Tweede Rotterdamse supermart onder zeer grote belangstelling geopend Resultaten over 1957 reden tot voldoening Kampromantiek in Lunteren Dank brengen Vakantie- fotowedstrijd Hele verbetering SAH002000049 Flitsen Fabr/Zaan HflHHi Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 15e Jaargang No. 6 - Juni 1958 Ten aanhore van de leden van de ondernemingsraad, kantoor- en contactcommissie en een groot aantal genodigden heeft de heer de Vries op donder dag 5 juni j.l. in het Ontspan ningsgebouw een uiteenzetting gegeven over de financiële uit komsten van het concern in 1957. Leidraad hierbij was het zo juist verschenen jaarverslag, uit te brengen in de Algemene vergadering van Aandeelhou ders op donderdag 26 juni 1958. De omstandigheden in aanmer king genomen, geeft het eind resultaat van de verschillende ondernemingen van ons con cern t.w. Albert Heijn N.V., N.V. Formosa, Sterovita N.V. en Vami Ijs, reden tot voldoe ning. Als een eresaluut aan alle me dewerkers mag beschouwd worden de zin: Onder vaak moeilijke omstandigheden heeft ons personeel zijn taak moeten volbrengen. Dat dit in het al gemeen met grote toewijding en ijver geschiedde, geeft ons aan leiding hiervan met dank mel ding te maken." Kruideniersbedrijf De omzetten ontwikkelden zich in stijgende lijn. Kon deze omzet- vergroting de nadelige werking van de gestegen kostprijzen aan vankelijk niet goedmaken, gedu- J rende het jaar en in het bijzonder de laatste maanden van het jaar heeft de aangehouden stijging van j 1 de omzet de stijging van de kosten I kunnen compenseren, door grotere productiviteit. En dit ondanks de prijsverlagingen. Aan het einde van het jaar bedroeg het aantal filialen 359, waarvan 58 zelfbedie ningszaken en 4 supermarts. In de loop van 1957 konden de fabrieken weer volledig wor den bezet, terwijl in de filialen een tekort aan geschoold per soneel, vooral in de grote ste den, voelbaar bleef. Door uitbreiding van de op- leidingsapparaturen wordt ge poogd dit euvel te ondervan gen. Het spaarsysteem voor onze klanten blijft zeer gewaar deerd, zoals blijkt uit de con stante toeneming van het aantal spaarders. Op de winst- delende klantenobligaties zal wederom een rente van 7 worden gegeven. Melkbedrijven Een rustige ontwikkeling is te j constateren in de omzetten van de consumptiemelkbedrijven in 1957. In Rotterdam is een begin ge maakt met de bouw van een cen trale fabriek, die de modernste melkfabriek van Europa zal wor den. De bedrijven te Casablanca en Tripolis hebben gunstige resulta ten geboekt. Restaurantbedrijven Ook hier bleven de omzetten op een goed peil gehandhaafd. De resultaten waren bevredigend, al waren ze iets minder gunstig dan in 1956. Consnmptie-ijsbedrijf Dit bedrijf is vanzelfsprekend uiterst gevoelig voor de weersom standigheden. Het is dan ook jam mer, dat de fraaie voorzomer zijn beloften niet inloste. In weerwil van het zeer onaangename weer in de tweede helft van het seizoen, wist het bedrijf een redelijke winst te behalen. Vooruitzichten Het stemt tot vertrouwen in de toekomst, dat de belangrijke stijging van de omzetten zich ook in de eerste maanden van 1958 heeft voortgezet. De mo dernisering van de productie- en distributiemiddelen en het onafgebroken streven naar meerdere efficiency in werk methoden voor onze bedrijven zal zeker vruchten afwerpen. Een half uur voor de opening stond er al een lange rij klanten voor de brede gevel van onze tweede Supermart in Rotter dam, onze vijfde in het land en de op één na grootste. Dat was op donderdagmorgen 12 juni om tien uur in de Slinge, het nieuwe winkelcentrum van Pendrecht en Zuidwijk, twee spik splinternieuwe woonwijken die de Rotterdammers daar met bekwame spoed uit de grond stampen. Het interieur De Supermart aan de Slinge te Rotterdam heeft een vloer oppervlakte van 715 m2, waarvan 361 m2 verkoop ruimte. Tot de inventaris behoren acht open koelvitrines voor de verkoop van zuivelproduk- ten, groenten, fruit, vlees en vleeswaren, terwijl in het pand tevens twee koel cellen zijn ingericht. De aanvoer van artikelen geschiedt door middel van een transportband van 35 m, die de per vrachtauto aangevoerde waren naar de magazijnen en de winkel ruimte transporteert. Het ontwerp van het nieuwe winkelpand is van de AH- bouwafdeling o.l.v. de heer C. J. Koomen, die hier ge bruik heeft