De opleidingsschool kreeg een znsje Nieuwe offset machine Hoofdkantoor in de steigers Wie bruin wil worden, blijve uit de zon tip'GEHUWD: Bartelson bezoekt i6.iv i <M ■fllP Dubbel feest in magazijn 2 hiTK0>, AH-FLi T b h N Jubilea. De heer P. Talstra is op 21 juli 12% jaar in dienst, de heer G. Schouten (C.M.) op 26 juli. De heer H. de Vries (C.F.) op 28 juli en de heer A. Stens op 4 augustus. De heer A. Onrust op 24 juli 25 jaar in dienst. Mej. C. J. Volgels op 5 augustus 7% jaar in dienst en dan, zoals ik al in mijn vorig praatje vertelde, de heren P. Schellingerhout (12 aug.) en G. Zwart (19 aug.) beiden van de S.B. 40 jaar in dienst. Op 17 aug. hoopt de heer J. Gras zijn 25- jarig huwelijksfeest te vieren. Al deze jubilarissen en de jubila- resse van harte gefeliciteerd. Wij hopen, dat ze nog vele jaren in de beste gezondheid hun krach ten mogen geven en vreugde bij hun arbeid en voor het Bruids paar nog vele goede en gelukkige jaren toegewenst. Op het C.M. hadden we ook nog een Bruidspaar, de heer en me vrouw Dozema en op de B.B. was mej. N. de Boer de bioiid en de V.A. had mej. R. Holtkamp als bruid. Wij wensen allen veel geluk en prettige dagen temidden van familie en vrienden. In de fam. J. Vermeer (T.A.) werd een dochter geboren, die de naam kreeg Mima. Wij feliciteren U en hopen, dat ze in de beste gezondheid mag opgroeien. Yvon ne zal blij zijn met haar zusje. Wij wensen mevrouw een spoedig herstel toe. In de Flitsen van juni hebben wij kunnen zien en lezen wat een prachtige herinnering allen heb ben aan het geslaagde Pinkster kamp. Ik geloof ook wel, dat alle ouders hulde gebracht hebben aan deze zozeer verzorgde reis voor hun kroost. Nu de zieken. De fam. Capelle- veen is gelukkig weer herenigd. De heer des huizes is zaterdag 5 juli weer thuis gekomen en wij zullen er maar het beste van hopen. Wat mej. E. Rep overkomen is met haar vinger is nogal van lang durige aard. Al wilde ze zelf wel aan het werk, de dokter besliste anders. Ook mej. Waijop is al een poosje wegens ziekte thuis. Martin Hartog denkt en hoopt, dat het met zijn ogen nu de goede kant opgaat. Nu, wij alle maal hopen dat ook, want altijd onder behandeling met je ogen is een pijnlijke geschiedenis. De dochter van Hollander maakt het goed dus hopen wij, dat de operatie in Utrecht een succes is geweest. De heer J. Pekelharing blijft nog maar steeds pijn hou den en de heer Bets, die ook al weken thuis is, hoopt nu weer voor halve dagen te mogen begin nen. Ook de heer B. Snijders, die het voor enkele weken geleden wilde proberen, moest het werk weer opgeven wegens pijn in de voet. De heer Ypelaan is nog steeds thuis; hij wil wel graag wei-ken, maar moet eerst helemaal beter zijn. Hij is nu al weer in zijn eigen huis in Alkmaar. Mej. T. Groothuis loopt al enige weken met een zere vinger. Mevr. Popken vertoeft nu in een rust huis, wij hopen voor haar het al lerbeste. De heer Alberts (Emb.) moet een rustkuur ondergaan van zes weken. De heer H. Kroes is na de operatie aan zijn knie weer aan de beterende hand. Mej. A. van Dijk is ook wegens ziekte thuis. Voor Beunder (P.M.) ook geen prettige vakantie, want hij is ziek. Bij mevr. Beunder is een langzame verbetering waar te nemen. Tot ons leedwezen moeten wij ook vertellen, dat de heer Wijnands (C.M.) is overleden. Ook zuster Moederzoon is na een langdurig en geduldig lijden op 3 juli, 's avonds om 9 uur, tot ons aller spijt over leden. Het heeft niet zo mogen zijn, dat ze weer in haar vrienden kring mocht terugkeren. Wij kun nen