Politie schoot het best O.G. Bartelson bezoekt „Op drukke dagen stap ik nog graag eens een filiaal binnen" Bedrijfsbrandweer timmert wèl regelmatig maar gelukkig niet aan de weg Prog ramma AH-FLITSEN Laten wij eerst de huwelijksfees ten noemen. Mej. E. Rep had het voornemen om in het huwelijks bootje te stappen; ook mej. J. v. d. Kamp liet het er niet bij zitten en stapte naar de burgerlijke stand; ook mej. A. Jongkind uit Purmerend ging de zelfde weg, al leen in een ander deel van ons land, maar we zijn toch één grote familie, dus stapte een onzer men sen ook daar heen. Wij hadden ook nog een bruidegom in ons midden en wel de heer J. Brehler (T. Afd.). Al deze Bruidjes en ook de Brui degom wensen wij in het huwelijk veel geluk en bovenal gezondheid toe en een prettige dag toege wenst, een dag waar u allen nog lange tijd op terug kan zien. Wij blijven nog wat in de feest- stemm.ng. De heer en mevr. Ver- nooij vierden op 11 april hun 45- jarig huwelijksfeest; wij wensen hun nog vele jaren toe in goede gezondheid. Op 23 april herdenkt de heer E. Mulder (K.B.) zijn 12 *2 - jarig zakenjubileum en op 29 april de heer G. Brehler van de B.B. ook 12^ jaar. Wij wensen u bei den een prettige dag toe, een dag die nog lang als een mooie herin nering zal mogen blijven voortle ven. En dan komt op 11 mei de grote jubilaris en wel de heer H. Mid delbeek, werkzaam aan het C.M. Er waren ook nog blijde gebeurte nissen en wel bij de fam. v. d. Laan, waar een dochter geboren werd en bij de fam. van 't Meer een zoon. Wij feliciteren u beiden hiermede en hopen dat deze kin deren in de beste gezondheid mo gen opgroeien en voor de moedei s een spoedig herstel toegewenst. Bij de fam. Verdonk werd ook een zoon geboren maar helaas leven loos, dit is natuurlijk erg jammer, maar mevr. Verdonk gaat weer goed vooruit en dan kan men toch dankbaar zijn als vrouw en moe der het goed maakt. Zuster Moederzoon is nog steeds in het ziekenhuis in Amsterdam, de eetlust en het slapen wil nog maar niet. Laten wij hopen dat de Zuster weer spoedig gezond en wel in ons midden terug mag keren. Het bezoek is gelukkig ruim schoots; het is altijd prettig als er belangstelling is als men ziek is. De heer IJpelaan is ook nog steeds ziek en de heer A. Kok (C.M.) is na de botsing nog niet hersteld en zal nog wel een weekje het bed moeten houden; met een hersen schudding moet men voorzichtig zijn als men geen hoofdpijn wil houden. M. Hartog (van de Kaas) is ook nog steeds thuis; dit is ook wel langdurig en hardnekkig; de ogen is een teer iets. Ook Capelleveen is nog niet aan het werk en zijn vrouw is nog steeds in het ziekenhuis. De heer Bets kan ook nog steeds het werk niet hervatten wegens ziekte. De heer Argelo van 't C.M. is na de rustkuur weer aan het werk Mevr. Popken gaat nu waarschijn lijk naar een rusthuis voor verder herstel. De heer J. de Boer van de Exp. die vanaf de Kerstdagen al thuis is, begint nu weer op te knappen: we hopen dat alles een gunstig verloop zal hebben wat foto's en advies van de dokter betreft. De heer v. Kooten (K.B.) is al ge ruime tijd thuis en wij wensen hem beterschap. De heer Pekel haring die ook al enige maanden wegens ziekte thuis is, wensen wij een spoedige beterschap. Ook de heer P. Schellingerhout is al weken ziek, maar er is toch verbetering te bespeuren; de be handeling in het ziekenhuis heeft wel enig succes. De heer P. Spil loopt nog steeds naar het zieken huis wegens de maag. Ook de heer D. Voogd is al een paar weken wegens ziekte thuis en de dochter van Voogd rust ook al enige