Bliksembezoek van pers aan de fabriek IIHpiiin Dank brengen Bij een afscheid Belgische onderscheiding voor president commissaris A. Heijn maakt een studiereis van drie maanden naar Amerika Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam 15e Jaargang No. 4 - April 1958 Fli'.sen Fabr/Zaan apnl 1958 Enkele weken geleden benoemde de belgische regering de president commissaris van onze N.V., Prof. Dr. G. M. Verrijn Stuart, tot Groot-officier in de orde van Leo pold II. Deze hoge onderscheiding werd hem verleend wegens zijn vele goede verdiensten voor 't tot standkomen van de Benelux. Onze hartelijke gelukwensen! „Laag bij de grond" Op een meelzolder werkte al jaren een lange magere man, die er een gewoonte van maakte om, zodra er gelegenheid uoor was, de vloer van alle smetten vrij te maken. Herhaaldelijk kon men hem dan ook aantreffen met veger, stoffer en blik om te vegen daar waar dat nodig was. Toen hij weer eens in zo'n ijve rige bui was, bemerkte hij dat zijn lange veger spoorloos was en toch moest en zou nog effies dat hoekie schoon, want het was op slag van vijven. Dan maar cffe met de korte stoffer, dacht onze vriend en ging geknield aan het vegen. Nu wilde het toeval, dat er een afdelingschef op de afdeling kwam en deze keek vreemd op toen hij dat geknielde vegende tafereeltje zag en vroeg: „Doe je dat altijd zó?" ..Wat bedoelt U?" vroeg onze vriend, steeds maar vegend. „Nou, dat werken zo laag bij de grond", sprak de chef. „O, ja", sprak de veger, ,,'t mag dan wat langer -duren, maar je bent zo lekker dicht bij je werk." Op het fabrieksterrein werden de dames en heren begroet door de heren A. Heijn en F. Schudde- boom, die hen onmiddellijk voor gingen in het gebouw. Tijd voor lange welkomstwoorden was er niet, omdat men op het tijdschema achter was en verschillende afde lingen op het programma stonden. Na de bakkerijen bezichtigde het ge zelschap de chocolade, drups en tof- fee-fabricage en de verzuchting van een der journalisten: „Wat moet er toch ontzettend veel gegeten wor den bij een dagproduktie als deze" demonstreert wel even de indruk, welke deze excursie op de gasten heeft gemaakt. MOEILIJKE VRAGEN In het O.G. werd vervolgens de thee gebruikt, terwijl de heer A. Heijn de gelegenheid opende tot het stellen van vragen die gerezen mochten zijn, zich daarbij verze kerend van de assistentie van de heren Schuddeboom en Hartsuiker. De vragen waren moeilyk, daar was iedereen het wel over eens, en lang niet altyd kon zo maar ineens een geheel nauwkeurig ant woord gegeven worden als het cy- fers en percentages betrof. Wèl bleek er veel belangstelling uit voor de omvang en groei van het A.H.-bedryf in al zyn facetten. De pers kijkt geïnteresseerd naar het inpakken van de biscuitjes. Onder de passa giers, die zich op 15 april j.l. aan boord be gaven van de Nieuw Amster dam, met be stemming New York bevond zich de heer A. He\jn Jzn., di recteur verkoop van ons bedrijf. Tijdens zijn verblijf van 3 maanden in Amerika zal de heer Heijn een cursus volgen van de American Management Association, een in stituut dat regelmatig cursussen e.d. organiseert over zeer uiteen lopende onderwerpen. Het wordt geleid door geleerden en vooraan staande figuren uit de Amerikaan se zakenwereld. De heer Heijn zal zich toeleggen op de cursus marketing, tezamen met een aantal leidinggevende per sonen uit het bedrijfsleven van Europa en de nieuwe wereld zelf. De cursus neemt 3 weken in be slag. Om de activiteit van het in stituut te illustreren: het afgelo pen jaar zijn er niet minder dan 70.000 cursisten geweest. Tevens zal de heer Heijn voor wie dit bezoek als zijn eerste aan Amerika geldt de gelegenheid gebruiken om een studie te maken van de grote Amerikaanse levensmidde- lenbedrijven. In het bijzonder van de Grand Union en Kroger"s, on dernemingen met een omzet van meer dan 100.000.000 dollar, die zijn gevestigd in Midden- en Oost- Amerika. De supermart in Haarlem toon aangevend voor ons land is met zijn 560 m2 vloeroppervlakte in Amerikaanse ogen slechts een kleine supermart. In dit land van records is kortgeleden een zaak geopend met een oppervlakte van 20.000 m2. Direct moet hier ech ter aan worden toegevoegd dat het assortiment zich allerminst be perkt tot de kruidenierssector. De klant kan een keus