Ben je 'n nummer bij AH? Pé-Zetjes Twee jarige telefonistes Flitsen uit vele delen van ons land Jubileum in Emmen „Op drukke dagen stap ik nog graag eens een filiaal binnen" 4 AH-FLITSEN Om eens wat te noemen: „Ben je een nummer bij A.H.?" Een nummer! Nummer zoveel van filiaal nummer zoveel! Is er kans, dat je je een nummer voelt onder die ruim 2500 medewerkers, die onze 370 filialen tellen? 't Zijn er maar 2500! 't Bestaat niet, dat zij bij Perso neelszaken aan zoveel mensen aandacht besteden! Ach man, dacht je nu heus, dat tee van jouw bestaan afweten, daar in Zaandam? Ja, als je ze eens schrijft ergens over, dan krijg je bericht en dan komen ze tot de ontdekking dat je ook bij Albert Heijn werkt! Of bij een plus-pluim of OPW-prestatie, dan „kennen" ze je ook, maar overi gens Dat zijln zo van die overwegin gen, die opgeld doen. Ware het niet, dat de zaak toch wel even anders ligt, al lijkt het dan mis schien niet altijd zo. Maar daar om dan ook deze rubriek. Ja, ga er maar eens even voor zitten! Kom maar op met je cri- tiek. Maar eerst wij nog graag een kort woordje! Om één en ander duidelijk te kun nen maken, willen wij beginnen met de personen voor te stellen, die met je te maken hebben. Die er voor trachten te zorgen - en dat doen ze dat je je geen nummer voelt. Dat wil ook onze Directie niet. Om maar bij je in de buurt te beginnen: in de eerste plaats de chef. (Oh wee, wat een brieven!) Hij gaat dagelijks met je om en stelt veel prijs op je prestaties, op je medewerking en op je eigen waarde. Dan komt op wat verdere afstand (echt in kilometers bedoeld) je rayonleider, Ook weer iemand, die toch zo maar niet aan je voor bij loopt (nog meer brieven?). Op nog verdere afstand „leeft" ook nog de figuur van je dis trictleider en ten slotte in Zaan dam nog de afdeling Perso neels) Z(aken). Nu zullen jullie wel denken: „Wat zegt dat nou allemaal?" Ho, wacht even. Ja, wacht ook nog even met die brieven, die tus sen haakjes worden genoemd. Tussen je chef, je rayonleider, je districtleider en je afdeling P.S. bestaat er in opdracht van de Di rectie regelmatig contact zijn er regelmatige besprekingen over jou. Over: a. je loon b. je prestaties c. je studie d. je beoordeling e. je mogelijkheden voor de eur- sussen in Zaandam je toekomst (misschien wat sterker bedoeld voor onze me dewerkers) g. je speldje h. je verkoop. Ja, over zowat alles, waar je be lang bij hebt. Tenslotte vergaten we haast te noemen in het rijtje van personen: „je collega". Naast die 4 genoemde figuren dus den gezorgd dat je je geen num mer voelt. Je bent het ook niet! Wij staan er garant voor. Zorg dan met ons, dat je collega zich geen nummer voelt. Probeer dus waardering te hebben voor de mensen met wie je samenwerkt. Heb waardering voor je chef, je collega's en zorg dat een ander jou waardeert. Dan ben je een persoon en geen nummer. Dan ben je een werke lijke medewerker (ster) van filiaal nummer zoveel, nader aangeduid met: het filiaal met het goede team. Tot de volgende keer. Onder deze rubriek hopen wij in de komende Flitsen met onze me- dewerkers stecsin de filialen re gelmatig een praatje te houden over bepaalde onderwerpen, welke naar wij hopen mogen, de belang stelling zullen hebben. In ons laatste jaaroverzicht „Hoe en Wat" hebben we reeds aange kondigd meer contact met ons per soneel te zullen houden. In Flit senzien wij één van de moge lijkheden hiertoe, vandaar deze rubriek. Nu ligt het niet