In het VRIO liggen voor miljoenen opgestapeld SSiiWW SHÏ52KE c. k I /.a Laboratorium uitgebreid Een goed ploegje in een vreemde afdeling - Cor de Ligt werd ideeënbus-kampioen lP^ Sr A Nk r SAH002000050 ©!S5 Flitsen Fabr/Zaan |uli 1958 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam De heer J. Cobelens en de dames Jet Mekkering en Ans Glandorf. TE KUNT ER LANG of kort over praten: het VRIO is een vreemde afdeling. In de ogen van de buitenstaanders al thans. Het komt vooral door die vreemdsoortige naam, die zowel een scheikundige formule kan voorstellen, als de arties tennaam vormen van een Braziliaanse wonder-voetballer. Maar hoe simpel is de waarheid: VRIO is de afkorting van Verpakking - Reclame - Inventaris - Onkosten. der geeft zij zich iedere Zondag over aan het fascinerende ritme van de calypso. Jet Mekkering vindt het een „leuke afdeling met aardig werk. Eerlijk waar". Zij woont bij haar ouders in Oostzaan. Ze maakt nu IV2 jaar deel uit van het ploegje en ze houdt van het werk. Ze is sportief aangelegd. Drie balspor ten liggen haar het meest: hand bal, korfbal en volleybal. Haar zusje Trudi werkte 5 jaar op de beschuitafdeling. Antoon Cuypers komt uit Sieben- gewald (Limburg) en dat is aan zijn praten te horen. Sinds vijf jaar woont hij in de Zaanstreek. Eerst werkte hij op een boeren bedrijf zoals ook in zijn geboorte plaatsje. Al spoedig zei hij echter de spruiten en andijvie vaarwel. Hij meldde zich bij AH. Op 29 okto- „Alles hebben we" zegt chef J. Cobelens (56) en in zijn stem klinkt trots. Hij beent door de vele loopgangen van zijn drie verdiepingen tellende afde lingsruimte naast het kaaspak huis. Papier Hoog liggen op de eerste etage de papieren opgetast. Op keurige en lijnrechte stapels. Formulieren en boekjes van iedere soort, loonzakjes (leeg!), bonrollen, labels, controle- stroken, kortom alles wat de naam papier voert, ligt hier overzichtelijk opgeslagen. Een waar papierreser voir, waaruit èn het hoofdkantoor èn de fabriek, maar ook de 370 filialen in het land hun schrijfbehoeften be trekken. Bovendien ligt er een ruime voor raad potloden, stempels, nietma chines, enz. enz. Er is met de ruimte gewoekerd. Noodgedwon gen. Want behalve voor het pa pier die typische droge lucht vult de hele ruimte en andere zaken, moet er op deze verdieping ook plaats zijn voor reclamemate rialen, zeemleren lappen, ver- bandartikelen, schorten etc. in enorme hoeveelheden. Drie en een liall*miljoen „Allemaal voor de filialen" zegt de heer Cobelens. „We weten al les precies te liggen, want we werken met codenummers. Maar komt U even mee naar beneden." Langs een houten trap komen we gelijkvloers. Hier complete win kelinventarissen. Spekmesen, klok ken, geldkisten, kassa's, borstels, om een willekeurige greep te doen. Alles in papier gewikkeld waar-door stapels stoelen e\ rijen ZB-wagentjes een grillig effect geven. De heer Cobelens toont met een enthousiasme dat de liefhebber kenmerkt, de artikelen waarover hij beschikt en laat er prijzend zijn handen over gaan. Een waar de van ongeveer 3Vz millioen gul den is aan zijn verantwoordelijk heid toevertrouwd. „Wij timme ren niet aan de weg", zegt hij zo terloops. Daar is hij in de eerste plaats de man niet naar en bo vendien ziet hij zijn werk als een hobby. Weinig personeel Het VRIO telt weinig personeel. De dames Ans Glandorf (23) en Jet Mekkering (17) en de heer Antoon Cuijpers (29) runnen onder leiding van him chef de hele afdeling, 's Middags komen de Hollerith-lijsten van het hoofdkantoor en het zijn Ans en Jet die aan de hand hiervan de artikelen klaarzetten en inpak ken. Het zijn dus artikelen waarnaar de filialen in het land hebben gevraagd. Antoon zorgt voornamelijk voor het zware werk: de expeditie en het los sen en daar komt nog bij de zorg voor de oliepomp op de parkeerplaats waaraan de trucks hun dorst komen lessen. De heer J. Cobelens werkte op de kop af 34 jaar en 3 maanden bij de firma Keg. Hij was daar chef van de verpakkingsafdeling met 28 man personeel. In 1953 kwam hij bij AH en werd al spoedig chef van het VRIO. Hij is Amsterdam mer, getrouwd en heeft 5 kinde ren, waarvan er een buitenlands vertegenwoordiger van de Huis houdbeurs is en de anderen in het onderwijs werkzaam zijn of dit van plan zijn. Ans Glandorf is van allen de lang ste tijd op het VRIO. Vijf en een half jaar