hP w,4mm In Supermart Burgem. de Vlugtlaan Amsterdam ■hww'jk Koperen jubileum heer C. v. d. Vliet Vijftigste ZB geïnstalleerd Lentemélange P. Kop 12/2 jaar in de C.F. ananasdrups Ananas/limonade Voorzichtig en zuinig met hulpmiddelen AH-FLITSEN Voor een groot gedeelte van ons personeel is de heer C. v. d. Vliet te Amsterdam een onbekende. De Amsterdammers kennen hem ech ter des te beter, want de meesten van hen zyn op zyn adres terecht gekomen, toen zy solliciteerden voor een plaats in ons bedryf. Van radiotelegrafist bij de koop vaardij naar employé op een per soneelsafdeling is een hele stap. De heer v. d. Vliet vertrouwde ons toe dat het ook een moeilijke stap is geweest. Al gauw na zijn indiensttreding werd hij belast met de werving van mensen voor de fabrieken en met de ziekenconti*ole. Zijn ar beidsveld was Amsterdam. Later kreeg hij ook de werving voor de filialen, terwijl ook velen bij de dochterondernemingen geplaatst zijn. Kort geleden hebben zijn werk zaamheden enige wijzigingen on dergaan. Dit is mogelijk ge worden omdat met de opening van de opleidingswinkel de sollicitan ten daar ontvangen kunnen wor den. Voor de heer v. d. Vliet bete kent dit een welkome verminde ring van het bezoekersaantal. Dat dit niet overbodig was, moge blij ken uit het feit dat hij vaak per avond 25 tot 30 moest ontvangen 1.000.000ste klant 18 juni 1958 zal een onvergetelijke dag blijven in de geschiedenis van onze supermart aan de Burgemees ter de Vlugtlaan te Amsterdam. Op deze dag werd n.l. de 1.000.000ste klant verwacht en inderdaad des middags om 3.30 uur was het zover dat de drie dames, die juist aan de beurt waren, konden worden ge feliciteerd. Er waren n.l. drie manden levensmidde len beschikbaar en wel voor de 999.999ste, de 1.000.000ste en de 1.000.001ste klant. De gelukkigste van deze drie dames, dus de 1.000.000ste, was ME VROUW CALF, Jan Zwanenburghof 18 te Am sterdam, die reeds vanaf de opening klant van onze supermart is en reeds 10 obligaties bijeen gespaard heeft. Mevrouw Calf was 's morgens ook in de zaak geweest en had haar wekelijkse bestelling gedaan. Op merkzaam gemaakt door de feestelijke versiering van de winkel, de corsages van het personeel, de vlaggen en een groot bord, waarop vermeld stond, dat op deze dag de 1.000.000ste klant werd verwacht, kwam Me vrouw Calf 's middags nog even terug om de huldi ging hiervan mee te maken. Daar Mevrouw 's mor gens haar boodschappen tot een bedrag van 45, reeds had gedaan, kocht ze nu 3 stukjes toiletzeep voor 89 cent. Dit maakte haar tot de gelukkige win nares. Op dat moment heerste er onder de aanwezigen, zowel onder de 120 klanten als onder het personeel, een zenuwachtige stemming, het geen het duidelijkste gesymboli- seei'd werd door een klant, die 7x gebruik maakte om Brinta te proeven, waarmede die dag juist gedemonstreerd werd. Men wilde de winkel niet verlaten en zocht alle mogelijke uitvluchten om net zolang te blijven tot men dacht, dat het grote moment aangebro ken was. Het was voor de heer sollicitanten van de Berg, bedrijfsleider van de ze supermart dan ook zeer pret- Op 14 juli j.l. vierde hij zijn 12% tig dat één van z'n beste klanten jarig jubileum. In die tijd heeft de enorme mand levensmiddelen, hij in Amsterdam ongeveer 9000 waaronder groente en fruit te mensen bezocht en hoeveel er in beurt viel. Mevrouw Calf stond zijn kamer zijn geweest, is hem vanzelfsprekend dadelijk in het niet bekend. Zijn vrouw is hem middelpunt van de belangstelling daarbij altijd een grote steun ge- en was de voornaamste persoon in weest. vertelde hg ons. het filiaal. Liefhebberijen heeft hij genoeg o.a. schaken, tekenen, postzegels r% i»f« verzamelen. Sinds kort is hij be- KPrtlllPrltlP gonnen met de opbouw van een IWWIIIIUBIIC platencollectie. Daarin vindt U zo- In de Flitsen van april 1958 kwam wel klassiek als goede jazz, die in het verslag van de kantoor hij gelijkelijk waardeert. commissie een fout voor in de Nu zijn enige dochter, gehuwd regeling van het aantal vakantie met de oudste tweede boordwerk- dagen. Om verdere misverstanden tuigkundige van de Willem Ba- te voorkomen, zetten wij dan nu rendsz en moeder van twee kinde- recht, dat alleen degenen die 15 ren, de deur uit is, is zijn hond het dienstjaren hebben, aanspraak ma- troetelkindje geworden, tenminste ken op 14 vakantiedagen. In de als de kleinkinderen niet op I tekst stond per abuis 05 dienst- bezoek zijn! jaren. De opening van de vijfde supermart op 12 juni j.l. was voor de heer G. J. VAN ZIJL, leider van de openingsploeg, een belangrijk moment. Niet alleen was dit het geval omdat hy een grote zaak had afgeleverd, maar meer nog omdat hy nu zijn vyftigste zelfbedieningszaak had ge ïnstalleerd. dat een zaak niet tijdig gereed zou I zijn. De heer van Zijl zelf is