rfllP Grote koffie-prijs ging naar Goes Zesde supermart onder overweldigende belangstelling in Amsterdam geopend lllllllllllllllllillllllilll Mutaties filiaalleiding SAH002000187 Flitsen Landelijk augustos 19bü Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 9 - Augustus 1958 Op donderdag 17 juli hebben wij onze zesde SuperMart geopend, de 3e in Amsterdam. Zoals U op de bijge plaatste foto kunt zien, was de belangstelling van het publiek weer enorm en blokkeerden onze nieuwe klan ten zelfs de ingang van de winkel van een collega. Deze nieuwe SuperMart, waar jammer genoeg door allerlei beperkende regeringsvoorschriften nog geen vers vlees verkocht wordt, verdient deze belangstelling en enorme toeloop ten volle. Het is weer een zaak, die qua uitvoering en inrichting onder de meest luxueuze bedrijven gerangschikt kan worden en die in deze nieuwbouw uitstekend tot zijn recht komt. Een verma kelijk gezicht was het, dat reeds om 9 uur een oudere man zich op een stoeltje voor de winkel geïnstalleerd had en daar zijn boterham zat te eten. Tip-top Het wordt vervelend, steeds te vermelden, dat alles weer tip top in orde was, dank zij de openingsploeg onder leiding van de heer VAN ZIJL en de heren LOUW en SMIT, maar dit willen en kunnen wij niet na laten, daar deze medewerkers het mogelijk gemaakt hebben, dat wij de chefs uit Amsterdam de avond vóór de opening kon den uitnodigen de nieuwe su permart te komen bezichtigen. In memorial» Hierdoor delen wij U mede dat tot ons leedwezen op 14 juli j.l. te Utrecht is overleden de heer P. MOBACH Hij bereikte de leeftijd van 76 jaar. De heer P. Mobach, die in 1903 in dienst trad van Albert Heijn, vervulde de functies van chef, rayonleider en hoofdrayonlei- der en werd kort na de oorlog gepensioneerd. Zijn belangstel ling voor het bedrijf heeft hij evenwel tot het laatst van zijn leven behouden. De ouderen onder ons zullen zich hem, die zo'n groot aan deel heeft gehad in de opbouw van ons bedrijf, dankbaar blij ven herinneren. De begrafenis heeft plaats ge vonden op 18 juli j.l. Honderden mensen wachtten ge duldig op het moment, waarop zij konden binnenkomen. De winkels van de buren werden geheel geblokkeerd. Enthousiast Dat hier een ruim gebruik van gemaakt is, is te begrijpen en er hadden dan ook veel chefs met hun echtgenote de reis naar Oost gemaakt. De bewondering was al gemeen en de chefs waren una niem enthousiast over deze zaak, die onder leiding van de heer C. Alberts ongetwijfeld een grote toekomst tegemoet gaat. Vooral de uitstalling van de vlees- waren en de kaas had veel belangstel ling en wij hoorden zelfs een spon tane uitroep van een chefsvrouw „Hier hebben ze zelfs kans gezien om de goedkoopste leverworst tof een duur artikel te maken!" Al deze reacties deden onze verwachtingen voor de openingsdag nog meer stij- gen en dat deze verwachtingen niet beschaamd zijn geworden, hebben wij u reeds beschreven. De opening Nadat de heer D. A. ter Wee alle genodigden verwelkomd had, richt te hij het woord tot de heer Al berts en het personeel. De heer Ter Wee dankte al de medewerkers voor de gelever de prestaties tijdens de voorbe reiding van de opening en sprak De nieuwe supermart heeft „gebroken" gevel, waardoor van buitenaf de gehele zaak overzien kan worden. de hoop uit, dat deze samen werking tussen de heer Alberts en het personeel zo mocht blij ven, „Want," aldus de heer Ter Wee, „het is niet alleen de prijs en de kwaliteit, die een klant naar onze zaak moet trekken, maar ook de sfeer speelt een zeer voorname rol." Daarna werd de sleutel aan de heer Alberts overhandigd en was de overdracht een feit geworden. De nieuwe bedrijfsleider vroeg daarna even het woord, teneinde zelf de heren Daalhuysen, van Zijl, Spelt en Louw te bedanken voor de zeer prettige samenwerking en gaf de beer