Feest in de Sumatrastraat Bij uitzondering Chef Verwoerd jubileerde Een uitdaging en nog wat bracht filiaal Kerkrade Zilveren Pluim 2 AH-FLITSEN Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. Zaandam 15e jaargang No. 4 Landelijke editie April 1953 Verantwoordelijk eindredacteur H. K. Engel, Hoofd Personeelszaken Redactie: M. J. H. Grooten Planning L. J. A. S. Kloos Personeelszaken J. Lieffering In- en externe betrekkingen J. J. M. v. d. Meer Personeelszaken J. W. Noortman Filialenbureau K. Romp Opleiding Aan dit nummer werkten mede: Ageeth Scherphuis Alleen voor dames J. Mignon Muziek in Z.B.'s Druk: Ramshorst, Wormerveer Cliché's: Zaanl. Cliché Industrie, Zaandam. Th Spronk en Marg. Huls bosch, fil. Haarlem (Grote Houtstraat) A. Gieske en El. Lamboo, fil. Den Haag (Fred. Hen drikstraat A. Leydekkers en Jo Wer- mers, fil. Hengelo. H. Schumaker en Annie Weymarshausen, fil. Doe- tinchem. M. Jansen en El. Geensen, fil. Axel. M. Kater, fil. Amersfoort (Utr.-weg), en Willi. Lefère. "Ji/ïEER DAN EENS bezette filiaal Kerkrade goede plaatsen op de wekelijkse ranglijst van de Zilveren Pluim. Op de streep echter werden chef Akkermans, Johan, Kermana, Peter, Kitty, Ria, Marianne, Agnes en Tiny door even actieve collega's geslagen, waardoor de hoop op de hoogste eer, een bezoek aan Zaandam, in rook vervloog. De heer Schwartz, die de leiding heeft van filiaal Amsterdam, Sumatrastraat, kwam op 6 februari 1933 in dienst bij ons bedrijf. Op 6 februari j.l. was dit dus 25 jaar geleden, hetgeen op feestelijke wijze herdacht is. In verband met de briefwisseling- in AH-Flitsen van februari en maart tussen de heren Otten en Zwijgers over het vraagstuk „Hoe bedient men de klant" is er vol gens mij maar één goede oplossing en wel deze: „Behandel een klant zoals je zelf als klant behandeld wilt worden". Nu mag je over het algemeen aan een nieuwe klant iets meer aan dacht besteden, toch mag dit niet veel verschillen met de behande ling van de vaste klanten. Volledige service voor de klant vanaf de eerste stap in de zaak, daar komt het op aan. Dit is wel eens moeilijk, maar als men zich dit eenmaal eigen gemaakt heeft, gaat het winkelen een genot wor den, zowel voor de klant als voor jezelf. Ie verkoper B. Heijstek, fil. Zwijndrecht. SLOTWOORD De heer Heijstek is de enige ge weest die nog heeft gereageerd op de gedachtenwisseling tussen de heren Otten en Zwijgers. De heer Heijstek wijst ons op 'n belangrijk punt, wanneer hij zegt, dat we een klant moeten behandelen zoals we zelf graag als klant behandeld willen worden. 'We kunnen er immers altijd veel van leren, wanneer we eens op een vrije middag in een winkel of warenhuis inkopen gaan doen. Dan ondervinden we zelf wat het eigenlijk zeggen wil: „Service te ontvangen", een begrip dat we zelf zo vaak hanteren. Wan neer we die zaak verlaten hebben, denken we vaak: Hier werd ik prettig geholpen", en als we dan nagaan, waarom we dat vinden, blijkt meestal, dat de verkoper/ster niets anders gedaan heeft clan ons vriendelijk en met belangstelling hel pen. We ontdekken dan ook vaak, dat de over-beleefde verkoper ons al heeft doen besluiten, nooit meer in die zaak te komen. De heer Heijstek raakt de kern van de zaak door te zeggen „Nooit moe worden een klant van dienst te zijn, daar komt het op aan." U zult zich nog herinneren, dal deze discussie zich in het bijzonder bezig hield met de ontvangst van de nieuwe klant. De heer Zwijgers, de eerste briefschrijver, vertelde ons dat hij de klant even in zich opneemt en dan weet wat hij wel en wat hij niet kan zeggen. Op dit punt werd hij aangevallen door de heer Otten, die