ZB Hilversum Heigalerij kreeg OP W-kampioenschap niet cadeau tew Een ariikel dai „leefi" De ontvangst van vleeswaren Zilveren chef Freericks te Bilthoven hartelijk gehuldigd AH-FLITSEN 3 De OPW-winnaar bij zijn ge liefde wijnschap. In een serie van vijl korte praatjes willen wij gaarne de aandacht ves tigen op de ontvangst, het snijden en de aflevering van vleeswaren, waarvan LI hierbij een eerste ar tikel aantreft. Ongelukken bij de ONTVANGST van vleeswaren zijn bij deze han delwijze verder uitgesloten. IIIIII1II1I1IIII1II1IIM Het gouden Kruis van Verdienste ontving chef J. Freericks uit han den van de heer G. Heijn. Op de foto linksonder de voltallige ploeg. yOOR HET EERST IN DE GESCHIEDENIS van de OPW is een zelfbedieningszaak er in geslaagd het fel begeerde kampioenschap te behalen. Het was de heer Fr. Haslinghuys, de chef van filiaal Hilversum, Van Hogendorp- laan, die op de middag van de 19e mei het telegram opende en zijn ogen nauwelijks geloven kon, toen hij las: „kampioen van nederland in de opw stop onze hartelijke gelukwensen stop albert heijn n.v." Zeer voldaan en meer dan vrolijk trokken wij huiswaarts. Ie verkoper Th. Ruys. Mej. Riet Renzenbrink (24), een der cassières, werkt al 3% jaar bij Albert Heijn, waarvan een half jaar in de Heigalerij. Tot voor kort deed zij veel aan cabaret o.a. dansen, en zingen, maar nu zij verloofd is, heeft zij het, zij het met moeite, vaarwel gezegd. Mevrouw A. Sabelis (34) werkt halve dagen en helaas hebben wij haar niet getroffen. Van de chef vernamen wij dat zij de leiding- heeft van de inpakafdeling en dat hij haar niet graag zou missen. Mevrouw E. Man (24) komt oor spronkelijk uit Amsterdam, maar zou beslist niet meer terug willen. Het was haar daar te druk en bovendien zou het Gooise natuur schoon haar hart gestolen hebben, als haar man dat al niet gedaan had. Met het weekend breken zij er graag eens uit met de auto. Mej. J. Venger (18) had slechts duiven hopen op een tweede of derde prijs. Dansen is haar hobby en zij beoefent deze ook thuis, bij muziek van de pick-up. Met haar chef heeft zij een grote liefde voor de natuur gemeen. Bertus de Wild (31) blijkt de ,kaart-expert" te zijn van het fi liaal. Zijn specialiteit is klaver jassen. Binnenkort hoopt hij het vakdiploma te halen. Wanneer hij de kans krijgt, rijdt hij graag op een motor. Jan Bult (23) beheert de vlees- warenafdeling. Het verzamelen van postzegels (Nederland en Oos tenrijk) en fotograferen is zijn voornaamste vrijetijdsbesteding. Zijn vakanties zijn voor de winter sport. Hij is nu naar Arosa ge weest en het jaar daarvoor naar het liefelijke Kitzblihel in Tirol. Paul Hesp (17) is een hartstoch telijk zeiler. Bijna iedere zondag, behalve natuurlijk 's winters, kan men hem op de Loosdrechtse plas sen vinden in een sportieve boot, die lekker schuin gaat. In de win termaanden voetbalt hij in de le klasse van de APVB. Dick Oosterhout (25) was vroe ger op kantoor, maar omdat het hem daar te saai was kwam hij („vandaag precies twee jaar en vier dagen geleden") in het krui- deniersbedrijf. Hij fotografeert graag maar de studie voor het middenstandsdiploma heeft mo menteel toch de voorrang. Vleeswaren vragen dag in dag- uit onze speciale aandacht. By dit artikel kan men nu eenmaal niet een dag „iets vergeten" of uitstellen want het artikel „leeft", het vraagt verzorging- en een goede omzet vraagt zelfs ZEER GOEDE verzorging. Van enorm