Ruilrubriek De brandweer op stap Tsjech Pavel Kantorek won marathon Dirigent en instructeur muziekcorps gehuldigd Nieuw personeel kantoor fabrieken Haar l<eer«lain en Arnhem AH-FLITSEN 3 Wij heien welkom Mej. L. M. de Vries Hollerith Me). N. H. de Haas Hollerith Mevr. R. W. MacNack- Schouten Hollerith W. Gerner Groothandel A. Pos Bestellingen G. M. Ver wiel Filialenbureau J. Zinnemers K.B. G. Bouland K.B. C. Th. Stevens Emb. C. v. d. Bosch C.F. J. E. Bil jouw Mag. 1 P. Noppen Kaas A. Krijger V.F. M. Lascaris C.F. T. Houben V.F. J. Kamphuis K.B. J. Nijenhuis Emb. A. G. Jansen K.B. R. de Ruyter K.B. E. A. Mac Ville-Lagas C.F. J. Soer L.F. H. Mouthaan K.B. L. Blok V.A. M. Willems S.B. A. G. H. Stem K.B. Ch. C. v. d. WijngaartK.B. K. de Zwart-Hoogstad V.A. T. Waagmeester Exp. R. de Vries Emb. H. F. Nagel K.B. C. Westbroek Exp. G. Winter Exp. G. Hof-Faas K.B. B. Fonteijn-Zijlstra K.B. K. de Koning-Klootwijk K.B. L. Gcijs K.B. J. M. Loeffen S.B. Lebbink-Bartels Mag. 1 Op zaterdag 21 juni j.l. had de brandweer groot alarm. Niet omdat er zoveel te blussen viel, maar omdat zij om tien voor zeven startte voor haar jaarlijkse uitstapje. De tocht ging dit jaar, in een prima bus, naar de Kon. Ned. Glasfabriek in Leerdam en daarna naar het openluchtmuseum. Via de brug bij Schellingwoude ging het naar Hotel Vianen, waar om ongeveer half negen werd gestopt voor een kopje koffie. Daar kreeg ieder een pakje I oefening en vakbekwaamheid kan siqaretten of vijf siqaren waar- hï dus steeds betere werkstukken 3 afleveren, na we weer koers zetten naar Leerdam. In de Glashof wer den wij ontvangen door drie charmante dames. De een gaf ons een beschrijving hoe het glas geblazen wordt. Het bleek dat aan het werk sinds eeuwen niets is veranderd. De ovens zijn moderner geworden, maar anders is alles nog zoals een paar honderd jaar terug. Alleen kende men toen de ma chinale massaproductie nog niet. Na deze uiteenzetting volgde een excursie door de fabriek en het glasmuseum. We kregen een in druk van het mooie vak van de glasblazers, die in groepen van viger man werken. Het is hier op vallend, hoezeer deze mensen, of schoon ze dus op een produktie- bedrijf werken, zelfstandig iets kunnen scheppen. De goede blazer kan dus werk stukken maken, waaraan hij lange tijd kan werken en daarin dus iets van zichzelf kan leggen. Door f Een molen in het Arnhemse open 's luchtmuseum verleidde de heer Binkhorst tot deze foto. Later, in het glasmuseum, zagen wij dat ook vroeger het glasbla- zersgilde over goede krachten be schikte. Er werd ons een vaas getoond uit de zestiende eeuw, waarvoor de hedendaagse kun stenaars nog bewondering hebben. Na de rondleiding, die twee en een half uur duurde kwamen wij weer in de Glashof terug, waar wij onze meegebrachte lunch ge bruikten. Aangezien het weer op dat moment niet „je dat" was, zagen wij er van af om buiten te eten. Vervolgens zetten wij koers naar het Openluchtmuseum, waar we het eerst de restauratie bezochten Na gelaafd te zijn de zaak bezich tigd. Vooral het Zaanse buurtje mocht zich in onze belangstelling verheugen. Zo werd ook een doos sigaren gekocht in de winkel „Het Oude Londen", waarvan de gehele inventaris heeft gestaan in de zaak op de hoek van de Klauwei*s- hoek. Hier konden wij ook de echte „thee met witte puntjes" van Köhne kopen. Ook de pelmolen bezochten we. Na deze rondwandeling