Gezellige dag voor beste collega's Goede krachten gevraagd voor de functie van instructeur Filiaal Waalwijk in Arnhem bedrogen AH-FLITSEN 3 ln het juni-nummer van onze Flitsen vertelden wij U over onze nieuwe Opleidingswinkel in de van Baerlestraat te Amsterdam. De heer Konings is daar de chef van de winkel en van de op leiding. Als assistent voor de instructie heeft hij naast zich de heer Horsman en als assistent voor de winkel de heer Kok. De heer Horsman is dus de instructeur van de nieuwe meisjes, die bij hem één week een cursus volgen in theorie en praktijk. „Als liet aan ons ligt, zijn we er volgend jaar weer bij" Deze functie van instructeur zien wij als een fc tijdelijke func- tie, n.l. als een waardevolle i bijdrage tot de opleiding voor filiaalchef voor een periode van ongeveer 1 jaar. De heer Hors man zal dus t.z.t. door een ander opgevolgd moeten worden. Daarnaast zijn wij van plan het niet bij Amsterdam te laten, maar wij hopen t.z.t. ook in andere plaatsen, waar vele van onze fi lialen gevestigd zijn, derg'elijlte opleidingswinkels in te richten. Eén jaar Onze rondvaartboot voer langs de nieuwe brug (nog niet geheel klaar) de .sluis binnen. Geheel rechts het voormalige Centraal Magazijn. juli: Pieter Meindert, z.v. hr. en mevr. Visser-Nijwe- ming, fil. St. Maartens dijk. juli: Marian, d.v. hr. en mevr. Borst-Borst, vervanger. juli: Simon, z.v. hr. en mevr. Wijma-v. d. Heide, fil. Leeuwarden, Schrans. juli: José, d.v. hr. en mevr. Terschegget-Bredewold fil. Bussum, Huizerweg. juli: Yolanda, d.v. hr. en mevr. Meinen-Pranger, vervanger. Onder leiding van de chef met zijn vrouw en oudste dochter gingen wij zondag 2 juni een reisje maken over de Veluwe, een reisje waar naar we wekenlang hadden uitgezien en dat een welkome afwisseling was na de diverse akties, zo schrijft ver li. B. Maas uit filiaal Waal wijk. Voor de instructie gedurende één jaar in deze winkels nu, vragen wij goede krachten, die daartoe een korte scholing zul len ontvangen. Deze scholing geschiedt aan de hand van een handboek, zoals dat in Amsterdam reeds gebruikt wordt. Dit handboek is samen gesteld op basis van een inter nationale methode van versnel de scholing, die bijzonder in teressant en leerzaam is. Ver schillende moderne technieken zijn hierin verwerkt, zoals discussies, bandrecorder-opnamen, kaartspel, flanelbord, praktijkgevallen, b.v. van onvoorwaardelijke garantie of tassen inpakken. De instructeur leert niet alleen in strueren, maar doet zelf ook nieu we kennis op en zal in het alge meen vrijer en beter leren optre den. Eisen Gegadigden moeten aan de volgende eisen voldoen: 1. Minstens 22 jaar oud zijn. 2. Minstens 2 jaar bij ons werk zaam zijn als verkoper. 3. In het bezit zijn van het Middenstands- en Vakdiplo ma, en bovenal: enthousiasme kunnen op brengen om op een prettige wijze hun opgedane kennis Trekken maakt hongerig. De ploeg i onder de bomen en nuttigt met 's Morgens om half acht vertrok het voltallige personeel, natuurlijk met verloofden. Ons eerste reis doel was Ti el, waar we een kopje koffie dronken en een broodje aten. Via vele bezienswaardighe den ging het naar Rhenen, waar wij het dierenpark bezochten. Ons aller belangstelling ging hier na tuurlijk uit naar de aapjes en pa pegaaien. Ongeveer tot aan het middaguur hebben wij daar ver toefd. Onderling werd besloten een rus tig plaatsje in de buitenlucht te zoeken waar we ons twaalf-uur tje zouden kunnen gebruiken. Door het prachtige weer was dit een waar genoegen. Historische plaats Op ons programma stond een be zoek aan Wageningen. Hotel „De Wereld", de plaats waar in 1945 de capitulatie getekend werd, mochten wij natuurlijk niet over slaan. Met grote belangstelling hebben wij de foto's bekeken van die historische gebeurtenis evenals de fotocopieën, die daar nog aan wezig zijn. Na het bezoek aan deze historische plaats, hadden wij behoefte aan een oord, waar het plezier hoogtij vierde. Wij vonden dit in Apel doorn, in het I'ns Bernhard-dal. Hier vermaakt. ons met de >an filiaal Waalwijk is neergestreken smaak de meegenomen broodjes. schommels, autoscooters, bij de lachspiegels en in de Turkse schommel, waar wij duizelig uit kwamen. Waterig' Na nog een verfrissing gebruikt te hebben, trokken wij verder naar Arnhem. Park Rozendaal met de bekende „bedriegertjes" trok ons daar heen en uitgelaten als kinde ren hebben wij ons heerlijk nat la ten spuiten. Na al deze bedrijven waren we al wat moe en hongerig en wij zou den daarom in Arnhem, op voor stel van de chef, de heer P. J. Fait, in een restaurant een brood je gaan eten. Bij aankomst in dat restaurant bleek er echter geen broodje aanwezig te zijn, maar wel bleek er voor ons een com pleet diner gereed gemaakt te zijn. Dit was voor ons wel de grootste verrassing van deze dag en we lieten het ons uitstekend smaken. Na dit diner hebben wij gezamen lijk de stad bezichtigd. De dames waren natuurlijk niet van de win kels weg te slaan. Dit was tevens het besluit van deze dag, die door- het prachtige weer en mede door de goede zorgen van de chef en zijn.