groot belang is, dat de aanwezige vleeswaren VERS zijn. Bij al onze vleeswarenleveranciers kan meerdere malen per week be steld worden en het is dus niet nodig, dat vleeswaren bederven of dat de klant geen verse vleeswa ren krijgt. Worden de vleeswaren in het fi liaal bezorgd, dan is het noodzake lijk dat deze ZO SPOEDIG MO GELIJK worden uitgepakt. In ieder geval haalt U direkt de dek sels van de dozen af. Nawegen Het is van groot belang, dat de vleeswaren bij het uitpakken wor den nagewogen. Een controle met bijgaande factuur is natuurlijk vanzelfsprekend. Tijdens het ver voer drogen de vleeswaren iets in. Wanneer bij ontvangst fouten ge constateerd worden of de vlees waren niet volgens afspraak zijn geleverd, moet hierover DIREKT gereclameerd worden. Na langere tijd (b.v. 14 dagen) heeft dit wei nig zin meer, omdat de leverancier dan met het inmiddels door U te- rugggezonden artikel niets meer kan doen. Hierbij is het belangrijk dat het pakbriefje dat in iedere doos aan wezig is, wordt teruggestuurd. Eerste werk Bij ontvangst is het meestal vol doende de vleeswaren met een vette hand even op te wrijven. Deze krijgen dan weer een fris uiterlijk en worden tevens ont daan van houtwolresten enz. De touwtjes aan het uiteinde van de worst doen in de koelvitrine geen dienst en voor de klant is het dus netter deze eerst te verwij deren. Wij leggen de vleeswaren op hun plaats in de vitrine of eventueel in de voorraadruimte. Deze eenvoudige zin met zijn belangrijke inhoud had de spanning gebroken, een span ning die allen in het filiaal al enige weken enigszins had be heerst en die een uur tevoren plotseling tot het toppunt ge dreven was door een opgeto gen telefoontje van de collega uit de Haverstraat in Hilver sum: „Frans, ik heb een eer ste prijs, wat heb jij?" Maar de heer Haslinghuys had nog niets en zei daarom tot zijn personeel: „Vanmiddag moet er een telegram komen, an ders is het mis." Oiulielsd De telegrambesteller werd toen hij eindelijk! kwam, zo onge veer door de cassières omhelst. Wie zal het haar kwalijk nemen? „Ja, eerlijk gezegd hadden wij wel een klein beetje op een prijs ge rekend", bekende de chef, bij wie wij een kwartier na de telegram besteller binnen stapten. „Aan het kampioenschap had ik echter geen moment gedacht. Ik zocht dan ook in het telegram eerst naar de woor den eerste, tweede, derde of vierde prijs en pas toen ik dat niet vond, kwam ik tot de ontdekking, dat ik de beker gewonnen had. Ik kan het nog nauwelijks geloven." Jfitt cadeau Het filiaal in de anderhalf jaar geleden geopende „Heigalerij" heeft de titel niet cadeau gekre- gen, want er is dit jaar nog har der dan andere jaren gewerkt om zo hoog mogelijk boven de OPW- basis te komen. De geestelijke va der en leider van de omzet-pres- tatie-wedstrijd, de heer H. Valk, vertelde ons hierover: „Het is de geheimzinnige kracht van ons bedrijf, dat nagenoeg alle filialen deze basis, waarvan ieder- i een altijd weer zegt dat hij te I hoog is, ruimschoots weten te overtreffen. De chefs verbazen mij steeds weer met de resultaten, die zij met hun verkoopteams berei ken en dit jaar is dat wel in het bijzonder het g:.val". Bijzondere glans Door deze uitspraak krijgt de prestatie van de Hilversummers wel een bijzondere glans en het commentaar van de uiteraard bij zonder tevreden rayonleider J. H. W. auf deni Brinke wordt er nog door onderstreept „Ze hebben er hard voor gewerkt, niet