in de bedoeling dat wij zelf steeds de onderwerpen bepalen, doch gaarne zagen we, dat van de zijde der lezers (essen) ook vragen bij Personeelszaken binnenkwamen ter behandeling in ons blad. Op die manier kunnen wij elkaar van dienst zijn en als men het niet met de beantwoor ding eens is, ook dan gaarne com mentaar. Hoe meer hoe liever! f. Erna van Scher- penseel en Ding Laduc, telefonis tes, vierden op 6 maart tegelijk hun verjaardag. Vele felicitaties gingen vergezeld van bloemen, waardoor de te lefooncentrale in een bloementuin werd herschapen. Gesprek mei een 80-jarige oud-AH-er: JN EEN HOOG HERENHUIS aan de Keizersgracht in Amsterdam woont sinds jaren de heer W. H. Miles. Hij rookt rustig zijn pijpje, kijkt vanuit zijn kamer uit op de statige huizen aan de gracht en denkt veel aan vroeger. Begrijpelijk. Hij heeft een lang leven achter zich. Na een loopbaan van 32 jaar bij A.H. werd hij in. 1953 gepensioneerd en hij vierde op 24 maart j.l, zijn 80e verjaardag. Denk nu niet een afgeleefde man voor U voor te hebben die oud en ver moeid, passief tegenover het leven staat en geen oog meer heeft voor de dingen om hem heen. Voor de heer Miks heeft het leven niets van zijn aantrekkelijkheid ver loren. Dank zij zijn scherp geheugen heeft hij zijn herinneringen be waard als waren ze van de dag van gisteren. We moeten een keuze maken om het meest belangrijke te kunnen navertellen. f 1.- per week ,Als het had meegezeten was ik bij de eeuwwisseling naar Parijs verhuisd", begint de heer Miks. Het kwam er niet van en ik be landde bij een kruidenier voor het loon van f 1.- per week. Na veel soebatten haalde m'n. baas zijn hand over zijn hart en gaf me een dubbeltje opslag! zult zeggen: waarom dan niet bij een ander gesolliciteerd. Maar weet U wel, dat daar geen tijd voor was? Via een vertegenwoor diger die regelmatig bij m'n baas kwam, lukte het me aan een an dere job te komen. Weer als kruideniersbediende. Maar nu in een zaak die fijne co mestibles verkocht en tevens ge specialiseerd was in Indische ar tikelen. Het was op het Rokin in Amsterdam. De bediening van de klanten was er ronduit gezegd perfect. Zo werd ieder artikel niet alleen ingepakt maar er werd ook een touwtje omgebonden." „Je raakt er zo uitl" VEGHEL, HOOFDSTRAAT Onze personeelsavond werd inge luid met het invullen van de prij- zentests. Voor deze gelegenheid was er voor degene, die het minste aantal fouten had een reep als be loning uitgeloofd. Mej. Gerrie Munsters kwam als beste uit de strijd. Hierna volgde een speech van de clieï, die inhaakte op het bezoek dat de heer M. B. Middel koop juist die dag aan de zaak had gebracht. Hij wees er op, dat het succes van een zaak niet al leen van de chef afhangt. „Het komt per slot van rekening niet van mij alleen, maar ik heb de volle medewerking van mijn per soneel nodig." In dit verband werd eens gewezen op de belang rijkheid van „teamwork". Vervolgens stapte de chef over op het eigenlijke onderwerp van de avond n.l. „Hoe behandel ik de klant" en „Bijverkoop". In de winkel hebben we vervol- ook nog je collega en in dat geval gens het geleerde in de „praktijk" dus ook je zelf! nog eens herhaald. Zo met elkaar kan er voor wor- Hierna ontspon zich een gesprek Op 20 februari j.l. herdacht onze personeel 's avonds bij elkaar om chef, de heer B. Zoer, de dag dat dit heuglijke feit tezamen te vie- hij 25 jaar geleden in dienst trad ren. Door de koopavond kon het van Albert