togen we weer naar de bus voor het diner. In hotel Zondag, hetzelfde van vorig jaar, hebben wij buitenge woon goed gegeten. De heer van Heynsbergen, „onze gast", oogstte een applaus door een extra rondje aan te bieden. Om 8 uur togen wij huiswaarts, maar de Anna Hoeve in Hilver sum bleek een te grote trekpleis ter te zijn om door te rijden. Ver schillende leden beproefden hun geluk met schieten en gokke- rijtjes, maar Fortuna had zeker een snipperdag, want de buit was gering. Hierna ging het recht streeks op Zaandam aan en arri veerden wij om half elf. Dit twaalfde uitstapje van de brandweer is buitengewoon ge- nven pauzeren.... slaagd en de heer Verwey heeft weer eens bewezen, ondanks alle vorige reisjes, vindingrijk genoeg te zijn om ons elk Jaar weer te verrassen met leerzame en aardige excursies. Het speet ons buitengewoon, dat door omstandigheden de heer van Rooijen deze reis niet kon mee maken; het was hem niet mogelijk, zich deze dag vrij te maken. Als compensatie hebben wij gezorgd, dat hij het weekend genoeg siga ren had om zijn vrouw een paar nieuwe gordijnen te kunnen be zorgen. Zo werd dit brandweerseizoen be sloten met een prachtige rit en gaan wij weer met volle moed, doch met een bijna lege kas aan de slag. Van enkele zijden heeft de re- daktie van AH-Flitsen het verzoek gekregen plaatsruimte ter beschikking te stellen voor een ruilrubriek. De redenering is, dat ons blad een doelmatig middel is om personeelsleden op de fabriek en op het hoofdkantoor, die iets ter ruiling willen aanbieden met partners in contact te brengen. De redaktie vindt het een loffelijk idee en wil het graag een kans geven. Zij nodigt daarom haar le zers uit, die eigenaars zijn van kinderwagens, fietsen, postzegels, suikerzakjes, autopeds, voetbal schoenen enz., enz. en die deze zaken voor andere willen verwis selen, hun wensen aan haar ken baar te maken. Mondeling, schrif telijk of telefonisch: Afd. Perso neelszaken, toestel 239. De namen van de eigenaars zullen niet in de rubriek worden ge noemd. De lezers die op de voor gestelde ruil willen ingaan of al thans interesse tonen, kunnen van de redaktie de naam van de aan bieder verkrijgen om zich met deze te verstaan. De redaktie spreekt de hoop uit, dat de nieuwe rubriek de belang- stelling van velen mag genieten en zijn nuttige functie zal ver- I richten. I Deelnemers voor! Buitenlandse atleten te gast Vrydagavond 20 juni na de pauze van de repetitie vond de huldiging plaats van onze dirigent, de heer C. Kat en de instructeur van de drumband, de heer T. van Unen. Dit in verband met de successen op het concours in Baam van corps en drumband. Voor de directie was aanwezig de heer J. Legerstee, die in zijn toe spraak waarderende woorden sprak en aan de heren Kat en van Unen een envelop met inhoud overhandigde. Ook onze voorzitter, de heer Vinke, sprak woorden van waardering en hoopte dat wy op de ingeslagen weg voort mogen gaan om de hoogste top te bereiken. Hij overhandigde ook een envelop met inhoud en de dames ontvingen een fraaie plant. Na nog een gezellig uurtje met elkaar bij een kopje koffie en een glaasje wijn werd de avond besloten. InlneLl T O V liaiaaJan sen te hebben gelopen en gebla- iniücni I.VS.V. Dcjaaiucll zen, keerden wij weer huiswaarts. Woensdag 18 juni om half acht startte ons corps van het O.G. naar de Burcht om daar de be jaarden