alleen nog maar wensen, dat zij mag rusten in vrede. De heer de Wit bekijkt met de heer Oostingh een afdruk. Onlangs werd in onze drukke rij een nieuwe offset machine geplaatst. De aanwinst is van Engels fabrikaat en maakt het mogeÜjk dat Albert Heijn een deel van haar reclamewerk zelf uitvoert in meer-kleuren- druk. De machine, die bediend wordt door de heer J. Oostingh (26) met R. Dekker (20) als plaats vervanger, heeft een capaciteit van 4.500 stuks per uur. De heer de Wit, chef van de druk kerij toonde zich enthousiast over de verrijking, waarop hij al lange tijd had zitten vlassen. De eerste werkstukken die uit de machine kwamen, waren de koffie- reclame: Donald Jones als ober met een dienblad waarop 4 koppen koffie en een affiche met de nieuwe koffieverpakking. Het heeft in alle opzichten aan de verwachtingen Erg veel kans hebben we nog niet gehad om bruin te worden. Als er drie zonnige zondagen zijn geweest is 't veel. En vooral u moet 't van de zon op zondag heb ben. Na 6 uur 's avonds en voor 8 uur 's ochtends zonnen geeft niet veel resultaat. En tussen de middag zult u wel wat anders te doen hebben. Wilt u dus niet de hele zomer bleek tegen uw meer bevoorrechte, bruine vriendinnen afsteken dan zult u met veel overleg moeten zonnen. Dat betekent beslist niet een hele dag in de blakerende zon gaan liggen. Dan komt u de volgende dag knalrood en koortsig in de winkel en bent u een paar dagen later van top tot teen verveld. Beter dan de hele dag stil liggen kunt u in beweging blijven. Een fietstocht, een lange wandeling maken, aan het strand met de bal spelen, in de tuin „badmintonnen" en af en toe even in de schaduw uitrusten met desnoods uw benen in de zon. Krijgt u in de zon last van hoofdpijn koopt u dan een hoedje van stro. Niet zo'n grote zonnehoed, want dan wordt uw gezicht niet bruin, maar zo'n klein puntig strohoedje. U kunt natuur lijk ook een klein doekje om uw hoofd knopen. In beweging blijven Denkt u er vooral aan op zo'n stralende dag veel te drinken? Ditzelfde geldt ook voor de ge lukkigen, die haar vakantie meer zuidelijk doorbrengen. Dit geldt vóóral voor haar. Wie niet gewend is aan de felle zuidelijke zon doet Ai, Het interieur van het voormalige CM aan de Westzijde heeft een gedaante verandering ondergaan. De verbouwing zal binnen een paar maanden zijn be slag krijgen. Op 11 juli j.l. herdachten C. NOL en W. v. d. BIJL het feit dat ze beiden 12J^ jaar i*1 dienst waren van Albert Heijn N.V. Nol kwam via de VA en de pinda-afdeling in magazijn 2 terecht waar hij nu als voor man werkzaam is, terwijl v. d. Bijl via emballage en SB III (waar hij destijds lelijk zijn handen verbrandde) in het ma gazijn. Twee retours enkele reis. W. v. d. Bijl C. Nol Niet alleen dat ze op dezelfde dag in dienst traden en op dezelfde af deling werkzaam zijn is een toe valligheid. Daar komt nog bij, dat ze beiden enthousiaste voetbal supporters zijn en ook een koppel vormen in de klaverjascompetitie bij AH. Nol is nog steeds actief met voet ballen en zwemt nog menigmaal een baantje, wat voor hem dan ook een grote liefhebberij is. V. d. Bijl moest met voetballen stoppen zeer tegen zijn zin ove rigens) wegens een knieblessure, maar heeft in het knutselen zijn hobby gevonden. Dat ze als team hun werkzaamheden vlot vervullen behoeft ons dus niet te verwon deren. Voorbeelden jyjaandenlang zwaaiden in het Amsterdamse filiaal Van Baerlestraat timmerlieden en metselaars de scepter, om van het filiaal te maken wat het nu is, n.l. een opleidingswinkel, die klinkt