Uitbreiding aantal ZB s wordt in versneld tempo voortgezet Over jubilarissen, hun cadeaux en andere fabrieks-kwesties Nieuw personeel kantoor Spaarrekeningen- administrateur t jubileert Dank zij verruiming bouwmogelijkheden AH-FLITSEN Wat gebouwd wordt Er zijn dit jaar inmiddels drie nieuwe ZB's geopend. Als eerste kwam het filiaal aan de Lindelaan te Rijswijk, een nieuwe vestiging, terwijl in maart Nijmegen twee moderne winkels rijker werd, n.l. één in de Groenestraat en één in de Lange Burchtstraat. Deze laat ste twee zaken zijn in de plaats van bestaande ZB's gekomen. Binnen enkele maanden komt aan de Slinge in Rotterdam-Zuidwijk een grote supermart gereed. Deze zaak krijgt een vloeroppervlakte van ca. 400 m-. Ook in Amsterdam hopen wij nog vóór de zomer een supermart te openen aan de Mid denweg. Deze is echter wat be scheidener van opzet dan die in de Maasstad. Bovendien wordt momenteel ge werkt aan een flink aantal nieuwe ZB's o m. in Den Helder, Haarlem (Wagenweg). Wassenaar, Deven ter (Korte Bisschopstraat), En schede, Vlaardingen, Almelo en Meppel. In de meeste gevallen be treft het hier verbouwingen van ZB-filialen. In een aantal plaatsen hopen wij binnenkort te kunnen beginnen. Moderniseringen Bij al deze grote werken word', echter ook de zorg voor de be staande BZ-filialen, die (nog) niet in aanmei'king komen om ver bouwd te worden tot ZB, niet ver geten. Behalve het noodzakelijke onderhoudswerk moet ook aan lacht besteed worden aan bepaal de vernieuwingen en modemise- mgen en in hoofdzaak betreft het luer het plaatsen van schappen :.p.v. overbodig geworden bakken, bet plaatsen van moderne kaas- en wijnstellingen, het inkorten van verouderde etalage-kasten, het aanleggen van nieuwe verlichtin gen in winkel en etalage e.d. Mededelingen van de directie zijn er deze keer nogal wat. Eerst het oude punt jubilea bij onderbroken dienstverband". In grote lijnen is ieder het eens over de volgende punten: le. Ononderbroken dienstverband geldt voor allen die onder braken wegens militaire dienst, uitzending naar Duisland, uitlenen naar Vami e.d. 2e. Voor degenen, die na 1 januari 1957 weer in onze diens- traden, geldt de laatste datum van indiensttreding als uitgangsdatum voor jubilea. Alqei i belang Samenvattend kunnen wij zeggen, dat in de loop van dit jaar meer gebouwd zal worden dan voorzien Hiermee zijn bijna alle vragen opgelost, de overblijvende gevallen zullen per geval bekeken worden. Dit zal in overleg met de C.C. worden afgewerkt. De directie heeft besloten als ju- bilea-cadeaux bij 12^-jarig dienst verband (voor meisjes 7Vo jaar), uitsluitend het bekende zilveren bestek te geven. Ook in de filialen bestond de tendenz hiervan af te wijken, maar dit doet afbreuk aan de opzet een blijvend geschenk aan te bieden en daar moet het beslist niet naar toe. De C.C. beaamt deze gedachte, zodat er geen discussie volgt. Borden en messen In het O.G. zullen borden en mes sen beschikbaar worden gesteld voor het overblijvende personeel. De directie meent dat er voor het gebruik van vorken onvoldoende ambitie bestaat om hier de kosten aan te spenderen. Wel rekent zij er op dat ieder, die van bord en mes gebruik maakt, hier netjes mee omgaat en ertoe bijdraagt dat het doel, een nette en verzorgde cantine, steeds wordt nagestreefd. Kleedkastjes In de kleedkamers zullen de kleed kastjes alle geleidelijk worden ge schilderd en opgeknapt. Momen teel wordt er aan gewerkt om de kastjes, die niet goed afgesloten kunnen worden, te herstellen. Ook wordt er gewei'kt aan het herstellen van het tijdsein voor de bouwafdeling (de electrische bel) die door verbouwing tijdelijk was uitgeschakeld. Muziek De