maanden in verband met de ischias, die door warmte ver dreven moet worden; ook haar willen wij het allerbeste toewen sen. De heer J. Vermeer (T. Afd.) kwam voor een paar weken gele den zo ongelukkig te vallen, dat hij wellicht enige weken met de voet op de stoel moet blijven zit ten. Tot slot willen wij onze vrienden in het buitenland hartelijk groeten en mevr. H. v. Mourik in Canada (dochter van de heer H. v. Dijk) hartelijk dank voor uw interes sante brief en veel succes toege wenst. Gesprek met een 80-jarige oud-AH-er: JN EEN HOOG HERENHUIS aan de Keizersgracht in Amsterdam woont sinds jaren de heer W. H. Miks. Hij rookt rustig zijn pijpje, kijkt vanuit zijn kamer uit op de statige huizen aan de gracht en denkt veel aan vroeger. Begrijpelijk. Hij heeft een lang leven achter zich. Na een loopbaan van 32 jaar bij A.H. werd hij in 1953 gepensioneerd en hij vierde op 24 maart j.l. zijn 80e verjaardag. Denk nu niet Amsterdam. De bediening van de klanten was er ronduit gezegd perfect. Zo werd ieder artikel niet alleen ingepakt maar er werd ook een touwtje omgebonden." Paas-schietwedstrijden in ons O.G. een afgeleefde man voor U te hebben die oud en ver moeid, passief tegenover het leven staat en ,,Je raakt er zo uit I" geopend door de eerste en de heer Van Urk. De tachtig-jarige heer Miks praat dan deskundig over de Indische artikelen, waarvoor hij een spe ciale interesse heeft. Er komt vlot weg een rits namen van Indische producten over zijn lippen en als een naam hem niet meteen te bin nen wil schieten, klaagt hij „Je raakt er zo uit hè, ik ben er jaren vandaan" en hij diept al pratend v. uit een kast een paar boeken op nomen door 6 corpsen en welheeft hij zijn herinneringen be- over zijn geliefde artikelen. geen oog meer heeft voor de Zaterdag 29 maart hield onze bedrijfsbewaking haar jaarlijkse schiet- dingen om hem heen. Voor de wedstrijden om eieren, en als corps-prijs de zilveren weegschaal en ]ieer heeft het leven niets diverse zilveren gewichten, 's Morgens om 10 uur werd er officieel aantrpkkpliikheid ver- schoten te laten lossen door adjudant Artz van zijn aantrekkelijkneia ver- loren. Aan de wedstrijden werd deelge- i Dank zij zijn scherp geheugen Politie, Reserve-Politie, de bewa- waarcl ajs waren ze van de dag kingsgroepen van A.I.. P.T.T., Ste- •el en Wechgelaar en Albert Heijn. De zilveren weegschaal moest door A.H. verdedigd worden, maar he laas is het ons niet gelukt om hem te behouden. Na een spannende strijd ging de Politie met de eer strijken, met een minimum voor sprong op de Res.-Politie en A.H. No. 1 werd de Politie met 236 pun ten, 2e Res.-Politie met 234, 3e A.H. met 233, no. 4 Sterel en Wechgelaar met 227, 5e de A.I. met 221, en 6e P.T.T. met 209. De heer J. Heijn reikte na deze t «jg geslaagde dag de prijzen uit aan de commandanten van de winnen de corpsen. We willen niet nalaten nog even de resultaten te bekijken van ons corps, dat bestond uit de heren v. Urk Jr. 49, Schijf 48, Ab- Voor de wedstrijden werd het nieu- bink 47 Hoogendijk 45, Stens 44 en we reglement aangehouden dat Hekkert 42 punten, beslist, dat er alleen geknield ge- u ziet dat de zenuwen n0g ai een schoten mag worden en dat voor i t. i c woordje meespraken en dat de corpswedstrijden 6 man woiden J 1 aangewezen, waarvan de man met personen, die alleen privé schoten, de laagste serie automatisch re- het er soms heel wat beter af- serve wordt. brachten. Een van de schutters, in geknielde houding, volledig geconcentreerd. van gisteren. We moeten een keuze maken om het meest belangrijke te kunnen navertellen. f 1.