. Antoon Cuijpers komt uit Sieben- gewald (Limburg) en dat is aan zijn praten te horen. Op 29 okto ber trouwde hij. Een zeldzaam jubileum werd gevierd in Nijverdal. Op 10 juli j.t. herdacht de depothouder, de heer H. Zonneheld, het feit, dat hij 25 jaar voor Albert Heijn werkzaam was. De heren G. Heijn, D. A. ter Wee, M. B. Middelkoop en G. A. de Groote kwamen hem gelukwensen. Nadat wy in ons vorige nummer een overzicht gegeven hebben van de nieuwe artikelen, die in het suikerwerkassortiment opgenomen zijn, willen wij dit nu doen over het chocolade-assortiment. Zowel in wichtgoed, tabletten en bonbons is onze sortering belangrijk uitgebreid en wij hebben nu werkelijk een assortiment om van te „watertanden". Naast de hieronder afgebeelde artikelen komen wij binnen afzienbare tijd nog uit met enige nieuwe tabletten, een tweede soort bonbons, gevulde repen en luxe dozen bonbons, zodat onze sor tering AH chocolade dan wel zeer compleet is. hun kwaliteit en aantrekkelijkheid reeds van een plaats verzekerd in ons assortiment en worden vlot verkocht. Oublie Naast de Bigout fabricei-en wij nu ook oublies, zowel in melk als puur. Een bijzonder smakelijke „flik", waarvan de prijs ook zeer gunstig ligt. Bigout en Duelioc Beide artikelen hebben zich door Onze jubilarissen Vijf jaar in dienst Fil. 90 Mej. J. Kok 2-7 172 Verk. G. Hoonhorst 6-7 200 Verk. L. v. d. Schuren 6-7 Etaleur Dral 13-7 176 Verk. R. van Laar 2-7 2 Verk. H. Schootbrugge 20-7 94 Chef J. Verkroost 20-7 79 Mej. J. van Hamersveld 20-7 701 Verk. J. H. Smit 20-7 120 Verk. L. A. M. Pleunis 27-7 80 Verk. Th. den Otter 27-7 Twee jaar in dienst Fil. 144 Mej. A. Klompenmaker 2-7 35 Mej. M. Bernhard 2-7 149 Verk. J. van Belkom 2-7 75 Verk. H. Hulkenberg 2-7 222 Verk. B. Wijers 9-7 348 Verk. C. Swaagman 16-7 23 Mej. H. Lebon 16-7 97 Verk. J. van Sprundel 16-7 138 Mej. J. v. d. Heide 16-7 509 Mej. J. Jonkman 16-7 69 Mej. M. Nebbeling 16-7 206 Mej. O. S. Constant 16-7 164 Mej. A. van Meerveld 18-7 93 Mej. C. van Schaik 23-7 534 Mej. J. W. Hoogzaad 23-7 48 Mej. E. Linders 23-7 90 Mej. B. Klaassen 23-7 164 Verk.A. van 't Ende 23-7 339 Verk. C. Veldt 25-7 14 Chauff. G. Ruitenburg 30-7 296 Mej. T. Groenewoud 30-7 349 Verk. J. de Jong 30-7 531 Mej. C. Gouweleeuw 30-7 50 Mej. J. van Dijk 30-7 151 Verk. T. Franke 30-7 221 Mej. G. Zweers 30-7 502 Verk. R. Lanting 30-7 548 Verk. J. v. Bruggen 30-7 564 Verk. H. v. d. Donk 30-7 Het begint zo langzamerhand een traditie te worden, dat het personeel van een supermart vlak voor de opening Zaandam bezoekt. Maandag 14 juli j.l. begroetten wij de ploeg van de Middenweg. Geheel links de bedrijfsleider, de heer C. C. Alberts. De heer J. J. Kerner was op 8 juli j.l. 25 jaar aan het bedrijf verbonden. Hij ziet lachend toe, hoe de heer G. Heijn zijn echtgenote dankt voor het aandeel, dat ook zij heeft gehad in de verrichtingen in eeze periode. De laatste tijd is er nogal wat ge hakt, gemetseld, getimmerd en geschilderd op het laboratorium. De oude portiersloge en wacht kamers zijn namelijk bij het labo ratorium getrokken. Wij hebben er zodoende een donkere kamer, physische afdeling en nieuwe spoelkeuken bij gekregen. Alle physische instrumenten staan nu keurig in een afdeling bij el kaar en elders op de werktafels is wat meer ruimte gekomen. Ook de spoelafdeling is een keurig geheel geworden. Momenteel worden er in de oude spoelkeuken en proefbakkerij nog enkele veranderingen aange bracht die diverse werkzaam heden kunnen vergemakkelijken. Al met al heeft ons laboratorium in enkele hoeken een nieuwe aan blik gekregen, die o.i. geslaagd is. Tabletten Hetzelfde geldt voor onze tablet ten. Hier was reeds lang behoefte aan en de nieuwe machines produ ceren een voortreffelijk product. Belicata bonbons Deze bonbon onovertroffen in kwaliteit en uiterst laag in prijs doet het prima. Na de introductie voor 0,75 per 100 gram (een groot succes) is het de meeste fi lialen gelukt de verkoop vast te houden. Zorg ervoor, dat er steeds een doos in het gezicht van de klant staat. Alles bij elkaar genomen een as sortiment waar letterlijk niets aan ontbreekt. U als verkoper en ver koopster kunt iedere klant, iedere week chocolade verkopen, daar U een compleet assortiment hebt, dat kwalitatief en in prijs met ieder een kan wedijveren. terloops. Daar is hij in de eerste plaats de man niet naar en bo vendien ziet hij zijn werk als een hobby. Weinig personeel

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4