Van Oost- en Westzijde Nieuws van alle kanten jarttropliee behouden Zö jong en dan al in 't zilver Kampioen bleef ongeslagen Inlichtingen over Expo '58 Korps wacht druk programma Brandweer blaakt van activiteit maar behoeft vaardigheid (gelukkig) niet te tonen Twee jubilarissen in het C.M. Wij heien welkom Mieuw persor fabrieken ieei AH-FLITSEN Pas twee-en-veertig jaar oud en dan ai een 25-jarig jubileum vie ren is een opmerkelijk feit. De heer L. Heistek presteerde het. In 1933 kwam hij als timmerman bij Albert Heijn en thans is hij voor man op het grondstoffenmagazijn van de K.B. De heer Heistek is een rasechte Zaankanter. Op zeer jeugdige leef tijd begon hij in de bouwvakken. Hij „versleet" twee bazen en kwam toen bij A.H., waar hij 6 jaar als timmerman werkzaam was. Zoals gezegd, is nu 't grond stoffenmagazijn van de K.B. aan zijn zorgen toevertrouwd en het bevalt hem best. „Anders was ik wel wëggegaan," zegt hij veelbe tekenend. Het is informeren naar de beken de weg als men vraagt naar de manier waarop hij zijn vrije tijd doorbrengt. Hij is „duivenmelker" zoals dat heet, en het wil niets meer of minder beduiden dan dat je desnoods je eten laat staan en je bed onbeslapen laat, als het om de verzorging van deze snelle vo gels gaat. Toch begon hij pas met deze sport sinds hij het korfballen eraan gaf na 25 jaar trouwe beoefening. Dus ook een soort jubileum. Verder heeft hij jarenlang het doel vei'- dedigd van A.H.'s voetbalteam; in de judosport behaalde hij de groe- ne band en menigmaal gaf hij als tamboer z'n krachten aan het mu ziekkorps. Op zijn jubileumdag heeft men zich niet onbetuigd gelaten. De heer Schuddeboom overhandigde namens de gehele directie een en veloppe met inhoud, en zijn colle ga's van de K.B. verrasten hem me': een paar vrolijke gramofoon- platen. Woensdagavond 16 april kwam de bewakingskern bijeen om te kam pen om de beker, die 3 jaar ge leden de heer A. Groot beschik baar had gesteld. Bij de opening had de voorzitter de heer G. J. van Urk Sr., een prettige mededeling. De heer A. Heijn had vlak voor zijn vertrek naar Amerika een voor de kern onmisbare loupe ten geschenke gegeven. Toen kon het schuttersfestijn be ginnen. Natuurlijk weer volop spanning om de kampioen van vo rig jaar, de heer J. Hoogendijk, te onttronen. Helaas heeft het niet mogen gelukken; na 2 series van 5 schoten, kwam de heer Hoogen dijk met 91 punten als hoogste uit de strijd. Om de volgende plaatsen is ook hevig gestreden. Daar de heren Van Urk Jr., Hekkert, Stens en Bakker elk met 90 punten eindig den, moest er worden overgescho ten. Uitslag onbeslist 47. Na nog twee schoten te hebben gelost, werd het resultaat: 2. H. A. van Urk Jr., 3. J. Hekkert, 4. A. Stens, 5. H. Bakker, 6. J. Schijf, 7. A. Gi-oot. Na deze uitslag reikte de voor zitter de beker uit, die nu defini tief in handen gekomen is van de heer Hoogendijk en de andere he ren konden keus maken uit de aanwezige prijzen. Ab Groot had voor ons ook noo een prettige mededeling. Voor de volgende kampioenschappen stelde hij weer een wisselbeker beschikbaar. Zo behoort dit ook weer tot het verleden en we gaan maar weer goed oefenen voor de komende wedstrijden. En zeker moet nog vermeld wor den de sigaren en het bloemstuk \vaax~mede hij door het muziek korps waarvan hij vroeger ja renlang lid was werd verrast. Daags na de jubileumdag heeft hij het heugelijke feit in de huiselijke kring gevierd met zijn vrouw, 4 kinderen en familieleden. Van het Belgisch Verkeersbureau en de Ned. Spoorwegen hebben wij verschillende folders ontvan gen over de Expo '58. Hierin staan uitgebreide gegevens over logies, prijzen, vertrektijden der treinen, diverse uitstapjes in de omgeving van Brussel, enz. Wie hiervoor interesse heeft, kan deze ter inzage vragen op de af deling Personeelszaken Fabrieken. Dinsdag 8 april, het was behoor lijk koud, maakten wy voor het eerst van dit jaar een mars dooi de stad. Er was een behoorlijke opkomst. Het kon nog beter, maar wij mochten toch niet mopperen. Deze mars Werd gedaan voor de Oslo Band uit Noorwegen, een korps van het Leger des Heils. Wij marcheerden van de fabriek naar het Westzijderkerkplein en liepen toen gezamenlijk met de Oslo Band naar de Oostzijdekerk. Daarna marcheerden wij weer naar het O.G., waar de koffie heer lijk smaakte. Vele muzikanten gingen naar de Oostzijderkerk om het concert van de Oslo Band te beluisteren. Er werd prachtige muziek ten gehore gebracht en degenen die aanwezig waren hebben genoten van deze Leger des Heils muziek. Het zomerprogramma begint zo zoetjes aan al weer vol te lopen. Van de diverse uitnodigingen, die wij ontvingen, hebben wij de vol gende aangenomen: 26 april: afscheidsdefilé burge meester Thomassen; 30 april: 's morgens kwart over zevenen van de fabriek voor een mars door de stad, in verband met de verjaardag van onze Ko ningin 15 mei: Hemelvaartsdag, concours in Baarn; 17 mei: (zaterdag) medewerking- Prinses Irene mars in 's-Herto- genbosch; in juli: concours hippique in Bla- ricum. Wij vertrouwen dat onze leden goed de repetities zullen bezoeken, vooral in verband met het con cours, zodat weer een behoorlijk resultaat wordt geboekt. Op zaterdag 22 maart was er een bijzondere brandweerwedstrijd, waar de juryleden van onze Zaanse Bedrijf sbrandweervereniging him prestaties toonden. Elk jaar organiseren enkele com mandanten van wedstrijdploegen een wedstrijd voor hen, die altijd met strafpuntenlijsten achter ons aan zitten. Ditmaal vond dit feest plaats in een der gebouwen van Pieter Schoen, waar een brand heette te Her duel tussen P.V. Pieter Schoen en de Bijenkorf. Pieter Schoen won. De wedstrijdleiders H. Bakker en N. Holt kamp (rechts) berekenen de moyennes. De gemaakte caramboles worden genoteerd cloor de heren J. de Jong en H. Middelbeek (rechts). Zaterdag 12 april j.l. te 14.30 uur opende voorzitter G. A. v. Rooyen van de ontspanningsvereniging de biljardwedstrijd tussen Albert Heijn, de Bijenkorf en Pieter Schoen. De inzet was de zilveren wisselbeker. De gastverenigingen zijn er niet in geslaagd A.H. de beker te ontfutselen. Wij bleven in het bezit van de trofee, Pieter Schoen kwam op de tweede plaats en de Bijenkorf werd derde. Het was een mooie en sportieve middag. De eerste partij ging tus sen P.S. en de Bijenkorf, door de eerstgenoemde met 8 tegen 4 punten gewonnen. Daarna volgde een spannende strijd tussen A.H. en Pieter Schoen, beide vereni gingen met gelijkwaardige spe lers. De strijd eindigde in