Van Oost- en Westzijde Reisclub fabriekschefs SlJt; Nieuws van alle kanten Vergadering Directie en C.C. GEHUWD Muziekkorps won eerste prijzen en haalde Boschse wandelaars in Bedrijfsvoetbal in de avonduren Sterke AH-brandweerploeg won 3e prijs in provinciaal toernooi AH-FLI TSEN 3 Op 5 en 6 juni I j.l. had dc jaar lijkse doorlich ting plaats. Op de foto ziet 11 de emballage afdeling aan de beurt. Als eerste punt na de opening van de vergadering van directie en C.C. op 17 mei j.l. kwam op verzoek van de C.C. ter sprake dat personeel in de middagpauze een wandelingetje door Zaandam gaat maken in werkkleding. Men moet er voor zorgen dat de werkkleding er netjes uitziet en dat de wande ling tot de naaste omgeving beperkt wordt. Voor deze beide punten wordt de medewerking van het personeel ingeroepen. Het is dus niet de bedoeling, dat in werkkleding wandelingen b.v. tot de Dam gemaakt worden. Het tweede punt betreft de moeilijke doorloop over de laadplaats, wanneer er veel auto's staan. Zolang de laad plaats zo beperkt blijft zal deze klacht wel aanhouden. Werkkleding De werkkleding voor onze dames en de kleedkamers met alles wat daaraan verbonden is, heeft ver volgens de aandacht. Er is door de nieuwe regeling ver betering gekomen maar er zal verder nog het volgende gebeuren le. de kleedkastjes worden afge schilderd; 2e. voor de mutsjes zal een sta tiegeld worden gevraagd van 3e. ook deze mutsjes worden ge merkt 4e. waar nodig worden kleed haakjes gemaakt voor het op hangen van schone kleding. Op het netjes houden der kleed kastjes en het gebruik van de aan gewezen kastjes zal nauwkeurig worden toegezien. Op verzoek van één der C.C.-leden zal de plantengroei op de parkeer plaats worden bevorderd door een hekje om de struiken te plaatsen. Toeslag Door de toeslag, die sinds 1 janu ari 1958 op de kinderbijslag wordt gegeven, is de berekening ingewik kelder geworden. In verband hier mede ontvangen degenen die per 1 oktober 1957 nog niet bij ons be- dryf werkzaam waren, hun kinder bijslag rechtstreeks van hun ver eniging en niet meer via Albert Heijn. Aan het begin van elk kwartaal zal aan alle anderen kinderbijslag betaald worden op de oude basis. Men behoeft dan niet te wachten op de te verrekenen toeslag, die nu bij de kwartaalafrekening ge voegd zal worden. De C.C. juichte deze oplossing toe. Door de grens van 96.die ge steld is voor de toeslag, zyn dege nen die hier net boven vallen en tevens kinderbijslag krijgen, wel eens wat minder gelukkig maar dat is bij alle grenzen en hier valt niets aan te doen. Kankerbestrijding Het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrij ding heeft wederom een be roep op ons personeel gedaan om de actie ,,1 ct. per man per week" te steunen. In haar on derlinge vergadering heeft de 19 mei: 30 mei: Carla Elisabeth Slinger C.M. Marcel Peter Bruyn Prijsafd. Pia Mulder - V.F. Robert Albert Kleinen- berg K.B. C.C. besloten evenals 2 jaar geleden deze actie aan te be velen en ieder te verzoeken van de vakantietoeslag 50 ct. voor dit doel af te staan. Na discussie over de voor- en na delen wordt besloten via de loonzakjes deze kwestie ver der te behandelen. De directie is blij dat men tot deze daad besloten heeft omdat ook volgens haar deze actie uniek is en een aantal jaren geleden de t.b.e.