Grote koffie verkoop wedstrijd Vier weken langvan 9 juni-5 juli «Blijven stijgen» „Geweldig" Ruim zeventienduizend gulden aan prijzen Ëiithousiasnie bepaalt grootte va» de prijs Nieuwe verpakking was grote steun „Goed opgezette campagne" Vier - smaken - pak meesterlijke stunt Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Landelijke editie 15e Jaargang No. 7 - Juni 1958 IVfAUWELIJKS is de uitslag bekend van onze grote omzet- L prestatie-wedstrijd, of weer een nieuwe verkoopaetie gaat beginnen. Het object van deze actie betreft onze 4 koffiemelanges en de inzet is een enorm prijzenbedrag van niet minder dan f 17.500,-, verdeeld in meer dan 200 filiaalprijzen van 700, 500, 400, 300, 200, 100, 75, 50 en 25 gulden. Deze prijzen zullen worden toegekend aan die filialen, die het nieuwe koffie-verkoop- systeem op de beste manier toepassen en daarmede de hoogste resultaten behalen. Kleur bekennen Voor ons is dat natuurlijk helemaal geen vraag, omdat ivij weten, dat dit niet anders kan. Daarom moeten wij er, na de geslaagde introductie, voor gaan zorgen, dat de klant nu „kleur gaat bekennen" en een regelmatig ge bruiker wordt van goud, groen, rood of paars. Want dat is tenslotte hei doel van het (tijdelijke) vier-smaken- pak. Het is begrijpelijk, dat het geheel en al van het verkopend personeel zal afhangen, of de tweede phase van de koffie-actie zal slagen. Eigenlijk twijfelt niemand daar aan, doch om hen tot een zo groot mogelijk enthousiasme aan te spo ren en hen tegelijkertijd voor hun inspanningen te belonen, heeft de directie op voorstel van de re clame- en verkoopleiding be sloten van 9 juni tot en met 5 juli een grote koffie-verkoop-actie te organiseren. Omzet steeg öO°/o Deze grote wedstrijd is een logisch vervolg op de intro ductie van de nieuwe koffie- soorten en de revolutionaire verkoopmethode. Deze intro ductie is zonder meer gunstig verlopen. De omzet steeg in de eerste 14 dagen van de campagne met ongeveer 60 hetgeen er dus op wijst, dat vele niet-AH- koffie-verbruikers met onze koffie hebben willen kennis maken. Ook de grote verkoop van het vier-smaken-pak heeft duide lijk aangetoond, dat vele klan ten, die tot nu toe onze koffie nog niet gebruikten, de proef op de som genomen hebben en wilden vaststellen of een van onze soorten inderdaad aan hun smaak beantwoordt. Kofficcomiiiissie Hoe groot de prijs zal zijn, waarop een bepaald filiaal beslag gaat leggen hangt geheel en al af van de behaalde resultaten en dus in feite van het enthousiasme der verkoopsters en verkopers. De beoordeling en toekenning van de prijzen zal geschieden door een spe ciaal ingestelde koffie-commissie, be staande uit de heren G. Heijn, Th. Daalhuysen, A. B. Fienieg, C. Go- vers, M. B. Middelkoop, H. Valk.P. G. Zwarts en G. J. Hermanides. Deze commissie zal bij de vast stelling van de prijswinnaars o.m. rekening houden met de gemiddel de koffieomzet (huishoudkoffie uitgesloten) van ieder filiaal 1957, alsmede met de wijze waarop met de koffie over het algemeen wordt uitgekomen en de manier j waarop de nieuwe verkoopmetho de wordt toegepast. Uclijke kansen Het feit dat het grote prijzen bedrag is onderverdeeld meer dan 200 belangrijke prij zen, betekent dat de kans om tot de uitverkorenen te beho ren zeer groot is. Toch is het ook weer niet zo dat er geen moeite voor gedaan behoeft te worden. Teamwerk zal nodig zijn, omdat het gaat om filiaal- prijzen. Deze wedstrijd zal ongetwijfeld met enthousiasme worden be groet en wij geloven stellig dat er hard gewerkt zal worden om tot de prijswinnaars te beho ren. Alleen dit doel zou de in spanning al waard zijn, doch daarnaast kan en moet er nog iets anders bereikt worden n.l.: iedere klant óók tevreden kof- fie-klant! G. J. van Alphen: H. C. Persoon Chef Persoon uit Rijswijk be steedt de laatste twee dagen van de week geheel aan de koffie. Hij stelt zich dan bij het koffie-schap op en