at; m Enkele tips voor een bliksembezoek aan de wereldtentoonstelling te Brussel Volleybalvereniging opgericht B. Kuyt 12 /z jaar in de K.B. Nieuws van de voetbalvelden Rondleidingen AH-FLITSEN 5 Reeds duizenden mensen bezochten de Expo '58 te Brussel. Daar ik reeds enkele malen geweest ben wil ik u iets van mijn bezoek aan Brussel vertellen. Voor degene die niet per bus of auto reizen is er een speciale gelegenheid, „De Expo- trein." Tot en met 28 "~ry-, T^üSSdnaH september rijdt* er dagelijks een extra trein. Vertrek 's mor gens C.S. 6.53, aankomst in Schaerbeek 10.16. Vertrek uit Schaerbeek 's avonds 20.22. Deze treinreis tram en tree tentoon stelling kost 16.40. Dat is dus zeer voor delig. Op één dag kunt U natuur lijk niet alles bekijken. Maar wij bezoeken als eerste natuur lijk Aeder la lid Nederland trekt op de Expo da gelijks zeer ve le bezoekers. Het geheel is zeer levendig, en ik noem slechts enkele dingen. De binnen zee met zyn dijk en golfslag, afd. vervoer met duidelijk overzicht waarheen Nederlandse schepen va ren, textiel en dan het Philips paviljoen. De hoger gelegen modelboerderij is altijd vol mensen. Onze fair-hostesses staan allen, die wat meer van ons land willen weten, vriendelijk te woord. Des avonds werpt de vuurtoren zyn lichtstraal over de Expo '58, ter wijl het klokkenspel nog vrolyke wysjes laat horen. Amerika Het Amerikaanse paviljoen is ge heel rond gebouwd. Het leven en werk der volken wordt ons zeer duidelijk gemaakt met behulp van grote foto's. Om de bomenpartij midden in het paviljoen heeft men een waterpartij gebouwd. Hier worden dagelijks modeshows ge geven. Verder zeer veel schilderijen, oude en moderne kunst. Neemt U ook een kijkje in de studio, waar men kleurentelevisie opneemt Rusland Het paviljoen van Rusland is ge heel van glas opgebouwd. In de benedenhal heeft men de Spoetnik opgesteld. Verder verschillende in dustrieën, een snelle boot met onderzeevleugels, handelsvliegtui gen, enz. Op de bovenetage alles op het ge bied van hoger en lager onderwijs, landbouw, textiel, voeding, enz. Links ziet men prachtige, grote Op 2 juli was het 12'/2 j&ar ge leden, dat Bertus, als ruim vijftien jarig jongmaatje ons bedrijf bin nenkwam. Voor die tijd had hij het eerst geprobeerd in een Ouwel- fabriek en in de Boekhandel. Dat beviel sehynbaar niet, vandaar zyn jubileum van nu. Bertus is een trouw lid van ons Muziek corps en heeft daarnaast nog de hobbies tropische vis sen en een Nederl. Holen- verzameling. Op mijn vraag gaf hij ten ant woord, dat het hem hier heus goed beviel, zodat er voor hem een reële kans is om hier de 50 jaar te halen. Daar maar op aan, Bertus! Doch nu alvast onze felicitaties met dit jubileum. In het Nederlandse paviljoen op de Expo trekt het scheepsdek veel j bezoekers. foto's van het Bolshoi Ballet, mu ziek en volksdans. Alles zeer over zichtelijk. Eten U begrijpt wel, dat er in al deze paviljoens veel meer te zien is. We gaan nu eerst even wat eten. Daar wij in de buurt van Canada zijn, bezoeken wij de „Internatio- nale-winkelwijk" Hier zijn tussen de diverse souve nirwinkels eethuisjes gebouwd. Voor een dag kunnen we het best doen met een heerlijke portie frites, met wanne braadworst, kosten fr. 25,is ongeveer 2, Dat is voor de Expo echt niet duur. Ik zou U willen aanraden om de restaurants van de grote paviljoens te vermijden, tenzij U heel ruim in uw francs zit. Grote paleizen Na het eten en een half uurtje rust gaan wij nu enkele der grote paleizen, in de buurt van het België-plein, bezoeken. Als voor naamste noem