AH-aapjes: Schiedamse attractie Dordtse pluspluimwinnaars wisten van aanpakken Nieuwe verschijningen Koffie-prijs naar Goes Rectificatie AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang - No. 9 Landelijke editie Aug. 1958 Verantwoordelijk eindredacteur: H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken K. Romp Opleiding D. Vroon Verkoop Vast medewerker: G. Cohen Filialenbureau Aan dit nummer werkten mede: L. J. A. S. Kloos VRIO J. C. Berghege Afscheid J. Oosterhuis Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Met een groot biljet, zoals U op bijgeplaatste foto kunt zien, trekt de heer A. W. van Vugt uit onze zelfbedieningszaak te Schiedam drommen mensen naar zijn winkel. Reden, waarom «ij naar Schiedam getrokken waren om Appie en Hein, twee apen, te zien, was een brief van de directeur van de V.V.V. te Schiedam, die ons complimenteerde met het originele ini tiatief van de chef om in zijn „eiland-etalage" twee aapjes hun kun sten te laten vertonen. De V.V.V. schreef woordelijk o.a. „Wij noemen Uw bedrijf nogal eens bij het wegwijs maken en kunnen op het ogenblik dan ook spreken van „langs de aapjes by Albert Heijn". Wij hadden de chef reeds eni ge dagen tevo ren hierover gebeld en ge zegd dat wij tijdens onze vakantiereis naar de aapjes kwamen kij ken. De chef beloofde ons, dat hij de apen zou vertellen, dat hun familie uit Zaandam 'n bezoek kwam brengen en in derdaad deden onze twee apen hun uiterste best en haal den bijzonder originele kunsten uit. Hoewel wij in onze jeugd diverse dierentuinen bezocht hebben, stonden wij versteld van de intelligentie van deze aapjes, Moeders met kinderen kwamen in groten getale naar de „apies". van Vugt het er door gekregen en zijn moeite is wel beloond. Onaf gebroken staan de mensen voor de etalage en wij kunnen nu begrij pen dat de inspecteur van politie het meeste bezwaar maakte, want I ®en' het lijkt af en toe een oploop. Een dergelijke stunt is natuurlijk alleen mogelijk met een zaak die over een geheel afzonderlijke eta lageruimte beschikt, zoals Schie- I dam, maar desondanks zijn wij I toch getroffen door de andere ini- j tiatieven die chef en personeel ontwikkelen. Vanzelfsprekend konden wij niet nalaten te vragen „Hoe gaat het met de koffie en heeft U dit nog op een aparte ma nier versierd?". Origineel Inderdaad is dit op een bijzonder originele manier aangepakt. Ver koper P. Beentjes werd zwart ge maakt en als Donald Jones bij een aparte koffiestand geplaatst. Een mooi pakje gehuurd en hij kon be ginnen. Het laat zich verstaan dat de klanten dit ook bijzonder ori gineel vonden en dat er veel extra koffie verkocht werd. Maar daar was het niet mee gedaan. Ingenieus vonden wij de manier, waarop de hoed een stijgende en dalende beweging maakte. Met 'n motor onder de stand was dit mo gelijk en met de nodige grapjes van de chef, die het als Brabander in Schiedam goed kan vin den (al blijft zijn hart in Brabant) werd de aandacht van de klanten extra op de on volprezen AH koffie geves tigd. Zoals U begrijpen heb ben wij geen moment spijt gehad dat wij naar deze zaak gegaan zijn en wij maken chef van Vugt en zijn ploeg een compliment voor hun acti- Verk. P. Beentjes in actie als pseudo-Donald Jones. viieiten. Vervolg van pagina 1 ferden een vrije middag en een snippermiddag op voor de koffie- actie. Ook verkoper W. Steenbakker nam een extra kwantum voor zijn rekening. Mijn ploeg