-bestrijding ook op deze wijze zo succesvol is gevoerd. Bij de rondvraag wordt verzocht en door de directie toegezegd, dat bij ziekte thuis ons personeel zo veel medewerking van het bedrijf zal krijgen als enigszins mogelijk is. Toch blijft inschakeling van gezinshulp - desgewenst met be hulp van de afdeling personeels zaken uit bedrijfsoogpunt nood zakelijk. 5 juni: J. van der Horst en R. van der Peet Lab 28 juni: P. W. Schipper - L.F. - en L. Jansen - V.F. Zaterdagmiddag 7 juni vond het inmiddels al traditioneel geworden uitje van de fabriekschefs plaats. Na het gezamenlijk nuttigen van belegde kadetjes in het O.G. werd per autobus de reis aanvaard. Na een rit door een prachtige bosryke omgeving bereikten we goed half drie het eerste doel van onze tocht: het automuseum in Driebergen. Hier werd ons de geschiedenis van de auto verteld en getoond. De directeur van het museum was zo vriendelijk ons persoonlijk rond te leiden. Hy vertelde hierbij op bij zonder geestige wijze en de rondleiding was dan ook behalve interes sant ook zeer amusant. ledereen luisterde geboeid, al werd nationaal goochelcongres werd bij- de aandacht van velen af en toe af- gewoond. geleid door de enige bezoekster van j Het was al vrij laat toen de terug bef museum. Behalve de jaartallen I reis werd aanvaard. We konden van vele oude auto's bleek nl. achter- terugzien op een zeer prettige af ook het jaartal van deze dame dag. Het was zeker een van de een belangrijk onderdeel van het ge- best geslaagde uitstapjes geweest sprek te vormen en een en ander en het bestuur van de reisclub ver- bracht ongetwijfeld de vrolijke noot j dient hiervoor alle hulde, hetgeen in het onderling gesprek. ook tijdens het diner door chef De Grooth reeds naar voren was gebracht, toen hij namens de col lega's aan de bestuursleden een doos sigaretten aanbood, Het bezoek aan het automuseum was zeer geslaagd en in de beste stemming stapten we weer in de bus op weg naar de Lage Vuur- sche. Halverwege deze rit werd nog gestopt om de inmiddels drooggesproken tongen wat te be vochtigen. In de Lage Vuursche zouden we in het ons reeds bekende restaurant dineren. De borrel voor het eten ging er goed in en de „vrije rondjes" van de nieuwe leden, droegen hiertoe bij. Het verhoog de in ieder geval de goede stem ming, al bleef uiteindelijk de be taling achterwege. Met een gezonde eetlust werd aan het voortreffelijke diner begonnen. Tijdens de maaltijd sprak chef Vos. als voorzitter van de reis club ons toe en hij bood tijdens deze toespraak de heer Schudde- boom het erelidmaatschap aan. Vervolgens sprak de heer Schud- deboom, waarbij hij bedankte voor het aangeboden erelidmaatschap, hetwelk hij gaarne aanvaardde. Voorts gewaagde onze directeur van de prettige geest tussen de chefs onderling en memoreerde de goede samenwerking, welke de laatste jaren nog steeds meer ge groeid is en wat door zo'n uitstap je nog eens extra naar komt. In buitengewóón goede stemming vertrokken we daarop naar thea ter „Gooiland" in Hilversum, waar een voorstelling van het inter- Nieuw personeel G. J. A. Gerritsen K.B. A. Ch. A. Mars O.G. G. C. Olthof K.B. H. Soerodiwirjo-van Cittert K.B. J. van Staveren K.B. C. Sman Kaas T. Bakker C.F. J. W. Bakker B.W. D. Eijk B.A. J. Folkers B.B. R. Draaijer L.F. M. C. Hanou C.F. G. Jonker C.F. de heer v. Alten. Bedr. Ec. Afd. mej. E. P. K. Jelmcrsma. Rctourafd. mej. C. J. G. Mak Retourafd. mej. F. J. C. Smit Factuurafd. 