„Bier'-reclame-deskundige roemt nieuwe koffie-campagne AH-FLITSEN Gedrang bij het kofpeschenken tijdens de lunch. In de zaal legt etaleur Hattink de laatste hand aan de kofpestand. Etaleur v. d. Brink neemt de slingers I tegen het plafond voor zijn rekening. Voor het Onfspanningsgebouw ontmoeten de chefs vrienden De technicus bij de geluidsapparatuur. Tekenaar W. van Maltha geconcentreerd aan het werk. Voor de bijeenkomst begon, werd een lunch voor 400 personen in gereedheid gebracht. Enkele jaren geleden bevonden de Nederlandse Brouwerijen zich in een précaire positie. De verkoop verliep niet naar wens. Een reclame-actie onder het motto: „het bier is weer best" bleek doeltreffend en bracht weer leven in de brouwerij. Het idee was van de reclame-consulentdeheerH. Jansen. Sindsdiengenoemd Bier-Jansen. Dinsdagmiddag hield hij een toespraak over de verkoop van de koffie-actie. Allereerst sprak hij over het sym- I bool van onze 4 smaakgroepen, de Sombrero, het nationale hoofddek- sel van de vele Centraal-Ameri-1 kaanse koffielanden. Een ieder die met de verkoop te maken heeft j drukte hij op liet hart de hoed toch I beslist niet op te zetten; hij moet symbool blijven! Niet met gewichtdoenerij, zo be- toogde hij, maar vertrouwelijk en vriendelijk, als een vertrouwens man, moeten wij de klant helpen haar smaakgroep te bepalen. Want is koffie niet de drank die de Ne derlandse gemoedelijkheid en ge zelligheid als eigenschappen bezit Smaken verschillen. De heer Jan sen achtte zich niet in staat om ons richtlijnen te geven voor de smaakbepaling van de klanten. Het verkooppersoneel in de winkel, sprak hij, is de enige die het kan ontdekken, omdat zij met de klan ten in contact komen. In de prak tijk zijn er 3 mogelijkheden: a. de afnemer van een vaste soort koffie. De zaak ligt hier gemak kelijk. dooi- gezond idee noemde en hij verklaarde zich ervan overtuigd dat de campagne onbetwist zal lei den tot een belangrijk hogere ver koop van Albert Heijn koffie. nieuwe melange, roodmerk, kennis te maken. De nieuwe klant. Heeft deze een uitgesproken smaak dan kunnen we aan de hand van het smaak- i vergelijkingsstaatje in het instruc tieboekje een overeenkomstige me lange aanbevelen. Ofwel we advi seren het viersmakenpak van f 1,78. Heel origineel en volkomen juist was de opmerking van de reclame-1 deskundige dat ieder artikel pas werkelijk verkocht is als het dooi de mond van de tevreden klant is gegaan. Want dan geeft de klant haar commentaar aan huisgenoten en aan wie het maar horen wil. De heer Jansen was enthousiast over de actie die hij een door en De reclame-expert H. Jansen geeft als zijn mening: „een onbetwist hogere kofpe-verkoop." Siiap-sliots van de liollic-ilii» b. De klant die wel eens een andere smaak zou willen proberen. Deze kunnen we adviseren met de

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4