ik hier: Voedingsnijverheid: Alles op het gebied van de grondstoffen waaruit onze voeding is samen gesteld. Vol-automatische kof fiebranderij. Bekijkt U hier ook eens de unieke collectie koffie molens. Hier kunt U ook een heerlijk kop koffie drinken. Diamant: Voor grote waarden aan ruwe en geslepen diamant ligt hier tentoongesteld. Men ziet de verschillende bewerkingen der diamanten. Ook een werkkamer waar diamantslijpers bezig zijn. Glas en porselein: Een prachtige collectie kristal en porselein waaronder ook zeer mooie ser viezen. Werkelijk een lust voor het oog. Het voordeel is dat deze pavil joens ook allemaal bij elkaar lig gen. Men zou anders veel te veel tijd verliezen met heen en weer te lopen. Om 7 uur sluiten de landen- paviljoens. Wij hebben dus nog even tijd om over het tentoonstel lingsterrein te wandelen, 's Avonds is het er heel rustig. De prachtige lanen en bloemperken zijn een lust voor het oog. Onze trein vertrekt alweer vroeg, zodat wij van de prachtige verlichting niet veel meer kunnen zien. Ciioede raad Mag ik dan nog een goede raad geven? Trek makkelijke schoenen aan. Neem een boterham mee, zo dat U alleen maar wat drinken moet kopen. Loop niet van het ene paviljoen naar het andere. Rust eens even uit in een van de ge makkelijke stoelen die overal staan. Wilt U wat meer tyd heb ben om de tentoonstelling te be- Marijke Strijp van de afdeling Arbeidsstndie heeft enkele malen de Expo in Brussel bezocht en is telkens enthousiast teruggekeerd. Zij heeft haar ervaringen plus enkele nuttige wenken in dit ar tikel neergeschreven. Het plaatsgebrek waarmede we kampen, noodzaakte haar kort van stof te zijn. Zij zal U echter op Uw verzoek graag mondeling I verdere inlichtingen geven, aan de hand van een plakboek dat zij heeft samengesteld. zoeken? Reis dan met de gewone dagdienst naar Brussel. Vertrek Amsterdam C.S. 6.10 uur. Aankomst Brussel Noord 9.uur. Retour ƒ21.40. Entree 30 fr. 9 fr. tram ƒ4.—. De onkosten zijn dan 21.40 4- ƒ4.— ƒ25.40. Per tram naar de Expo. Op de tram kan men ook een toegangs bewijs kopen voor de Expo. U hoeft dan 's avonds pas om half 10 weer met de trein uit Brussel. Natuurlijk is deze reis duurder, omdat U apart reist en geen ge bruik maakt van de Expo-trein. Dus er zijn verschillende moge lijkheden. Jfiet zo duur De Expo heeft de naam, dat het bezoek er handen vol geld kost. Dit is zeker waar, als men de grote restaurants bezoekt, maar nodig is dit zeker niet. Zorg ech ter dat u Belgische francs hebt, want vreemd geld wordt niet aan genomen. Let goed op door welke poort U de Expo binnenkomt. Dan voorkomt U 's avonds nodeloos zoeken. Overal op het terrein staan weg wijzers. Het is in vogelvlucht, dat ik U op enkele mooie en interes sante dingen heb attent gemaakt. Wilt U er iets meer over weten, dan kunt U mij er altijd naar vragen. Ik hoop, dat U in de gelegenheid bent om zelf de Expo te bezoeken. Het is zeer zeker de moeite waard. J. Drost in duel met een vijandelijke verdediging. Alberi Heijn 1 - L.S.V. 1 5-0 Opererend met een driemans voorhoede twee spelers waren niet op het appèl verschenen speelde ons negental zich al spoe dig naar een 20 voorsprong. Een goal kwam van de voet van een L.S.V.