12'/2-jarig dienstverband 1 juli: G. van Olst 2 juli: B. Kuyt 10 juli: C. Nol 10 juli: W. v. d. Bijl 14 juli: C. v. d. Vliet 15 juli: P. Kop 25 jaar gehuwd: 5 juli: E Beeckman 12» 2 jaar gehuwd: 28 juni: G. Hulst Op Baarn's concours Op Hemelvaartsdag 15 mei is het AH-corps wederom op con cours geweest. Ditmaal naar Baarn. Om 10 uur reden wij met 3 bussen naar deze mooie plaats. Om ongeveer 12 uur waren wij in hotel Eemland in Soest. Na een gezellig koffieuurtje werd om 1 uur gerepeteerd. Half drie werd er gedineerd. Nu, alles was tip top verzorgd. AH doet mee met twee elftallen Nu de avond-competitie ruim een maand aan de gang is en gemiddeld een viertal wedstrijden zijn gespeeld, begint er enige tekening in de stand te komen. een wedstrijd waarin Albert Heijn verre superieur was, doch dit niet in meer doelpunten wist uit te drukken. Bovendien had Ammer- Evenals vo rig jaar neemt A.H. weer met 2 elftallen deel. Even eens komen L.S.V. (Li noleum), G.K.W. (Ge- br. Klinkenberg Zaan met 2 elftallen in het veld, aal vrouwe Fortuna in zijn elftal opgesteld. De ernstige candidaat voor het kampioenschap L.S.V. 1 heeft ook reeds bij 3 wedstrijden een verlies- punt moeten incasseren, zodat nog Cacao de van alles mogelijk is. G.K.W. 1 is de enige die nog geen terwijl Ammeraal, DPV (Duyvis i verl»espunten heeft, doch bij het Oliefabrieken), Elkro Boys (Le-'ter perse gaan van dit blad heeft guit Zn.), Pielkenrood en Klaas elftal nog maar twee wedstrij- (jen gespeeld. Albert Heijn 2 moest met 30 zijn meerdere erkennen in L.S.V. 1 en bevocht de eerste 2 punten met een 30 zege op De Zaan 2. De derde wedstrijd ging tegen El kro Boys, waarvan met 3-2 werd verloren. Het ver- Om even 4 uur werd vertrokken naar Baarn. Hierna was het op stellen en we marcheerden naar de marswedstrijd. Van de 10 corpsen werden wij No. 1 met een dikke eerste prijs van 105 punten en wat later bleek de hoogste van de corpsen over het gehele con cours. Onze nieuwe drumband deed het ook best en was no. 2 van 12 drumbands met een dikke eerste prijs van 206 punten. Toen nog even een hapje eten en naar de Pekingtuin. Wij waren het eerst voren aan de beurt van optreden en speelden in de Ere-afdeling als verplicht werk Concertstuk van Joh. Pala en als keuzewerk New Orleans van M. Boekei. Het resul taat was 288 punten, een eerste prijs. Op het concours-terrein was ook aanwezig de heer Schudde- boom. Om even 10 uur werd de terugreis aanvaard en was de con coursdag wederom ten einde. Naar 's Hertogenboscli Zaterdag 17 mei weer uitrukken met 3 bussen om 12 uur van de fabriek, ditmaal naar Den Bosch, om medewerking te verlenen aan de Prinses Irene mars. Om half drie daar aangekomen was het op stellen en marcheren naar het ter rein voor de start van het défilé. Daarna defileren voor de autori- Schenk elk met één elftal deelne men. De allereerste wedstrijd voor de A.H.-kampioenen tegen G.K.W. werd weliswaar een kleine, maar verdiende 10 nederlaag. De tegenstanders leverden, aangemoedigd door talrijke supporters, een goed partijtje voetbal, waartegen ons maand eerste nog in de roes van het jUnijSj kampioenschap en zonder in- volgt: spirerende kreten van belang- vrijdag stellenden niet was op ge- "J"* wassen. Wakker geschud door Schenk deze ne- Albert Heijn derlaag wist Albert Heijn 1 met maandag 23 juni: D.P.V.Albert 2—1 van D.P.V. te winnen, terwijl Heijn 2 (terrein Zaandijk B). een klinkende 61 overwinning vrydag 27 juni: Albert Heijn 1 op Elkro Boys een week later twee L.S.V. 2 (L.S.V.