stelde dat men wel over veel mensenkennis moet be schikken om deze methode zonder meer toe te passen. De heer Zwij gers veronderstelt deze mensen kennis echter wel bij hen die dage lijks onder de mensen vertoeven. Wij geloven, dat dit een gevaar lijk punt is. Niets is zo gevaarlijk als het beoordelen van mensen, die men voor het eerst ziet en waarmee men nog nimmer gespro ken heeft. We vergissen ons heel emakkelijk en dat kan ernstige evolgen hebben. Laten we er vooral om denken, dat de eerste indruk, die wij van een klant krij gen van veel minder belang is dan die welke de klant van ons krijgt. De heer Otten meent dat we het .prijzen vergelijken" rustig kun nen overlaten aan de klant zelf. Voor een groot deel kunnen we het daarmee wel eens zijn, maar het komt ook wel voor dat het nuttig is dit met de klant te doen. Onze lage prijzen vormen tenslotte een van de steunpilaren van ons bedrijf. Tot slot willen wij nog even aan dacht besteden aan de volgende uitspraak van de heer Zwijgers: „Maak met je klanten gerust een praatje van een kwartier, maar zorg dat je voor een half uur ver koopt." Wij zouden willen zeggen „Zorg dat de klant terug komt". Natuurlijk bedoelen we hiermee niet, dat het verkeerd is om deze klant iets te verkopen, integen deel, maar we moeten er toch wel voor waken, dat we een klant, voor de eerste maa.1 in de winkel, niet van alles gaan „aansmeren". Zij heeft gemakkelijk de neiging om weinig weerstand te bieden, juist omdat ze voor het eerst in de zaak komt, maar het grote ge vaar is. dat deze klant zich on behaaglijk is gaan voelen en niet meer terug komt, ondanks onze goede bedoelingen. Hiermede wil len wij dan deze belangrijke dis cussie beëindigen en wij zien met belangstelling volgende brieven tegemoet. 24-2Monique, dochter van de hr. en mevr. Léon-de Jonge, adm.-contr. rayon 8. 5-3: Menno, zoon van de hr. en mevr. Verbrugge-Meerveld, fil. A'dam (Rozengracht). 8-3: André, zoon van de hr. en mevr. v. d. Vlerk-v. Vliet, fil. A'dam (Zocherstraat). 16-3: Jack, zoon van de hr. en mevr. de Ruyter-Meester, fil. R'dam (Jonker Frans straat). 18-3: Matti, zoon van de hr. en mevr. Driessen-Peters, fil. Bleyerheide. 22-3: Katinka, dochter van de hr. en mevr. Buys-Haagbergen, fil. Bilthoven. Het hoofdkantoor ontvangt vaak waarderende brieven van klanten. Hoewel het niet onze gewoonte is deze te publiceren bescheiden heid siert de mens willen wij toch een uitzondering maken voor het aardige gedichtje, dat wij mochten ontvangen van de heer A. ten Broek, een gepensionneerd mijnwerker uit Kerkrade. Kopen hij Albert Heijn is een spaarfestijn Albert Heijn is d' eerste firma. Die de prijzen heeft verlaagd. En nu weet elke huisvrouw. Dat beperking is vervaagd! Bij de allerlaagste prijzen Is en blijft het ook een feit. Dat men bij die lage prijzen Ook heeft prima kwaliteit! Elke huisvrouw weet van wikken En koopt dus bij Albert Heijn, Omdat daar de waren billijk En van beste grondstof zijn. Men spaart dus op huishoudgelden F.n dat is een eerste eis. Elke huisvrouw die gaat wink'len Brengt men dus niet van de wijs. 