Chef Koppe 2 5 jaar bij AH Pluspluimwinnaar van de maand Leeuwarder ZB hield goede naam van het noorden èn van ZB's hoog Het gebeurde 15 jaar geleden Verkopers haalden enthousiaste reclamechef uit de put GEHUWD^ Koninklijke onderscheiding voor chef Ros uit Leerdam AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 7 Landelijke editie Juni 1958 Verantwoordelrjk eindredacteur H. K. Engel. Hoofd Personeelszaken Redactie: M. J. H. Grooten Planning L. J. A. S. Kloos Personeelszaken J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J^ M. v. d. Meer Personeelszaken J. W. Noortman Filialenbureau K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: W. van Maltha Tekeningen J. Haeser Jubileum M. Stadt W. J. de Jong Jubileum B. A. Ros Th. Ruys Jubileum J. J. Freericks H. J. Verbeek Zuid Afrika Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. o Nog maar zelden is een zilveren pluim uitgereikt aan een filiaal uit onze noordelijkste provincies. Bovendien was tot nu toe pas één zelf bedieningswinkel er in geslaagd pluspluimwinnaar te worden. Daarom was het stellig een bijzondere gebeurtenis, dat de heer H. Wijma, chef van de zelfbedieningszaak uit Leeu w-arden, met zijn echtgenote tengewoon goed overweg met1 naald en draad. Zeilen is haar fa- j voriete sport. Verk K, v. d. Ploeg (23) blijkt ook I de oer-Friese kaatssport te be en personeel naar Zaandam oefenen. Hij staat echter liever op kon komen om de zilveren het voetbalveld, waar zijn elftal onlangs als kampioen werd toege juicht. Mej. C. Gaastra (27) tuiniert veel en houdt van muziek. Zang heeft plaquette in ontvangst te ko men nemen. Vindingrijk Het telegram met de eervolle me dedeling was een volkomen ver rassing geweest. Men had er wel hard voor gewerkt, maar de arti kelen lagen hen niet zo best. Dop erwten worden normaal betrekke lijk weinig verkocht. Om toch een flinke verkoop te bereiken, heeft de chef toen een aantal hotels op gebeld en dat bleek HET middel te zijn. Sherry, de opgave voor de tweede week koopt ook niet ieder. Weer werd de telefoon gepakt, nu om bij die klanten te informeren waarvan verondersteld kon wor den dat zij voor een fles goede sherry belangstelling hadden. Ook nu werden de telefoonkosten royaal terug verdiend. Met Koger Moppen had men min der moeite. Voor een nieuw pro duct hebben de klanten altijd be langstelling en in Leeuwarden werd er dan ook flink gekocht. Display Voor Selva-toiletzeep werd het meest geschikte middel gebruikt, dat een Z.B. ter beschikking staat een massale display. De verkoop hiervan werd ook een succes. Een pluspluim wordt echter ge wonnen door het werk van men sen, van een ploeg. Hun aanvoer der, de heer H. Wijma (29), is na zijn v/erk vaak te vinden tussen de eerste tenoren van een man nenkoor. Mevrouw Wijma is dol op puzzelen. Urenlang is zij soms be zig met een legpuzzle, „soms tot ergernis van mijn man", voegt zij er lachend aan toe. Haar drieja rig zoontje Otto zorgt er wel voor, dat die puzzles niet te gauw „dicht" komen. Verk. T. Lolkema (17) uit Berli- kum is als rechtgeaard Fries een enthousiast schaatser. Aan de Elf stedentocht heeft hij nooit deelge nomen. Kaatsen en biljarten mag hij ook graag doen. Mej. J. Jonkman (18) is verloofd. Volgens haar collega's kan zij bui bij haar de voorkeur, doch of dat de reden is, dat ze graag bij chef 17-5: Wijma werkt, heeft ze ons niet 1 verteld. Mej. S. Hamstra (22) fietst graag 19-5: in het Friese polderland. Met haar verloofde gaat zij naar vele voet- 1 balwedstrijden. 29-5: Mej. S. Hoekstra (22) uit Twijze- lerheide staat bij de ploeg hoog in aanzien door de heerlijke soep die 4-6: zij klaar kan maken. In haar vrije tijd nemen muziek en dans een voorname plaats in. Vijftien jaar geleden, in 1943, zat de heer H. Valk, ook toen onze reclame-chef, zwaar „in de put". Dat was een ernstig feit, want het was alom bekend, dat het enthousiasme en optimisme dat hij gewoonlijk aan de dag legde, schier gren zeloos was. Zoveel Wat was er aan de hand? Vast vertrouwend op de verkoopkracht van de AH-verkopers en verkoop sters en natuurlijk op zijn, veelal gerechtvaardigd enthousiasme, had hy zichzelf eens flink op de borst geslagen en de directie gegaran deerd dat de omzet van „Smals- ko" in alle filialen dusdanig zou zijn gestegen, dat de totaal-omzet in de laatste periode van dat jaar „X zoveel" pakken zou zijn. Dat „zoveel" drukte een getal uit, dat ver lag boven alles wat ooit bereikt was. En hoewel iedereen ervan overtuigd was, dat „Smals ko" een der beste vervangings middelen van koffie was („Smaakt als koffie" zeiden de klanten al tijd), kon toch niemand, behalve natuurlijk de heer Valk, geloven dat die omzet gehaald zou worden. Begin december begon hem echter, ondanks de kou, het zweet uit te breken. Uitge breide rekensommen hadden hem n.l. aangetoond, dat ieder m^n heeft