Zo denken zij erover: Nieuwe verpakking voldoet aan de hoogste eisen Vol vertrouwen Succes verzekerd Grootste bewondering voor deze campagne Verkoop 100 °/o omhoog Passend in modern bedrijf 2 AH-FLITSEN cc verpakkingsdeskundige, de heer R. J. Sinia, in gesprek met de ontwerper van de nieuwe verpakking, de heer J. Portegijs (links) Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 5 19 April 1958 Verantwoordelijk eindredacteur: H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: M. J. H. Grooten Planning L. J. A. S. KloosPersoneelszaken J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken J. W. Noortman Filialenbureau K. Romp Opleiding Druk: Ramshorst, Worm erve er Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Is de koffie-campagne voor heel j ons land van groot gewicht, van bijzonder belang wordt zij voor de 1 provincie Limburg, waar de ,,tas koffie" de volksdrank bij uitne mendheid is. Geen wonder dan ook daL rayon leider J. Ruijs zich geestdriftig over de komende actie uitlaat: „Het komt precies in m'n straatje, koffie is een artikel dat wij in Limburg kunnen verkopen. De echte Limburger drinkt 's mor gens, 's middags en 's avonds niets anders; hij haalt pas thee in huis i als hij bezoek krijgt uit de rest van het land. Nee, wij wrijven ons in de handen." G. Heijn Voor de heer Sinia was de opdracht om een nieuwe verpakking voor onze koffie te verzorgen een bijzonder moeilijke, maar dankbare opgave. Moeilijk, omdat er aan tientallen eisen voldaan moest worden. Dankbaar, omdat het ons grootste en meest edele artikel „koffie" betrof. „De binnenzak bestaat uit een dub bele laag vetvrij papier met daar tussen een laag micro-kristallijne was", vertelde ons de heer Sinia. Hij zal wel aan onze verbaasde ge zichten gezien hebben dat we er niet veel van begrepen, want een verklaring van deze technische uiteenzetting volgde prompt. Het papier is vetvrij omdat het anders vet aan de koffiebonen zou ont trekken. Dat vet zou dan spoedig ranzig worden. Het laagje was dient om het aroma in het pak te houden en vocht en zuurstof te weren.i Vocht maakt de koffie namelijk i muf en zuurstof veroorzaakt een ranzige smaak. Dat was duidelijk; alleen dat „micro-kristallijne" zat ons nog dwars. Het blijkt dat de waslaag uit zulke fijne kristalle tjes bestaat, dat deze niet breken als de zak gevouwen wordt. An ders zou de vouwrand een zwak punt in de verpakking blijven. De heer Sinia verzekerde ons dat deze zak enig in Nederland is, „Zo vers als de koffie dc bi'anderij in onze fabriek verlaat, zo verr komt hij in de molen van dc klant", mogen we dan ook wel zeg gen. Dit is natuurlijk nog geen reden om oude koffie te gaan ver kopen. Het jasje (dc buitenzak) heeft en kele Amerikaanse kenmerken. De felle kleuren en de duidelijke let ters (zwart op geel) zijn uiterst modern. De verpakking maakt een zeer frisse, verkoopkrachtige in druk. De kleuren zijn duidelijk van elkaar te onderscheiden Boven dien zijn ze nu in overeenstem ming gebracht met die van de an dere grote merken. Tenslotte heeft cok de vorm een wijziging ondergaan. De vierkante pakken zijn verdwenen. Het nieu we model is vooral ideaal voor klanten die de koffie in de winkel (laten) malen. De zak kan be trekkelijk makkelijk geopend wor den, de gemalen koffie kan er ruim in, ondanks het grotere vo lume en de zak kan weer met wei nig moeite gesloten worden. Al met al een verpakking, die in alle opzichten ideaal is en waar mee we onze deskundige, de heer Sinia, de ontwerper, de heer Porte gijs, en tenslotte onze papierin koper, de heer J. Meijn, alleen maar kunnen gelukwensen. Deze chefsbijeenkomst werd beslo ten met een geïmproviseerde rede van de heer G. Heijn. Allereerst bracht hij dank aan de heer Valk voor de fantastische wij ze waarop hij en zijn medewerkers deze dag hadden georganiseerd. Alle aanwezigen drukte hij echter op het hart dat het hoogtepunt van de koffiecampagne niet ge vormd werd door de feestelijke middag, maar pas is bereikt als de koffieverkoop is verdubbeld Zijn uitspraak; het succes hangt niet in de eerste plaats af van ons hier in de zaal maar van de ande re 2000 in den lande, was eenieder uit het hart gegrepen. „Zij moeten" zei hij met nadruk „door de chefs ervan overtuigd worden dat dit de goede methode van verkoop is. Bespreekt met el kaar hoe we het gaan doen. Als de chef het enthousiasme van zijn verkoopteam weet op te wekken, dan is Albert Heijn onhoudbaar. Ik spreek in de filialen altijd over koffie. Ons debiet moet omhoog. Thans heb ik het volle vertrouwen dat deze stunt succes heeft. Ik verwacht een dubbele verkoop. 