kunnen maken van de ervaringen, opge daan in de vier eerder ge bouwde winkels van dit ty pe, daarbij geadviseerd door de binnenhuisarchi tect H. F. Zwartkruis. Met name het plafond heeft 'n bijzonder fraai aanzien ge kregen door afwerking met hout en lakwerk, waardoor mede dankzij de kleuren een opmerkelijk effect is bereikt. Groots Zoals de buurt is ook de Super markt: efficiënt, hyper modern en groots. In tegenstelling tot de Supermart in Haarlem is deze nieuwe aanwinst niet zo zeer diep, dan wel breed. Alle drie afdelingen van dit levens- aan Directie en personeel voor de bewezen attenties: bij de geboorte van hun zoon de fam. D. Bruyn, fam. A. J. Kleinenberg, bij de geboorte van hun dochter "am. H. Mulder, fam. T. Slinger, tijdens hun ziekte Mevr. G. Eeunder. Mevr. H. Boom, Mej. E. Koers, A. Karsies, F. Ru- kert, J. Wijnands, bij hun huwelijk, de heer en mevrouw R. v. d. Horst-Peet, bij hun 12V2-jarig jubileum D. Abbink, J. Brehler, bij zijn 50-jarig jubileum H. Middelbeek. verslag met fotoreportage over het kinderkamp ..De Poelakker" vindt U op pagina 4. Het vakantieseizoen nadert langzaam maar zeker haar hoogtepunt en het is thans het ogenblik om alle personeels leden in fabriek, CM en op het hoofdkantoor uit te nodigen deel te nemen aan de grote vakantie-fotowedstrijd 1958. Een onderlinge wedstrijd dus, met als doel: wie stuurt de re- j daktie de meest geslaagde foto in de volgende twee klassen: A. Leuke vakantiefoto's. B. Goede vakantiefoto's. Voor beide categorieën worden 3 prijzen beschikbaar gesteld: een eerste prijs van 25.een twee de prys van 15.en een derde prijs van 10.Een totaal pry- zenbedrag van 100,te beste den aan foto-artikelen. Een jury bestaande uit de heren J. Mijnders (afd. corresp.), A. Slob rek. crten J. Stroet SBbepaalt de toekenning van de prijzen. De bekroonde foto's zullen in de Flit sen worden afgedrukt. Wij vestigen Uw aandacht op de volgende punten: 1. Iedereen mag voor elk van bei de groepen ten hoogste 2 foto's insturen. 2. De inzendingstermijn sluit op 31 augustus a.s. In de Flitsen van september wordt de uitslag bekend gemaakt. 3. De uitspraak van de jury is bindend. 4. Aan de achterkant van de fo to's schrijft U Uw naam, adres en afdeling. Tevens de groep waarvoor U instuurt. 5. U kunt de foto's sturen aan de afd. Personeelszaken Fabrie ken (239). middelenpaleis die voor vlees, groenten en kruideniers waren liggen aan de straat zijde, zodat men er van de Slinge een goed zicht op heeft. De heer J. Legerstee opende de winkel, staande achter een toonbank van de kaasafde ling. ..Ik ben kruidenier", zei de heer Legerstee, ,,en daar om spreek ik hier maar het liefst vanachter een toon bank". Hij vertelde over de grote vlucht van het zelfbedienings systeem in ons land, waarbij AH een zeer belangrijke rol speelt, dankte allen die aan de totstandkoming van deze supermart hadden medege werkt, en wenste chef de Vries met zijn mensen veel succes toe. Stromen klanten Nauwelijks was de heildronk op de nieuwe zaak uitgebracht of het publiek dromde de zaak binnen. Stromen huisvrouwen maakten zich meester van de mandjes en karretjes en deden de rijkvoor ziene uitstallingen alle eer aan. Zeer tot genoegen van de glun derend toeziende AH-ers, die al hun werk door deze overweldigen de belangstelling ruimschoots be loond zagen. Sinds korte tijd heeft u kunnen be merken, dat de tafels in het Ont spanning sgebouw een andere aan blik hebben gekregen, nu er weer borden op de tafels geplaatst zijn. Dit geeft een gezelliger sfeer in de schafttijd. Vanzelfsprekend hoopt de Directie, dat u deze verbetering zult waarderen. Helpt u allen nu mede de tafels net jes te houden. Als u sterk riekende artikelen meebrengt, deponeert deze dan op de bordjes, zodat de lucht niet aan de tafels komt. Na u moeten anderen weer eten. Het is niet fris als er een „luchtje" aan de tafels zit. Leg uw mes na het eten op het bord zoals het behoort. Servies of bestek meenemen naar buiten is verboden. De heer J. W. de Vries, plv. lid Raad van Bestuur Het groeit uit tot een traditie, dat de heer J. W. de Vries, plaatsvervangend lid van de Raad van Bestuur, jaarlijks een commentaar geeft op het verslag over de gang van zaken bij Albert Heijn N.V., zoals dit uit de cijfers naar voren komt.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1