- per week ..Als het had meegezeten was ik bij de eeuwwisseling naar Parijs verhuisd", begint de heer Miks. ..Het kwam er niet van en ik be landde bij een kruidenier voor het loon van f 1.- per week. Na veel soebatten haalde m'n baas zijn hand over zijn hart en gaf me een dubbeltje opslag! U zult zeggen: waarom dan niet bij een ander gesolliciteerd. Maar weet U wel, dat daar geen tijd borden af te wassen, voor was Via een vertegenwoor diger die regelmatig bij m'n baas kwam, lukte het me aan een an dere job te komen. Weer als kruideniersbediende. Maar nu in een zaak die fijne co mestibles verkocht en tevens ge specialiseerd was in Indische ar- I tikelen. Het was op het Rokin in In 1911 kwam hij op een adver tentie als verkoper in ons filiaal in Hilversum, Kerkstraat. Wegens zijn ervaring in het kruideniers vak en werklust („ik pakte alles aan, zo raar kun je niet prak- kezeren") bracht hij het al na een half jaar tot chef van het filiaal in Weesp. Met de hondenkar ver zorgde hij in z'n eentje een wijk die zich uitstrekte tot Abcoude. Bleef hij in Weesp maar twee jaar, het volgende filiaal in 's Her togenbosch, Hinthamerstraat, bleef negen jaar aan zijn zorgen toevertrouwd. De verhuizing moest zo halsoverkop gebeuren dat de nog brandende kachel op straat moest worden omgekeerd; er was zelfs geen tijd meer om de Gesprek met voorzitter J. J. Verweij Onze bedrijfsbrandweer is een ver eniging, die, althans voor het oog van het personeel, (gelukkig) niet veel naar buiten optreedt. Geluk kig, omdat grote activiteit van de brandweer kan duiden op veel brand in huis. Het is een vereni ging die goed loopt en met de ver- enigings-voorzitter, de heer J. J. oude brandweer, deels uit nieu welingen. Om de week werd en wordt geoefend, en er wordt ooit regelmatig aan wedstrijden deel genomen. Dit wordt ons allemaal verteld alsof het geheel geen moeite kost, steeds iets te bedenken, waarvoor de mensen iets van hun vrije tijd Verwey, chef van het Technisch willen geven, ten eerste voor de Bureau, zijn wij eens gaan praten, oefeningen en ten tweede voor de De heer Verwey, die officieel maandelijkse bijeenkomsten. Hoofdcommandant heet, vertelde, Veel belangstelling dat de brandweer eigenlijk al in „Die maandelijkse bijeenkomsten, 1939 is opgelicht, maar toen meer i hoe gaat het daarmee?" sen luchtbescherming was. „Deze worden regelmatig goed be- £n 1946 kreeg de brandweer haar ZOcht, bij verhindering krijgen we huidige verenigingsvorm. Besloten bericht. We behandelen daar aller- werd. dat geoefend zou worden na icj onderwerpen op brandweerge- werktijd, en dat door de directie een vastgesteld bedrag per man, per oefening, zou worden gestort. Van dit geld, dat zuinig wordt be heerd door penningmeester Van Unen, worden alle onkosten be taald, zoals filmhuur, enz. Ook het jaarlijkse uitstapje wordt hiervan bekostigd. Er werden 2 ploegen voor de fa briek en één voor het kantoor sa mengesteld, deels uit leden van de De komende maand vertoont het programma van ons O.G. geen bijzondere punten, 's Maandags: Tafeltennis, brid gen. Dinsdags: Toneel, Judo. Woensdags: Tafeltennis. Donder-dags: Ontspanningsver eniging. Vrijdags: A.H. muziekkorps. bied al of niet met instructieve films. Verder zijn de heren Van Heynsbergen en Krop onze regel matige gasten met hersengym nastiek en/of een forum. Deze avonden vallen steeds in de smaak." „De stemming in, laten we maar zeggen, Uw vereniging is goed?" „Prima. U moest maar eens mee gaan met ons uitstapje." „Wie organiseert dit?" Hierop krijgen we geen direct ant woord, maar bij navraag bleek ons, dat dit altijd door de heer Verwey zelf werd en wordt verzorgd. „Doet U, naast de A.H.