- vrouw bijzonder geslaagd mag worden genoemd. over te dragen aan nieuwe col lega's, omdat de goede sfeer bij zo'n opleiding doorslagge vend is. In het algemeen komen dus in aanmerking ambulanten, eerste verkopers en zij die dat bijna zijn. Het spreekt vanzelf, dat het jaar instructie geven niet de aanstel ling in de toekomst tot filiaalchef zal vertragen, integendeel, een succesvol instructie jaar vormt een aanbeveling. Zij, die hiervoor belangstelling hebben worden verzocht te schrij ven aan de afdeling Personeelsza ken t.a.v. de heer F. Brandsma. Het is de bedoeling bij de selectie van de aanmeldingen eventueel ook een psychologische test in te scnalcelen. ,,lk ben er erg blij om, dat ik vandaag weer zo'n grote groep verkoopsters en verkopers in Zaandam welkom mag heten. Dit verheugt mij niet op de eerste plaats, omdat het prettig is onder medewerksters en medewerkers van ons bedrijf te verkeren, maar vooral omdat U dit bezoek verdiend hebt door bijzondere verkoopprestaties". Met deze woorden begroette de heer D. A. TER WEE onze collega's, die uitgeroepen waren tot BESTE - PRESTATIE - VERKOOPSTER of VERKOPER". Een heerlijk diner besloot' 'dè feestelijke dag. nieuwe walvisseizoen ligt af te wachten, even uitgelaten. Het pas sagiersschip „Oranje", dat daags daarna een vakantie-trip in het Middellandse Zeegebied zou gaan maken, lag trots vanuit de hoogte op ons neer te kijken. Drie Amerikaanse opleidingssche pen lagen keurig ojrgepoetst ach ter het Centraal Station. Het viel ons op dat enige dames bijzonde re belangstelling hadden voor de cadetten. Hoorden wij niet iemand zeggen, dat zij zo graag die sche pen eens wilde bezichtigen? Met grote trots toonde de kapi tein, die tevens een onderhoudend gids bleek te zijn, het IJ-tunnel- bureau. De Rotterdammers onder ons glimlachten maar eens en we zen op de ponten. „Wat zijn dat voor dingen dan?" De kapitein gaf maar snel „vol gas". Een rondvaart door de grachten besloot het gezellige spelevaren. Volgens het programma hadden wij nu, in afwachting van het geen Formosa" zou presenteren, een uur vrij. Dit was natuurlijk speciaal ingelast om de dames ge legenheid te geven om te winke len. Maar de rondvaartboot meer de een half uur te laat, waardoor de dames niet helemaal aan hun trekken kwamen. De enigszins bewolkte gezichten klaarden gelukkig direct op in „Formosa", waar een aantal vrien delijke serveersters gereed ston den met notitie-boekjes en allerlei heerlijke dranken opsomden. Het duurde niet lang voordat aan alle kanten een vrolijk „Proost!" weer klonk. Inmiddels hadden ook de heren D. A. ter Wee, P. G. Zwarts en F. Brandsma zich bij het gezelschap gevoegd en kon het diner begin nen. Veel willen wij hierover niet zeggen, alleen dat het iedereen buitengewoon goed smaakte. We likken nog onze lippen af, wan neer wij denken aan die smakelijke kalfsoesters. Ongeveer 8 uur kwam, na een op wekkende speech van de heer H. Valk, het einde van deze mooie dag. Het verbaasde ons niets van verschillende kanten te horen: „Als het aan ons ligt, zijn we er I volgend jaar weer bij!" Het regende op de ochtend van de 10e juni; 's middags brak de zon door. Dit bijzondere natuurver schijnsel de zon is immers slechts zelden zichtbaar was bijzonder welkom voor een be langrijk deel van de feestdag, die de heren H. Valk en A. Fienieg de bezoekende dames en heren bereid hadden. Dat onderdeel was een boottocht van Zaandam naar Am sterdam. Na de lunch was het gehele gezel schap naar de plaats gewandeld, waar de boot ons zou opwachten. Deze bleek toen echter nog door de sluis te moeten varen. Om tijd verlies te voorkomen, stapten de Zonnige gezichten in een boot vol zon. passagiers daarom tijdens het schutten in. De kapitein kostte dit bijna nog geld. Voor boten met passagiers is n.l. het havengeld hoger. De reglementen voorzagen evenwel niet in geval „instappen tijdens het schutten', zodat de cen ten blijven konden waar zij waren. Het was verrukkelijk op het wa ter. De meegebrachte zonnebril len („Je kon immers nooit we ten") deden goede dienst. Deinend op de golven zagen we de snel groeiende Scheepswerf De Beer in Zaandam, nog een speelgoedbe drijfje vergeleken bij de Ned. Droogdok- en Scheepsbouw Maat schappij, die even later gepas seerd werd. Toevallig werd ook juist de oude „Willem Barendsz", die nu het

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3