van de T.O.V. binnen te halen. In tegenstelling met ande- I re jaren was ditmaal de ont vangst op de Burcht, daar het voor de autobussen moeilijk is door de gehele stad zo langzaam te rijden. Dit was voor de muzi kanten niet zo leuk. De opkomst liet deze avond te wensen over. Wij misten heel wat leden. De le den die ver weg wonen zijn meest al wel aanwezig, die dichtbij wo- j nen vinden wel het een of andere smoesje om niet aanwezig te zijn. Na enige rondjes om de autobus- Op zaterdagmiddag 5 juli j.l. werd in Zaandam een inter nationale Marathon gelopen, waaraan behalve Nederlandse lopers ook sterke Duitse en Tsjechische atleten deelnamen. De race werd een overwinning voor de Tsjech Pavel Kanto rek, een 29-jarige arts uit Praag. Gedurende hun verblijf in Zaandam heeft een deel van de buitenlandse sportlieden een gastvrij onthaal gevonden bij AH. De bedden in het internaat waren gespreid en de tafels in het Ontspanningsgebouw ston den gedekt. Een feestelijk diner op zater- antwoordde: „De wedstrijd is een dagavond ten besluite van de sportief en organisatorisch suc- A w 7 j ces. De deelnemers zijn enthou- door de AV Zaanland geor- siast Een goede beurt voor de ganiseerde marathon bracht nederlandse atletiek en een com- alle deelnemers en officials met püment aan Uw adres voor de uit- hun dames voor het laatst in stekende verzorging die U onze i r* L- ai lil buitenlandse gasten hebt gebo- het O.G. bijeen. Als blijk van den In het bijzonder noem ik de waardering voor dit sporteve- prachtige slaapgelegenheid die U nement was eveneens aanwezig ter beschikking hebt gesteld." de loco-burgemeester van Pavel Kantorek winnaar Marathon, Zaandam, de heer M. J. Hille. een vriendelijke, bescheiden man. Wij maakten van de qeleqen-"erfeWe Ja' h,it a"<; 'afï o^den L .j u -i li zlJn eerste Marathon liep. De afstand gebruik om enkele perso- ,aff hem goed en el gauiv ku,gmen nen naar hun mening te vragen de eerste successen. In 1956 werd hij over de wedstrijd en de orga- tweede achter Zatopek bij de Tsje- nisatie chische kampioenschappen. Het af gelopen jaar liep hij o.m. wedstrijden De heer Lemmens, official KNAI", en won ze in Moskou en Tokio. De heren J. G. Roest (piano) en W. Delforno (bas) zorgden op de achtergrond voor gezellige muziek. i&v -#&• De groep Duitse deelnemers liet het zich goed smaken. Wethouder J. Hille in gesprek met de heer Kleij Rechts op de achtergrond de winnaar. Grappig was het hem ernstig te horen vertellen, dat hij eindelijk eens op 'n buitenlandse trip een goed bed had getroffen! Hij was verder en thousiast over de ontvangst en het onthaal dat hij had genoten. De heer C. Kleeft, voorzitter AV Zaanland zei: Tot mijn grote opluchting is de wedstrijd een goed succes geworden. Zeker ook dank zij de medewerking die U ons hebt gegeven. Wat hadden we moeten beginnen zonder Uw gast- j vrijheid!" Een extra saluut mag worden ge bracht aan de heer W. Kley en I de dames J. A. Paartman-de Bruijn, T. Kleijn-Broeksma en Tiny Böhniermann die zaterdag avond en zondagmorgen extra in touw zijn geweest om de maaltijden voor de atleten te verzorgen. Dat ze eer inlegden met hun gasten, blykt duidelijk uit de I lege schalen die ze telkens ter vulling terugkregen. Het bl«M>k best te smaken en een groter compliment kan men het keu ken-team niet maken.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3