Heijn N.V. Nadat wij feest pas na 9 uur beginnen, doch de gehele dag al de gasten van dit kon de feestvreugde niet ver- de chef en zijn echtgenote geweest storen. Er werden enkele zeer ge- waren, kv gehele slaagde voordrachten gehouden en wat spelletjes gedaan. Bij dit alles werd ech ter niet verge ten de inwendi ge mens tevre den te stellen. Rest ons nog te vertellen dat het feest ge duurd heeft tot 's nachts drie uur en dat allen, ondanks dit vergevor derde uur, toch de volgende morgen weer om acht uur aanwezig wa ren. J. Snijder. over „taakverdeling". Het resul taat hiervan was, dat een ieder voortaan verantwoordelijk is voor een bepaald gedeelte van de win kei. Om half elf kwam het einde van deze prettige en leerzame avond. B. Trienekens. SNEEK, LEEUWENBURG Wegens bijzondere omstandighe den werd onze contactavond steeds uitgesteld, maar op 11 maart j.l. was het toch eindelijk zover. Het eerste punt van het gesprek betrof de prijsverlagingen. Deze verlagingen hadden een flink ver hoogde omzet tot gevolg, een ver hoging die het hele jaar door con stant bleef, zodat ons filiaal er zelfs toe kon overgaan een extra personeelslid bij te nemen. „Maar", was het oordeel van de chef, „we zijn nog niet, waar we wezen willen en ons streven blijft op verdere personeelsuitbreiding gericht." Vervolgens werden de tien gebo den van AH onder de loupe geno men, met ter verduidelijking en kele voorbeelden van mevr. X. Verder werd de avond gevuld met een fleurig stukje muziek. Enkele spelletjes, die in de loop der avond gedaan werden, vielen bijzonder in de smaak en speciaal de dames zullen hierdoor nog lang aan deze gezellige bijeenkomst blij ven denken. De sfeer was uitstekend en na af loop gingen allen zeer tevreden huiswaarts. APELDOORN ADELAARSLAAN Op donderdag 13 februari hebben we onze personeelsavond gehad, die natuurlijk geheel in het teken stond van de OPW. Ook de rayon leider, de heer G. A. de Groote, was gekomen om ons nog eens goed onder de aandacht te bren gen, hoe we een kans kunnen ma ken op een prijs. Dit kan maar op één manier: door omzetverhoging. Voor omzetverhoging zijn echter verschillende factoren van belang en deze werden aan alle kanten belicht. Wij zitten hier in Apeldoorn-Zuid in een nieuwe wijk waar nog steeds gebouwd wordt. Van een maximum-omzet is dus nog lang op geen sprake. Ons devies „Steeds hoger die omzet en naar een (of dé) eerste prijs.' We hebben afgesproken dat de vleesWarenafdeling ook andere bo terhamartikelen gaat verkopen, niet alles tegelijk, maar elke week iets anders. Vorige week hadden we b.v. de nieuwe jam (ca. 240 potten met drie man) en deze week de grote blikken haring in tomatensaus. Zo werken we met de reclame-aanbiedingen en is er geen reclame in onze artikelen- groep, dan zoeken we zelf iets uit. De avond werd nog omlijst met zang en muziek. Een van de da mes had een guitaar meegenomen en uit volle borst zongen we alle bekende liedjes mee. Dit alles speelde zich af onder het genot van een glaasje port, zoete Spaanse wijn of limonade, met daarbij de zoutjes, kaas en derge lijke. Wij vonden het allemaal een leuke en leerzame avond, die om was voor we er erg in hadden. G. de Groote AMSTERDAM, le CONST. HUY GENSSTR A AT Op 3 maart j.l. heeft ons filiaal 'n gezellige avond gehad, waarbij ook de rayonleider, de heer P. van Rooy, aanwezig was. Onder het genot van een kopje koffie en een glaasje wijn werden enkele be langrijke punten