heer Schuddeboom zal het punt muziekaansluiting op het pa piermagazijn opnemen en tevens in een chefsbespreking de kwestie van het geluidsvolume ter sprake brengen. De port ers worden nog herhaal delijk opgebeld zowel om de radio harder als zachter te zetten, zo dat de portier alleen maar hin der heeft van al dat gebel. Op elke afdeling kan de geluidssterkte in gesteld worden en hieraan moet, wanneer dit juist is geschied, niets meer veranderd te worden. Het bellen van de portier is niet langer toegestaan. Eén alleen De wettelijke voorschriften inzake het werken van één man alleen worden nauwkeurig nageleefd. Het is daarnaast economisch niet verantwoord achter elke man een tweede persoon te zetten in alle gevallen, zodat het kan voorko men dat iemand 's avonds een tijd lang alleen werkt. Ten aanzien van de nachtwaker zal een regeling- getroffen worden, waardoor con trole door ploegenwerkers van de V.F. mogelijk is, zodat hier even tueel risico tot het minimum wordt beperkt. Ontslagkwestie Ontslagkwesties worden altijd met één der leden van de C.C. opge nomen. Dat er de laatste maanden enkew ontslagen vielen kort ach ter elkaar, is zeer toevallig. De gevallen worden door de perso- neelchef uit de doeken gedaan en geven geen aanleiding tot kritiek Zeer nadrukkelijk verkondigt de heer Schuddeboom het standpunt dat de directie geen verandering van gedragslijn wenst. In bepaalde gevallen werd en zal worden besloten tot ontslag omdat het bedrijfsbelang dit eist. maar er is zeker geen sprake van een gewijzigde houding tengevolge van verschuivingen op de arbeids markt. Familieberichten Nogmaals blijkt het belang van het doorsturen van enkele ten minste twee familieberichten in geval van overlijden, geboorte huwelijk etc. Indien slechts één kaart binnenkomt gaat deze naar de directie die haar condoleance zendt. Op het publicatiebord komt het bericht dan te laat te hangen. Bij de rondvraag brengt een der C.C.-leden nog een verzoek naar voren om overplaatsing te bevor deren als iemand op zijn eigen af deling beneden de maat blijft. Een belofte kan niet gedaan worden, omdat in deze gevallen bepaalde chefs belast worden met minder goede werknemers uit andere af delingen, maar voor zover mogelijk zal de directie dergelijke verzoe ken inwilligen. Tenslotte deelt de heer IJpma me de, dat de jaarlijkse doorlichting zal plaatsvinden op 5 en 6 juni a.s. Wij heten welkom Mej. C. de Keuninck-van Capclle. Loonaf deling. Mej. R. Rouwendaal. Retour afdeling. De lieer D. M. Robinson, Loon- afdeling De heer A. van den Berge. Postkamer De heer G. Romkes, die de spaarrekenin gen van hon- leiden AH-ers jaarlyks ver zorgt en tevens nog veel werk verzet voor de pen sioenen, was deze maand 12/2 jaar n dienst. Aangenomen door AH, gewerkt bij Sterovita en toeli na ,1e oorlog weer op ons hoofdkan toor terug gekomen, heeft hy op verschillende afdelingen gewerkt. De bedrijfseconomische afdeling, waar hij zit, heeft uiteraard niet zo veel met ons spaargeld te ma ken, maar wat wil men, overal is ruimtegebrek en daai de heer Romkes voordien zijn werk had op het statistische vlak, bleef hij on danks zijn nieuwe taak op zijn oude plaats zitten. De liefhebberijen van de heer Rom kes beperken zich tot fotograferen en luisteren naar „goede muziek". Dezer dagen werd de jubilaris ont vangen door de heren H. K. Engel en C. Kraay en ontving het zilve ren bestek. De afdeling liet haar gelukwensen vergezeld gaan van bloemen en een rokertje, terwijl de kantoor commissie hem een enveloppe met inhoud aanbood. In de huiselijke kring werd het feest niet gevierd; de heer Rom kes vindt de toekomst belangrijker en daar hij die avond les