Brandende kwesties Zuster Moederzoon dankt... „Tuinieren is ook een sport'' POORT en DEUP-, TOILET J. Oosterhuis trad, na 33 jaar trouwe dienst, af als voorzitter Pensioenfonds Dank brengen G. van Oist in het koper 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 7 Juli 1958 Verantwoordelijk eindredacteur J. Ph. IJPMA, personeelschef fabrieken Aan dit nummer werkten mede: M. Barrette, J. Ph. Bartelson, J. C. Berghege, P. G. Binkhorst, H. Eijben, W. Haeser, G. Hartsuiker. G. v. d. Hazel, J. Jansc. L. J. A. S. Kloos. J. J. M. v. d. Meer. K. Romp, G. van Rooijen. de dames A. de Wolff-Scherphuis en M. Strijp, D. Vroon en J. Zeeman. Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Wetend, dat zij nog slechts enkele dagen te leven had en zeer moei lijk sprekend, verzocht zuster Moederzoon om, na haar veiv scheiden, directie, personeel en de beide doktoren hartelijk te willen bedanken voor de zeer grote be langstelling en hartelijkheid tijdens haar ziekte ondervonden. Het waren lichtpuntjes in haar zware strijd. (■■esprok met drie verwoede tuinier» in „Ons Ideaal" Achter het Burgemeester in 't Veldpark over de Gouw, be vindt zich een complex volkstuinen genaamd ,,Ons Ideaal". Bij een bezoek aan deze tuinen voerden wij een gesprek met drie leden van ons personeel n.l. de heren H. Bakker (SB). P. Tolstra en G. van Unen (Expeditie). Zeker 160 tuinders hebben hier I alles netjes te verzorgen en bij te een behoorlijk stuk grond, van 150 houden. tot 300 m'-, waarop zij naar harte- i ..Tuinieren is ook een sport," zegt lust kunnen tuinieren. De heer Bakker. „Een gezonde sport, want H. Bakker heeft 300 m' grond in Je bent veel buiten: tevens ver huur, waarop hij behalve groente &eet je de dagelijkse beslommerin- - - - gen als je vol aandacht je planten hebt te verzorgen. Ik doe het al 20 jaar en het verveelt nooit. Dan het voordeel altijd verse groente te hebben. De overproductie wordt voor de wintermaanden „gewekt". Evenzo gaat het met het overtol lige fruit." ook nog een 30-tal vruchtbomen heeft staan (appelen, peren, perzi ken, pruimen). Verder nog een grote druivenkas. Begrijpelijk, dat hij 's zomers tijd te kort komt om INLEVEREN COP IE U wordt verzocht copie voor het augustusnummer vóór 12 augustus a s. naar de redaktie, afd. Perso neelszaken. te sturen. Wal de directie en C.C. bespraken In zijn openingswoord op de vergadering van directie en contact commissie op 27 juni j.l. heeft de heer Schuddeboom een ogenblik stilte verzocht ter nagedachtenis aan J. Wijnands, die ons zo plotse ling is ontvallen. Wijnands was een opgewekte, zeer serieuze mede werker. die alleen maar vrienden had en zich op oudere leeftijd uit stekend lieeft weten om te schakelen in de overgang van Van Ame- rongen naar Albert Heijn. De heer H. Bakker (S.B.) werk tegen de achtergrond druivenkas. De door de C.C. op de agenda geplaatste vraag, waarom in ver schillende afdelingen de laatste tijd geen tarieflijsten meer wer den gepubliceerd is onderzocht. Hierbij bleek de pinksterdrukte de oorzaak te zijn en dit is inmid dels hersteld. De motorstalling, die vaak open blijft staan, hield de gemoederen langer bezig. Vier punten kwamen tenslotte naar voren: 1. Het slot zal hersteld worden. 2. In de toekomst zal naar een stalling gestreefd worden waar een portier toezicht op kan houden. 3. Op het personeel wordt nog maals een beroep gedaan de poort (en ook de deur van de fietsenstalling) te sluiten en de sleutel bij de portier terug te bezorgen. 