behandeld, zoals de service aan de klant, het ver koopgesprek en de OPW. Dit laat ste was het voornaamste onder werp van deze avond. Ook de pluspluim hebben wij niet vergeten, want wij hebben het vas te voornemen deze eens te winnen, misschien zelfs deze maand al. Zaandam hoort dus nog wel meer van ons. C. S. Kostermans. De tachtig-jarige heer Miks praat dan deskundig over de Indische artikelen, waarvoor hij een spe ciale interesse heeft. Er komt vlot weg een rits namen van Indische producten over zijn lippen en als een naam hem niet meteen te bin nen wil schieten, klaagt hij „Je raakt er zo uit hè, ik ben er jaren vandaan" en hij diept al pratend uit een kast een paar boeken op over zijn geliefde artikelen. In 1911 kwam hij op een adver tentie als verkoper in ons filiaal in Hilversum, Kerkstraat. Wegens zijn ervaring in het kruideniers vak en werklust („ik pakte alles aan, zo raar kun je niet prak- kezeren") bracht hij het al na een half jaar tot chef van het filiaal in Weesp. Met de hondenkar ver zorgde hij in z'n eentje een wijk die zich uitstrekte tot Abcoude. Bleef hij in Weesp maar twee jaar, het volgende filiaal in 's Her togenbosch, Hinthamerstraat, bleef negen jaar aan zijn zorgen toevertrouwd. De verhuizing moest zo halsoverkop gebeuren dat de nog brandende kachel op straat moest worden omgekeerd; er was zelfs geen tijd meer om de borden af te wassen. Bouillonblokjes in parapluie In de eerste wereldoorlog ging ik met een parapluie vol bouillon blokjes m'n klanten af die de mi litaire controleposten niet moch ten passeren". Hij gnuift nog na over zijn vindingrijkheid. „Want", verklaart hij, „ik wilde mijn goede klanten toch niet kwijt. Ik deed er een moord voor. Maar het lukte niet altijd om door de mazen van de wet te glippen. Ik denk maar aan het baaltje bloem dat in be slag werd genomen op de weg langs de Zuid-Willemsvaart. In 1923 kwam ik op de fabriek in Zaandam om koffie en thee te mêleren. Na een goed jaar bezocht ik de filialen om balansen te ma ken. De oudere chefs kennen me nog wel. Het lijkt nu gek, maar ik sliep toen doorgaans maar 5 uur per nacht, 't Was mooi werk de winkelvoorraad op te nemen. Er was echter een schaduwkant: het huiselijk leven ben je groten deels kwijt. Het was 's morgens in alle vroegte opstaan en 's avonds vaak pas tegen twaal ven thuis. Als ik ergens overnachtte vroeg 'k altijd AH-artikelen bij mijn ont bijt. En op het laatst waren de ho telhouders eraan gewend." Aanloop genoeg „En op het ogenblik, vragen wij, kunt U zich nogal amuseren?" „Ik ben een geboren Amsterdam mer" ,zegt hij, „en vanzelf woont hier veel familie. Aanloop genoeg. Ik wandel graag en op drukke dagen stap ik nog graag een AH-filiaal bin nen. Niet met de bedoeling iets te kopen, maar om alles zo eens te be kijken. Ik sta dan wat achteraf en plotseling vraagt men mij dan: bent U aan de beurt? En dan moet ik wel. Ik koop dan een kleinigheidje of vraag naar een Indisch artikel waar van ik zeker weet dat ze het niet hebben." Dit is het verhaal van de heer W. H. Miks. Van een man met een levendige fantasie, een tinte lend gevoel voor humor en een ijzeren geheugen. Met zichtbare trots zegt hij van zichzelf: „Ik ben kerngezond, nooit ziek ge weest. Ik heb steeds mijn zieken fondspremie betaald om de dokto ren in het leven te houden." Ook de Directie is de heer Miks op deze gedenkwaardige dag ko men feliciteren.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 4