1958 vertoont een grote omzetstij ging vergeleken bij vorig jaar. Een prachtige prestatie van U allen. Het kan! Voor deze campagne wens ik U een groot succes toe!" O'. Steenbrink: „Natuurlijk wil ik graag mijn me ning geven over de komende kof fiecampagne", antwoordde de heer C. Steenbrink, chef van ons filiaa' te Aerdenhout, toen wij hem na af loop van de middag nog net aan zijn jasje konden trekken. „Mijn ervaring is, dat wanneer Al- bert Heijn iets groots cp touw zet, het succes verzekerd is en ik ben ervan overtuigd, dat dit ook nu weer het geval zal zijn. Deze unie ke koffie-campagne, die zo simpel van opzet is, moét slagen! Vooral het viersmaken-pak koffie vind ik een vondst, omdat dit de klanten de gelegenheid biedt zonder extra kosten hun eigen smaak te kiezen. Mijn personeel zal evenals ik wild enthousiast zijn, na het personeels- avondje dat hen staat te wachten daar ken ik ze veel te goed voor. Ik heb nog vrij veel klanten die onze koffie niet gebruiken en dat 's steeds een doorn in mijn oog. Ons eerste werk zal zijn hen nu over te schakelen op een van deze vier smaken, die altijd nog 10 goedkoper zijn. U kunt erop re kenen, dat wij dit goed aanpak ken. Dat is ons wel toevertrouwd. Twintig procent omzetstijging zit er dan ook zeker in en misschien enfin, komt U mij dan nog maar eens interviewen." Wij zijn erg benieuwd mijnheer Steenbrink! Veel succes! J. Oosterliuis: Onze vroegere kofpe-expert, de heer J. Oosterhuis (rechts), met zijn opvolger de heer G. Hermanides, voor het koffieschap. Waar zij over spraken laat zich gemakkelijk raden. „Ik heb de grootste bewondering voor de wijze waarop de koffie- campagne op touw is gezet", rea geert de heer J. Oosterhuis, oud koffie inkoper, als hem naar zijn mening werdt gevraagd. Een com pliment cm even bij te biczen, te meer daar het uit de mond komt I van een deskundige bij uitstek. De heer Oosterhuis, in 1B21 bij A.H. in dienst gekomen als corres- pondent, kreeg al spoedig van dc heer G. Heijn de taak, de koffie en thee-inkoop op zich te nemen De heer Hermanides heeft van hem het vak geleerd. „De opzet van de actie is vol komen juist. De verschillende kof- fiesoorten hebben ieder hun eigen kwaliteit. Door te mengen in een bepaalde verhouding verkrijgt men de smaak. Het mooie van dc actie vind ik dat iedereen met z r individuele smaak bij onze firma nu aan het juiste adres is." De heer J. Ruys, rayonleider van Limburg, (midden) in gesprek met de heer L. Bouman en onze re dacteur, de heer L. J. A. S. Kloos. In de „Roodmerk-hoek" troffen we de heren P. Schatorjé (Venlo) en J. Hettinga (fil. Geleen). Zij stel den vooral belang in roodmerk, omdat zij deze soort in het Zuiden een grote toekomst voorspellen. De heer Schatorjé was vol lof over de campagne. „De koffieverkoop gaat 100 omhoog", zei hij. Voor de heer Hettinga gaf het viersmakenpak de doorslag. „Dat maakt ons het koffie-verkopen zo makkelijk", vond hij. Ze waren het er beiden over eens dat de smaakaanduiding van de diverse melanges het verkoopgesprek veel positiever zal maken. „Je kunt nu tenminste het verschil tussen de diverse smaken duidelijk maken", zei de heer Schatorjé. „Tot nu toe moesten we ons be helpen met vage aanduidingen, die de klanten niet veel wijzer maak ten." En met glundere gezich ten dronken ze nog een slokje (roodmerk) koffie. 1. Holman „Het gaat er nu op aankomen, dat wij als chef onze medewerkers in ons eigen filiaal enthousiast moe ten maken", aldus de heer A. Hof man, chef van ons filiaal Gronin gen, Herestraat. „Wij zijn nu en thousiast en weten waar het om jaat. Wij danken dit aan de vcor- reffelijke wijze waarop dit ons vanmiddag op deze massa-bijeen komst duidelijk gemaakt is. De kennis ea het enthousiasme moe ten wij aan onze mensen overbren gen." Op onze vraag, hoe hij de nieuwe verpakking vond, gaf chef Hofman ten antwoord: „Werkelijk prach tig! Ik geloof, dat iedereen in Ne derland tot nu toe met betrekking tot de kleuren van koffie-pakken te conservatief is. De frisse kleu ren passen in een moderne zaak!" P. Sclialorjéoh .1. Hettinga:

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2