remise: 6 tegen 6. De laatste wedstrijd die A.H. moest spelen ging dus tegen de Bijenkorf. Doordat de heer Teunis- sen er in slaagde in de nastoot van zijn partij een serie van 6 te maken, behaalde hij voor zichzelf een remise, maar het betekende voor A.H. de overwinning. De voorzitters van de bezoekende verenigingen dankten A.H. voor de gastvrijheid en spraken de wens uit dat zij er in zouden sla gen het volgend jaar A.H. de kroon van het hoofd te stoten. Of dit echter lukken zal? Ons team bestond uit de heren: T. Gruys, M. Stadt, C. de Bruin, A. Teunissen, Sj. Vos en P. Gruys. woeden op de bovenste verdieping, en doorgeslagen was naar bene den, met veel rookontwikkeling. Het was een mooie wedstrijd, waar een A.H.-ploeg onder leiding van onze Hoofdcommandant, de heer Verwey, eervol derde werd. Op 14 april hielden wij onze 12e jaarvergadering, in de bedrijfs- school. Wij namen afscheid van twee trouwe leden, H. v. Urk en H. Binsbergen. Beiden waren niet aanwezig, maar hadden hun lid maatschap aan het bestuur op gezegd. Binsbergen wegens gezondheids redenen en Van Urk omdat hij voor zijn werk meestal in de fi lialen is. Beiden zullen worden uitgenodigd, het volgende uitstapje nog mee te maken. De voorzitter constateerde dat on ze ploegen zeer veel activiteit to nen, maar dat wij (gelukkig) nooit eens kunnen laten zien wat we van onze oefeningen hebben ge leerd. We zullen nu ons geluk maar weer beproeven in de komende provin ciale wedstrijden. Bij het C.M. vierden twee medewer kers op 1 april j.l. hun 12 V2 -jarig zaken jubi leum. De heer J. Kryt als as sistent en de heer C. Vet- haak. De aanwezigheid van de heer Schuddeboom werd zeer op prijs gesteld; hij trad als eerste spreker naar voren en schetste beiden als goede medewerkers. Bij het overhandigen van het mooie zilveren couvert sprak de heer Schuddeboom de wens uit, dat het bedrijf de komende 12V2 jaar op hun zelfde medewerking mag re kenen. De hr. Bergh vertegen woordigde het perso neel en sprak de wens uit nog vele goede jaren, zoals voor heen, met hen te mo gen samen werken. De enveloppen van het personeel- fonds en de cadeaux gezamenlijk personeel werden vervolgens aan geboden. Ook de heer A. Teunissen, die 12 V2 jaar met hem heeft samengewerkt" hoopt dat de verhouding zo mag blijven en dan óp naar de 25 jaar. Met elkaar was dit een gezellig ogenblik in de cantine Hogendijk. 23 maart J. Brehler - T.D. en R. J. Siersema 27 maart A. van Hoven - K.B. en M. Niezen 23 april C. L. van der Hoek en van der Kamp - K.B. 9 april Peter Willem van 't Veer Mag. 1 3 april Geertruida v. d. Laan V.A. april Jan Meijer V.F. W. Brandenburg K.B. E. W. Papavoine K.B. A. E. Papavoine K.B. S.B. M. B. E. Lagerwaard V.F. C.F. C.F. B. S. A. Hellenthal S.B. S.B. S.B. E. J. Mary nissen K.B. M. van Veenendaal V.A. W. Horvath L.F. J. P. R. Kruiter B B. E. WBrom B.B. M. van Ammers T.A. A. C. Loeffen S.B. B.B. E. M. de Gooijer K.B J. A. M. Kirchhoff K.B. H. W. de Hondt W.K. G. Kroonder C.F. K.B. H. H. Huizinga K.B. De heer Mantjes (P.S.) aan stoot, terwijl zijn tegenstander de heer M. Stadt (A.H.) toekijkt. Dit onder marqueur Happe van P.V. Bijenkorf. Op de achtergrond enkele supporters.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 3