Slagvaardig koffie-forum kwam in tijdnood Televisie-artisten brachten humoristische koflie-sketch Koffïe-consulentes helpen het publiek smaak bepalen AH-FLITSEN Na de pauze werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen aan de leden van het „koffie-forum", de heren Valk, Hermanides en Jansen. Van deze gelegenheid werd enthousiast gebruik gemaakt, zodat er zelfs een tiental vragen onbeantwoord moest blijven door gebrek aan tijd. De vol gende vragen werden gesteld: Op een wel zeer originele wijze bracht na de pauze het gezel schap Cieto Hoving, vele Uwer wel bekend onder de naam,,Tin geltangel en bestaande uit de personen Cieto Hoving, Mevr. Hoving, Henk van Uisen, Donald Jones on Wouter Denijs een muzikale sketch, waarin zowel onze koffie als de verkoop ervan werden bezongen. Stelde de ene helft van het toneel met een kleurrijk decor als achtergrond een Albert Heijn winkel voor, de andere helft toonde ons tegelijkertijd een moderne flat-woning. De afscheiding tussen deze twee tonelen werd gevormd door een grote hoed, van waarachter de spelers tevoorschijn kwamen. Calypso Een vlotte song in calypso-stijl vormde het begin van de musical. Van achter de grote hoed zagen we afwisselend de hoofden van de heer en mevrouw Hoving, Henk van Ui sen en Donald Jones. Om beurten bezongen zij de vier smaken. Aan de vleugel zat Wouter Denijs. Vervolgens nam Cieto Hoving toogde chef Hoving laconiek maar zeer beslist dat de beste koffie de duurste is en overhandigde een pak oranjemerk. Na zich nog eens overtuigd te heb ben van de kwaliteit, danste de klant van Ulsen in de beste stem ming huiswaarts, waar Bertha al die tijd geduldig zat te wachten. Luid gierend werden de koffie bonen in een electrische molen ge malen en even later „genoten" alle plaats achter de toonbank en met PIlutte" een potlood achter het oor ontpop- ..v.- v-w* U11, w - lend espresso-apparaat. Het jonge te hij zich als een ware kruidenier, j stel; dat n0^ niet 'ielemaal aan de terwijl Henk van Ulsen al dansend geluiden van deze tijd ge- de winkel binnenkwam. Hij wilde zijn vrouw Bertha (mevr. Hoving) én zichzelf eens tracteren op een extra lekker kopje koffie en vroeg daarom de beste! In een geestig verkoopgesprek be- De heren C. Govers en A. B. Fienig, die zich zeer verdienstelijk hadden ge maakt voor de totstandkoming van de koffiecampagne en de organisatie van deze dag, werden voor het voetlicht ge roepen om een dankbaar applaus van de aanwezigen te incasseren voor hun mede- werking. Verdiend Vraag: Wat moeten we doen met Icoffie van 1,12 en 98 cent in het kader van deze campagne Antwoord: Deze twee soorten wor den geheel buiten de campagne ge houden. Wel moeten de kopers van deze koffie attent gemaakt worden op onze „verkoop naar smaak" I Het forum. V.l.n.r.: de heren j Jansen, Valk en Hermanides. Vraag: Wat gebeurt er met Delicata koffie? Antwoord: Delicata vertegenwoor digt geen bepaalde smaa.kgroep en zal in de toekomst daarom uit de sortering worden genomen. Vraag: Wat te doen als in een gezin de smaken verschillen? Antwoord: Ook wat koffie betreft drukt moeder de vrouw haar stem pel op het gezin. Mocht de heer des huizes een andere smaak hebben, dan zal zijn vrouw hem wel eens trakteren op die koffie. Vraag: Hoe wordt het viersmaken- pak geïntroduceerd? Antwoord: In het koffie-nummer van „Allerhande" wordt een waar debon afgedrukt. Tegen inlevering van deze bon kunnen de klanten een pak kopen voor een lagere prijs. Vraag: Als een klant koffie vraagt voor een espresso-apparaat, welke koffie moeten we dan aanbieden? AntwoordHier is geen vaste regel voor. De klant kan dit het beste zelf proberen. De meeste klanten zullen roodmerk en paarsmerk voor espresso prefereren. Vraag: Als een klant naar de „beste" koffie vraagt, welke moeten we dan aanbieden? Antwoord: U vraagt eerst welke koffie de klant tot nu toe gebruikt. Als ze hier tevreden mee is, is deze koffie waarschijnlijk de beste voor j deze klant. Is de klant niet tevre den met de soort die ze nu ge bruikt, dan kunt U roodmerk cf het viersmaken-pak aanbieden. Vraag: Waarom is de koffie in het viersmaken-pak niet gemalen? Antwoord: Gemalen koffie gaat j zeer snel in kwaliteit achteruit. Daarom leek het ons niet verstan- I dig om gemalen koffie te leveren, hoewel dit voor de klanten natuur- lijk makkelijker zou zijn geweest. Maar kwaliteit is in dit geval ze ker belangrijker dan gemak. wend was, dook vol afschuw onder tafel. Donkere wolk Een donkere wolk verscheen ech ter aan de heldere hemel bij het drinken van de koffie. Het was geen succes, althans voor hen niet. Hun misnoegen over deze „dure" koffie staken zij niet onder stoelen of banken en het was Bertha, die haar man aanzette hier onmiddel lijk op te reageren. Samen togen zij