-terrein). punten voor het Eerste opleverde. Alle wedstryden beginnen om 6.45 Zeer tegen de verwachting in uur. Wellicht dat het vermelden bracht Albert Heijn 1 het tegen van dit programma de belangstel een aggressief Ammeraal niet ver- ling by de wedstryden doet toe der dan een gelijk spel (22), in nemen! teiten van Den Bosch. Ook speel den wij nog enige marsen op een grasveld waar de wandelaars voor bij kwamen. Toen naar een restaurant voor het gebruiken van een consumptie. Daarna naar Berlikum om daal de wandelaars binnen te trekken en spelen voor een café waar ons door de burgemeester een con sumptie werd aangeboden. Toen nog enige marsen gespeeld en weer in de bussen naar het stadion „De Vliert". Vandaar aan de kop van de stoet van honderden militairen - een machtig gezicht naar Den Bosch. Nu, de indruk over ons corps was geweldig. Wij hebben met veel plezier geblazen en niet gemerkt dat wij 5 uur bezig zijn geweest. Het was geweldig. Leuk en gezellig publiek en je hoorde niets anders dan „daar heb je het corps van Albert Heijn". Toen in de bussen en naar Hotel „De Postzegel", waar wij werden verrast met een uitsmijter en waar wij nog enige tijd heel gezellig heb ben vertoefd. Ook sprak de heer Bunschoten nog waarderende woorden over de concours-succes sen en hij feliciteerde de heren Kat en Van Unen. Om 10 uur werd vertrokken en om half een was iedereen thuis. Zaterdag 7 juni deed een sterke AH-brandweerploeg mee aan de Provinciale wedstrijden, welke bij Bruynzeel werden ge houden. De opgave was dat we ongeveer dering zouden we naar de lande- 220 mtr. slang nodig konden heb- ljjke wedstrijden in Utrecht ge- ben en dat er diverse hindernissen zouden kunnen worden geplaatst. Het wedstrijd-object was geheim en dat werd pas 2 minuten voor de aanvang bekend gemaakt. Toen dit bekend was, bleek ons dat het hele geval eigenlijk niet veel te betekenen had. Dit hadden we niet verwacht en daardoor raakten we aan het twij felen. Hierdoor ging wat tyd verloren, wat ons natuurlijk punten kostte. Verder was er een verschil van gaan zyn. Nu moesten we tevreden zijn met een derde prijs, met 697 punten. Al met al zijn we zeer tevreden naar huis gegaan. Het is juist, dat je beter een ploeg kunt hebben die een brand be hoorlijk blust, dan een die alleen maar medailles verovert, maar wij geloven dat wij bij brand niet zo'n gek figuur zullen slaan en dat het toch wel leuk is, wanneer je als 3e uit een provinciale wedstrijd komt. opvatting over een bepaald punt, n.l. welk, en wanneer wordt er I Het is ons nu tenminste gebleken een bericht weggestuurd Hierover is men het zelfs in de dat onze ploegen in de 10 jaar dat we meedoen, langzaam opgeko- hogere regionen niet eens, dus wij men zijn van hekkesluiters tot deden wat ons het beste leek. tegenstanders waar rekening mee Beroerd genoeg dacht het jury-lid i moet worden gehouden, hier anders over, dus dit werd een In elk geval zullen we ons, in de 5. Daardoor volgde een 6 voor een herfst met de K.Z.B.-competitie, der andere punten. weer geducht weren, zodat we Verder waren er veertien achten (hopelijk) onze naam eens in een en twee zevens. Met één punt meer op deze waar- wisselbeker kunnen laten grave ren.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3