'n de winkel alles proper En bediening zeer coulant Ééns gekocht in deze winkels Blijft men ook voor altijd klant! ..Kunnen jullie het, of kunnen jullie het niet?", vroeg op zekere dag Ra yonleider de heer J. Ruijs. Dit was teveel voor een ploeg als die in filiaal Kerkrade. „Natuurlijk kunnen wij het", luidde eenstemmig en vastbera den het antwoord en daar mee was de uitdaging een feit. Het bleef echter niet alleen bij het accepteren daarvan. Er werden spijkers met koppen ge slagen. Met spoed werd een avond je belegd, met het plusartikel ko kosbanket als nr. 1 op de agenda. Het avondje en het programma werden nog driemaal kort achter een herhaald. Op de agenda ston den vervolgens koek. chocola en ananasjam. Koekhuis Van de koek werd op de toonbank een heel huis gebouwd; meer dan 500 roilen chocola in het volle ge zicht van de klanten geplaatst en tot slot zat de ananasjam aan het plafond, in potten weliswaar en keurig opgehangen. Deze keer moest het een succes worden, en dat werd het ook. Op 17 maart j.l. nam de heer J. A. A. F. Akkermans de zo begeerde Pluim uit handen van de heer P. G. Zwarts in ontvangst. Kopij voor het volgende num mer moet bij de redactie uiter lijk binnen zijn op 19 april. In Gouda werd chef J. Verwoerd op 20 februari gehuldigd. Ook hij was 25 jaar bij het bedrijf. Het gezin poseerde, met het bezoek, voor de fotograaf. Sinds november 1956 heeft chef AKKERMANS de leiding in filiaal Kerkrade. Zoontje Tony, die 1 april drie jaar wordt, neemt zijn vrije tijd grotendeels in beslag. Mevrouw Akkermans heeft naast haar zoontje nog de kamerplanten, die haar speciale aandacht genie ten. HERMAN A MEISTERS (17) is het kortst van allen in het filiaal, maar niettemin „toonaangevend" in de plusverkoop. Zij speelt pia no, luistert naar opera's en operet tes, houdt van een goede film en. van Jan, die ook al in het levens- middelenbedrijf zit. JOHAN RITZEN (25) is van ex- prof-voetballer nu eerste verko per geworden. Hij bezit vier di ploma's en heeft reeds twee cur sussen op Zaandam gevolgd. Hij is naast sportman een hartstochte lijk amateur fotograaf, ontwikkelt en vergroot zelf en is bezig een donkei'e kamer te maken. Of deze enkel voor foto's wordt, vermeldt de geschiedenis niet. KITTY NIEVELSTEIN (19) heeft een dramatische inslag, beweren haar collega's. Vanwege het tem peramentvolle spel prefereert ze de Italiaanse film boven alle an dere. Breien, haken en handwer ken is haar niet vreemd. „Een echt huismoedertje in spé", dachten we zo en ver mis schijnen we het niet te hebben; haar „pen"-vriend zit in Australië! TINY COENEN (20) komt oor spronkelijk uit Heexden en is al bijna drie jaar in het filiaal werk zaam. Tiny heeft erg veel belang stelling voor het Koninklijk huis. Drie plakboeken vol met foto's, vooral van Prinses Beatrix, zijn daarvan een bewijs. Zonder onbe scheiden te zijn, willen we wel ver klappen, dat de plakboeken nu ook weer niet al haar vrije tijd in beslag nemen. TINY GROMD (16) ook wel Rita genoemd om verwarring te voor komen, is de jongste van het span. Vanaf haar zesde jaar is ze reeds bij de balletgroep Inter Nos. Twee maal per jaar treedt ze in Kerk rade of omgeving op. Wij verna men nog iets over een zekere „Ja cob", maar die schgnt nog niet gevonden te zijn. MARIANNE HAUSMANNS (19) is ook al bijna 3 jaar in het filiaal werkzaam. Zij is nu cassière. Haar grootste liefhebberijen zijn toneelspelen en toeren op de scooter van haar verloofde. AGNES HOESEN zou geen 18 jaar zijn als ze geen liefdesromans las. „Serieuze", zegt ze zelf. Lo gisch, want ze gaat met Frits, een rijwielhandelaar uit Kerkx-ade. Jammer, dat hij niet mee kon naar Zaandam. Hij beloofde haar echter van de trein te komen af halen. Als je jongen rijwielhande laar is, is het niet zo verwonder lijk, dat ze graag fietst. En dan sen niet te vergeten. PETER LENNERTS (22) zoekt niet de weg van de minste weer stand. Naast tal van liefhebbe rijen we noemen maar het ver zamelen van schilderijen, lezen, muziek, zowel jazz als opera en lichte muziek heeft hij zijn bei de diploma's gehaald. Thans is hij bezig met lakschilderen.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 2