alleen tijdens de wedstrijdperio de, maar al vanaf de opening van de zaak. Een kampioenschap in de OPW is alleen te behalen met een ploeg, die een eenheid vormt en in een winkel, waar de klant graag komt, en ik kan u verzekeren, dat chef en personeel de kunst verstaan om de juiste sfeer te scheppen. Dit zijn twee voorwaarden, die niet in een luttel aantal weken tot stand gebracht kunnen worden." I'laii de campagne Bij de start van de wedstrijd heeft de heer Haslinghuys nog eens pre cies verteld, waar het om ging. Plij kent zijn mensen door en dooi en het kostte hem dan ook niet veel moeite om ze enthousiast te maken. Bovendien werd iedere maandag morgen het resultaat van de vo rige week besproken en het plan voor de komende week opgemaakt. Behalve de reclame-artikelen en het plusartikel („altijd op maan dagmorgen direct onder de aan dacht van de klant") werden steeds nog enkele „omzetbrengers" aangewezen. Bovendien pousseerden de mensen van de kaas- en vleeswarenafde- ling steeds weer een van de duur dere soorten en met succes. Op deze wijze werd een omzet- vergroting behaald, die hen deed hopen op een prijs en die nu zelfs geheel onverwacht de meest eer- Het vijfentwintig jarige jubileum van de heer J. J. Freericks, chef van filiaal Bilthoven, werd met veel luister gevierd. De feestavond voor het personeel was erg geslaagd. 'n Gedeelte van het magazijn was voor deze gelegenheid ontruimd en enkele veranderingen hadden de uitwerking dat het geheel een ge zellig zaaltje was. door ons in de O.P.W. was behaald. De chef dankte ons voor de inspan ning welke het succes van deze vierde prijs had mogelijk gemaakt. De heer W. de Jong, ragonleider, die inmid dels was gearriveerd, feleciteerde ons ook en spoorde ons aan met hetzelfde enthousiasme door te gaan als tijdens cle O.P.W. Na de korte toespraken kwa men de tongen los. Van de chef hoorden wij o.a. dat in 1937 filiaal Bilthoven al een prijs in de O.P.W. had behaald en verder verschil lende eerste prijzen en een keer het landskampioenschap. Toen er daarna een glaasje werd geschonken, werd er een toast uit gebracht op onze jubilerende chef. De platen die we draaiden gaf me nigeen aanleiding een dansje te wagen. De stemming kwam er echt in; verschillende personeels leden gaven blijk over geniale voordrachtskunst te beschikken, o.a. de welbekende „ouwe taaie Mej. Zorn droeg in plat Utrechts het stuk „de sefe geitjes" voor. Dat er die avond nog polonaise werd gelopen en menig dansje ge maakt, laat zich begrijpen. De avond begon met een korte toespraak van de chef, die allen van harte welkom heette, speciaal de heer J. v. cl. Meer van de afd. personeelszaken. De chef dankte ons voor het cadeau en vooral voor de wijze waarop het geld daarvoor bij elkaar was gespaard. Een binnengekomen telegram bevatte het goede nieuws, dat de vierde prijs volle onderscheiding opgeleverd bleek te hebben. De ploeg Ondanks zijn grote liefde voor het werk („ik ga er in op en ben blij na de oorlog dit vak gekozen te hebben") gunt de heer Har- linghuys zich toch nog wel tijd voor zijn liefhebberijen. Als het weer het maar even toelaat, trekt hij er per fiets op uit met zijn vrouw,dochter (7 jaar) en zoon tjes (5 en 2 jaar). Mevrouw Haslinghuys doet ook niets liever en zij zal dus tegen het weekend wel met meer dan normale belangstelling naar het weerbericht luisteren.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3