maken uit 20.000 artikelen, variërend van een grasmaaimachine tot een verze kering. De vergelijking gaat dus wel wat mank, daar de opzet en daarmede het karakter van onze zaken en die in de U.S.A. zeer verschillend zijn. Dit neemt niet weg, dat er even goed winkels voorkomen van klei ner formaat, vergelijkbaar met onze Z.B.'s. Qevraagd naar dc reden van zijn reis, deelde de heer Heijn mede, dat de directie van mening is, dat ons bedrijf ten volle moet delen in de meest recente ontwikkeling op organisato risch en verkooptechnisch gebied. En, zoals bekend, gaan de Ver. Staten in dit opzicht Europa nog steeds voor, zij het in mindere mate dan enkele jaren terug. De heer Heijn, die op zijn reis wordt vergezeld door zijn echtge note en hun zoontje, zal op 2 juli a.s. weer in ons land terug keren. De suikerton toonstelling koos AH tot demonstratie ter rei 11 aan directie en personeel voor de bewezen attenties: tijdens hun ziekten: J. Argelo, W. G. v. d. Bijl, J. Daub, H. Duin, A. T. Citypers. B. W. van Kooten, G. Schouten, C. Vethaak, mevr. A. Oppelaar-Smit, bij de geboorte van hun zoon: de heer en mevr. Mignon, bij hun 12]/2~jarig huwelijksfeest: fam. J. Abbing, fam. J. Krijt, bij hun 40-jarig huwelijksfeest: fam. D. Engel, bij haar 7]/2-jarig jubileum: mej. A. van Veen, bij hun 12}A-jarig jubileum: de heren Krijt, C. Vethaak en G. Romkes, bij zijn 25-jarig jubileum: de heer L. Heist ek. Staande voor de chocolademenger geeft de heer F. Schuddeboom een uiteenzetting aan zijn aan dachtig luisterend gehoor. Een bekende figuur van het hoofd kantoor heeft op 22 maart af scheid genomen van zijn werk. Hij was bekend, doordat zijn werk hem bracht op alle kamers en af delingen. Meer was hij dit echter door zijn zonnig en opgewekt hu meur en zijn grote hulpvaardig heid. Wij bedoelen de heer YV. Maser- eeuw, die op 21 maart zijn 65e verjaardag gevierd had en nu, nog blakend van gezondheid en le venslust, gaat genieten van de vele goede dingen die het leven te bie den heeft, zoals hij het zelf enkele dagen voor zijn vertrek uitdrukte. Op 1 september 1923 was hij als bediende bij W. van Amerongen gekomen. Later werd hij chef van het filiaal Stadionweg 181 en ten slotte belandde hij op de postka mer van het hoofdkantoor. Daar bestond zijn taak hoofdza kelijk uit het verzorgen van sten- cilwerk en het bijhouden van een omvangrijk archief. Hij stelde er steeds een eer in ieder stencil zo I netjes mogelijk af te drukken, ter wijl in het archief voor hem geen 1 stuk onvindbaar was, al was het vele jaren oud. De sprekers op de afscheidsbijeen- i komst, achtereenvolgens de heren C. Kraay, W. Coppee, K. Smits I en M. Reijnhout, legden allen de nadruk op de blijmoedigheid en de hulpvaardigheid, die altijd kenmer kend zijn geweest voor de heer Masereeuw. Alleen al daarom kon niemand zich voorstellen, dat hij er op zou staan direct met pen sioen te gaan. Het dankwoord van de heer Ma sereeuw was een weerspiegeling van zijn persoon: vol optimisme, i Met vreugde had hij steeds gear beid, met vreugde ging hij thans I heen. Hij gaat zich nu wijden aan zyn liefhebberijen. Een daarvan is het schilderen. Het zal ons niet ver bazen als de lichte kleuren de don- I kere zullen overheersen. Ter gelegenheid van de internationale tentoonstelling „De Suiker", die tot en met 30 april in het RAI-gebouw te Amster dam wordt gehouden, heeft een zeventig-tal journalisten op woensdagmiddag 9 april een bezoek gebracht aan de suiker verwerkende afdelingen van onze fabrieken. 's Morgens waren de gasten op BEWONDERING bezoek geweest bij Polak en In zijn dankwoord tot de heer A. Schwartz en tijdens de lunch werden ze toegesproken door de scheidende burgemeester van Zaandam, de heer W. Thomassen, die hen o.a. ver telde, dat er in ons land op iedere 3000 inwoners één ban ketbakker voorkomt, maar in de Zaanstreek één op iedere 800. TE LAAT Heijn sprak de voorzitter van het tentoonstellingsbestuur, de heer Joh. Leyds, zijn bewondering uit voor hetgeen men gezien had en prees het enthousiasme, waarmee de heer Heijn gesproken had over het bedrijf, dat zijn grootvader in een klein winkeltje was begonnen. Beladen met suikerzoete herinne ringen verlieten de gasten om streeks vijf uur per bus Zaandam.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1