licht zijn klanten het nieuwe koffieplan regelmatig toe. Daardoor kan hij tevens de mening van het publiek peilen en die acht hij onverdeeld gunstig. Vooral het feit dat er ook andere H. P. Vlieg: C. Keizer: Ook chef C. Keizer uit filiaal „Met sprongen omhoog is onze lcoffie-omzet gegaan, alleen moe ten we afwachten of het zo zal blijven, wat we gauw genoeg merken." Het zijn de eigen woor den van bedrijfsleider G. J. van Alphen van Neerlands grootste supermarkt te Haarlem. „Het idee was revolutionair en ori gineel en daar zijn en blijven de kopers gevoelig voor. Het vier- smakenpak vond de meeste af trek, wat naar mijn mening het bewijs is dat de mensen hun smaak zoeken. Op het ogenblik verkopen we veel roodmerk, hoewel nog overtroffen door groen. We hebben hier veel werk gemaakt van de introductie bij de klanten, waarbij de nieuwe verpakking ons een grote steun was. Tevens hebben de koffie-consulentes hier voortreffe lijk werk gedaan." koffiemerken in het schap zijn, vindt hij zeer belangrijk. „We kun nen de klanten nóg zo vaak ver tellen, dat onze koffieprijzen 10 lager liggen dan de andere, maar de beste methode om hen daarvan te overtuigen is het laten zien, zoals dat nu gebeurt." Daarmee is het arsenaal niet uitge put, want bij een rondgang dooi de fraaie nieuwe zelfbedienings zaak aan het Van Ravesteinplein, stoot men nóg een keer op een koffie-stand, terwijl bovendien de kassières hun praatje klaar heb ben als de klanten hen voor de afrekening passeren. En ook daar bij de kassa staat de koffie nog eens uitgestald. De koffie-wimpels in de winkel ten slotte hebben al menige klant doen vragen, of het kermis is en een betere aanleiding om de nieuwe koffiecsrn- pagne te vertellen is moeilijk denk baar. „Een goed opgezette campag ne", zegt de heer Persoon. „Aan ons de taak om met de gegeven middelen zo goed mogelijk te werken." „Het was hard en hard nodig en de eerste slag hebben we ge wonnen". Met deze woorden geeft chef H. P. Vlieg van filiaal Heem stede, Jan van Goyenstraat, zijn mening over de noodzaak van de koffieaetie en over de resultaten. G. Roor: De mening van chef G. Roor uit filiaal Hilversum, Kerkstraat, over onze koffie-actie luidde kort en goed: „Geweldig!" „Ik kan het enigszins vergelijken met de zegelactie, mijnheer", ver telt chef Roor ons. „Toen waren ook alle chefs in Zaandam en be gonnen wij, thuis gekomen, met een grote campagne, waarbij iede re klant betrokken moest wor den". In de Kerkstraat stond in de eerste weken van de actie voortdurend een juffrouw bij de koffiestelling en bo vendien was iedere kassière verplicht de klant er nog eens op te wijzen. Dit bracht hun het uiteindelijke suc ces n.l. 100 meer verkoop! Hij laat er onmiddellijk op volgen: „Ik spreek met nadruk van „we", want het is een prestatie van ons allemaal. We hadden bar drukke dagen. Wel zeer in het bijzonder ben ik te spreken over de eerste klas verpakking die bij mrjn klan ten in de smaak gevallen is. Het vier-smaken-pak was een mees terlijke stunt. Het is juist hiermede, dat we hebben gewerkt. Het klinkt wat komisch, maar er waren men sen, die ons vroegen de vier soorten koffie Bij elkaar te doen en te malen. Ze vonden het kennelijk op deze manier een goede mélange!" Utrecht, Voorstraat, vroegen wij hoe de koffie-actie was inge slagen. Hij was al even enthou siast als iedereen. „Wij verkochten veel koffie en de puntenactie deed er nog een schepje bovenop, doch ik verwacht dat ons koffiedebiet in de toe komst zal blijven stijgen." Ja, het ging niet gemakkelijk daar in Utrecht, want in een zaak waar men het vaak van toevallig passe rende klanten moet hebben ligt het nog moeilijker dan in een zaak met vaste klanten. Maar iedereen heeft er de schou ders onder gezet en geen klant ging er zonder koffie de deur uit. jenoten bracht op 7 mei j.l. een bezoek aan de fabrieken.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1