4. Bij de drukkerij zal overdag een reserve-sleutel voorhanden zijn. Verkiezing De vertegenwoordiger van de technische afdelingen, de heer J. Sijbrands, is destijds als plaats vervanger van de heer Dogger in de C.C. gekomen, maar er heeft nooit een officiële verkiezing plaatsgevonden. Teneinde deze vage positie te consolideren wordt nu met algemene stemmen beslo ten dat de heer Sijbrands tot de O.R.-verkiezing de technische af deling in de C.C. zal vertegen woordigen. Voor Thea Heijne-Jak uit de K.B. die ons i.v.m. haar huwelijk ver liet zal de C.C. een opvolgster voorstellen. De heer Schuddeboom vroeg ver volgens nogmaals de medewerking der C.C.-leden bij de bestrijding van het roken in de fabriek. Bij de rondvraag dankte de voor zitter der C.C. voor de hem gebo den gelegenheid een cursus van de vakbeweging te volgen, terwijl te vens dank aan de directie werd uitgesproken voor het feit, dat voor ons O.G. nu tafelbestek is aangekocht. Dit laatste maakt een keurige indruk en blijkt een be langrijke stap te zijn naar een verbetering der netheid op de ta fels. Va ca n t i egel <1 Inzake de uitkering van vakantie geld werd medegedeeld dat elk personeelslid vóór de afdelingsva kantie de toeslag zal ontvangen. Voor personeel, waarvan de va kantie niet verplicht is vastge steld. geldt in principe hetzelfde. Het tijdig doorzenden van de agen da's voor de vergaderingen van directie en C.C. zal met de chefs besproken worden. In verband met de vakanties zal de volgende vergadering in augus tus worden gehouden. In aansluiting op het résumé dat de heer Overmeer gaf van de door hom gevolgde cursus zegde de hr. Schuddeboom toe voor de leden der C.C. een praatje te zullen hou den over de productiviteitsstijging in ons bedrijf. Tenslotte werd nog medegedeeld, dat de besprekingen over de re sultaten der enquete bijna alle hebben plaatsgevonden. YÊKOKEn 71/2 jarig dienstverband: 5/8 C. j. Vogels. 12'/2 jarig dienstverband: 21/7 P. Tolstra. 25/7 G. Schouten. 28/'/ H. de Vries. 4/8 A. Stens. 25 jarig dienstverband: 24/7 A. Onrust. 40 jarig dienstverband: 12/8 P. Schellingerhout. 19/8 G. Zwart. 25 jaar gehuwd: 17/8 J. Gras. 24/8 Th. P. A. M. Rugs. Druiven Aan de druiventeelt moet ook veel tijd worden besteed. Iedere rank moet met zorg opgebonden en ge leid worden. Nu de jonge trossen zich gevormd hebben, moeten zij worden uitgedund (men noemt dat krenten). Een derde van de kleine groene vruchtjes wordt verwij derd, dit om behoorlijk volgroeid? vruchten te verkrijgen. Behalve groente en fruit vinden we ook nog bloemen in zijn tuin. Vruchtbomen P. Tolstra is ook een verwoed tuinder. Hij heeft behalve groente, 15 vruchtbomen. Piet heeft he' secretariaat van „Ons Ideaal", wat hem de nodige zorg geeft. „Ik doe dit met plezier." zegt hij. „Als je lid bent van een vereniging moet je er wat voor doen. Ik ben nu 5 jaar tuinier en heb er geen spijt van dat ik er aan begon nen ben." Cjiroente Het laatste be zochten wij G. van Unen. Deze houdt zich voor lopig nog maar bezig met de groententeelt. „Ik ben nog maar kort lid van de vereni ging." zei Ger- rit, maar één ding is zeker, ik vind tui nieren prettig." Zijn vrouw en dochter waren ook op de tuin aan wezig en maakten zich verdienste lijk met het wieden van onkruid. Wij vroegen: hebben jullie nooit last van ongenode gasten op de tuinen als de appelen, peren enz. rijp zijn Och, is het antwoord, De heer P. Tolstra (Exp.) ziet het tuinieren als een sporf doorgaans is er altijd volk op de tuinen en iedereen kent iedereen. Een vreemde loopt direct in de gaten. Itezoek waard De tuinen zien er stuk voor stuk keurig uit. De aanleg is een bezoek waard. Als iemand zijn tuin ver waarloost, krijgt hij een „brand- briefje" van het bestuur. Als U aan de wandel bent in dit mooie park, loop dan eens over het bruggetje over de GouV(. U mag de tuinen vrij bekijken: het is heus de