Ter Wee de verzeke ring, dat hij alles in het werk zou stellen, om het vertrouwen dat Zaandam in hem stelt, niet. t.c be schamen. Na het gebruikelijke kopje kof fie, dat verzorgd werd door de da mes Hart en Vroon werden de deuren geopend en kon de taak van onze portier Smclser beginnen om de klanten successievelijk bin nen te laten. De heer A. Heijn president-directeur De heer A. Heijn Jzn., directeur Verkoop van het kruideniersbe- drijf, is met ingang van 14 juli 1958 door de Raad van Bestuur benoemd tot President-Directeur. In verband met de aan deze func tie verbonden extra werkzaamhe den zal de heer P. Ligtenstein het beheer overnemen van de afde lingen Groothandel, Export en Verpakking. De verkoop blijft onder de heer A. Heijn ressorteren. Het winnende team: voorste rij v.l.n.r. de dames M. Castel, A. de Kok, A. Krijger en Mevr. Versprilleachterste rij v.l.n.r. de heren W. Steenbakker, P. de Smidt, A. Tramper en Schouten. Mej. P. Harinck was afwezig. „Het was voor mij een volkomen verrassing dat ons filiaal de hoofdprijs van 700,— verdiend had in de koffie-wedstrijd. Nadat ik vrijdagmorgen de envelop opengemaakt had, dacht ik een verkoopbericht open te maken, maar bij het verder lezen zag ik, dat ons filiaal de hoofdprijs in de wacht gesleept had. Het drong de eerste minuten echt niet tot mij door. Ik was te verrast. Ik ben toen naar de winkel gegaan en heb het mijn pitploeg verteld. U kunt zich voorstellen, dat de vreugdedans, die de ploeg uitvoerde, het gevaar inhield, dat de gehele winkel in elkaar zou storten. Hoe verbouwereerd ik zelf nog was, bleek wel uit het feit, dat ik totaal vergeten was de uitslag aan mijn vrouw te vertellen en het personeel Th. J. A. M. Daalhuysen P. Kooymans G. J. Heijn Na het vertrek, begin juli, van de heer P. van der Meulen, heeft de heer Th. J. A. M. Daalhuysen de leiding op zich genomen van onze supermarts. De heer P. Kooymans, tevoren rayonleider van Den Haag en omstreken, volgt de heer Daalhuysen op als leider van district West. De heer G. J. Heijn heeft het rayon van de heer Kooymans over genomen en zal gedurende geruime tijd leiding aan dit rayon geven. mij hierop attent moest ma ken." Dit zijn de woorden van chef S. W. Versprille, die drie dagen na de uitslag van de koffieverkoop wedstrijd nog opgewonden praat over dit schitterende resultaat. Wij kunnen ons dit levendig voor stellen. Daar aan deze wedstrijd door alle filialen voor 100 op in gehaakt werd - is het op zichzelf dus reeds een eer om als eerste te eindigen - is dit resultaat voor chef Versprille van dubbele waarde, omdat hij dit ziet als een bekro ning voor zijn 36-jarig chefschap in Goes, dat dit jaar eindigt daal de chef met pensioen gaat. Chef Versprille, die zoals U uit het bovenstaande hebt kunnen op maken tot de „oude Garde" be hoort, drinkt evenals zijn vrouw om gezondheidsredenen geen kof fie, hetgeen als bijzonderheid mag worden vermeld. „Het is jammer, dat ik geen 100% meer ben, en daarom is het maar goed dat ik met pensioen ga. Ons bedrijf heeft behoefte aan jonge, pittige krachten, die onvermoei baar zijn", aldus chef Versprille. Het valt echter nog al mee, zoals wij zelf hebben kunnen constate ren, en zoals chef Versprille deze wedstrijd aangepakt heeft, daar kan menig jongere chef een voor beeld aan nemen. „Alle hulde aan mijn gehele ploeg. Zij hebben stuk voor stuk hun uiterste best gedaan en stonden steeds met een pak koffie in de hand. Het zeer aantrekkelijke re clamemateriaal van Zaandam hing in de winkel en etalage, en zelf hebben wij hierbij karton en lat ten gekocht om een apart standje te maken. Kortom, alles stond in het teken van de koffie." Enthousiasme De dames Castel en Haring von den dit echter nog te tam. Zij of- Vervolg op pagina 2

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1