heeft deze prijs ver diend, en ik wil niet nalaten om ook mijn vrouw een compliment te maken. Zij toch hield deze wed strijd bij, en „jutte" het personeel en mijzelf op tot grotere pres taties." Nadat wij nog een tijdje met de chef - die de tijd nog meege maakt heeft, dat zijn eerste zaak, waar hij als bediende begonnen is in 1916, tot 12 uur 's nachts open was, en dat hij zelfs een keer pas tegen zonsopgang naar huis ging omdat eerst de winkel en het ma gazijn schoongemaakt moesten worden gepraat hadden, liepen wij Mej. J. Castel tegen het lijf. Geluk sster Toen die envelop kwam, voelde ik direct, dat wij de eerste prijs hadden. Ik ben nogal bijgelovig en de vorige avond had ik een ster zien vallen en de wens gedaan, dat wij de eerste prijs zouden hebben." Zo begon Mej. Castel haar ver haal. „Meneer, wij waren allemaal een kort ogenblik gek van vreugde, vooral omdat wij dit met z'n allen bereikt hebben, en doordat chef Versprille kans gezien heeft de naam Albert Heijn hier tot een vertrouwensnaam te maken. Een voorbeeld hiervan. Wij belden op een middag aan bij een boerengezin. De vrouw deed open, haar gezicht helemaal onder het zeepschuim, want zij was zich juist aan het wassen. Wij zeiden, waarvoor wij kwa men, maar mevrouw wilde ons wegsturen omdat het zo'n raar moment was. Wij lieten ons ech ter zo maar niet wegsturen en het slot was, dat deze boerenvrouw zei: „Enfin, het is van Alb. Heijn, dus zal het wel goed zijn", het geld uit haar portemonnaie pak te (die men op het platteland in de schort meedraagt), en wij weer een pak koffie verkocht hadden". Het kon eenvoudig niet anders of filiaal Bosboom Toussaintstraat uit Dordrecht moest een keer als pluspluimwinnaar uit de bus komen. Het enthousiasme van chef W. Janssens en zijn Pitploeg had dit jaar al verschillende malen succes gehad, hetgeen blijkt uit een 2e plaats in de 2e periode, drie 1e plaatsen resp. in de 3e, 5e en 6e periode en een 3e plaats in de 4e periode. Daar vooral de resultaten be- Het was voor chef W. Janssens de ii. i .i ,i tweede maal in korte tijd dat hij haald in de 6e periode met de voor een ere-bezoek naar Zaan- artikelen limonade, pruimen, dam gekomen was, daar er in de zomersnoep en janhagel zeer i fgelopen OJ?.W. een tweede prijs i. door het filiaal behaald was. Ook goed waren en er juist in die mejuffrouw E. van Dijk was eni- Punten Mej. Castel denkt evenals het an dere personeel haar gedeelte van de prijs in punten op te nemen. ,We kunnen hier zulke leuke en waardevolle artikelen voor krij- en daar wij ook een massa periode wegens ziekte van 2 personeelsleden zich extra moeilijkheden voorgedaan had den, besloot de Directie de pluim over de zesde periode aan dit filiaal toe te kennen. Volkomen verdiend! snoep verkocht hebben, dus zeer veel punten verdiend hebben, slaat dat lekker door." Nadat wij er door een strikvraag- je achter gekomen waren, dat men na 'net behalen van deze prijs alles in het werk blijft stellen om deze verhoogde koffie-omzet vast te houden, hebben wij afscheid van chef Versprille en zijn vrouw genomen, cot de dag dat zij van hun welverdiende rust zullen gaan genieten. die een holiday-drup, die chef van Vugt hen toewierp, nog handiger van het papier ontdeden dan me nig kind van b.v. 10 jaar zou heb ben gedaan. Moeite beloond Hoewel veel instanties deze show moesten goedkeuren, heeft chef ge weken geleden als beste pres tatie-verkoopster in