rfltP Uitbreiding aantal ZB's wordt in versneld tempo voortgezet A. Heijn maakt een studiereis van drie maanden naar Amerika strijding van de werkeloosheid. Oude r SAH002000182 Flitsen Landelijk april 1958 Landelijke editie 15e Jaargang No. 4 - April 1958 Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V., Zaandam Heeft deze maatregel nu invloed op de uitbreiding van onze filialen en op het aantal filialen, dat van BZ tot ZB kan worden omgebouwd? In ..Hoe en wat 19571958" werd over dit onderwerp geschreven: „In hoe verre deze uitbouw in het nieuwe jaar kan worden voortgezet, is van vele factoren afhankelijk. Zo heeft stagnatie bij het verlenen van bouw vergunningen een remmende invloed op de ombouw van BZ-filialen tot ZB." Voorbereidend werk Toen 7 jaar geleden filiaal Nij megen, Groenestraat, geopend werd, was mej. Mounton de eerste klant. Zij was dit ook weer op 20 maart bij de heropening van dit filiaal. Chef L. van Gils leidde haar langs de schappen. Deze remmende factor is nu dus voor een belangrijk deel wegge nomen en men kan zich dus te recht afvragen, of dit nu een ver groting van onze bouwactiviteit met zich mee gebracht heeft. Dit blijkt inderdaad het geval te zijn. Een groot aantal vergunningen, waarvoor de aanvraag reeds lang was ingediend, is nu verleend en natuurlijk wordt hiervan ook ge bruik gemaakt. Veelbelovende zoon Chef. de Nijs, fil. Amsterdam, Stadionweg 181, schreef ons het volgende briefje.: „Ik wil U even in kennis brengen van een leuk voorval, dat zich hedenmiddag afspeelde bij mijn dochter Els in de derde klas van de Sparta-school. Hoofdpersonen waren: Jan Sepers, zoon van de chef van filiaal Tuyll van Serooskerkenweg, en nog een andere leerling. De klas had aard rijkskunde en was bezig met Noord-Holland. Die „andere leer ling" stond voor de kaart en moest de namen noemen van de plaat sen, die de juffrouw aanwees. Toen Zaandam aangewezen werd, wist die jongen het echter niet. jan Sepers riep toen plotseling door de klas: „Juf, juf, dat is Albert Heijn!" Dit laatste wil niet zeggen, dat de bouw nu ook onmiddellijk na het ontvangen van de vergunning kan beginnen. Vóórdat het zover is, moet in snel tempo nog veel voorbereidend werk worden ver richt. Zo moet er b.v. een bestek gemaakt worden, een werk dat veel tijd vergt en zonder dit be stek kan geen aannemer werken. Wanneer het een verbouwing be treft, moet er gezorgd worden voor een noodwinkel. De bouw moet aanbesteed worden en zo is er nog veel meer te doen. Nu is het dus zo, dat vele vergun ningen tegelijk worden afgegeven en het zal dus ook wel niemand verwonderen dat dit voor onze bouwafdeling enorm veel werk én enorm veel problemen met zich mee brengt. Denkt U eens even aan het in orde brengen van een noodwinkel. Het aantal verplaats bare gebouwtjes dat wij ter be schikking hebben is beperkt en wanneer deze in gebruik zijn, moet getracht worden tijdelijk een pand te huren. Als dit niet lukt, zit er niet veel anders op dan de bouw uit te stellen tot een verplaats bare noodwinkel vrij komt. De vergunningen zijn echter slechts een bepaalde tijd geldig. Hier ziet U dus enkele van de problemen waarvoor de bouwafdeling zich ge steld ziet. Wat gebouwd worc't Er zijn dit jaar inmiddels drie nieuwe ZB's geopend. Als eerste kwam het filiaal aan de Lindelaan te Rijswijk, een nieuwe vestiging, terwijl in maart Nijmegen twee moderne winkels rijker werd, n.l. één in de Groenestraat en één in de Lange Burchtstraat. Deze laat ste twee zaken zijn in de plaats van bestaande BZ's gekomen. Binnen enkele maanden komt aan de Slinge in Rotterdam-Zuid wijk een grote supermart gereed. Deze zaak krijgt een vloeroppervlakte van ca. 400 m-. Ook in Amsterdam hopen wij nog vóór de zomer een supermart te openen aan de Mid denweg. Deze is echter wat be scheidener van opzet dan die in de Maasstad. Bovendien wordt momenteel ge werkt aan een flink aantal nieuwe In dit robuuste pand is nu filiaal Nijmegen Groenestraat, gevestigd. Hetoudepand is geheel gesloopt. ZB's o.m. in Den Helder, Haarlem (Wagenweg), Wassenaar, Deven ter (Korte Bisschopstraat), En schede, Vlaardingen, Almelo en Meppel. In de meeste gevallen be treft het hier verbouwingen van BZ-filialen. In een aantal plaatsen hopen wij binnenkort te kunnen beginnen. Moderniseringen Bij al deze grote werken wordt echter ook de zorg voor de be staande BZ-filialen, die (nog) niet in aanmerking komen om ver bouwd te worden tot ZB, niet ver geten. Behalve het noodzakelijke onderhoudswerk moet ook aan dacht