-er, de andere van Ver- meeren. Na 20 minuten kwam de 10e man het veld op. Na rust scoorden Roest. Houweling en Schooneveld ieder nog een doel punt, zodat de eindstand 50 werd. Albert Heijn 2 - De Zaan 1 0-1 Een overwinning voor de bezoe kers, waarmede deze ploeg heel gelukkig was. Over het algemeen waren onze tegenstanders sterker, maar onze achterhoede bood hard nekkig en succesvol tegenstand. Zo nu en dan moest De Zaan zelfs haren op snaren zetten om geen achterstand op te lopen. Ver in de tweede helft slaagde hun links binnen erin met een hard schot van korte afstand ons doel te vinden, 01. Pielkenrood 1 - Albert Heijn 1 0-3 Een wedstrijd die een voorspelling over de uitslag niet mogelijk maakte. Pielkenrood beschikte over een stevige ploeg die flinke tegenstand bood. Zij konden ech ter niet verhinderden, dat AH zijn meerderheid voor rust uitdrukte met twee doelpunten van Ver- meeren en Houweling, 20. Na de rust voegde Vermeeren nog een doelpunt aan de score S__, toe, 30. Klaas Schenk 1 - Alb. Heijn 1 0-1 Deze op een slecht terrein "US gespeelde wed- I strijd gaf zeer flggfjjl matig voetbal te zien. Onze elf waren voortdurend in de meerderheid, P. Groenescheij verliest een duel. maar enkele goede kansen, waar onder een penalty, werden royaal gemist. De tweede helft vertoonde hetzelfde beeld. Toegegeven moet worden, dat de voorhoede met zijn schoten geen geluk had. De op luchting was algemeen, toen Roest op enkele meters van het doel langs de keeper kon schieten, 0-1. Een benauwde overwinning. eeper van de Zaan II klaar om in te grijpen. Duyvis 1 - Albert Heijn 2 1-1 Een vlot gespeelde wedstrijd met een spannend karakter. Ons elftal nam al direct het heft in handen met gevaarlijke aanvallen over beide vleugels waardoor de tegen standers keer op keer werden verrast. Het gerichte schot ont brak echter, totdat Noortman in vrije positie voor het doel kwam en laag in de hoek kon schieten, 0-1. Even later was het alweer 11, toen een van de Duyvis- voorwaartsen doorbrak. De tweede helft bracht geheide kansen voor beide doelen. De af werking liet echter te wensen over. Albert Heijn 1 - De Zaan 2 7-0 Een walk-over over een ploeg, die in alle opzichten zwakker was. Het was alles Albert Heijn wat de klok sloeg. De wedstrijd had dan ook een zeer eenzijdig karakter, waar bij we moeten vaststellen dat De Zaan desondanks is blijven vol houden. Wie de doelpunten scoor den is ons door de veelheid niet bijgebleven. Houweling heeft zich in ieder geval kunnen uitleven. De rust ging in met een 50 stand. Op initiatief van enkele dames van de correspondentieafde ling is op 19 juni j.l. een vol leybalvereniging opgericht. De vereniging telt 15 leden, 10 da mes en 5 heren. De bedoeling is dat in de winter aan de competitie wordt deelgenomen die door de Ne derlandse Volleybal Bond, afd. Zaanstreek, is georganiseerd. Tot zolang wordt er intensief getraind op het grasveld naast het Ont spanningsgebouw, waarvoor de heer F. Schuddeboom zijn toestem ming verleende. De training heeft plaats maandag- en donderdag avond van 19.00 tot 20.30 uur. Van de opleidingsschool ontving de jonge vereniging een net en een bal in bruikleen. De dames Ria Bruins en Ton van Wijngaarden toestel 245, resp. voorzitster en secr.-penningmees- teresse van de vereniging, hopen degenen onder U, die voor deze stijlvolle sport voelen, spoedig als lid te mogen noteren. Vooral het herenteam behoeft no dig versterking. Hier en daar blijken er nog per soneelsleden te zijn, die, hoewel ze al langere tijd bij ons bedrijf werken, nog nooit een rondleiding door de fabriek hebben meege maakt. Hen stellen wy, zoals enige tijd geleden, in de gelegen heid zich voor een dergelijke rond- gang op te geven bij de afdeling Personeelszaken, toestel 281. In overleg met de afd.chefs zal dan een datum en tijdstip worden bepaald.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 5