ervaring staan er borg voor dat zij het klappen van de zweep grondig kent. Zij zweert bij haar afdeling. „Je regelt je eigen werk", zegt ze. Ze woont in Pur- merend en heeft 5 zusters. Zij naait, breit en leest graag en ver- ber trouwde hij. Hij houdt van aanpakken en deze trek komt hem op het VRIO goed van pas. Knutselen en konijnenfokken zijn zijn hobby's. De laatste tyd is er nogal wat ge hakt, gemetseld, getimmerd en geschilderd op het laboratorium. De oude portiersloge en wacht kamers zijn namelijk bij het labo ratorium getrokken. Wij hebben er zodoende een donkere kamer, physische afdeling en nieuwe spoelkeuken bij gekregen. Alle physische instrumenten staan nu keurig in een afdeling bij el kaar en elders op de werktafels is wat meer ruimte gekomen. Ook de spoelafdeling is een keurig geheel geworden. Momenteel worden er in de oude spoelkeuken en proefbakkerij nog enkele veranderingen aange bracht die diverse werkzaam heden kunnen vergemakkelijken. De heer A. Heijn pres.-directeur De heer A. Heyn Jzn., directeur Verkoop van het kruideniersbe- drijf, is met ingang van 14 juli 1958 door de Raad van Bestuur benoemd tot President-Directeur. In verband met de aan deze func tie verbonden extra werkzaamhe den zal de heer P. Ligtenstein het beheer overnemen van de afde lingen Groothandel, Export en Verpakking. De verkoop blijft onder de heer A. Heyn ressorteren. Al met al heeft ons laboratorium in enkele hoeken een nieuwe aan blik gekregen, dat o.i. geslaagd KI Als iemand volkomen onverwacht een kleine 400 gulden in zijn han den krygt gedrukt, zal hij, na van de eerste verbazing te zyn beko men, denken aan de besteding ervan. Voor Cor de Ligt (43) die de ex tra premie van de ideeënbus voor de eerste 4 maanden in de wacht sleepte, is dat geen probleem. Naar hij vertelt heeft hij de laatste paar jaar met wat tegenspoed te kampen gehad en zijn antwoord is dan ook prompt: „mijn vrouw en ik gebruiken het voor het huishouden en voor kle ren voor de kinderen." Het echt paar de Ligt heeft er vier en het geld komt in goede handen. Cor, Rotterdammer van geboorte, werkt al sinds 1934 bij AH als ovenist op de KB. Hij heeft de viering van zijn zilveren jubileum in het vooruitzicht. Een opmerke lijke bijzonderheid is dat hij na de invoering van de ideeënbus, 9 jaar geleden, de eerste beloning voor een idee kreeg. Bij dat ene succes is het niet gebleven, want nog 4 maal daarna sleepte hij een belo ning in de wacht. De laatste twee ideeën meegeteld, stuurde hij 7 ideeën in waarvoor hij werd be loond. En nu de resultaten over de af gelopen maanden. De heren Brehler en Stroet (met een idee van december) ontvin gen beiden 25. De heer Overmeer kreeg 12.50 en verder waren er 4 inzenders die ƒ10.ontvingen voor het idee dat zy in de bus hadden gestopt. Onder hen was de heer P. Schaap, die voor twee ideeën 10.ontving en wiens derde inzending met 7.50 beloond werd, zodat hij het tot ƒ27.50 bracht. Naast deze inzendingen kwam er nog uit de bus 2 x f 7.50 en 5 x f 5.zodat er ZONDER DE EXTRA BELONING TO TAAL 240.werd uitge keerd. In iiienioriani Met moed en volharding heeft zuster J. C. E. Moederzoon haar strijd gestreden. I i Zij heeft het niet gemakkelijk gehad en de laatste maanden kreeg zij het steeds benauw der, totdat ons op donderdag 4 juli het droeve bericht be reikte dat zij niet meer was. In haar werk als verpleegster en later als maatschappelijk werkster heeft zij al haar lief de en bekwaamheden gelegd en door haar uitgebreid contact met vele personen heeft zij een warme plaats in vele harten ingenomen. In de allereerste plaats treft haar oude moeder en haar twee broers deze zware slag maar wij, die altijd op haar hulp konden rekenen, zijn ook diep getroffen door dit verlies en de herinnering aan haar zal nog lang in onze harten voort leven. Op 21 juni j.l. is overleden de heer J. YVijnands. Hij werd geboren op 5 januari 1901, trad op 15 april 1916 bij de firma W. van Amerongen in dienst en vierde op 15 april 1956 bij Albert Heijn zijn 40- jarig jubileum. Wy hebben hem leren kennen als een rustige werker, die zonder ophef zijn plicht en meer deed, vriendelijk was in de omgang en slechts vrien den had. Wy hopen, dat deze weten schap zijn vrouw en zoon in deze moeilijke dagen tot steun moge zijn. Hij ruste in vrede!

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1