had, ging de verzekeringswiskunde voor! De fraaie pui van filiaal Nijmegen. Lange Burchtstraat. In de bouwwereld heerst momenteel een onwezenlijke stilte. Door de bestedingsbeperking zijn vele bouwopdrachten geannuleerd of uitgesteld en hierdoor is er een arbeidsreserve ontstaan in deze belangrijke bedrijfstak. De regering heeft natuurlijk ingezien dai er iets gedaan moest worden om enige verbetering te brengen in deze situatie. Een van de maat regelen, die genomen is, bepaalt, dat aanvragen voor bouwwerken, die een aanneemsom van 100.000,niet overtreffen zo spoedig mogelijk behandeld moeten worden, terwijl men bij de afgifte van de vergunningen niet meer gebonden is aan een bepaald toegewezen bouw volume, zoals voorheen het geval was. Heeft deze maatregel nu invloed op de uitbreiding van onze filalen en op het aantal filialen, dat van BZ tot ZB kan uorden omgebouwd? In „Hoe en wat 19571958" werd over dit onderwerp geschreven: „In hoe verre deze uitbouw in het nieuwe jaar kan worden voortgezet, is van vele factoren afhankelijk. Zo heeft stag natie bij het verlenen van bouwver gunningen een remmende invloed op de ombouw van BZ-filialen tot ZB." ningen tegelijk worden afgegeven en het zal dus ook wel niemand verwonderen dat dit voor onze bouwaf deling enorm veel weik èn enorm veel problemen met zich mee brengt. Denkt U eens even aan het in orde brengen van een noodwinkel. Het aantal verplaats bare gebouwtjes dat wij ter be- schikking hebben is beperkt en j wanneer deze in gebruik zijn, moet getracht worden tijdelijk een pand I te huren. Als dit niet lukt, zit er niet veel anders op dan de bouw uit te stellen tot een verplaats- bare noodwinkel vrij komt. De vergunningen zijn echter slechts een bepaalde tijd geldig. Hier ziet U dus enkele van de problemen, waarvoor de bouwafdeling zich ge steld ziet. I kon worden toen het boekje „Hoe en wat in 1957 -1958" werd sa- I mengestekl. Wij hebben dit te dan- 1 ken aan de bestedingsbeperking, i of liever, aan de' nadelige gevol- I gen daarvan. Een aantal dringend j noodzakelijke uitbreidingen zal nu I verwezenlijkt kunnen worden, en hierover kunnen wij ons slechts verheugen. Verheugend is echter ook, dat ons bedrijf' door al deze werken, waar bij veel bouwvakmensen ingescha keld kunnen worden, een belang rijke bijdrage levert aan de be strijding van de werkloosheid. Hiervan heeft uiteindelijk iedereen i voordeel. Deze remmende factor is nu dus voor een belangrijk deel wegge nomen en men kan zich dus te recht afvragen, of dit nu een ver groting van onze bouwactiviteit met zich mee gebracht heeft. Dit blijkt inderdaad het geval te zijn. En groot aantal vergunningen waarvoor de aanvraag reeds lang was ingediend, is nu verleend en natuurlijk woi'dt hiervan ook ge bruik gemaakt. Voorbereidend werk Dit laatste wil niet zeggen, dat de bouw nu ook onmiddellijk na het ontvangen van de vergunning- kan beginnen. Vóórdat het zover is, moet in snel tempo nog veel voorbereidend werk worden ver richt. Zo moet er b.v. een bestek gemaakt worden, een werk dat veel tijd vergt en zonder dit be stek kan geen aannemer werken. Wanneer het een verbouwing be treft, moet er gezorgd worden voor een noodwinkel. De bouw moet aanbesteed worden en zo is er nog veel meer te doen. Nu is het dus zo, dat vele vergun- Toen 7 jaar geleden filiaal Nij megen. Groenestraat, geopend werd, was mej. Mouton de eerste klant. Zij was dit ook weer op 20 maart bij de heropening van dit filiaal. Chef L. van Gils leidde haar langs de schappen. In dit robuuste pand is nu filiaal Nijmegen Groenestraat. gevestigd. Het oude pand is geheel gesloopt.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4