weer naar de winkel, waar zij de chef druk rekenend aantroffen. In een opwindend gesprek, dat volgde, vergat Bertha bijna haar hoge bloeddruk, en gelukkig voor de chef, wist haar man haai' wat te kalmeren. Oranjemerk bleef echter de beste koffie volgens chef Hoving en dit was niet uit zijn hoofd te praten. In een somber lied bezong het echtpaar hun teleurstelling, terwijl de ontmoedigde chef maar al te Van achter de hoed verscheen nu echter Donald Jones met in de ene Deze dames, waarvan ieder van U er tenminste één kent, zijn I I rr I f I r lil li! maai CXI lc wat de koffie betreft demonstratrice af. Op de belangrijke bijeen- goed wist, dat hij twee klanten komst in Zaandam zijn ze officieel herdoopt in KOFFIÉCONSU- [verloren had. LENTES. 1 Mevrouw Vroon verwacht kortweg I „iets groots". Zij is ervan over tuigd dat de klanten door de nieu- i we verkoopmethode nog meer aan dacht zullen schenken aan de ad viezen van haar en haar collega's. De intense koffie-campagne zal door haar worden ondersteund in Amsterdam, Haarlem en de Zaan streek. Mejuffrouw Beaujean is pas sinds kort bij Albert Heijn. Voordien werkte ze in een gelijke functie, waardoor ze kan bogen op een rijke ervaring. „We schieten met deze actie midden in de roos. On getwijfeld wordt hierdoor het con tact met de klanten nog intenser. I Ik ben enthousiast. Hoe kan het anders?" Mevrouw Hetterschijt opereert in Friesland, Groningen en het oosten van het land. „Een fantastische opzet", zegt ze beslist. „Als we hier geen succes van maken, lukt niets meer. In het noorden van het land zet men over het alge meen kannetjes koffie. Nu vind ik dat bij filterkoffie de smaak beter tot zijn recht komt, maar op welke manier men ook koffie zet, ik ver wacht hier heel veel van." Mejuffrouw Hart heeft haar acti viteiten in 't Gooi, Rotterdam en den Haag. „Wis en waarachtig vind ik het enorm", is haar be scheid. „Het adviseren van de klanten wordt nu erg vergemak kelijkt. Het argument van „10°/n goedkoper dan ieder ander merk" slaat nu meer in dan ooit tevoren." I De „kruidenier" Hoving roept I wanhopig „Is de duurste dan niet de beste hand een blad waarop de vier pak ken koffie in nieuwe verpakking, in de andere hand een blad, waar op vier kopjes ieder geschilderd in de kleur van de vier smaken. Dan send en zingend maakte hij de chef hierop attent, die zienderogen opklaarde en als een herboren kruidenier achter Jones aanging om de verloren klant te achter halen. Het werd een reuze succes, waarbij ieder zijn eigen smaak ontdekte. Met het openingslied eindigde deze muzikale comedie, zoals hij was begonnen achter de hoed. Waardering Bijzondere waardering hebben wij voor de heer Cieto Hoving, die een uitstekend verkoper bleek te zijn. Uit zijn brein ontsproot ook de tekst voor deze musical. Begin vorig jaar for meerde hij zijn eigen cabaret „Tingel tangel", waarvan in 1957 in het Leid- seplein theater in Amsterdam de pre miere ging. Het bleek een succes en binnenkort kunnen wij van een vol gend programma de eerste opvoering tegemoet zien. De muziek was van Wouter Denijs, die reeds voor de oorlog medewerker was van Wim Kan en na de oorlog deel uitmaakte van het cabaret-gezel schap van Wim Sonneveld. De enige vrouwelijke rol werd voor treffelijk vervuld door mevrouw Ho ving. die in werkelijkheid maar wei- nLg tijd heeft om „huisvrouw" te zijn. Meestal wordt door gebrek aan tijd in de stad gegeten. Twee katten, een Siamese en Abessijnse maken deel uit van haar gezin. Donald Jones en Henk van Ulsen maken deel uit van het televisiespel: Huize Hommeles. De Amerikaan Do nald Jones is na vele omzwervingen door Europa o.a. Frankrijk, Spanje, België, Noorwegen, Zweden, Finland, in Nederland terecht gekomen, waar hij nu reeds lx/i jaar vertoeft. Vrolijke mensen zijn zijn vrienden, en daarvan heeft hij er velen. De beweeglijke stijl, die Mr. Jones eigen is, kwam in deze musical zeer goed tot zijn recht. Jam mer was, dat hij door zijn gebroken Nederlands niet altijd goed was te verstaan. Nederland vindt hij een in tiem landje en de mensen gezellig en gemoedelijk. Henk van Ulsen deed gelijk met Cieto Hoving in 1949 eindexamen toneel school in Amsterdam. Voor een groot gedeelte heeft hij zijn succes te dan ken aan de televisie, waarvoor hij regelmatig in diverse toneelstukken optreedt. Het ontbreken van publiek voor de televisie vindt hij geen be zwaar. De camera, die aanhoudend op de spelers is gericht, geeft eveneens de spanning die men nodig heeft. Al is deze ook van een andere geaard heid. Ook zijn prestatie toonde kwa liteit. Het echtpaar is zichtbaar teleur- I gesteld. Geen wonder, want de duurste koffie smaakte hen niet en dat was toch de beste De oplossing is nabij!

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3