als een klok. Regelmatig ontvangen vyf tot acht kursisten per week beginnelingen in het vak thans in deze winkel hun basis-opleiding tot leerling verkoopster. Een hele week lang staan zij om beurten in de winkel of zitten rondom de discussietafel in het, in frisse kleuren uitgevoerde, achter de winkel gelegen leslokaal. Discussie en zelfwerkzaam heid spelen evenals op de kur- sussen te Zaandam natuurlyk een belangrijke rol. Vanzelf sprekend heeft de winkel een vaste personeelsbezetting van ervaren krachten die de leer lingen voortdurend in het oog houden en bovendien treedt de klant zelf als examinator op, want ondanks het feit dat dit filiaal als opleidingswinkel ge bruikt wordt, blyft de klant er normaal kopen. Na deze l e week doen de leer lingen dan hun intrede in één der Amsterdamse filialen en zijn dan een hele ervaring rij ker geworden. Een nieuwe iunctie Wij kennen in ons bedrijf heel wat verschillende funkties, doch de hr. C. Konings, die wij in dit filiaal aantroffen, kan zich er op beroe men, dat hij de eerste chef van een opleidingswinkel in Nederland is. Hij is het namelijk, die hier de supervisie uitoefent op alles wat er in zijn winkel dagelijks gebeurt. Spelenderwijs „Spelenderwijs maken de leerlin gen hier kennis met allerlei we tenswaardigheden over de artike len en het bedrijf", vertelde ons de heer M. G. Horsman met een glimlach en hij kan het weten, want persoonlijk instrueert hij al deze wetenswaardigheden in het leslokaal. Uiteraard kan men met deze basis-opleiding alleen de hoofdzaken „er in zetten". Verstrooide professor: De praktijkervaring moet uiteinde- ..Of die trein nooit komt!" lijk de goede verkoopster maken. verstandig zich er niet al te lang aan bloot te stellen. Wanneer u in beweging blijft kan 't niet zoveel kwaad, tenminste, wanneer uw hoofd bedekt is. Blijf in ieder geval van 1 tot ongeveer 3 uur 's middags uit de zon. En neem zonnebaden, of liever ge zegd schaduwbaden, in de scha duw van een boom of iets derge lijks. Er zijn er heel wat die haar dure vakantie verknoeid hebben met pijnlijk verbrande ruggen, armen of benen. Volgt u hun voorbeeld niet. Verbranden gaat maar al te vaak samen met koorts! Zonnepakje Om nog even in het zuiden te blij ven. Met een zonnepakje zult u zich daar heel gelukkig voelen. U weet wel zo'n grappig katoe nen geval met een pof broekje. U Zo zien de illustraties in het hand boek van de opleidingswinkel er uit. kunt ze hier overal kopen en daar ziet U ze overal dragen. U voelt zich er prettiger in dan in een badpak. Voor een wandeling over de boulevard schiet u even een bloesje en een rok erover heen aan. Ik verzeker u dat u zo'n pak je vaker draagt dan alle jurken, die u van plan bent mee te nemen. Maar ook wanneer u in Nederland blijft, zult u van datzelfde pakje veel plezier hebben. Het staat altijd nog iets meer „aangekleed" dan een bad pak. Wanneer u er een gaat kopen, let u er dan wel op dat u er een neemt die u zonder bandjes kunt dragen, an ders loopt u voor de rest van de zomer met twee spierwitte strepen over uw schouders. En tot slot nog een waarschuwing: zonnebrand en koorts, opgelopen door te sterk ver branden. geeft u niet dezelfde rechten als ziekte. Het ziekenfonds erkent zonnebrand niet als ziekte, dus krijgt u. wanneer u daardoor niet kunt wer ken. geen cent uitbetaald. N. Trinking en B. Wolke L.F. C. de Wit Emb. en E. H. G. Kok. H. Kuyper en R. Holkamp V.A. W. Klugt en H. den Boer B.B. 24/6 Mirna Vermeer T.A.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 6