Zaandam ge weest, dus wel een teken, dat er in dit filiaal volop actie heerst, hetgeen ook blijkt uit de verhalen van de verkoper die de wijk ver zorgt n.l. de heer A. v. d. Wulp. De jan-hagel werd per blik tege lijk verkocht en aan een schipper liefst 2 dozen pruimen. Dat zet lekker aan. Maar aan het plusarti kel en de prijswinner heeft de heer v. d. Wulp niet genoeg en samen met de chef werd een combinatie van 3 soorten specerijen n.l. een busje peper, kaneel en nootmus kaat gemaakt en deze gingen mee de wijk in. Drie busjes voor 1,57. Het resultaat? Aan 212 klanten verkocht de heer v. d. Wulp 112 combina ties, dus 336 busjes, die gedeel telijk uit het dichtstbijzijnde fi- fiaal geleend werden. Dit is weer een bewijs, dat er onder I aandacht. De verpakking in cello-personeel de juiste geest faan zakjes had steeds het nadeel, heerst en men begrijpt, dat men dat de Bigarreaux hun mooie ron- n de vorm verloren. Dit is nu vol-1 n klaar is, wanneer de bood- komen opgeheven en bovendien schappen, die door de klant ge- houdt de kiant een mooi doosje over voor b.v. knopen of spelden. Het bewaren van de bigarreaux is i gemakkelijker in dit doosje dan j: in het eerder genoemde zakje. Ge bruik deze verkoopmotieven. rnif-ini y Vanille-suiker Ons streven, de verpakkingen zo prachtig mogelijk te maken, komt Hoewel wij in de vorige Flitsen de uitbreiding van ons suiker werkassortiment uitvoerig hebben beschreven, mogen wij niet nala ten, U in deze uitgave attent te maken op ons nieuwe zakje Fruit- mix. U hebt zelf reeds kunnen constateren, dat dit zakje 'n zeer aantrekkelijk en verkoopkrachtig uiterlijk heeft. De verkoopprijs van 0,55 voor 200 gram van deze voortreffelijke drups in deze „du- re" verpakking noodt de klant weer uit in de nieuwe verpakking tot kopen. van de vanille-suiker. Deze doos- j jes met een inhoud van 10 zakjes, J5lgarreaiIX 'Zien er niet alleen zeer aantrekke- Tenslotte verdient het nieuwe uit' docl1 zullen door de huis- plastic doosje Bigarreaux onze vrouw zeer op prijs worden ge- steld, daar de losse zakjes nu uit zult In ons vorige nummer hebben wij j school. Helaas zijn er in beide on- 'y.-ÏSfc"' werkelijkheid een verkoperscursus mS» vraagd worden, klaar gemaakt zijn, maar dat de bijverkoop juist het extra zetje geeft wat een filiaal doet uitblinken. In de winkel wordt dan ook door de dames E. van Dijk en M Munck en de heren J. Groenemeijer en A. Gennesse steeds met enthousias me de extra verkoop behartigd en daarom is deze gezellige dag naar Zaandam een bekroning voor het stugge volhouden. Want toen de resultaten van de limonade als eerste plusartikel van de 6e perio de goed waren, heeft de chef zijn Pitploeg als het ware begeesterd en heeft men alles op alles gezet, om de zilveren Pluim nu in de wacht te slepen. Het is gelukt! ,,Het interessante van de plus verkoop is, dat nieuwe artike len, zoals b.v. ananas jam of kandijkoek op deze manier goed geïntroduceerd worden en dus de klanten erop terugkomen. Wordt een artikel stilzwijgend opgenomen, dan wordt het meestal geen succes. Vandaar dat wij voor 100 achter de rkoop van het plusartikel staan" aldus chef W. Janssens. Daar de tijd aangebroken was, dat de Pitploeg met natuurlijk ook Mevrouw Janssens naar Amsterdam moest vertrekken, namen wij afscheid van een ploeg, waar wij een ernstige candidaat in zien voor de Gou den Pluim.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2