-brand weer, nog iets op dit terrein?" Unieke vereniging Nu horen we dat de heer Ver wey ook nog bestuurslid is van de V.V.Z.B., de Vereniging Van Zaanse Bedrijfsbrandweren, een unieke vereniging in ons land. Hierin werken de Zaanse bedrijfs brandweren samen en organiseren cursussen, lezingen en wedstrijden. Een onzer ploegen heeft dit jaar een tweede prijs behaald. Bouillonblokjes in parapluie „Wij hoorden iets van een wed strijd, waaraan U zelf meedoet. Wat is dit?" „Enkele commandanten van be drijven hebben verleden jaar de koppen bij elkaar gestoken, en een wedstrijd samengesteld, waarin de juryleden commandant waren." ,,U won toen de eerste prijs?" „Inderdaad, maar ik had een reuze ploeg!" Als altijd bescheiden, antwoordde de heer Verwey, dat hij op 22 maart, als er weer zo'n wedstrijd wordt gehouden, z'n best zou doen er weer iets van te maken. Zo te horen is het niet veel bij zonders wat hij dus doet als hoofd commandant en voorzitter, maar, als we een der brandweermannen vragen wat hij en de rest van de 'eden er van denken, krijgen we als antwoord, dat de heer Verwey heel wat werk moet verzetten, voordat alles loopt, 't Gaat alleen maar geruisloos, en zonder veel woorden. Naast alle genoemde functies blijkt de heer Verwey ook nog op te treden als film-operateur, zie foto, wanneer de films worden ge draaid van de uitstapjes. In de eerste wereldoorlog ging ik met een parapluie vol bouillon blokjes m'n klanten af die de mi litaire controleposten niet moch ten passeren". Hij gnuift nog na over zijn vindingrijkheid. „Want", verklaart hij, „ik wilde mijn goede klanten toch niet kwijt. Ik deed er een moord voor. Maar het lukte niet altijd om door de mazen van de wet te glippen. Ik denk maar aan het baaltje bloem dat in be slag werd genomen op de weg langs de Zuid-Willemsvaart. In 1923 kwam ik op de fabriek in Zaandam om koffie en thee te mêleren. Na een goed jaar bezocht ik de filialen om balansen te ma ken. De oudere chefs kennen me nog wel. Het lijkt nu gek, maar ik sliep toen doorgaans maar 5 uur per nacht, 't Was mooi werk de winkelvoorraad op te nemen. Er was echter een schaduwkant: het huiselijk leven ben je groten deels kwijt. Het was 's morgens in alle vroegte opstaan en i 's avonds vaak pas tegen twaal- ven thuis. Als ik ergens overnachtte vroeg •k altijd AH-artikelen bij mijn ont bijt. En op het laatst waren de ho telhouders eraan gewend." Aanloop genoeg „En op het ogenblik, vragen wij. kunt U zich nogal amuseren?" „Ik ben een geboren Amsterdam mer" .zegt hij. „en vanzelf woont hier veel familie. Aanloop genoeg. Ik wandel graag en op drukke dagen stap ik nog graag een AH-filiaal bin nen. Niet met de bedoeling iets te kopen, maar om alles zo eens te be kijken. Ik sta dan wat achteraf en plotseling vraagt men mij dan: bent 11 aan de beurtEn dan moet ik wel. Ik koop dan een kleinigheidje of vraag naar een Indisch artikel waar van ik zeker weet dat ze het niet hebben." Dit is het verhaal van de heer W. H. Miks. Van een man met een levendige fantasie, een tinte lend gevoel voor humor en een ijzeren geheugen. Met zichtbare trots zegt hij van zichzelf: „Ik ben kerngezond, nooit ziek ge weest. Ik heb steeds mijn zieken fondspremie betaald om de dokto ren in het leven te houden." Ook de Directie is de heer Miks op deze gedenkwaardige dag ko men feliciteren.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 6