besteed worden aan bepaal de vernieuwingen en modernise- De fraaie pui ringen en in hoofdzaak betreft het hier het plaatsen van schappen i.p.v. overbodig geworden bakken. Samenvattend kunnen wij zeggen, het plaatsen van moderne kaas- dat in de loop van dit jaar meer en wijnstellingen, het inkorten van gebouwd zal worden dan voorzien verouderde etalage-kasten, het kon worden toen het boekje „Hoe verwezenlijkt kunnen worden en aanleggen van nieuwe verlichtin- en wat in 1957—1958" werd sa- 'nvpv w" ftT1s gen in winkel en etalage e.d. mengesteld. Wij hebben dit te dan- filiaal Nijmegen. Lange Burchtstraat. Algemeen belang ken aan de bestedingsbeperking, of liever, aan de nadelige gevol gen daarvan. Een aantal dringend noodzakelijke uitbreidingen zal nu hierover kunnen wij ons slechts verheugen. Verheugend is echter ook, dat ons bedrijf door al deze werken, waar bij veel bouwvakmensen ingescha keld kunnen worden, een belang- recteur verkoop van óns bedrijf. Tijdens zijn verblijf van 3 maanden in Amerika zal de heer Heijn een cursus volgen van de American Management Association, een in stituut dat regelmatig cursussen e.d. organiseert over zeer uiteen lopende onderwerpen. Het wordt geleid door geleerden en vooraan staande figuren uit de Amerikaan se zakenwereld. De heer Heijn zal zich toeleggen op de cursus marketing, tesamen met een aantal leidinggevende per sonen uit het bedrijfsleven van Europa en de nieuwe wereld zelf. De cursus neemt 3 weken in be- nummers Van de jaargang 1957 beschik ken we nog over een aantal exemplaren van ons blad. Wan neer U prijs stelt op bewaring van alle nummers en er een of meer mist, kunt U de gewenste nummers aanvragen. Voorzo ver de voorraad strekt, zullen wij ze U toezenden. Bravo, Peter! Onder de passa- slag. Om de activiteit van het in fers, die zich stituut te illustrerenhet afgelo- n is nnrii pen jaar zijn er niet minder dan 70.000 cursisten geweest. Tevens zal de heer Heijn voor wie dit bezoek als zijn eerste aan Amerika geldt de gelegenheid gebruiken om een studie te maken van de grote Amerikaanse levensmidde- lenbedrijven. In het bijzonder van de Grand Union en Kroger's, on dernemingen met een omzet van meer dan 100.000.000 dollar, die zijn gevestigd in Midden- en Oost- Amerika. De supermart in Haarlem toon aangevend voor ons land is met zijn 560 m- vloeroppervlakte in Amerikaanse ogen slechts een kleine supermart. In dit land van records is kortgeleden een zaak geopend met een oppervlakte van 20.000 m-. Direct moet hier ech ter aan worden toegevoegd dat het assortiment zich allerminst be perkt tot de kruidenierssector. De klant kan een keus maken uit 20.000 artikelen, variërend van een grasmaaimachine tot een verze kering. De vergelijking gaat dus wel wat mank, daar de opzet en daarmede het karakter van onze zaken en die in de U.S.A. zeer verschillend zijn. Dit neemt niet weg, dat er even goed winkels voorkomen van klei ner formaat, vergelijkbaar met onze Z.B.'s. Gevraagd naar de reden van zijn reis, deelde de heer Heijn mede, dat de directie van mening is, dat ons bedrijf ten volle moet delen in de meest recente ontwikkeling op organisato risch en verkooptechnisch gebied. En, zoals bekend, gaan de Ver. Staten in n n dit opzicht Europa nog steeds ooor. Pcte' Campenhout. de 14-,ar,ge zij het in mindere mate dan enkele "an de chel uit Zand voort (Kerk jaren terug. straat), blijkt een waar artiest te zijn. De heer Heijn, die op zijn reis Het standje van de prijswinner-be- wordt vergezeld door zijn eclltge- ,chuit kt duiddijke taaL Het note en hun zoontje, zal op 2 juli a.s. weer in ons land terug keren. P"""ant,ge bakkertje heelt hij zeil Wij wensen hem een even leerza- geschilderd naar eigen idee. Beslist me als interessante reis toe. een goede prestatie. Hiervan heeft uiteindelijk iedereen voordeel. ln de bouwwereld heerst momenteel een onwezenlijke stilte. Door de bestedingsbeperking zijn vele bouwopdrachten geannuleerd of uitgesteld en hierdoor is er een arbeidsreserve ont staan in deze belangrijke bedrijfstak. De regering heeft natuurlijk ingezien dat er iets gedaan moest worden om enige verbetering te brengen in deze situatie. Ren van de maatregelen, die genomen is, bepaalt, dat aanvragen voor bouwwerken, die een aanneemsom van 100.000, niet overtreffen zo spoedig mogelijk behandeld moeten worden, terwijl men bij de afgifte van de vergunningen niet meer gebonden is aan een bepaald toegewezen bouwvolume, zoals voor heen het geval was.

Personeelsbladen | 1958 | | pagina 1