van me ning dat het grootste verschil tus- sen 1954 en 1958 is, dat er nu geen metselaars, timmerlieden of schilders meer ronddraven vlak voor de opening. Enige jaren ge leden was dit bijna in iedere zaak het geval en men kan zich ge makkelijk indenken, hoe hinderlijk dit is voor de openingsploeg. Wij hebben maar even gesproken met de leider van deze ploeg, wiens werk reeds begint wanneer I verbouwings- en nieuwbouwplan- nen nog maar in het beginstadium verkeren. Getuige de vele teke- Op 8 juli 1954 werd de nieuwe ZB ningen op zijn bureau, geloven wij in Assen voor het publiek openge- dat hij binnen enkele jaren wel steld. Voor de eerste maal had dc I zijn honderdste zaak zal hebben openingsploeg, vanaf dat moment afgeleverd, een team met vaste bezetting, on der leiding gestaan van de heer v. Zijl. Er is sinds die datum veel veranderd bij de openingsploeg. Zowel de heer van Zijl als zijn me- j dewerkers hebben veel ervaring opgedaan, waardoor alles zoda- j nig georganiseerd kon worden, dat niemand zich meer zorgen maakt Om 4 uur was de plechtigheid af gelopen en nu gaat de heer v. d. Berg alles in het werk stellen om zo spoedig mogelijk de 2.000.000ste klant te kunnen huldigen. Het is met gerechtvaardigde trots dat wij hieronder een afbeelding en beschrijving geven van enkele nieuwe suikerwerken, die wij dit jaar in het assortiment opgeno men hebben of zullen nemen. Voor zover deze artikelen reeds in de verkoop zijn, is gebleken, dat ze tot de best-sellers" behoren. Deze pracht melange van verpak te, ongevulde zuurtjes wordt stel lig vlot verkocht, vooral voor de klanten, die een dagje uitgaan, is dit snoepje zeer aantrekkelijk. Deze drups zijn verpakt in een basketverpakking met de wapens van enige vacantieplaatsen n.l. Oisterwijk, Valkenburg, Zand- voort, Putten en Sneek. De aan trekkelijkheid van deze verpak king springt dadelijk in het oog. Op 15 juli was de dag, dat de Aarrlnoipn/ bij velen van ons bekende heer ^VCH UUCICII/ Kop van de C.F. zijn 12J^- jarig dienstjubileum vierde. Hij trad op 15 jan. 1946 bij ons in dienst, daarvoor had hij zijn krachten gegeven o.a. aan de fir ma's Grootte, Sickesz en Verkade. Zijn specialiteit is het hand werk. Zijn col lega's kennen hem als, soms, een gezellige mopperaar en altijd als een prima vakman. Volgend jaar hoopt hij de 65- jarige leeftijd te bereiken. Mijn vraag, wat hij dan dacht te gaan doen, werd beantwoord met: Als het mag een jaartje door werken. Afwachten dus maar, heer Kop, en intussen van harte gelukgewenst. Een bijzonder smakelijke drup verpakt in een sachetverpakking met de afbeelding van een aard bei en ananas. De smaak van dit snoepje, ook zeer geschikt om bij de thee te serveren, is zeer zuiver. Echt iets voor fijnproevers. Bij de opening van de Supermart aan de Slinge in Rotterdam werd deze foto gemaakt. V.r.n.l de heren Legerstee, P. Ligtenstein, F. Schuddeboom en C. Smelser. Een „rijk" uitziende fles, gevuld met een heerlijke zuivere ananas- vruchtenlimonadesiroop, zonder toevoeging van enige essence, is een welkome aanvulling in onze sortering. Hateriaalbeliandeling In een vorig nummer werd reeds iets geschreven over het gereedschap. Materiaal is ech ter een nogal breed begrip. Denkt II b.v. ook eens aan alle verpakkingsmaterialen, het glaswerk en de z.g. hulp middelen. Hoe gemakkelijk kan een kist met glaswerk „fout" worden neergezet. Een latje onder de twee voorste poten, dat is aan de kant van de klik, doet al wonderen. Dit latje dat slechts IV2 cm. dik behoeft te zijn, voorkomt dat de flessen of potten naar voren komen glijden. Een kleine moeite, maar het voor komt veel scherven! Ieder weet welk een gevreesde vijand glasscherven in onze fabriek zijn. Laat ze dué nooit liggen maar neem direct maatregelen. Iedere goede medewerker van ons bedrijf zal U daarom respecteren. Ook het stapelen van kisten vraagt Uw aandacht. Wild met kisten omgaan geeft splinters. Niet prettig voor Uw handen, om over houtsplinters bij de produc ten maar niet te spreken! Het is prettig als het op de af delingen netjes en schoon is, maar het is onjuist om een blikdeksel te nemen, vlug de rand naar beneden te trappen en het als vuilblik te gebruiken. In naam van Oranje mag dan een bekend lied zijn, het is niet prij zenswaardig dit door daden op de liftdeuren of op de binnenwand van de lift toe te passen. Ook geldt voor een ieder: kijk waar U rijdt, waardoor U botsin gen en aanrijdingen voorkomt. Bindt desnoods een touw om de lading. Hulpmiddelen zijn meestal zeer kostbaar. Wees er dus zuinig mee. Ook vormen van metaal, plastic, gips of van welk materiaal ook, kunnen zwaar beschadigd worden. Meestal is de schade niet meer geheel te herstellen. Ook na repa ratie blijft het lidteken.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4