altijd op filiaal in die bewuste periode vertrouwd en hen naar 100 a 125 pakken méér zou den moeten verkopen dan de periode daarvoor, wilde de ge stelde omzet behaald worden. Laatste beroep Niemand kon nog geloven, dat dit mogelijk was; zelfs de heer Valk begon te weifelen. Nog één licht puntje was er: een laatste beroep op de verkopers en verkoopsters. Er werd een speciaal verkoopbe- richt samengesteld, waarin de I zware zorgen van de reclame-chef uiteengezet werden. De tekenaar had er zijn terneergeslagen chef natuurgetrouw op weergegeven. De slotregels luiden: „Pitverkopers. zullen wij onze reclame-chef in de put laten zittenNeen. nietwaarLaat 12-5: J. Sleuters en Maria Pot, ieder filiaal, verkoper of verkoopster, hem eens een briefte schrijven dat zij deze extra verkoop van 125 pakken Smalsko de komende periode voor hun rekening nemenOnze reclame- ze verkopers ijn beste ver mogen gesteund. Haalt U hem nu eens pi Qza, maar de inhoud was het- uit de zorgen. Allen even een kort zelfde: „Maak toch briefje. Dat is afgesproken. Succes, medewerkers De redactie van de „AH-Flit- sen" had de goede gedach te eens in de „oude doos te neuzen" en in verband met de koffie-maand eens te belichten op welke wijze 15 jaar geleden een ver koopactie werd gestart. Er is veel veranderd in deze 15 jaren. De haren van de man die in 1943 „in de put zat" en er door de verko pers van toen zo glorieus werd uitgetrokken, zijn grijzer en dunner gewor den. Maar o nverflauwd is zij n enthou siasme gebleven voor de goede zaak, ons mooie be drijf, onveranderd ook zijn vertrouwen in de verkoop kracht van onze medewer kers van nu. „Smalsko" is vervangen door onze voor treffelijke koffie, waar mede door ons vier-sma- ken-systeem een nieuwe periode is ingeluid. Wanneer in deze juni-koffie- maand de verkopers en verkoopsters de prestatie van hun collega's van 1943 weten te evenaren, dan zit ondergetekende niet in de put, maar in de top van de hoogste vlaggemast. Succes, vrienden medewerkers. H. VALK. geen zorgen, kenen op U!" Stromen toezeggingen Wij re- (wij halen U uit de put!' En aan het eind van 1943 kon de heer Valk bij de directie Hei resultaat van dit hartstochte- l- lijk beroep bleef niet uit. De toe- °m"en stappen, met opgeheven zeggingen stroomden binnen. Er hoofd en een triomphantelijke waren gedichten bij. tekeningen, j glimlach om de mond. fil. Zwolle. C. Vermeulen en Catharina Bruininckse, fil. Tilburg, Heuvelstraat. H. v. d. Putten, fil. Eind hoven, Bosdijk, en Rïny Mulder. T. Juffermans en Truus Opdam, fil. Voorburg, Park- Th. Voorbij en Theresia de Koning, fil. Uithoorn. 4-6: L. Smits, fil. Bilthoven, en Cornelia Drost. De heer B. Koppe, chef van filiaal Amsterdam, Bee op 1 mei j.l. zijn 25-jarig zaken jubileum. De heer G. Heijn, D. A. ter Wee, Veertig jaren trouwe dienst vonden voor chef B. A. Ros van filiaal Leerdam hun bekroning in een Koninklijke Onderschei ding. Ket was voor de jubilerende chef een grote verrassing de loco-burgemeester te zien verschijnen in gezelschap van de gemeente-secretaris en zichzelf even later gedecoreerd te zien. 40-jarl" jubileum Op 7 januari van dit jaar was het precies veertig jaar geleden, dat Ijfe- W. de heer Ros als bediende in dienst Sfedï A trad bij Albert Heijn. Door ziekte j||gnt jre was het niet mogelijk het jubileum j te vieren op 7 januari, en daarom I kon het feest eerst op 6 rnei door- I vinden. De heer J. HEIJN was met de heer D. A. TER WEE naar Leerdam gekomen om de jubilaris zijn geluk wensen aan te bieden, waarbij hij een geschenk onder couvert overhandigde. De heer Ter Wee had voor de heer Ros de Oorkonde van de Maat schappij voor Handel en Nijverheid meegebracht en voor Mevrouw Ros een fraaie by outer iedoos. De loco-burgemeester, die de niets vermoedende chef namens H.M. .r de Koningin de orde van Oranje jNatuurllJk heeft ook het personeel Nassau in het Zilver aanbood, zicl1 niet onbetuigd gelaten. Zij bracht naar voren, dat het voor lieten hun felicitaties vergezeld het bedrijf een genoegen moest gaan van een electrische kloWen zijn om zo n kracht 40 jaar in dienst te hebben en voor de ju- «eschenk' dat do<>r hun chef zeer bilaris om zo lang zijn krachten °P Prijs gesteld werd. te mogen geven voor Albert Heijn. £j0. De draagmedaille, behorende bij de verleende onderscheiding, ont- De heer F. L. Blom, loco-burge meester van Leerdam, spelde chef I Ros de onderscheiding op de re- vers, een verdiende beloning voor •10 jaar plichtgetrouwe dienst. Op de bovenste foto poseert de jubi laris met zijn echtgenote en twaalf kinderen. 7 h. Daalhuysen en A. de Jong kwamen hem hun gelukwensen aanbieden. de heer J. Heijn. geheel beduusd door de hoge onderscheiding en de vele andere ving de heer Ros uit handen van verrassingen dankte chef Ros in korte woorden.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2