moeite waard. De landelijke Tuiniersbond, waar bij ook Ons Ideaal is aangesloten, heeft een prijzenswaardig initiatief genomen. Eens per jaar staan alle tuiniers van Nederland wat bloe men en fruit van eigen bodem af en sturen dit naar ziekenhuizen, huizen voor bejaarden en kinderen e.d., aldus blijk gevend van hun hartelijke belangstelling. Het is niet voor de notulen van de vergadering van ons pensioenfonds op 11 juni j.l. dat ik even Uw aandacht vraag. Maar op deze vergadering nam de voorzitter, de heer J. Oos terhuis, die 33 jaar lang deel uitmaakte van het dagelijks bestuur, afscheid. Wanneer U de moeite wilt nemen I werd tot lid van het dag. bestuur, het komende jaarverslag in te I sprak de hoop uit dat ook hij zal zien, zal dit U een beeld geven kunnen bijdragen tot het gezond van het werk dat in deze periode en krachtig houden van het pen- verzet is. sioenfonds. In zijn afscheidswoord memoreer de de aftredende voorzitter de vooruitziende blik van de heren G. Heijn en J. Heijn die reeds In 1925 het pensioenfonds hebben gesticht. Begonnen met een ver mogen dat ver beneden de hon derdduizend gulden lag, is het nu tot een fonds gegroeid met beleg gingen welke de elf millioen overtreffen. De heer Oosterhuis eindigde met dank te brengen aan zijn mede bestuursleden en sprak daarbij uit: „Een financieel gezond fonds mag ik U overdragen en het is mijn wens dat het ook in de toe komst mag blijven voldoen aan de taak waarvoor het gesteld is." De heer C. Kraaij, die als lid van het dagelijks bestuur sprak, liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een kist sigaren. Namens de andere bestuursleden sprak de heer J. Bakker woorden van dank voor de prettige samen werking. De heer W. F. Nolte, die benoemd En daarom dan ook vanaf deze plaats namens alle personeelsleden van de fabriek en kantoor. U ge achte heer Oosterhuis, onze harte lijke dank voor al het werk gedaan ten bate van en ten behoeve van het personeel van Albert Heijn en mede daardoor voor de gemeenschap. J. C. Berghege aan directie en personeel voor de bewezen attenties: B. Kuijt bij zijn 12l/2~jarig jubileum. G. Hulst en echtgenote bij hun 12x '2 - jarig huwelijksfeest. B. de Boer en mevr. E. de Boer- Dekker bij hun huwelijk. G. J. de Jong en J. Kabel tijdens hun ziekte. J. G. Vermeer en echtgenote bij de geboorte van hun dochter. Het gezin van de heer G. van Unen (Exp.) is even enthousiast als hijzelf. Cp 1 juli j.l. vierde de heer G. van Olst, werkzaam op de reclame-af deling van het hoofdkantoor, zijn koperen jubileum. In 1946 was hij in dienst getreden van de firma W. van Amerongen, maar reeds na een jaar moest hij zijn werkzaamheden onderbreken. Als militair naar ons voor malige Indië ge stuurd, zwierf hij 3 jaar over Java in de rang van sergeant bij de Inlichtingen dienst van het KNIL. Toen hij in het vader- land terukwam, was zijn oude firma inmiddels naar Albert Heijn overgegaan en zo kwam hij op het hoofdkantoor. Eerst een korte tijd op de afd. bestellingen en dan op de reclameafdeling. De heer van Olst, die de HBS heeft gevolgd, woont in Amsterdam en is vader van 2 dochtertjes. Een van 3 jaar en een van 4 maanden. Zijn functie omvat, in het kort gezegd: de contacten met de druk kers, de verantwoordelijkheid voor het uiterlijk van de raambiljetten en strooibiljetten, advertenties etc. Een uitvoerende taak dus. Zijn mening over de reclame vat hij samen in deze zin: een gevoelig instrument ter bevordering van de verkoopontwikkeling; gevoelig, omdat het nauwkeurig afgestemd moet zijn op de steeds wisselende smaak van het publiek wat tel kens een andere benadering vraagt.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2